Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Helsinki
#1 PostWysłany: 01 Cze 2011 13:16 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Finlandia to nie Skandynawia, ale mało osób o tym wie ;) Czy ktoś może polecić coś w stolicy Finlandii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 23 Mar 2012 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Geograficznie to nie Skandynawia ale rownież jeden z krajów nordyckich.
A co do w miarę niedrogiego jedzenia w Helsinkach to polecam szukać miejsc z tzw. bufetem (buffet lunch, lunch menu itd.). Z reguły płacisz wtedy jedną kwotę w ramach której masz obiad + deser + napój. Jest zawsze kilka potraw do wyboru, które sobie sam nakładasz (dokładki dozwolone ;)).

Często takie miejsca serwują kuchnię azjatycką: tajską, hinduską itd.

W miarę niedroga jest też sieć Chili (kebaby itd.) oraz Namaskar Express (kuchnia hinduska).

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Lip 2014 10:06 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
Polecam jedzenie na Kauppattori, chociaż szczególnie tanio nie jest jak na jedzenie uliczne - 10 euro za talerz z ziemniaczkami, różnymi rodzajami kiełbasek i mięsem renifera, do tego tacka maleńkich, smażonych rybek za ok. 7 euro (pychota). Jak komuś nie zależy na lokalnych specjałach to polecam pizza bufet "all you can eat" (niestety nie zapamiętałam nazwy) na ul. Mannerheimintie, idąc od strony portu, zaraz przed CH Forum. Za 7,90 euro jest zupa, sałatki i pizza do oporu. Pizza taka w stylu Pizza Hut - grube ciasto, dużo sera i innych składników, kilka rodzajów do wyboru - ogólnie całkiem niezła. No i jak odwiedzacie Finlandię trzeba spróbować czegoś z salmiakiem - my zaopatrzyliśmy się w salmiakowe cukierki i czekoladę z nadzieniem salmiakowym. Na sławne lody było za zimno. Ktoś próbował? Jak wrażenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lip 2014 19:08 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Ja też zdecydowanie polecam Kauppattori. Może nie jest tam luksusowo - jedzenie na drewnianych ławkach pod namiotem - ale można zjeść owoce morza (np. krewetki czy kalmary za 8 EUR) albo renifera pod różnymi postaciami za 12 EUR i jest całkiem niezłe :D A wygląda tak:
Załącznik:
Potrawka z renifera.jpg
Potrawka z renifera.jpg [ 146.45 KiB | Obejrzany 14472 razy ]

Załącznik:
Kulki miesne z miesem renifera.jpg
Kulki miesne z miesem renifera.jpg [ 162.24 KiB | Obejrzany 14472 razy ]

Namiot był pomarańczowy co na zdjęciach widać aż za nadto ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lip 2014 21:24 

Zgadza się, jedzenie w Helsinkach tylko na targu rybnym :) Renifera trzeba spróbować! świetna była też zupa rybna - niby prosta rzecz, a pyszna (i rozgrzewająca - mimo słonecznej pogody jest tam naprawdę zimno).
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lip 2014 12:41 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Wróciłem wczoraj z Helsinek i szczerze mogę polecić danie z renifera na Kauppatori. Jest jedna budka na placu, która oferuje potrawę Raindeer Delight za 8 euro - smażona kula mięsa + kiełbaski z renifera + smażone ziemniaki + warzywa + sos czosnkowy i żurawina.
Kiełbasa pyszna :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Sie 2014 15:53 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Helsinki budżetowo niestety ciężko. Jesli to jednodniowka z Tallina, ekonomicznie glod mozna zapchac robiac zakupy w K-markecie na tylach dworca glownego kolejowego w Helsinkach.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Tak się napaliłem na tego renifera, ale niestety zimą na placu (Kauppatori) były pustki. Kilka namiotów z kawą, ciastkami, hamburgerami i pamiątkami.
Jeśli chodzi o tanie jedzenie to w Helsinkach jest pełno "restauracji" McDonald's, gdzie Juustohampurilainen kosztuje 1 € tyle samo co zwykły hampurilainen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sie 2015 01:12 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
Stragany na rynku zostają chowane między godziną 16:30 a 17:00, więc gdyby ktoś miał ochotę zjeść renifera musi to uczynić wcześniej.
Ja niestety przypłynąłem z Suomenlinny o 17:00 i niestety było już za późno :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Sty 2016 21:32 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Gdyby ktoś chciał zaszaleć to polecam Konnischiwa blisko centrum.

Od poniedziałku do piątku od 11 do 16.30 za 15 euro jesz ile chcesz. Sushi smaczne i świeże, do tego stosunkowo duży wybór. W bufecie są też noodle, wołowina i kilka innych okołoazjatyckich przystawek.

http://www.konnichiwa.fi/sushi-buffet-helsinki/

https://maps.here.com/directions/drive/ ... pl_PL&x=ep
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Maj 2016 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Przy stacji Ruoholahti jest kilka knajpek i jedna azjatycka open bufet za 10 euro all you can eat. Jest duży wybór 'chińszczyzny' + bardzo dobre sushi. Można dobierać ile się chce.
W cenie też kawa i woda.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Wrz 2016 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Przy ulicy Ateneuminkuja 2 znajduje się niewielki lokal Day to Day Ravintola. Po wyjściu z dworca kolejowego skręcamy w lewo i na pierwszym skrzyżowaniu w prawo. Potem od razu po prawej stronie jest pasaż i tam jest ta knajpa. Można zjeść w niej bardzo smaczną, dużą pizze za 5 euro. W tej cenie jest każdy rodzaj z karty, mimo iż zawarte w niej cenie są wyższe. Ale trzeba wybrać, zamówić i płaci się tylko 5e. Woda gratis. Jak na ceny w Fin, polecam gorąco.

UImage

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 25 Lis 2016 19:14 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
slawol92 napisał(a):
Stragany na rynku zostają chowane między godziną 16:30 a 17:00, więc gdyby ktoś miał ochotę zjeść renifera musi to uczynić wcześniej.
Ja niestety przypłynąłem z Suomenlinny o 17:00 i niestety było już za późno :(

A jak w zimie wygląda sytuacja? Też do 16:30/17:00 można załapać się na renifera? Może @‌Kasica88‌ pomoże? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Lis 2016 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@‌dajkamienia‌ Nie dam sobie konczyny uciac, bo o tej porze przewaznie nie krece sie w porcie, ale jakoze zima nastala i ciemno robi sie dosc wczesnie, to wydaje mi sie, ze stragany tez sie odpowiednio wczesniej zwijaja.

Btw. Wlasnie sprawdzilam kamerke na kauppatori i juz tam budek nie ma (16:30 tu aktualnie)

Jesli koniecznie chcesz skonsumowac renifera to pisz, moze cos doradze;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 29 Lis 2016 19:12 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@‌Kasica88‌ Dzięki za info :) W innym temacie namierzyłem rekomendowaną przez Ciebie restaurację Kolumbus, więc od biedy tam pójdziemy, ale fajnie by było, gdyby znalazło się coś za mniej niż 19 euro, więc gdyby coś reniferowego Ci się przypomniało, to śmiało ;)
Aha, i prawda, że w marketach sprzedają szynkę z renifera w plasterkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Lis 2016 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@‌dajkamienia‌ Tak, w sklepach mozna kupic plasterki z renifera (w ichniejszej mowie 'poro'), szukaj czegos takiego: http://www.kylmanen.fi/media/sompion-ky ... o-80-g.png, kupowalam kiedys do PL i kosztowalo chyba ok 6-7 e

Ja jestem wegetarianka, wiec nie orientuje sie do konca w spozywaniu renifera, ale wydaje mi sie,ze 19 euro za all you can eat to naprawde dobra cena, bo te finskie restauracje sie bardzo cenia...Poza tym w Konstant Molja maja tez czasem losia (jesli gustujesz w takich zwierzynach).

W ten weekend otwieraja Christmas market, ale nie wiem czy mozna tam ewentualnie dostac takie jedzenie (wg mnie ten ich market dosc biedny:P)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Lis 2016 12:35 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@‌Kasica88‌ Uff, dzięki :) A ten jarmark bożonarodzeniowy to na Kaupattori?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Lis 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@‌dajkamienia‌ Senaatintori, przed bialym kosciolem. Rzut kamieniem od Kauppatori:)
http://tuomaanmarkkinat.fi/english-svenska/

Btw. przy Kauppatori znajduje sie tez Kauppahalli, na pewno tam dostaniesz renifera,ale moze byc drogo. Sa tam rozne stoiska z roznymi finskimi wytworami (i nie tylko, rowniez jedyny w Helsinkach 'polski sklep';))


Aaa i jeszcze jedno, obecnie renifer dostepny w ofercie Lidla:D https://www.lidl.fi/fi/Ruokatarjoukset. ... icleId=586
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Cze 2018 16:57 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 21
Loty: 107
Kilometry: 107 830
Od siebie dorzucę miejscówkę w kategorii cena/jakość. Mieszkaliśmy praktycznie vis a vis lokalu Eerikin Pippuri Kebab (ulica Eerikinkatu 17), więc po przyjeździe wieczorem, z racji bliskości miejsca, poszliśmy tam zjeść. Różne formy kebaba, jednak trzeba przyznać, że porcje są ogromne i nawet za mniej niż 10 EUR można się nie tylko najeść, ale i przejeść. Do tego herbaty lub kawa za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Lis 2018 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Czy ktoś z Was orientuje się w jakich cenach sprzedają mięso z renifera i łosia? Mam na myśli wyłącznie surowe (mrożone lub pakowane próżniowo), nie żadne burgery, kiełbasę czy pizzę. Gdzieś na tripadvisorze podawali 10-15 EUR/kg, ale to nie wydaje się chyba zgodne z prawdą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group