Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 15 Sie 2016 22:51 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Też tak myślałem, jak tylko dostałem tę odpowiedź (że wszystko jest OK). Ale coś mnie podkusiło, aby upewnić się na 200%. Gdyby odpowiedzieli w stylu "oczywiście, tak jak już napisaliśmy, oficjalnie ponumerowane drogi nie są wykluczone", to zamknęłoby sprawę. Ale nie. Dostałem odpowiedź odmowną, a na prośbę o wytłumaczenie, jak to się ma do poprzednich odpowiedzi, zaczęli kręcić w stylu zacytowanym powyżej. Może trafiłem na nowego niedoświadczonego pracownika, a może ta firma jest szemrana (ma najwyższą kwotę ubezpieczenia i najmniej rygorystyczne warunki, spośród podobnych jej firm -- zbyt piękne, aby było prawdziwe?), a może jestem zbyt nieufny.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#122 PostWysłany: 16 Sie 2016 09:09 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ale w zacytowanej odpowiedzi jest czarno na białym napisane, jakie drogi obejmuje ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 22 Sie 2016 21:37 

Rejestracja: 22 Sie 2016
Posty: 1
hejże, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o wypożyczanie auta, stąd moje pytanie. Lecimy z chłopakiem we wrześniu na Islandie, wypożyczalnia znaleziona, ale nie chce ubezpieczać tam auta ponieważ wychodzi strasznie drogo. Czy ktoś mógłby mnie poinstruować jak działać na icarhireinsurance.com ? Wiem jedynie że chciałabym ubezpieczenie tzw "daily" na 6 dni. Po podaniu danych kierowcy będzie trzeba uzupełnić dane dotyczące wynajętego auta? O co chodzi z kwotą blokowaną na koncie? I Czy ktoś mógłby opisać swoje wrażenia na temat wyżej wymienionego ubezpieczyciela? WIem że kompletnie głupie pytania, ale jak wspominała, kompletny ze mnie laik.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 22 Sie 2016 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Krótko: to jest ubezpieczenie u strony trzeciej, czyli wypożyczalnia blokuje na karcie środki w wysokości udziału własnego, w przypadku dzwonu/uszkodzenia/kradzieży pobiera tę kwotę z karty, a ty dochodzisz zwrotu od icarhireinsurance.
Na wszystkie twoje pytania odpowiedzi padły już wiele razy na forum.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
JustynaM. napisał(a):
hejże, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o wypożyczanie auta, stąd moje pytanie. Lecimy z chłopakiem we wrześniu na Islandie, wypożyczalnia znaleziona, ale nie chce ubezpieczać tam auta ponieważ wychodzi strasznie drogo. Czy ktoś mógłby mnie poinstruować jak działać na icarhireinsurance.com ? Wiem jedynie że chciałabym ubezpieczenie tzw "daily" na 6 dni. Po podaniu danych kierowcy będzie trzeba uzupełnić dane dotyczące wynajętego auta? O co chodzi z kwotą blokowaną na koncie? I Czy ktoś mógłby opisać swoje wrażenia na temat wyżej wymienionego ubezpieczyciela? WIem że kompletnie głupie pytania, ale jak wspominała, kompletny ze mnie laik.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Po pierwsze: po co na 6 dni? w icarhireinsurance lepiej od razu brać na cały rok. Po drugie: podajesz jedynie dane kierowcy, skąd z góry miałabyć znać dane o wynajmowanym aucie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 13 Wrz 2016 09:01 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Polecaliście tą wyszukiwarkę
http://www.moneymaxim.co.uk/compare-car ... -insurance

Moje pytanie dotyczy firm - ubezpieczalni. Którą polecacie, a którą nie polecacie. Oczywiście pytanie do osób, które musiały dochodzić zwrotu kasy lub przeczytały gdzieś w internecie pozytywne lub negatywne opinie...

www.insurance4carhire.com/
www.icarhireinsurance.com
www.worldwideinsure.com/
www.carhireexcess.com/

Będę miał samochód na tydzień w Dubaju i pewnie kilka razy na weekendy w Europie - więc interesuje mnie ubezpieczenie roczne na cały świat. Ceny w sumie są podobne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 13 Wrz 2016 09:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
korzystałem z
www.icarhireinsurance.com
www.worldwideinsure.com

o obu znalazłem pozytywne opinie, sam nie musiałem dochodzić żadnych roszczeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 13 Wrz 2016 09:55 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Mam roczne ubezpieczenie w icarhireinsurance. 2 miesiące temu wnioskowałem o zwrot za rozbitą szybę na Islandii. Nie było żadnych problemów, ale zwrot nastąpił w postaci czeku wysłanego z UK pomimo że podałem numer konta. Czeku jeszcze nie zrealizowałem bo nie jest to takie proste- trzeba się pofatygować do odpowiedniego banku i trwa to podobno kilka miesięcy. Reasumując kasy jeszcze nie mam ale czek przysłali, tak że mogę polecić. I
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 18 Wrz 2016 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Mam następujący problem.
Obecnie znajduje się w Larnace, auto mam wypożyczone w Budget i niestety zepsuciu/ uszkodzeniu uległa wkładka zamka drzwi kierowcy. W aucie tylko drzwi kierowcy mają zamek, kluczyk jest zwykle tzn. bez pilota centralnego zamka. Obecnie nie mogę zamknąć samochodu. Kluczyk jest ok bo normalnie mogę odpalić auto, a nie mogę przekręcić go w drzwiach, nic nie gruchocze, trzeszczy czy cos. Po prostu nie nosi śladów mechanicznego uszkodzenia.
Pytanie brzmi: Co robic? Dzwonić do wypożyczalni i to zgłaszać czy przy oddawaniu auta o tym wspomnieć / zgłosić? Czy mogą mnie skasować na hajs za cos takiego? 900€ lokaty na karcie to kusząca opcja dla wypożyczalni. Dodam, że nie wykupywałem dodatkowego ubezpieczenia. Auto oddaje w poniedziałek późnym wieczorem.
Pozdro

Dodam, ze w PZU Wojażer wykupiłem opcje OC mienie najmowane - w razie czego będę próbował szarpać kasę od pzu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 18 Wrz 2016 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Oczywiście, że zgłoś wypożyczalni, bo jak Ci ukradną auto, to koszt będzie "trochę" większy. A po zwrocie i tak raczej zauważą uszkodzenie. Jak nie masz ubezpieczenia z wypożyczalni to zapewne sobie ściągną za naprawę niestety.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 19 Wrz 2016 09:34 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
nie popadajmy w paranoję, nie każda awaria samochodu jest traktowana jako wypadek.
To, że nie działa zamek absolutnie nie oznacza, że winny jest użytkownik samochodu i potrzebne jest do tego ubezpieczenie.
Jak przepali się żarówka to też ściągają z ubezpieczenia? Oczywiście, że nie.
W takiej sytuacji najlepiej podjechać do najbliższego Budgeta (o ile jest to w miarę niedaleko), zapewne od ręki dostałbyś nowy samochód. Jeżeli podjechanie nie jest możliwe to należy dzwonić i pytać co robić, usterka nie z Twojej winy, należy się wymiana samochodu lub naprawa na miejscu o ile jest taka możliwość, a nie ściąganie z Twojego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 19 Wrz 2016 09:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
usterka nie z Twojej winy

To akurat będzie mało istotne, o ile to np. celowe uszkodzenie mechaniczne zamka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:06 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
boots napisał(a):
Cytuj:
usterka nie z Twojej winy

To akurat będzie mało istotne, o ile to np. celowe uszkodzenie mechaniczne zamka.

jestem przekonany, że poważna i duża firma (a za taką uważam Budget) w takiej sytuacji nie będzie udawadniać teorii spiskowych i po prostu potraktuje to jako awarię. W przeciwnym wypadku dosłownie każda awaria samochodu skutkowałałby koniecznością uruchamiania ubezpieczenia. Miałem kilka przypadków drobnych awarii (w Hertz) i nigdy nikt nawet nie wspomniał o ubezpieczeniu. Zawsze podjeżdzałem do najbliższego punktu i dostawałem nowy samochód, często z upgradem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Ja nie piszę o awarii zamka, tylko o jego uszkodzeniu mechanicznym - np. ktoś coś wrzucił do zamka, lub nalał kleju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:22 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
rozumiem co piszesz, ja twierdzę że skoro nic nie widać "na oko" to zapewne element po prostu się uszkodził.
Patrząc w ten sposób to zawsze ktoś może nalać wody do baku, wejść pod samochód i przedziurawić tłumik, katalizator, spuścić trochę powietrza z koła, poluzować śruby itd. itp.
Moje doświadczenia są takie, że jeżeli nie widać mechanicznych uszkodzeń na samochodzie to nie wchodzi w grę ubezpieczenie tylko samochód jest naprawiany przez wypożyczalnię. Mam doświadczenia tylko z dużymi korporacjami i m.in. dlatego nie wynajmuję najtańszych opcji u Kazików, aby mieć tego typu sprawy załatwiane od ręki. Uważam Budget za taką korporację i dlatego też napisałem co moim zdaniem najlepiej zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Doceniam Twoje doświadczenie. Ale to tylko statystyka, a nie reguła - bo umowy wskazują na inny tryb postępowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:39 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
być może moje doświadczenie to jedynie fart (kilka razy, więc mega fart), przytocz proszę odpowiednie zapisy wspomnianej umowy. Wszyscy się czegoś nauczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Przeczytaj dowolną swoją i wszystko będzie jasne...
Cytuj:
kilka razy, więc mega fart

A jakie konkretnie miałeś uszkodzenia? I to chyba raczej pech, a nie fart - skoro wystąpiły kilka razy. ;-)
Ja na ponad sto wypożyczeń nigdy nie miałem uszkodzeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:49 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
widzę, że koledze brakuje argumentów, tak nie podyskutujemy.
Żeby nie być gołosłownym - pierwsze w googlu warunki Budget:
https://www.budget.com.au/docs/librarie ... itions.pdf

5.2 Budget will provide 24 hour roadside assistance for all inherent mechanical faults (as
reasonably determined by Budget or its authorised repairer) at no additional cost
provided that the fault does not arise as a result of any unauthorised use of the Vehicle
in breach of clauses 3 or 4.1

Nie widzę tam żadnych domniemanych kosmitów dolewających kleju do zamków. Punkty 3 i 4.1 opisują w szczegółach podstawowe, oczywiste zdarzenia.
Dla mnie EOT. Jeżeli nie masz doświadczeń to lepiej nic nie pisz, niż wprowadzać ludzi w błąd i od razu straszyć kosztami z ubezpieczenia, a najlepiej niech wymienią od razu na koszt @refiko cały samochód na nowy, bo zepsuł mu się zamek, litości.

Odnośnie moich awarii np.:
- słabe ciśnienie w oponie -> zaświeciła się jakaś kontrolka
- samochód nie jechał prosto, po puszczeniu kierownicy delikatnie skręcał, opona była łysa nim dojechałem do wypożyczalni -> nie wiem co to było, nikt w wypożyczalni nie wnikał co to była za usterka
- ponownie kontrolka uszkodzenia silnila -> jw.
Może mam pecha, a może to kwestia skali. Wiem, że mam doświadczenie w podobnych sprawach i nim sie podzieliłem na forum.
Dla mnie EOT nie zamierzam udawadniać, że nie jestem wielbłądem. Jak będziesz miał problem z samochodem to następnym razem dzwoń od razu do ubezpieczyciela, zobaczymy ile czasu i pieniędzy na tym stracisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 19 Wrz 2016 11:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Naprawdę nie rozumiesz, co oznacza: all inherent mechanical faults (as reasonably determined by Budget or its authorised repairer)?

Przeczytaj w tej umowie zakres odpowiedzialności najemcy. I jak to zrozumiesz, to już wszystko będziesz wiedział...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group