Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: AEGEAN a FT
#1 PostWysłany: 15 Mar 2015 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Czy ktoś się orientuje czy mając bilety w klasie economy wystawione i podróżując linią A3 AEGEN oraz posiadając status Frequent Traveler mogę skorzystać z saloników w Warszawie, Atenach i na Heraklionie? . Pytam bo na stronie MM w tabeli statusów nie ma wzmianki a na stronie wyszukiwarki saloników LH są dostępne. Ktoś testował? Da sie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#2 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:06 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Niestety, na FTLa możesz wejść w Warszawie tylko, kiedy lecisz LO, LH, LX, OS, SN. W Grecji z FTLem nie wejdziesz w ogóle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#3 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
szkoda... niby jeden sojusz a zasady "po uważaniu"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#4 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:48 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
To nie tak. Przywileje z tytułu srebrnego statusu w A są tylko na macierzystych lotniskach. Jak masz srebro w A3 to do saloniku wejdziesz tylko na greckich lotniskach i chyba tylko 4 razy w roku. Podobnie jest w Turkishu. A M&M przynajmniej nie ma limitu. Inna rzecz, że wylatać golda w A3 nieraz łatwiej i taniej niż FT w M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#5 PostWysłany: 15 Mar 2015 18:00 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
to może ja napisze jak jest naprawdę:
oczywiście że możesz! sprawdzone trzy dni temu, wczoraj i dzisiaj :)

jeżeli masz bilet w *A w tym przypadku A3 i FTL możesz wejść do saloników
Góra
 Profil Relacje PM off
Poolek lubi ten post.
luziczek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#6 PostWysłany: 15 Mar 2015 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
tylko w WAW czy w ATH i HER? Wszystkie są A3

-- 15 Mar 2015 18:21 --

tasma napisał(a):
To nie tak. Przywileje z tytułu srebrnego statusu w A są tylko na macierzystych lotniskach. Jak masz srebro w A3 to do saloniku wejdziesz tylko na greckich lotniskach i chyba tylko 4 razy w roku. Podobnie jest w Turkishu. A M&M przynajmniej nie ma limitu. Inna rzecz, że wylatać golda w A3 nieraz łatwiej i taniej niż FT w M&M.


Nie , na pewno tak nie jest. Np w Hamburgu wchodziłem do saloniku LH lecąc LO , we Wiedniu bez problemu do saloniku Austriana lecąc do WAW z LO. Aktualnie jestem w IST i jutro wracam Turkishem.. z tego co widziałem to TK nie honoruje srebra w Istambule na IST ale jutro się przekonam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#7 PostWysłany: 15 Mar 2015 18:33 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
nie wiem dlaczego próbujecie sobie utrudnić
lecisz *A wchodzisz do saloniku business LH i cieszysz się przywilejem :)
dzisiaj leciałem A3 i w ATH wszedłem do LH, wczoraj też A3 w IST i to samo

nie mam żadnych ograniczeń co do ilości wejść, czasami zdarza mi się wejść do dwóch / trzech tego samego dnia i zawsze jest ok
Góra
 Profil Relacje PM off
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#8 PostWysłany: 15 Mar 2015 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
drop napisał(a):
nie wiem dlaczego próbujecie sobie utrudnić
lecisz *A wchodzisz do saloniku business LH i cieszysz się przywilejem :)
dzisiaj leciałem A3 i w ATH wszedłem do LH, wczoraj też A3 w IST i to samo

nie mam żadnych ograniczeń co do ilości wejść, czasami zdarza mi się wejść do dwóch / trzech tego samego dnia i zawsze jest ok


No i wszystko jasne .. dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#9 PostWysłany: 15 Mar 2015 18:59 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
Lecąc LH czy OS czy LO wejdziecie na FT bo ich programem milowym jest M&M. Podobnie będzie też pewnie ze Swissem. lecąc A3 czy TK się nie da bo mają inny program milowy i nie honorują statusu srebrnego z M&M. Proste i logiczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#10 PostWysłany: 15 Mar 2015 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
tasma napisał(a):
Lecąc LH czy OS czy LO wejdziecie na FT bo ich programem milowym jest M&M. Podobnie będzie też pewnie ze Swissem. lecąc A3 czy TK się nie da bo mają inny program milowy i nie honorują statusu srebrnego z M&M. Proste i logiczne.


Kurcze niby jest sens w tym co piszesz.. ale @drop (z tego co pisze) przetestował to na własnej skórze.. domniemam ze ma FTL a nie GOLDa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#11 PostWysłany: 15 Mar 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
drop napisał(a):
nie wiem dlaczego próbujecie sobie utrudnić
lecisz *A wchodzisz do saloniku business LH i cieszysz się przywilejem :)
dzisiaj leciałem A3 i w ATH wszedłem do LH, wczoraj też A3 w IST i to samo


W IST do jakiego wszedłeś? TK chyba FTL nie puszcza na piękne oczy?

Generalnie to karta pokładowa na lot *A + salonik linii zreszonej w M&M są wymagane. Ale LO np robiło fochy w WAW jak sobe FTL z kartą Sasu przychodził na przykład.

tasma napisał(a):
Lecąc LH czy OS czy LO wejdziecie na FT bo ich programem milowym jest M&M. Podobnie będzie też pewnie ze Swissem. lecąc A3 czy TK się nie da bo mają inny program milowy i nie honorują statusu srebrnego z M&M. Proste i logiczne.


Lecą i chcą wejść do ich poczekalni. Lecąc A3 czy TK i nie powinno być problemu wejść do poczekalni LH przez FTL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#12 PostWysłany: 15 Mar 2015 19:23 

Lounge finder na stronie M&M podpowiada, że z FTL można wejść do saloniku a ATH, ale już nie w IST (i FCO, CPH, AMS, BHX czy LIS). Więc Ateny są bardziej wyjątkiem od reguły.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#13 PostWysłany: 15 Mar 2015 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Nie są wyjątkiem od reguły, po prostu Lufthansa ma swój salonik w ATH (podobnie jak np w LHR, CDG czy MXP).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#14 PostWysłany: 15 Mar 2015 19:35 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
L4FF napisał(a):

W IST do jakiego wszedłeś? TK chyba FTL nie puszcza na piękne oczy?

wszedłem do Millenium LH (kto wie? może i mam piękne oczy ;) ? )

L4FF napisał(a):
Generalnie to karta pokładowa na lot *A + salonik linii zreszonej w M&M są wymagane. Ale LO np robiło fochy w WAW jak sobe FTL z kartą Sasu przychodził na przykład.


bez najmniejszego problemu czy westchnienia wszedłem dzisiaj z A3 do Poloneza na piętrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#15 PostWysłany: 15 Mar 2015 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Millenium nie jest LH. Dostałeś zaproszenie przy odprawie, czy tak po prostu na pewniaka wszedłeś?

Polonez tak właśnie powinien funkcjonować, niestety czytałem, że agenci mają tam różne dziwne pomysły/humory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#16 PostWysłany: 15 Mar 2015 21:21 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
wszedłem, dałem bp i kartę, enjoy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#17 PostWysłany: 16 Mar 2015 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Możesz po ludzki napisac, jaki masz status w A3 i w M&M. Bo po przeczytaniu Twoich postów wyżej raz piszesz ze wchodzisz z biletem A3 i karta FLT innym razem ze masz karte A3 (ale nie podajesz jaka).
mimo stanowszych wypowiedzi nie bardzo można się połapać co z czym się matchuje.

Ja ze swojego doświadczenia mogę napisac ze FLT M&M i bilet SAS potrafią nie zadziałać. W Istambule ze starą niebieska karta A3 (status silver) i printoutem ze już mam Golda nie zostałem wpuszczony (bilet LOT).
W wielu innych miejscach z FLT M&M nie da się wejść, od jakichś dwóch lat jak zmielili reguly (choćby dla przykładu Gdansk czy Rzym, gdzie wcześniej wchodzilo się bez problemu).

W Monachium kiedyś celowo przy bilecie LH pokazałem silvera A3 i nie chcieli wpuscic, a jak pokazałem FLT to od razu (mimo ze nie był wbity na bilecie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#18 PostWysłany: 16 Mar 2015 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Srebrny status w Star Alliance nie upoważnia do (prawie) bezwarunkowego wstępu do poczekalni tak jak złoty. Upowązniają za to poszczególnego programy, zwykle do poczekalni linii która danym programem zawiaduje.

Dlatego na przykład poczekalnia LH odesyła na drzewo srebro A3, a poczekalnia A3 odsyła na drzewo srebro LH.

Za zamierzchłych czasów, przed Mikoszem I i serią srebrnych promocji, zasady były dużo luźniejsze. FTL pozwalało na wejście do naszych regionalnych poczekalni, jak również do kilku nie-systemowych poczekalni na świecie przy biletach LO i LX (ale już nie z kartą LH na przykład).
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#19 PostWysłany: 16 Mar 2015 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dlatego pytałem 'drop'a jakie miał konkretnie karty i bilety.
Bo mi się 'drobne' nie zgadzają w tym co pisze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AEGEAN vis FT
#20 PostWysłany: 16 Mar 2015 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Byłem dzisiaj w IST w Millenium pokazałem bilet Turkisha i FTL i odszedłem z kwitkiem .. Pani powiedziała ze tylko GOLD ... to samo w BL Turkisha.. tylko GOLD ....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group