Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tydzień w Jordanii
#1 PostWysłany: 18 Lut 2019 21:52 

Rejestracja: 18 Lut 2019
Posty: 3
Cześć!

Za niecały miesiąc będę w Jordanii, będzie to mój pierwszy tygodniowy wyjazd w pojedynkę, prosiłbym o kilka rad wszystkich tych którzy byli

Ramowy plan mam taki:

Dzień 1
Amman (+ nocleg)

Dzień 2
6:30 Wyjazd do Petry
- gdzie stają busy Jetta na 7th Circle? W którym dokładnie miejscu? Wyjazd mam o 6:30, wolałbym nie biegać tam po omacku :D
Zwiedzanie Petry (+ noc w hotelu kapsułowym)
- Słyszał ktoś/spał może w tym hotelu Petra Capsule Hostel? Dobrze to wygląda, mam już rezerwacje ale nie ma żadnych opinii, zdjęcia są jedynie wizualizacjami a sam hostel nie odpisał mi od wczoraj na wiadomość, mam nadzieje że istnieje.

Dzień 3
Wyjazd z samego rana do Akaby
- Gdzie znajdę rozkład minibusów, z Petry do Akaby? kiedyś gdzieś widziałem ale mi się zgubił, może ktoś ma zapisane wraz z orientacyjnymi cenami.
Dzień + noc w Akabie

Dzień 4
Wyjazd do Visitor Center
- skąd najlepiej minibusem, macie jakieś adresy dworców? Gdzieś czytałem o posterunku policji w Akabie (?)

Dzień 4
Wadi Rum (+ noc)

Dzień 5
Z racji tego, że jest to piątek zostaje w Akabie na spokojnie

Dzień 6
Powrót do Ammanu
i tutaj pojawia mi się pewna logistyczna niewiadoma, Jett w ten dzień nie jeździ bezpośrednio do Ammanu
ale jedzie to Tabarboor, czy to będzie ok opcja?
Akaba - Tabarboor - ? stamtąd dostane się łatwo do Ammanu?

Dzień 7
Spokojne 1,5 dnia w Ammanie

Co myślicie ogólnie o tym planie? Chciałem zahaczyć o morze martwe ale nie chce żeby mi te sprawy logistyczne zeżarły całą frajde tego wyjazd
, więc na spokojnie, myślę że odpuszczę. Chyba że w trakcie pojawią się jakieś opcje na to.

- Gdzieś znalazłem że transfer busem z lotniska do Ammanu 2,5 dinara? Aktualna cena?
Jak macie jeszcze jakieś wskazówki chętnie pochłonę, każdą najdrobniejszą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 18 Lut 2019 22:13 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 795
niebieski
Tabarbour to dworzec/dzielnica w Ammanie nieco na północ od cytadeli, więc na pewno się nie zgubisz w mieście i to wciąż Amman.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2019 12:39 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Masz mało czasu więc powinieneś go szczególnie oszczędzać, a mam wrażenie, że trochę go marnujesz.

Po co jedziesz z Petry do Akaby (dzień 4), a potem cofasz się do Wadi Rum (dzień 4). Czy nie prościej jest pojechać bezpośrednio z Petry do Wadi Rum? W hotelu w Petrze zamówisz miejsce w busie do Wadi Rum. Zabierze Cię z hotelu ok. 6 rano i zawiezie na miejsce (ok. g. 9:00 - 10:00) za 10 JOD.

dzień 6 powrót do Ammanu - z Akaby prócz Jett Busa możesz pojechać zwykłym busem. Bilet można kupić dzień wcześniej. Cena to 6 JOD od osoby, wyjazd ok. 8:30 (odjeżdża dość punktualnie). O miejsce odjazdu najlepiej dopytać bo bus startuje z uliczki trochę powyżej placu oznaczonego jako bus station.

Generalnie mając tak mało dni odpuściłbym Akabę bo to niespecjalnie ciekawe miejsce. Zysk z dodatkowe dnia dodałbym do Petry.
Również zastanowiłbym się czy na Amman przeznaczać aż 2,5 dnia, ale jak rozumiem dzień 1 i dzień 7 ostatni to przylot i wylot więc jakby mnie sie liczy. Wg mnie na spokojne zobaczenie Ammanu i jego niezbyt licznych ciekawostek wystarczy 1 dzień. Oczywiście jeśli planujesz wypad do Jerash to jak najbardziej warto tyle dni zapisać w pozycji "Amman".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group