Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Paź 2014 01:53 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 15
Witam

Mam pare pytan i moze jakis bardziej doswiadczony uzytkownik forum moze mi pomoc.
Obecnie posiadam FF z M&M.

Czy istnieje jakis sposob zebym wyrobil status Senator lub odpowiednik w innym programie -np*G w aegeanair w mojej sytuacji?? :evil:

Zaplanowane loty - min na rok 5 lub 6 tam i z powrotem lotow do brazylii (rio z katowic przez frankfurt z lufthansa)
Klasa rezerwacyjna (na to niestety nie mam wplywu - firma bukuje) - z tego co sie orietnuje przewaznie klasa W(jakies bilety marynarskie...)
Oplaca mi sie zmienic i zbierac mile w aegeanair albo u jakiegos innego partnera?? I jesli bym zmienil jak spqwa wyglada z dostepem do salonikow?


I dodatkowo:
Czy jak przy check-in podam inna karte niz FF (np aegeanair) to bede mogl kozystac z salonikow we frankfurcie czy to jakos musze podac najpierw FF a potem zmienic w saloniku??
Jaki program w mojej sytuacji jest najlepszy tak zeby miec status podobny do senatora o ile to mozilwe.
Bede wdzieczny za jakies rady bardziej doswiadczonych podroznikow :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 01 Paź 2014 06:29 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 256
dziwne pytanie, z taka iloscia lotow nie bedziesz mial problemu wylatac Senatora w MM, czy*G w innej linni *A. wez tylko pod uwage, ze *g i senator to dwa rozne statusy jezeli chodzie o dostep do senator lounges Lufthansy. Musisz miec golda w ich programie by tam wejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2014 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@baszkir
Klasa W w LH dostaje 25% punktów więc za 1 lot powrotny na tej trasie będzie 6,948 mil. Przy 6 lotach powrotnych jest to 41,688 mil. W M&M daje to ledwo FTL (potrzebne 35,000 mil) - na Senatora (*G) potrzeba 100,000 mil czyli w tej klasie rezerwacyjnej 15 lotów w dwie strony rocznie.

Jako *Gold możesz używać saloników SEN, bo saloniki SEN są salonikami Star Alliance Gold (jak widać na poniższym znaku).

W Aegean za W Lufthansy dostaniesz wg tabelki 50% mil więc bardziej opłacalne. Jako *G w Aegean masz dostęp do saloników w tym SEN.
Załącznik:
lounge_sign.jpg
lounge_sign.jpg [ 102.36 KiB | Obejrzany 1752 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2014 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli masz teraz *S z M&M to we Frankfurcie i Monachium wejdziesz to 'zwyklego' saloniku (business class), nawet jeśli na bilecie masz A3 (a nie wiejdziesz na Blue A3, który tez ma status *S). Przynajmniej mi się nigdy nie czepiali. Warunek to bilet musi być liniami *A (ale to chyba zawsze). No i musza być miejsca, mi się zdarzało że było tak pełno w środku, że nie chcieli wpuszczać (kolejka jak na mięsnym), głównie we Frankfurcie właśnie. Jeśli zrobisz *G to wchodzisz do Senatora. Zwróć uwagę że A3 zmieni się od końca listopada i będą inne warunki na wyrobienie *G.
Dodatkowo jako *G (korzystałem ze *S kilka razy i nikt się nie czepiał), we Frankfurcie masz 'fast tracka' po przylocie spoza EU, co potrafi oszczędzić sporo czasu (przeswietlanie podręcznego), albo uniknąć stresu gdy masz krótką przesiadkę.
Na bezstresową przesiadkę we FRA na loty za wodę musisz mieć minimum 1,5h, inaczej zaliczyć trening półmaratonu, bez gwarancji sukcesu (twojego i/lub twojego bagażu) .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: yanas oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group