Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2012 21:39 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Może nie do końca temat lotniskowy, ale może się przydać zwłaszcza, że podróż promem to tylko 2 godziny.
Podróżował ktoś? który operator najlepszy/najtańszy ? wybieram się do helsinek we wrześniu i chciałbym na dzień do Talina wyskoczyć, z tego co widzialem to koszt zależy od godziny, o której się wypływa ( najtaniej wcześni rano ) , rezerwował ktoś bilety przez internet czy raczej na miejscu braliście?

z jakich portów się wypływa ( Helsinki West Terminal przy ul. Tyynenmerenkatu 8) czy któryś z ich pozostałych kilku portów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 25 Sie 2012 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
ja płynąłem viking lines, ponoć jedna z tańszych opcji, jak się kupuje tuż przed odpływem w porcie to doliczają jakąś drobną odpłatę, także najlepiej przez internet rezerwować, wydrukować bilet (można to zrobić za darmo np w informacji turystycznej) i pokazać w okienku odpowiednim. sam prom jest przeogromny, mój miał bodaj 10 pięter, w tym wiele sklepów, pokaźny bar/restauracje, a nawet dyskotekę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sie 2012 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Polecam Tallink, który ma najwięcej kursów dziennie i płynie najkrócej (2:00), w Helsinkach cumuje przy nabrzeżu zachodnim, w Tallinie Terminal D. Bezproblemowe kupno biletów na stronie internetowej przewoźnika, cena 32€ łącznie w obie strony.

Spoglądając teraz na rozkład wypłyń sobie z Helsinek o 7:30 i powrót z Tallina o 17:30, lub odpowiednio o 10:30 i 21:00 - taki czas spokojnie wystarczy na Tallinn, który nie jest dużym miastem.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sie 2012 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
My 6 września będziemy płynąć na jeden dzień Tallin-Helsinki-Tallin i najtaniej wychodzi kupić przez internet Tallinka np. na:

http://www.aferry.pl/
http://www.tallinksilja.com/pl/

pamiętaj, że jak wracasz tego samego dnia tymi samymi liniami (dotyczy Tallinka) to masz ok 50% rabatu (bilet w jedną str dla 1 os 35euro, powrót też 35euro, a razem po rabacie wychodzi 36euro):

Image

Do Tallina Tallinkiem z terminala zachodniego West Terminal Tyynenmerenkatu 8.
A Viking line Katajanokan terminaali Katajanokanlaituri 8.

Strona portów helsińskich :
http://www.portofhelsinki.fi/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Wrz 2012 10:53 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Dzięki za pomoc, jestem już po wypadzie. Bilety kupowałem na prom Tallink odrazu w porcie, dzień przed.
Kupując powrotny na ten sam dzień ma się sporą zniżkę ( zapłaciłem 55 Euro w dwie strony, zamiast ~100 Euro). Nie polecam wypływać o 7:30, chyba że ktoś lubi wstawać wczesnie ( trzeba się odprawić maxymalnie godzinę przed odpłynięciem, plus różnica godziny przez zmianę strefy)

-Jeden dzień ( 5-6 godziny ) powinno wystarczyć na zwiedzenie Tallinna.
-Check-in w Helsinkach trzeba zrobić nie później niż godzinę przed wypłynięciem ( dostajemy odrazu bilet powrotny)
-W Tallinnie musimy być już tylko 30 minut przed wypłynięciem
-Zdziwiony byłem, że ludzie wręcz biegną do promu- jeżeli chcecie siedzieć w lożach na dziobie statku to proponuję ustawic się z przodu kolejki , jeżeli nie to i tak jest sporo miejsc siedziących w różnych częściach promu ( restauracyjki itp. - nie trzeba kupować niczego)
-Prom plynie dokladnie 2h więc można w miarę dokładnie zaplanować sobie co się chce zobaczyć
-Na promie jest sklep wolnocłowy ( ceny jak na lotniskach- czasami trochę tańsze )

Adresy portów (można na google maps zobaczyć)

Tallink Silja Oy (Helsinki) -Tyynenmerenkatu 8 http://maps.google.com/maps?q=Tyynenmerenkatu+8,+Helsinki,+Suomi&hl=pl&sll=60.156204,24.922727&sspn=0.001666,0.004136&oq=Tyynenmerenkatu+8+helsinki&t=h&hnear=Tyynenmerenkatu+8,+Helsinki,+Finlandia&z=16

D-Terminal, Uus-Sadam (Tallin) http://maps.google.com/maps?q=D-Terminal,+Uus-Sadam+Tallin,+Estonia&hl=pl&ll=59.445097,24.767797&spn=0.006807,0.016544&sll=59.443142,24.767561&sspn=0.001702,0.004136&t=h&hq=D-Terminal,+Uus-Sadam&hnear=Tallin,+Harjumaa,+Estonia&z=16
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Lut 2013 00:05 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 30
witam.
mam pytanie dotyczące kupna biletu na prom tallink
podczas rezerwacji, kiedy dochodzę do momentu płatności widnieje tam informacja, że mogę płacić kartą kredytową należącą do któregoś z pasażerów, a ponadto muszę ją okazać podczas odprawy. czy jest to restrykcyjnie przestrzegane i czy na pewno nie może mi tych biletów kupić ktoś inny? trochę to dla mnie dziwne, dlatego pytam?

tak wygląda ten komunikat:

Cytuj:
Instructions
Please check the reservation summary and terms and conditions before making the payment. Reservation must be paid with credit card owned by travelling passenger. Please have the credit card and ID with you for check-in.


i jeszcze jedno pytanie, czy karta debetowa ale odpowiednia do płatności internetowych umożliwiłaby przeprowadzenie takiej transakcji czy musi to być typowa, wypukła karta kredytowa?

dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lut 2013 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Wystarczy karta debetowa, mi nikt tego nie sprawdzał przy odprawie ani w Tallinie ani w Helsinkach, no ale skoro mają taki zapis w regulaminie i komuś akurat będzie się nudziło i zacznie to sprawdzać to będziesz miał problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lut 2013 00:39 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 30
dzięki! zapłaciłem swoją kartą debetową, wydrukuje potwierdzenie zapłaty i tak jak sobie życzą będę miał zarówno tą kartę jak i potwierdzenie przy sobie w momencie odprawy- kasę z konta już pobrało, tak że moim zdaniem nie mają się do czego przyczepić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Kwi 2013 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Podepnę się pod temat. Szukam promu w miarę dobrej cenie w terminie 29 kwietnia. Niestety cen RT poniżej 60 e nie widziałam :x Nie wiem, czy jest sens bawić się w Helsinki przez jeden dzień za minimum 240 zł, skoro z Turku można się dostać za jakieś 100 zł bez problemu jadąc busem. Samolot RT też z WAW można dorwać w granicach 100-150 zł, więc wychodzi na to samo, a można się dłużej pokręcić po Finlandii. 29 mam wyjazd z Tallina o godz. 22.30, także też jest to spory problem. Co sądzicie, warto płynąć? Coś ciekawego (niespotykanego na lotniskach) można dorwać w sklepie wolnocłowym?
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2013 16:54 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Mimo, że lubię Helsinki to sens wydawania na nie 240 zł jest średni ( sprawdzałeś w niedzielę ? powinno być taniej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2013 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Eryk87 napisał(a):
Mimo, że lubię Helsinki to sens wydawania na nie 240 zł jest średni ( sprawdzałeś w niedzielę ? powinno być taniej).

Nie sprawdzałam, bo jedynym terminem wchodzącym w rachubę jest dla mnie 29 kwietnia, niestety :cry: Co można robić drugi dzień w Tallinie? Dokąd jechać? I dlaczego wiza do Rosji jest taka droga i problematyczna? :evil: A tak serio, to chyba rzeczywiście się nie opłaca zabawa...
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lip 2013 13:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 32
Czy po zejściu z promu w Helsinkach jest tam jakiś punkt, w którym mogłabym kupić jednodniowy bilet na komunikację po mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lip 2013 11:28 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Tak przed terminalem jest przystanek tramwajowy, w którym jest automat z biletami. Zobaczysz na pewno zazwyczaj ustawia się duża kolejka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lip 2013 11:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
[quote="invasion']Dokąd jechać?[/quote]

Tartu, Narva

[quote="invasion'] I dlaczego wiza do Rosji jest taka droga i problematyczna? :evil: A tak serio, to chyba rzeczywiście się nie opłaca zabawa...[/quote]

To jeszcze nie widzialas wymagania do wizi UE. To jest droga zabawa i problematyczna. Wiza do Rosji to pikus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lis 2013 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 33
Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na forum :)

Trafiłam tu szukając taniego promu Tallinn - Helsinki - Tallinn dla 3 osób, chodzi o jednodniową wycieczkę

Wyszukując przez directferries.com pokazuje mi, że najtańsza opcja to Tallink, bezpośrednia strona przewoźnika tallink.com 'woła' tyle samo, czyli 111 euro

aferry.pl poleca Viking Line za 114 euro, natomiast na bezpośredniej stronie przewoźnika vikingline.fi ten sam rejs 84 euro.

aferry narzuca aż tak duże opłaty? :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Gru 2014 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Właśnie zastanawiam się nad moim pierwszym "rejsowym" (tj. nie stricte wycieczkowym) biletem na prom, konkretnie na trasie Helskinki Tallin (OW) w sierpniu 2015 r. Co do cen znalazłem
24 EUR Eckerö Line:
32 EUR Tallink Silja
34 EUR Viking Line
Jako, że nigdy promem się jeszcze nie transportowałem, mam parę pytań:
1) Jak to wygląda z "boardingiem"? trzeba wcześniej zrobić jakieś odprawy internetowe, czy wystarczy mieć wydrukowany jeszcze w Polsce bilet, wejść na pokład i już?
2) Jak wygląda sprawa bagażu? będę miał walizkę albo plecak (max. 23 kg) i jakiś podręczny plecaczek - czy w cenie biletu z automatu można sobie to wnieść na pokład? czy może walizy wrzucają do jakiegoś luku bagażowego, albo można je oddać do przechowalni, żeby się nie pałętały, i żeby można sobie pochodzić po pokładzie i pozwiedzać sklepy?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Gru 2014 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
1. Odprawiasz się w terminalu w "okienku" lub samodzielnie w automacie i dostajesz kartę pokładową, na podstawie której wejdziesz na pokład.
2. Bagaż bierzesz ze sobą, ile tego i jak duży to nikt nie będzie patrzył, no chyba że miałbyś zamiar przewieźć 10 worków ziemniaków to wtedy mogliby już krzywo patrzeć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 27 Gru 2014 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Sprawdźcie (zwłaszcza Raphael) to co napisałem w tym wątku:
ile-za-prom-tallinn-helsinki,1439,44165
Ja miałem rejs Helsinki-Tallin-Helsinki z kabiną w cenie 8 euro za osobę, przy czym korzystałem tylko z rejsu Helsinki-Tallin.
pozdr
zoli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Mar 2015 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
kibek napisał(a):
Tak przed terminalem jest przystanek tramwajowy, w którym jest automat z biletami. Zobaczysz na pewno zazwyczaj ustawia się duża kolejka.


Aby zaoszczędzić sobie stania w tej kolejce, jednodniowy bilet można kupić bezpośrednio u motorniczego za tą samą kwotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 22 Cze 2015 18:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 34
Eryk87 napisał(a):
( trzeba się odprawić maxymalnie godzinę przed odpłynięciem, plus różnica godziny przez zmianę strefy)

[/url]


Co rozumiesz przez "plus różnica godziny"? Możliwe, że źle sprawdziłem, ale czy w Tallinnie i Helsinkach nie jest ta sama godzina?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group