Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2018 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
Cześć,
Jestem w trakcie planowania budżetu na nasz wypad do Indonezji i zastanawiają mnie koszta związane z transportem (i wybór najszybszej opcji). Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć ile mam przyjąć za transport 2os na trasie Ubud -> Gili Meno -> Kuta Lombok?
Znalazłam kilka wątków, ale niekoniecznie aktualnych.
Jaki jest koszt speed boat w jedna stronę z Ubud na Gili Meno, czy konieczna jest przesiadka - i dopłata - na Gili T.? Interesuje mnie opcja łączona - bus spod hotelu do portu, stamtąd na Gili. M.
Następnie z Gili Meno, do portu na Lombok, stamtąd do hotelu w Kucie. Prom publiczny + taxi? A może jest jakaś opcja łączona, prom+bus?
Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Lip 2018 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
a co np.tutaj z-bali-na-lombok-gili-samolotem-czy-speed-boat,1098,49215&start=40 nie jest już aktualne ?

wpisz sobie "bali gili speedboat" w google i gotowe: firmy, ceny, nawet możesz to klepnąć z domu (choć oczywiście na miejscu taniej) i zabiorą Cię z hotelu, przywiozą na przystań wsadzą na odpowiednią łódkę
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2018 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
Czytałam, ale chodzi mi o komplet informacji w jednym wątku, może ktoś przerabiał i może komuś także się przyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2018 22:17 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
My robilismy jakies dwa lata temu trasę odwrotną. Podróz tzw "speedboatem" z Gili Meno na Bali zabrała calutki dzień i na dodatek w koszmarnych warunkach. Szybciej i bardziej komfortowo tę trase zrobilibyśmy pewnie publicznym transportem. Tak wiec "speed" nie zawsze w tej czesci swiata oznacza szybko. W ubiegłym roku będąc w Wietnamie, nie zdecydowaliśmy się już na podróz speedboatem podczas wycieczki po Delcie Mekongu z finałem w Phnom Penh. W naszej grupie większość zapłaciła grubo więcej, żeby końcowy odcinek pokonać owym speedboatem. Na samym końcu wszystkich nas wsadzili do tego samego speed busa? Także, nie warto przepłacać, a dzìęki temu zaoszczedzić można trochę niepotrzebnych nerwów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2018 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
Serio nikt nic? Żadnej wiedzy w pigułce? :(

Marku, dzięki za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2018 15:41 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Hej!
Rok temu (połowa września) zrobiliśmy rodzinnie częściowo podobną trasę, tzn. Ubud....PadangBai > Gili Air > Nusa Lembongan > Sanur...Kuta.
Jako, że mieliśmy auto z kierowcą (Joey rullez!) to interesował nas tylko speedboat bez dodatków.
Spaliśmy 2 noce w Ubud, a 3 dnia Joey na koniec dnia zawiózł nas do portu, tam nocka i z samego rana na spokojnie łódka na GiliAir.
Odcinek PadangBai > GiliAir > NusaLembongan mieliśmy na 1 bilecie, kupiony w PadangBai dzień wcześniej w biurze, które wskazał mi nasz kierowca.
Koszt za osobę 600k IDR/os. Ten sam rejs w naszym hotelu chcieli za 750k/os. Za samo PB > Gilli chcieli 200k. Ale będąc na Gilli lepiej mieć już kupiony bilet, bo ceny potrafią zaskoczyć.
Operator to Eka Jaya. Opinie ma skrajne. Nasze wrażenia w większości były pozytywne. Trasa PadangBai > Gili Air płynęliśmy 2:30, opóźnienie na miejscu to zaledwie 30 minut. Po drodze zatrzymuje się na G.Trawangan i G. Meno.
Cała trasa jaką robiła ta łódka jest zawsze taka sama: PB > GT > GM > GA > Lombok(Bangsal) > PB > Nusa Lembongan > Nusa Penida > PB. Patrząc na Wasz plan podróży to ta taka rotacja jest OK, bo nigdzie się nie wracacie. Łódka z Gili Meno powinna odpływać około 11-12, na Lombok płynie max 1h.
Przy powrocie podróż trwa rozkładowo dłużej + u nas wiało dość mocno, przez co na Nusa przypłynęliśmy 2h po czasie, już podczas odpływu. Łódka musiała cumować jakieś 2km od brzegu, następnie łodzie płaskodenne przewiozły nas 1km, a ostatni 1km piechtolotem po mokradłach... Plus był taki, że nas gratis odwieźli pod sam hotel, mimo, że miałem wyraźne "no transfer". Od momentu wyjścia z hotelu na GA do momentu wejścia do pokoju na Nusa minęło łącznie ~5h. W naszym przypadku można było skrócić podróż o ~1,5h za dodatkowe 200k inną łódką płynąca bezpośrednio..
Trasę Nusa Lembongan > Sanur płynęliśmy SpeedBoatem Sugriwa Express, kupowane w recepcji hotelu z transferem po obu stronach za 250k/os. Podróż morzem zajęła 40 minut, bus na nas czekał, wszystko full profeska.

Moje podsumowanie.
- O ile nie jest super szczyt sezonu, to w każdym porcie/hotelu dzień wcześniej bilety kupicie bez problemu. Trzeba chodzić i popytać -> asertywność na full.
- Każdy operator organizuje transfery, czasami zbiorowe, czasami dedykowane. Nawet jak nie weźmiesz transferu, to w porcie będzie tłum chętnych.
- Co do zasady to mam większe zaufanie do kierowcy/obsługi hotelu niż przypadkowego gościa na ulicy, co nie zmienia faktu, że korzystaliśmy z wycieczek kupowanych na plaży dzień wcześniej i wszystko było OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lip 2018 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
I właśnie o coś takiego mi chodziło :) my wybieramy się z początkiem września także liczę, że nie będzie żadnych problemów.
Jednak właśnie koszta, o których pisałam, najbardziej mnie zastanawiały, bowiem rozpiętość cenowa za taką trasę bywa ogromna, nawet przyjmując maksymalne targowanie się.
Ale trochę rozjaśniłeś sprawę :) Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group