Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Mar 2011 16:29 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Witam
Wizzair od 28.03 zmienia miejsce odlotów z Kijowa właśnie na Żuliany.
Ktoś już może przy jakiejś innej okazji startował/lądował tam ?
Macie jakieś pomysły jak się tam dostać w godzinach rannych (na 7:00 musimy być na lotnisku) ?
Myślałem ostatecznie dojechać metrem do stacji Lybidzka i stamtąd uderzyć "z buta" ale kurde to kawał drogi i wolałbym jednak podjechać gdzieś bliżej, zwłaszcza że jestem z ludźmi, którzy nie są nawykli do długiego chodzenia. Już nie musi być pod samo lotnisko, ale by nie trzeba drałować godzinę na nogach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 29 Mar 2011 10:45 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No cóż - jako że wróciłem odpowiem sobie sam :-)
Zacznę od tego że lotnisko mimo iz bliżej centrum, to jednak do pięt nie dorasta Boryspolowi.
Małe, ciasne, choć trzeba przyznać że wszystko ładnie odnowione i przygotowane na przyjęcie pasażerów. Niestety jedna bramka do prześwietleń, to IMO za mało jak na port międzynarodowy.
Moim zdaniem WizzAir przenosząc ruch na to lotnisko, obniżył loty, bo obawiam się, że przylatując w nocy cięzko będzie stamtąd dojechać gdzieś do centrum.
Pod lotnisko dojechaliśmy taksówką. Cena z ścisłego centrum Kijowa to 20$. Jak ktoś będzie zainteresowany to mam telefony do korporacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Mar 2011 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
No wszytko fajnie, ale z tego co widzę, nic tam nocy nie ląduje :)
Więc dostać się powinno być łatwiej niżeli w wypadku Borispolu.

Jak sądzę, trzeba szukać busów lub pociąg ma obok stację :)
http://transport.marshruty.ru/Transport ... Volinskij/

A z opisu na stronie lotniska:
Cytuj:
Airport Kyin (Julyany) is situated in 8 kilometers from the Kyiv’s downtown and in the 1,5 kilometer from the ring road. It is easy and convenient to get to the airport. Near the airport is situated the railway station “Kyiv-Volynsky”. It gives opportunity to reach the airport from the other side of the city or from the suburb.


Urban transport to the airport:
From the railway station – trolleybus #9
From the subway station “Shulyavskaya”, plant “Bolshevik”, district “Obolon” – trolleybus #22, fixed-run taxi #213.


Więc metro skądkolwiek jakieś 2 UHA + za trolejbus pewnie podobnie :)

Ale ogólnie dzięki za info - z tą zmianą lotniska, bo wybieram się w te okolice ponownie i chętnie poczytam dokładniej coś na temat dotarcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Mar 2011 19:08 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No z tym lądowaniem to nie sprawdziłem. Ja lądowałem na Boryspolu, a wylot był z Żulian stąd mistejk.
Jeśli godziny się zmieniły to powinno być git.
Z dworca wołyńskiego, który jest naprzeciw coś tam jeździ, ale i z głównego wokzała trzeba się dostać, a ponadto nie wszystkie pociągi się zatrzymują na Wołyńskim.
Za linka z marszrutkami dzięks. Można też spróbować na www.bus.com.ua
Co do metra, to najbliższa stacja Libidzka znajduje się ok 5 km od portu lotniczego więc średni pomysł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Kwi 2011 02:16 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
ja bylem na tym "lotnisku" na poczatku kwietnia :))

z lotniska na lotniski najtaniej jest dojechac marszrutka nr 9 - startuje spod samego lotniska i jedzie pod dworzec kolejowy - chyba nie ma rozkladu ale w niedziele rano ~8 czekalismy moze 15 minut... koszt 2,50 hrywny (+2,50hrywny za bagaz - tylko w niej sie doplaca za duzy bagaz) czyli grosze!

a na dworzec kolejowy dojezdza sie metrem i trzeba kawalek przejsc (tunel) :-)

btw: "miedzynarodowy" port lotniczy Żuliany to troche tak na wyrost - lotnistko to dwa baraki, ktore sa niepolaczone, wielkoscia ustepuja nawet mojemu dworcu pkp; jedna linia do przeswietlen, z 2-3 okienka dla celnikow, specyficzne pomieszczenie do odbioru bagazu (korytarz), praktycznie nikt nie mowi po angielsku, jest sklep wolnoclowy (tylko po co) :>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Kwi 2011 17:20 

Rejestracja: 30 Wrz 2010
Posty: 10
hej,

w polowie kwietnia bylem na tym lotnisku, po ladowaniu przechodzimy przez namiot z informacja, ze lotnisko w trakcie przebudowy.

Dla zainteresownych fotka z rozkladu przystanku lotniskowego:

http://www.omg.pl/img/iev_bus_04_2011.jpg

Polecamy przejsc sie wzdluz ogrodzenia lotniska, ulica Medowa, po 10-15min dojdziemy do bramy muzeum lotnictwa:

http://www.aviationmuseum.eu/World/Europe/Ukraine/Kiev/State_Aviation_Museum.htm

wejsciowka znizkowa 5 UAH, doplata za robienie zdjec 5UAH, wejscie np. do Tupolewa-154 (prawie jak nasz rzadowy) lub Mi-8 (awaryjne ladowanie premiera Millera) po 5UAH.

Przed brama przystanek marszrutka nr 220, mozna nia dojechac do stacji metra zielonej lini (nazwy nie pamietam), a dalej juz bez problemu. Cena przejazdu autobusem 2,5UAH, jednorazowy przejazd metrem 2UAH (kupujemy zeton w kasie, wrzucamy do bramki i jazda :)

Powrot mialem w niedziele rano, mozna oczywiscie kombinowac z glownego dworca kolejowego albo mozna zamowic taksowke. Moj kurs kosztowal 35UAH (ok. 12 zl), taksowka zamawiana telefonicznie. Tutaj trzeba uwazac, jesli wsiadacie do pierwszej lepszej taxy na miescie mozecie slono przeplacic.

Polecam Kijów, na weekend super :>

---------------------------------------------
Omega
_________________
Tomek "Omega" Białek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Kwi 2011 19:09 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
omgpl napisał(a):
Moj kurs kosztowal 35UAH (ok. 12 zl), taksowka zamawiana telefonicznie.

To podziel się numerem gdzie zamawiałeś :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Maj 2011 14:26 

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 3
cześć,
potrzebujemy dostać się szybko i tanio grupą 6-osobową z lotniska Kijów/Żuliany na dworzec centralny w Kijowie? Lądujemy o godz. 14.00 więc pomóżcie proszę i poinstruujcie gdzie mamy sie udać, żeby się w miarę szybko przemieścić. Czy ta marszrutka nr 9 nas tam zawiezie? Jeżeli tak, to skąd ona startuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Cze 2011 16:26 

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 4
hej jak chodzi o lotnisko zhuliany to dojazd ogranicza sie do marshrutki nr 9 do dworca kolejowego (stad 20 min pieszka do centrum lub metro)
cena busa to 2,50 hrywny, jezdzi co godzine. Taksowka z postoju to max 8 euro, nigdy nie zgadzajcie sie na wiecej!
Zapraszam przy okazji do nowego hostelu:
www.whynothostels.com
whynothostel@gmail.com
organizujemy przejazdy z/do lotniska i pomiedzy kijowskimi lotniskami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Cze 2011 20:14 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Ok 100-200 m wychodząc z lotniska w prawo, w okolicy jakby parku jest postój taksówek. Jechaliśmy stamtąd na Chryszczatik w 4 osoby z bagażami za 100hr.
Gość także przyjeżdża pod kwaterę jak się z nim umówicie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Sie 2011 15:11 

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 3
Cześć wszystkim, wróciłam niedawno z Ukrainy i mogę coś napisać na temat połączenia z lotniska Kujów-Żuliany na dworzec centralny. Otóż NIE KURSUJE ŻADNA MARSZRUTKA NR 9 !!!! Czekaliśmy na nią całą godzinę, ludzie na przystanku mieli sprzeczne zdania czy kursuje czy nie, aż w końcu dojechaliśmy z przesiadką innymi marszrutami.
Wracając po dwóch tygodniach upewniliśmy się, że marszruta 9 nie jeździ spod dworca na lotnisko (była nierentowna). Wzięliśmy taksówkę. Ale uwaga, taksiarz powiedział, że zawiezie nas tanio, za około 100 hrywien, a na miejscu kazał sobie zapłacić 390 hrywien, bo tak mu licznik pokazał!!! Wynikła niezła awantura. Wskoczyliśmy na lotnisko i tam facet się trochę speszył, wziął z wielkim fochem 130 i odjechał. Przestrzegam, nie dajcie się oszukać. Połóżcie na desce rozdzielczej 120-140 hr (nie więcej) i powiedzcie że więcej nie dacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Sie 2011 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
Ja tylko w teorii (bo w Kijowie będę za tydzień dopiero), ale czy to nie jest trolejbus numer 9? Tak podaje będąca w budowie strona lotniska. Nawet oficjalna strona transportu miejskiego w Kijowie ma taką informację: http://www.kpt.kiev.ua/. Co ciekawe jest ten trajtek w wykazie linii, a nie ma go na rozkładzie :). Ciekawostka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Sie 2011 10:18 

Rejestracja: 31 Lip 2011
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 5 158
My jechaliśmy z przesiadkami trolejbus później metro
Na lotnisko pan z hostelu Why not zamówił nam taksówki zapłacilismy 35 uah za cały kurs ( 12 uah na osobe)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Sie 2011 10:32 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
jak ja bylem w kwietniu 2011 to na 100% jechalem marszrutka (zolty minimus) o numerze 9 spod lotniska w Zulianach do dworca pkp :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Sie 2011 08:34 

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 3
ja byłam w lipcu i czekałam bezskutecznie godzinę pod lotniskiem Kijów-Żuliany ponad godzinę, a potem w sierpniu wracając czekałam znowu godzinę pod dworcem centralnym (na przystanku napisane, że jeździ). No i zapytany człowiek (z takich porządkowych na dworcu) powiedział, że marszruta 9 nie jeździ, bo nierentowna była.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Cze 2012 22:34 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 10
Już nie ma trolejbusa 9 na stronie komunikacji miejskiej, wiec pozsotaje 22+metro.
Ponieważ niedługo bede lecial do Kijowa, powiedzcie mi, czy nie problemu z kupieniem biletu u kierowcy? Rozumiem, ze jak sie jedzie trolejbus+metro, to sa 2 bilety potrzebne? Czy sa jakies laczone, bo nie umiem sie polapac na stronie kijowskiej komunikacji.
Ostatnie pytanie: Oreintuje sie ktos, czy nowy terminal A jest obok starego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Cze 2012 23:49 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
W Kijowie stosuję jedną zasadę: jeśli jestem daleko od stacji metra to wsiadam w jakąkolwiek marszrutkę. Praktycznie nie ma możliwości żeby nie przejeżdżała koło jakiejś stacji metra (z reguły na tablicy ma to bardzo wyraźnie zaznaczone). No i dalej metrem.
Nie radzę zdawać się na jakikolwiek rozkłady jazdy trolejbusu czy tramwaju. Metro jest niezawodne.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Maj 2017 13:03, edytowano w sumie 3 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
lightning3 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 29 Cze 2012 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Gural napisał(a):
powiedzcie mi, czy nie problemu z kupieniem biletu u kierowcy? Rozumiem, ze jak sie jedzie trolejbus+metro, to sa 2 bilety potrzebne? Czy sa jakies laczone, bo nie umiem sie polapac na stronie kijowskiej komunikacji.
Nie wiem czy u kierowcy ale ile razy jechałem tam trolejbusem to w środku zawsze była konduktorka od której można było je kupić bez problemu. Co do biletów to w trolejbusie dostajesz zwykły papierowy a w metrze obowiązują plastikowe żetony. No chyba, że jest jakiś wspólny bilet np. jednodniowy ale nigdy aż tak się nie zagłębiałem w ich taryfę przewozową. W zeszłym roku żeton do metra kosztował chyba 2 hrywny, bilet w trolejbusie podobnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2013 02:23 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 14
Witam
Mam pytanie czy ktoś wie jak dojechac z lotniska Żuliany na dworzec centralny w Kijowie?
Będe na lotnisku o 22.10, znalazłem sporo sprzecznych informacji o marszrutach, na stronie lotniska piszą, że komunikacja działa do 22.30, forumowicze piszą, że żadne marszrutki na dworzec nie dojeżdzają bezpośrednio, trzeba się przesiadac w metro...poszukuję w miare aktualnych informacji

Przy okazji może ktoś testował połączenie Kutaisi - Kijów Wizz Air a potem w nocy przedostawał się na dworzec
i mógłby się podzielic informacjami np. o lotnisku w Kutaisi?
Z góry dziękuję za odpowiedź
_________________
www.wsandalachpara.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2013 03:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
jedynie to busy 169 i 368 zatrzymuja sie kolo ulicy Starovokzalna od ktorej jest rzut beretem do dworca kolejowego :)
komunikacja jest do 2230 ale taksowki sa stoszonkowo tanjo tam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group