Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Kwi 2020 15:28 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
Ja zakupiłem przez trip.com bilety na poczatek maja linia SAS na trasie CPH - FAE i na ten moment jedyna opcja to "darmowy voucher na nowy termin w najblizszych 12 miesiacach" oferowany przez trip.com który kosztuje bagatela 379 PLN za osobę mimo że SAS oferuje tę opcję bezpłatnie z uwagi na epidemię koronawirusa....
Kilka dni temu udało mi się dodzwonić na polska infolinię trip.com i poprosić agenta o kontakt z SAS celem bezpłatnego przeprocesowania choćby vouchera - i ciagle czekam na odpowiedź.
Lot prawdopodobnie i tak zostanie odwołany - w ostatnich dniach większość lotów na Wyspy Owcze została anulowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 14 Kwi 2020 16:43 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2910
złoty
Wdaje mi się, że możesz mieć problem w argumentacji z OTA, bo loty CPH-FAE nie są skasowane przez przewoźnika a sam OTA, na swojej stronie pisze, że
Cytuj:
W związku z wpływem pandemii COVID-19 na podróże, Trip.com informuje o kolejnym przedłużeniu mającej na celu ochronę osób dotkniętych wprost przez pandemię inicjatywy Safeguard Cancellation Guarantee, która przewiduje następujące warunki anulowania rezerwacji dokonanych za pośrednictwem Trip.com przed 23:59 dnia 23 marca 2020 r., obejmujących terminy do 23:59 dnia 30 kwietnia 2020 r.

Chyba, na razie musisz czekać na zmiany wytycznych.
Cytuj:
https://pl.trip.com/newsroom/trip-com-przedluza-program-ochrony-klientowodwolujacych-rezerwacje-ze-wzgledu-na-covid-19-do-kwietnia/
Góra
 Profil Relacje PM off
Sorvali lubi ten post.
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:21 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
Dzięki za pomoc!
Ciekawe jest to, że trip.com oferuje refund tylko rezerwacji hotelowych, nie ma słowa o rezerwacjach lotniczych (chyba że jesteś zarażony koronawirusem)

3.Jeżeli zaplanowana podróż staje się niemożliwa z powodu opublikowanych ograniczeń podróży lub obowiązku 14-dniowej kwarantanny, nałożonego przez władze kraju docelowego, klienci z określonych krajów (Korea Południowa, Japonia, Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia, Malezja, Arabia Saudyjska itd. *) mogą otrzymać pełny zwrot kosztów rezerwacji hotelu.

Co więcej, nawet jeśli SAS tego dnia odleci z CPH do FAE, to granice Wyspy Owczych i tak sa zamkniete dla obcokrajowców.
Wydaje się więc, że jedyna nadzieja w chargeback jeśli nie uda się załatwić tego inaczej (płaciłem MC nie Visą)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Kwi 2020 12:45 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Czy to normalne, że nr ref. linii lotniczej (ten 6-cio znakowy) może się zmienić? Jak zaczął się lockdown napisałem do nich, że po kodzie (zakup w listopadzie) nie jest możliwe uzyskanie w apce LOT potwierdzenia tego lotu. Odpisali po kilku dniach, że mam nowy nr ref. i po nim już wszystko działa. Widać lot w apce LOT i Trip.com. Jak przedłużą lockdown (o kolejne dwa tygodnie) będę musiał już interweniować albo u OTA, albo LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Kwi 2020 17:00 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
W każdym bądź razie bilet kupiony przez OTA przewoźnik w związku z uziemieniem poza termin lotu bezproblemowo, praktycznie od ręki przeniósł termin na inny przy pomocy formularza zawartego w powiadomieniu od przewoźnika o anulacji lotu. Nie wiem czy tak jest zwykle czy tylko w związku z pandemią, ale jak na razie nie mam powodu nie lubić tej OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Kwi 2020 17:24 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
Ostatecznie SAS odwołal mój lot CPH - FAE - póki co tylko w jedna strone - i trip.com przysłał mi wniosek o anulowanie lotu i zwrot 100% kosztów który ma trwać do 10 dni. Ciekawe czy z lotem powrotnym będzie podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Paź 2020 07:10 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Chinese travel conglomerate Trip.com purchased Netherlands based Travix back in January 2020 that operates popular websites such as BudgetAir and CheapTickets (there is also Expedia owned CheapTickets in the US).

Załącznik:
2020-10-02_071024.png
2020-10-02_071024.png [ 535.79 KiB | Obejrzany 11318 razy ]


Więcej >>
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 02 Paź 2020 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Mam nadzieję, że nie znikną pozostałe wersje językowe tych serwisów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Lut 2022 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kupowałem dwa "wyjazdy" (pięć lotów, pięć transakcji) przez trip.com - całość liniami Ryanair. Przy pierwszym wyjeździe (2 loty), płatność MC N26 przeszła bez zająknięcia, bilety po paru minutach na mailu. Przy drugim (3 loty) użyłem wielowalutowej KD Kantoru Alior, po podaniu wszystkich danych karty, kodu ePIN, hasła SMS, wywaliło błąd JavaScript - bilety nie zostały wystawione, pieniądze nie zeszły z konta, pierwotnie rezerwacja wisiała na koncie trip.com jako "bilety niewystawione", potem, po kilkunastu/kilkudziesięciu(?) minutach, zniknęła. Po zmianie płatności na Curve+DC przeszło bez problemu i bilety po paru minutach na mailu.

W sumie nie wiem czy ten post to lepiej w dziale o OTA, czy o Kantorze Alior - jakby co to mod wie co robić :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Mar 2022 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 238
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Czy ktoś z Was kupował bilety na atrakcje przez trip.com?

Top Of The Rock dla dwóch osób przez oficjalna stronę w totalu 87usd natomiast przez trip niecałe 70usd i nie wiem czy wszystko jest ok :)

Dzięki za info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Kwi 2022 11:57 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Kupiłem wczoraj bilety przez Trip.com na loty Wilno - Taszkent. Transakcja bezproblemowa, potwierdzenie rezerwacji kilka minut po płatności. Póki co, nie mam uwag.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Maj 2022 11:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2246
Klepałem nocleg w tym serwisie, ze śniadaniami. Hotel nie miał wpisanych śniadań, pokazywał mi nawet wydruk z hotelbedsa, że "accomodation only".
Chińczycy mają czat - bardzo sprawnie odpowiadają, przepraszali, sprawdzali, co ważne - miałem razem 3 konsultantów, każdy wiedział wszystko o sprawie i nic nikomu nie trzeba było tłumaczyć (poza pierwszym oczywiście). Nie udało im się dogadać z hotelem, poprosili więc o zakup śniadań w moim zakresie w hotelu, podesłanie im faktury i zadeklarowali, że oddadzą mi pieniądze. Od dnia checkoutu zaczęli mi codziennie wysyłać maile z reminderami by wysłać im ten rachunek, nawet dzwonili z pytaniem, kiedy im to wyślę. Przesłałem, zaproponowali zwrot pieniędzy w tripcoinsach albo przelew na konto. Wybrałem przelew na konto, podałem to w kantorze aliora (wczoraj o 16 wpisałem dane w ich system). Dziś rano przelew z Hongkongu na koncie.

Sprawa drobnostka, nie mam pojęcia jak by się zachowali gdyby np hotel nie widział rezerwacji, ale jestem pod wrażeniem obsługi klienta przy takiej stosunkowo drobnej sprawie. U mnie zaplusowali.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 12 Maj 2022 04:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 238
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Odpowiem sobie i Wam przy okazji w sprawie biletów na atrakcje.

Wszystko sprawnie i bez zarzutow. Na miejscu wymieniałem rezerwację na bilety. Może potrzebowali by dodatkowych 2-3min na ogarnięcie, ale wszystko cacy. Jak coś to polecanko :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Cze 2022 02:16 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
:arrow:
fluu napisał(a):
Czy ktoś z Was kupował bilety na atrakcje przez trip.com?

Tak, bezproblemowo.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 20 Lip 2022 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 355
niebieski
Bardzo nie polecam firmy. Zgłosiłem się o anulację lotu (ze względu na chorobę) bo mam możliwość skorzystania z ubezpieczenia. Odpowiedź na drugi dzień, że zwrot w wysokości 78Eur (bilety kupione za niecałe 100€) więc starsznie mnie to ucieszyło. Po czym kolejny po moim potwierdzeniu czy się zgadzam, z info że zwrot w wysokości 18€ będzie wypłacony w zależności od decyzji linii lotniczej w formie vouchera lub na oryginalny środek płatności.

Skąd różnica 60€? Tego nie było w mailu poza tym wolałbym żeby napisali że nic nie są w stanie zwróci to może chociaz z ubezpieczenia dałoby się odzyskać a tak najpierw potwierdzają 78€ później okazuje się to być 18€ na końcu info że może to być w formie vouchera. Te praktyki pośredników powinny być nielegalne ale bardzo ciężko ich gdzieś zgłosić (bo zbyt małe szkoły) i tak na nas żerują. Chciałem kupić bezpośrednio ale akurat dla Nepal Airlines nie było takiej możliwości
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Lip 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Dostałem dwa takie maile, faktycznie zmieniałem loty na stronie przewoźnika. Olać czy faktycznie potwierdzić, że to ja zmieniłem rezerwację?

Załączniki:
6A6D4520-28B9-471C-976B-00CCB0294E9C.jpeg
6A6D4520-28B9-471C-976B-00CCB0294E9C.jpeg [ 190.7 KiB | Obejrzany 5455 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Lip 2022 15:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
A dlaczego masz nie potwierdzić, skoro to zrobiłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Lip 2022 15:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
Po prostu olać, jeżeli potwierdziłeś u przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 23 Sie 2022 01:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Bilety kupione przez Trip.com. Wykorzystane.

Dodatkowo skorzystałem z oferty noclegowej (hotele) z trip.com, ponieważ na bookingu wybrany hotel był droższy o 200 zł.
Wszystko również odbyło się bez problemu. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Wrz 2022 19:01 

Rejestracja: 08 Wrz 2022
Posty: 1
Witam, zakupiłam poprzez trip.com bilety lotnicze dla dwóch osób w obie strony. Trasa Katowice - Alghero. Niestety loty odwołano, jak mogę ubiegać się o zwrot kosztów? Nigdy nie miałam takiej sytuacji i nie wiem co robić. Dodatkowo zarezerwowałam i opłaciłam hotel na trzy noce. W opcji anulowania jest napisane, że pobierze się opłata w wysokości 240 zł. Czy ktoś się orientuje czy ona pobierze się dodatkowo z konta czy z kwoty która została już wpłacona?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group