Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: pakowanie lustrzanki
#1 PostWysłany: 14 Lip 2012 14:17 

Przeszłukałem forum,ale nie znalazłem nic na ten temat :) Pakuje spiwór, karimate,ciuchy ale nie mam patentu na dobre zapakowanie lustrzanki,ma ktoś jakiejś patenty? torba na aparat jest za duża...
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 14 Lip 2012 14:21 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
Nie wiem co to za filozofia :P Chcesz to baw się w owijanie w śpiwór czy koc, ale to bezsens. Kup torbę trójkąt (polecam CaseLogic) i po sprawie, to najlepsze rozwiązanie i nie dodaje zbyt dużo do rozmiaru. Dlaczego polecam CaseLogic? Bo ma plastikowe dno, więc można postawić aparat spokojnie w plenerze na ziemi, jest dobrze wyłożona w środku, a co najważniejsze ma w środku taki zaczep ze aparat wisi na nim, czyli ciężar aparatu spada na body, a nie na obiektyw jak to jest w większości trójkątów, do tego długi pasek i 3 kieszenie :)

#3 PostWysłany: 14 Lip 2012 14:32 

http://allegro.pl/caselogic-slrc201-can ... 21407.html rozumiem,że o tym mówisz? :D
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 14 Lip 2012 14:36 
Awatar użytkownika

niebieski
Dokładnie taka. Jeszcze rok temu nie dało się jej dostał poniżej 200zł :P Trzymam w niej d7000 + 18-105 (to znaczy to mój najdłuższy obiektyw) i spokojnie sobie wisi i nie obija się o dno.

#5 PostWysłany: 14 Lip 2012 14:41 

http://www.faxtel.com.pl/akcesoria-foto ... t4000.html
pytałem bo mam tą i jest do du*y w jakiejkolwiek podróży choc wymiarowo podobne:D
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 18 Lip 2012 12:23 

Nie czepiają się do baterii w lustrzance? Coś czytałem w regulaminie o zakazie przewozu ogniw
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 18 Lip 2012 12:28 
Awatar użytkownika

niebieski
grocer napisał(a):
Nie czepiają się do baterii w lustrzance? Coś czytałem w regulaminie o zakazie przewozu ogniw

Bez przesady, nikt nie doczepi się do baterii w aparacie ani kamerze. Idąc tym tokiem myślenia telefonu komórkowego, iPoda czy laptopa byś też nie mógł wziąć.

#8 PostWysłany: 19 Lip 2012 09:12 

niebieski
torba na aparat, jak mała by nie była i tak zawsze jest za duża do plecaka /i tego rejestrowanego, i tego podręcznego/. Jakiś czas temu kupiłam neopronowy pokrowiec na aparat /po mojemu 'prezerwatywa'/, wygląda niezbyt fajnie, a i przed większą szkodą nie uchroni. W sumie badziew jakich mało, ale wystarczający, sprawdza się i grosze kosztuje;
obrazek poglądowy:
http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/futeral_neoprenowy_M.jpg
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 19 Lip 2012 09:58 
Awatar użytkownika

złoty
ale jak można lustrzankę wsadzić do bagażu rejestrowanego ?
Przecież takie rzeczy ma się przy sobie.
Ja mogę polecić torbę lowepro toploader http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... +toploader , przejechała ze mną kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i jest ok
do tego wczepiam tylko jeden futerał na długie szkło bo krótkie zapięte na korpusie i aparat zawsze pod ręką i nie wygląda się przy tym jak kretyński pstrykacz z gatunku łapacz motyli z aparatem zawieszonym na szyi i wielkim napisem na pasku CANON albo NIKON
jak jeżdżę tylko z podręcznym to na czas odprawy aparat wyjmuję i owijam w ciuchy a torba jest na tyle miękka i podatna, że można ją złożyć i upchnąć w plecaku
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 19 Lip 2012 10:12 

Moim zdaniem fajną sprawą są też plecaki na aparat - zawsze można wsadzić lustrzankę ze wszystkimi "gadżetami" plus coś jeszcze, jak np. tutaj:
http://fotozakupy.pl/plecak/lowepro-fastpack-250,8004s#
Albo jak ktoś woli, "gadżety" do rejestrowanego a w plecaku lustrzanka + podręczne.
Choć to wszystko oczywiście zależy od tego ile kto sprzętu dźwiga ze sobą. No i takie plecaki nieraz lubią być baaardzo drogie.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 19 Lip 2012 10:28 

niebieski
cypel napisał(a):
ale jak można lustrzankę wsadzić do bagażu rejestrowanego ?

torbę! nie aparat!
torba zazwyczaj do głównego była upychana, a aparat w plecaku podręcznym w polar owinięty. Torba ta, gdzie by nie była, to zawsze jedna rzecz więcej do noszenia, a ostatnio z wyjazdu na wyjazd biorę coraz mniej, przy tym coraz lżej, jednak gadżeciarstwo ma swoje plusy ;)
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 19 Lip 2012 10:38 

Raz leciałem z lustrzanką w podręcznym jednak ciężar i gabaryty skłoniły mnie zakupu kompaktu zgrabnego i małego i od tego czasu lustrzanka zostaje w domu.

#13 PostWysłany: 19 Lip 2012 10:52 
Awatar użytkownika

złoty
a to przepraszam szarik

tczaplinek moim zdaniem taki plecak to się nadaje do statycznego focenia, albo jakichś zaplanowanych sesji, tzn. trzymam tam sprzęt, przyjeżdżam np. do lasu rozkładam się robię zdjęcia jakiś dłuższy czas, pakuję się, idę dalej, rozkładam się, focę itd.
nie wyobrażam sobie łazić kilka lub kilkanaście godzin po jakimś mieście (i nie tylko) z takim plecakiem na plecach i ciężkim aparatem zawieszonym na szyi bo po kilku godzinach targania sprzętu ból jest odczuwalny (przy okazji zwraca się na siebie uwagę, szczególnie ważne w biedniejszych krajach, pomijam fakt, że kretyńsko się wygląda)
ale każdy ma swój patent, jeden nosi wszystko drugi się ogranicza do min.
kiedyś targałem ze sobą pół sklepu foto, teraz mam przy sobie tylko dwa szkła, zapasowe baterie, ściereczkę i 2 filtry a i tak po kilkunastu godzinach łazikowania sprzęt ciąży.

Lechito też się zastanawiałem czy nie kupić takiego lumiksa LX5 albo samsunga EX1, ale póki co od kilku lat jeżdżę z lustrem
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 19 Lip 2012 11:08 
Awatar użytkownika

To może ja powiem jak to wygląda z mojej strony :D

Latam z Olkiem E510 (to jedna z najmniejszych lustrzanek kupowałem ją pod wyjazdy) do tego 1 uniwersalne szkło, karty 3 szt, 2 akumulatory, ładowarka. Wszystko wchodzi to torby na ramię lowepro która jest idealnie dopasowana do aparatu. Torba z całym wyposażeniem idzie do plecaka na samą górą, do tego często zabieram statyw.

Oczywiście normalny zestaw buty, ciuchy, jedzenie, tablet ... bo latam tylko z podręcznym po EU. Wszystko się pięknie mieści, bez problemów.

Używam Forclaza 50.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 28 Kwi 2014 00:25 

ja mam Vanguarda UPrise i polecam, wygląda tak jak na zdjęciu:
Image
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 30 Kwi 2019 20:23 

niebieski
bardzo dobre przeceny do 05.05 lub wyprzedania zapasu towaru
https://www.komputronik.pl/search/categ ... 20Shoulder
https://www.komputronik.pl/product/4229 ... zarny.html
https://www.komputronik.pl/product/3849 ... black.html
 Relacje PM off  

[ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości