Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Mar 2017 11:34 

Rejestracja: 19 Kwi 2016
Posty: 5
Loty: 90
Kilometry: 177 578
witam.

wybieram się do Walencji( Castellon), hotel mam w miejscowośći Oropesa.
Pomoże ktoś jak najlepiej sie tam dostać z lotniska?
dodam ze lecimy w 11 :) :P

Domyślam się ze może być cieżko znaleźć cokolwiek gdyż to nowe lotnisko (w siatce połączeń)
ale z góry dziekuję za jakiekolwiek wskazówki. :roll:
pozdrawiam

Piotr


Ostatnio edytowany przez Abcn 09 Sty 2018 11:11, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 18 Mar 2017 13:20 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Wystarczyło zajrzeć na stronę lotniska:
https://www.mediterraneoholidays.com/ae ... -castellon
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pitter19872 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Paź 2017 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
czy możecie polecić transfer do Walencji z lotniska? Jedyny autobus który znalazłam odjeżdża punkt 16 a lądujemy o 15:50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2017 11:48 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 3
Hej, wybieram się w styczniu do Walencji. Lądujemy na lotnisku Castellon. Lądujemy o 15:50 a wg https://www.mediterraneoholidays.com/ae ... -castellon autobus do Walencji jest 16:10. Gdzie znajduje się przystanek autobusowy przed lotniskiem ? Czy 20 min to wystarczający czas na dotarcie do przystanku ? Ewentualnie czy jest jakiś inny sposób na dotarcie do Walencji z lotniska Castellon ? Jestem wzrokowcem więc mile widziane fotki okolic lotniska :) oto mój mejl oldes@o2.pl

Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Paź 2017 12:39 

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1
Cześć, z tego co czytałem rozkład jazdy tych autobusów jest zsynchronizowany z lotami, jeśli kupisz bilety on-line przez internet autobus nie odjedzie póki nie zgarnie wszystkich pasażerów. Lotnisko jest niewielkie więc myślę, że znalezienie przystanku nie będzie trudnością. Szkoda tylko, że cena transferu jest tak wysoka (20Euro) i nie ma zniżek na bilet w dwie strony. A alternatywy w sumie nie ma żadnej. Można dojechać do Castellon i przesiąść się na pociąg ale to nie koniecznie taniej i szybciej. Myślałem o wynajęciu auta - to jest niedrogie - ale doliczywszy ceny paliwa i parkingu w Walencji też chyba pozostanę przy www.mediterraneoholidays.com :-( My lecimy w listopadzie - dam znać po powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2017 19:48 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 3
Dzięki ! Koniecznie daj znać po powrocie jak wrażenia z wypadu :) już ochłonęłam i na spokojnie ogarnęłam wszystko. Dziwne, że nie ma alternatywy, to byłby niezły interes dla przewoźników :) W tej chwili przeraża mnie fakt, że ryanair od stycznia wprowadził umieszczanie bagażu podręcznego w luku bagażowym wiec czeka mnie jeszcze czekanie przy taśmie na bagaż. Ale zamierzam po kupnie biletów na autobus napisać do przewoźnika, by upewnić się, że zaczeka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lis 2017 23:05 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 1
Hej,

Czy ktoś już podróżował z lotniska Castellon do Walencji i udzieli wskazówek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lis 2017 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
ja podróżowałam :-)
wynajętym autem - wszelkie info tu: https://gona31.fly4free.pl/blog/3252/dz ... nczy-cz-1/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lis 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 8
Loty: 105
Kilometry: 184 315
tomcio napisał(a):
Cześć, z tego co czytałem rozkład jazdy tych autobusów jest zsynchronizowany z lotami, jeśli kupisz bilety on-line przez internet autobus nie odjedzie póki nie zgarnie wszystkich pasażerów. Lotnisko jest niewielkie więc myślę, że znalezienie przystanku nie będzie trudnością. Szkoda tylko, że cena transferu jest tak wysoka (20Euro) i nie ma zniżek na bilet w dwie strony. A alternatywy w sumie nie ma żadnej. Można dojechać do Castellon i przesiąść się na pociąg ale to nie koniecznie taniej i szybciej. Myślałem o wynajęciu auta - to jest niedrogie - ale doliczywszy ceny paliwa i parkingu w Walencji też chyba pozostanę przy http://www.mediterraneoholidays.com :-( My lecimy w listopadzie - dam znać po powrocie
Hej, wybieram się w styczniu z Poznania do Castellón. Również rozważam kupno biletu na autobus, który odjeżdża o 16:10, podczas gdy samolot ląduje o 16:00. Pisałeś powyżej, że podobno autobus czeka na ludzi, jeśli booking będzie zrobiony on-line. Czy tak było, jak podejrzewałeś? A może wybrałeś jakąś alternatywę? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Gru 2017 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Na Mediterraneo Holidays 12€ z lotniska do Castellon, 20€ do Walencji, ceny w jedną stronę... nieco "drogawo".
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Gru 2017 02:43 

Rejestracja: 06 Gru 2017
Posty: 19
@Olucha90 , @klaudia.klaudia , @rudiman85

Autobus czeka (niestety) na pasażerów, czego niemile doświadczyłem - trochę długo. Długo też jedzie, bo zahacza o turystyczne miejscowości po drodze. Bilet można kupić na lotnisku, kosztuje tyle samo.

Zasadniczo jest to jedyna możliwość transportu z lotniska, poza taksówką i wynajęciem auta. Ale nie do końca. 5 km (trasa do pokonania w 50 minut bez większego bagażu) od lotniska położona jest miejscowość Benlloch - o 17.10 odjeżdża stamtąd autobus do Castellon de la plana (bilet kosztuje 18 zł). I kto powiedział, że nie ma alternatywy? :lol:

Natomiast z Castellon do Walencji można tanio dojechać autobusem (25 zł) lub blablacarem (16-20 zł). Jeżeli ktoś ma odrobinę szczęścia to blablacar można złapać z lotniska, ważne jest jednak, żeby korzystać z blablacar.es - na polskim niczego nie znajdziecie. Zawsze więc można jechać na raty (transfer za 12 euro do castellon) i uszczknąć te kilka złotych.

Pytanie jednak czy warto zadać sobie taki trud (tj. wycieczkę pieszo do Benlloch)? Cenowo chyba nie, ale widoki w okolicach lotniska są całkiem ładne (w Walencji takich widoków nie doświadczycie) a poza tym są tam pola pomarańczy i mandarynek, w styczniu powinny dojrzewać i rozsiewać zapach na okolicę.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Gru 2017 23:11 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 3
Dzięki za porady. Kupiłam już bilety na Mediterraneo holidays więc przejadę się pewniakiem i bezpośrednio :) Gdyby ktoś miał do polecenia sprawdzone knajpki na śniadania/kolacje/tapasy czy w ogóle jakieś fajne ciekaweostki to chętnie poczytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Gru 2017 23:05 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Witajcie. Na stronie przewoźnika podano, że bilet jest "online purchase only" - czy w takim razie, jeśli zarezerwuje, mogę pokazać ten bilet w telefonie? Planowałem po prostu kupić u kierowcy, ale najwyraźniej jest to niemożliwe, a jadę na trasie powrotnej, a więc z Valencii do Castellon. Jak ktoś się orientuje to prosiłbym o info, bo w takim wypadku, jeśli konieczny papierowy to muszę szybko organizować drukarkę, a są jeszcze takie firmy, które e-ticketów nie akceptują. Czy kierowca biletów w ogóle nie sprzedaje, nawet na początkowej stacji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Gru 2017 10:38 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
Witam wszystkich serdecznie,
Wybieramy się na koniec stycznia na 4 dni ( 27.01-31.01)do castellon zastanawiam się czy zostać tam czy może warto wybrać się do Walencji i tam nocować. Z tego co się orientuje to najszybciej było by pociągiem ze stacji kolejowej czy ktoś może pomoc jak wyglada transport na miejscu czy warto jechać do Walencji czy jedna na te 4 dni zostać w castellon.
W Walencji jest lepsza baza hotelowa a ceny są takie same. Jedziemy głównie złapać trochę słońca pospacerować zjeść coś dobrego :-) coś zobaczyć. Z góry Dziekuje za każda cenna informacj .

Ps. jedziemy z dzieckiem 3 letnim .


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Gru 2017 13:10 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 2
cześć!
poszukuję w miarę taniego i bezproblemowego dojazdu do Walencji z lotniska Castllon-Costa Azahar. przeszukałam forum i znalazłam ciągle podawana jedną stronę : https://www.mediterraneoholidays.com/ jednak autobus według rozkładu i wyszukiwarki połączeń odjeżdża o 16:10 a mój samolot ląduje o 16:00.
Czy autobus czeka na wszystkich pasażerów którzy kupili bilety czy odjeżdża punktualnie ? Co w przypadku gdy samolot będzie miał opóźnienie?


Z góry dziękuję za odpowiedzi! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Sty 2018 00:47 

Rejestracja: 06 Gru 2017
Posty: 19
@Manieklbl , pewnie już za późno, ale owszem, można pokazać bilet w telefonie, u kierowcy można kupić bilet, jednak pod warunkiem, że są miejsca, a to wcale nie jest pewne - kierowca nie był chętny żeby zabrać kilka dziewczyn z Walencji, dzwonił do przełożonych i trochę to trwało.

@MSkalpel , bardziej polecałbym Ci pobyt w Walencji (dużo ciekawych miejsc i pięknych parków), Castellon jest nudne (już chyba bym wolał wioski obok lotniska, są ładne góry oraz pola mandarynek i pomarańczy). Możesz też zostać na jedną noc w Castellon (wystarczy żeby zobaczyć miasto) a później pojechać do Walencji. Z lotniska istnieje w zasadzie tylko jedna opcja przejazdu, zarówno do Walencji i Castellon - transferbus linii Mediteriano (12€ do Castellon i 20€ do Walencji). Alternatywę opisywałem i jest marna - autobus o 17.20 z miejscowości Benlloc (5 km od lotniska). Można też spróbować znaleźć blablacar (koniecznie jednak w blablacar.es). Z Castellon do Walencji można dotrzeć na kilka sposobów - najtaniej to autobus linii Hife - ok. 30 złotych (bardzo komfortowo). Pociąg jest droższy (chyba w każdym przypadku). Powrót na lotnisko to również tylko transfer wspomnianej wcześniej linii. Piesze podróże z małym dzieckiem raczej nie wchodzą w grę. Polecałbym rozważyć wynajęcie auta.

@agata.sobek , transfer jest dostosowany do samolotu i czeka na wszystkich pasażerów, którzy wykupili bilet (nawet gdybyś się zagubiła na lotnisku). Sam miałem godzinę opóźnienia natomiast bilet na transfer kupiłem już na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
agata.sobek uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 01 Sty 2018 19:54 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
Dziękuje za informacje. Może jednak zdecyduje się na Walencję zacznę dzisiaj czegoś szukać . Polecacie wynająć auto już teraz przez internet? Polecacie jakieś strony i na co trzeba zwrócić uwagę wypożyczając auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Sty 2018 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
Korzystałam z wypożyczalni usytuowanej na lotnisku : https://www.malcorentacar.com/en/
Polecam- autko zarezerwowane przez chat na ich stronie www,ceny znośne, płatność kartą płatniczą ( nie musi być kredytówka),pobrany z mojej karty depozyt 100€ po 2 dniach od zwrotu auta wrócił na moje konto.
Góra
 Profil Relacje PM off
donio lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Sty 2018 17:34 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 2
-- 02 Sty 2018 16:39 --

kamil_en napisał(a):
@agata.sobek , transfer jest dostosowany do samolotu i czeka na wszystkich pasażerów, którzy wykupili bilet (nawet gdybyś się zagubiła na lotnisku). Sam miałem godzinę opóźnienia natomiast bilet na transfer kupiłem już na lotnisku.



dzięki wielkie za pomoc! w takim razie bez stresu będę kupować bilety na tego busa ;)

-- 02 Sty 2018 17:34 --

@kamil_en - jeszcze jedno pytanie : w przypadku zakupu biletu pojawia się konieczność wypełnienia informacji o numerze paszportu - jeśli podróżuję tylko z dowodem, co powinnam tam wpisać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Sty 2018 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
agata.sobek napisał(a):
-- 02 Sty 2018 16:39 --
jeszcze jedno pytanie : w przypadku zakupu biletu pojawia się konieczność wypełnienia informacji o numerze paszportu - jeśli podróżuję tylko z dowodem, co powinnam tam wpisać?


Numer dowodu. Ale i tak nikt tego nie sprawdza - nasz kierowca był bardzo wyluzowany, ledwo rzucił okiem na kartkę i zabrał nawet jedną dziewczynę zupełnie bez biletu.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
weronika3005 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group