Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Lis 2015 21:45 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
hansel napisał(a):
Powrót kilka dni później mamy z PPS o 15:10. Czy da radę wyjechać z El Nido z samego rana i dotrzemy na czas na lotnisko?(widziałem że pierwszy transport wyrusza o 5 rano). Czy może wyjechać dzień wcześniej na wieczór dotrzeć do PPS i tam nocować? A może są jakieś nocne busiki z El Nido?

Dzięki

W teorii powinniście zdążyć dojechać na lotnisko wyruszając rano. Jednak na Filipinach zdarzyć się może wszystko a punktualność to nie jest mocna strona lokalnych przewoźników. Żeby oszczędzić sobie nerwów radziłabym dotrzeć do puerto princessa wieczorem dzień przed lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#22 PostWysłany: 02 Gru 2015 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Jest nocny autobus z El Nido do Puerto. Cherry Bus wyjeżdża o 21 z El Nido i teoretycznie schodzi mu się 6-7 godzin, aczkolwiek ja dwa razy jechałem nocnym Cherry Busem i za każdym razem podróż trwała niecałe 6 godzin. Pierwszy raz w Azji spotkałem się sytuacją, że autobus jechał krócej niż mówili przy zakupie biletu :)

O 22 z El Nido wyjeżdżał jeszcze van, ale nie wiem, czy jest to jego stała pora odjazdów, bo vany to chyba organizują się w zależności od zapotrzebowania. Cherry Bus i Roro Bus jeżdżą według sztywnego rozkładu.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
Anusiak87 uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 14 Gru 2015 13:41 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
hansel napisał(a):
Czesc
Konkretne pytania, może ktoś podpowie. Sprawa dość pilna bo w poniedziałek mamy być na miejscu:)

Przylatuję o 13:15 do PPS i chcę się dostać do El Nido. Co radzicie? - brać busika prosto z lotniska? - dotarłbym wtedy do El Nido dość późno pewnie, a muszę ogarnąć nocleg. Dodam że jedziemy z małym dzieckiem więc trochę niepokoję się że dotrzemy o 10 w nocy i co dalej.

Powrót kilka dni później mamy z PPS o 15:10. Czy da radę wyjechać z El Nido z samego rana i dotrzemy na czas na lotnisko?(widziałem że pierwszy transport wyrusza o 5 rano). Czy może wyjechać dzień wcześniej na wieczór dotrzeć do PPS i tam nocować? A może są jakieś nocne busiki z El Nido?

Dzięki


Wróciliśmy, a gdyby ktoś szukał informacji, wygląda to tak:
Przylecieliśmy do PP zgodnie z planem o 13:15. Zostaliśy na noc i z rana busem załatwionym w hotelu ruszyliśmy do El Nido. Polecam te busiki. Jadą szybko, jest klima, u nas był w połowie pusty więc wygodnie się rozłożyliśmy. Wygodnie odbiera rano w hotelu, zawozi na miejsce do hotelu w El N.
Co do powrotu, te same busy kursują już od 3 rano. Jeździ wiele różnych firm, co pól godziny jest jakiś busik. My wybraliśmy taki z odjazdem o 5:00. W PP byliśmy jakoś ok 10.30 Więc dobrze że nie jechaliśmy dzień wcześniej po szkoda byłoby straconego dnia. Bus zawozi na lotnisko. Polecam te busiki, szczególnie jeśli ktoś ma sporo bagażu. Wogóle te autobusy typu Cherry bym odpuścił, no chyba że ktoś lubi. Oszczędność jest minimalna, może 10 PLN, a tracimy sporo czasu, dochodzą niewygodnie przesiadki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Gru 2015 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ile za tego busa płaciłeś ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Gru 2015 15:18 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
cypel napisał(a):
Ile za tego busa płaciłeś ?


Do El Nido 550, powrót 500.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Gru 2015 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Ja też świeżo po powrocie.
Chodząc po el nido mozna znalezc masę ofert bezpośrednich vanów do PP.
Najwcześniejszy widziałem chyba o 3:30.

Ja jechałem o 4:00 , był w PP po 9 , takze bezproblemowo zdążyłem na lot o 12:00 , nie warto tracić dnia i wyruszać wczesniej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lis 2019 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
22 stycznia ląduję w Manili planowo o 11.55 (środa). O 16.20 lecę dalej z Manili i ląduję w Puerto Princessa o 18.00. 26 stycznia wracam z Puerto Princessa lotem 16.45 do Manili (niedziela). Jeszcze nie byłem na Filipinach dlatego chciałem się poradzić, gdyż jestem w tej kwestii zielony :mrgreen:

Wstępnie myślałem o tym aby się wybrać na te 4 noce do Port Barton i poszukać sobie coś ze śniadaniami na Agodzie. Jak lepiej to zrobić wg Was aby się tam przemieścić, już na lotnisku szukać czegoś do Port Barton, czy z Puerto Princessa? I w ogóle tego samego dnia wieczorem jechać do Port Barton (będę po dwóch lotach Cebu Pacific - DXB-MNL i MNL-PPS), czy zostać na noc w Puerto Princessa i następnego dnia rano jechać do Port Barton. Nie musi to być koniecznie Port Barton, tak wstępnie myślałem o tej lokalizacji lub Sabang. Chcę mieć tylko ładną plażę z białym piaskiem, gdzieś blisko spanie i w miarę dobre jedzonko w okolicy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Sty 2020 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Ktoś ma aktualny rozkład cherry bus? Chcemy złapać o 21 o ile jeszcze jedzie.
BTW, lepiej zostać nockę w PPS i jechać rano czy brać nocny? Jakaś specjalnie różnica?
Jak dojedzie na 03:00 to jakiś pomysł gdzie się zahaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group