Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Tokio
#61 PostWysłany: 25 Cze 2015 08:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Malawi napisał(a):
D
3. Wiecie może czy w przypadku zakupu elektroniki przysługuje zwrot podatku ? I jak to wygląda w praktyce? Chodzi mi o sprzęt Apple.

tak. Mówisz w sklepie, że chcesz tax free i oni od razu sprzedają Ci w tej cenie (dzielisz cenę na 1,08). Dajesz paszport, oni wypisują specjalne paragony i wklejają do paszportu. Na tym kwicie jest napisane, że aby towar był tax free to ów kwitek musi znajdować się w paszporcie. Jak wyjeżdżasz, to nawet nie wiem czy na to patrzą. Mi zostawił w paszporcie, choć w sklepie twierdzili, że zabierze.

Ceny sprawdź na stronach Yodobashi. Ceny wahają się codziennie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Tokio
#62 PostWysłany: 25 Cze 2015 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@ Malawi

Targ Rybny Tsukiji ma pewne planowane dni, w które nie jest otwierany (zwykle zamknięte w środę i w niedzielę), ale generalnie można zwiedzać. Czasami jest ograniczana możliwość obserwowania przez turystów aukcji tuńczyków, ale nawet jeżeli nie załapiesz się na aukcję, to obejrzenie wielorakich morskich stworzeń na targu jest atrakcją samą w sobie. Najbardziej aktualne informacje są dostępne na japan-guidzie i stronie targu:

http://www.japan-guide.com/e/e3021.html
http://www.tsukiji-market.or.jp/tukiji_e.htm

Targ Tsukiji uchodzi za najbardziej reprezentatywne miejsce, w którym można zjeść sushi w Tokio, chociaż kwestie oceny jego smaku czy jakości zapewne pozostaną dla nas nieuchwytne, o ile nie jemy sushi codziennie. Japończycy przywiązują ogromną uwagę do świeżości i wyboru wyłącznie najlepszych składników, dlatego ceny sushi przy targu rzeczywiście są dosyć wysokie, co najwyraźniej przełożyło się na rozczarowanie niektórych odwiedzających, których opinie udało Ci się znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#63 PostWysłany: 22 Wrz 2015 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
Wracam do wątku bo za tydzien wyjazd i moze ktoś coś doradzi w ostatniej nie pewnej dla mnie kwestii- jakiś onsen na gorących źródłach łatwo dostępny (do 1,5h najlepiej pociągiem) z Tokio... namierzyłem cos w okolicy Kamakura i chociaz ma dobre opinie to mam wrażenie ze za mało to japońskie i zbyt przypominające nasze europejskie spa :)
aha, dobrze by bylo zeby był koedukacyjny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#64 PostWysłany: 11 Paź 2015 13:26 

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 7
kilka spostrzeżeń/porad po powrocie z tygodniowego pobytu w Tokio ( z gatunku mniej oczywistych , może komuś się przyda)
1. jak w każdym mieście - warto spróbować pozwiedzać rowerem . my korzystaliśmy z wypożyczalni przy sklepie Muji Yurakucho ( niedaleko Ginzy) . Wypozyczalnia na parterze przy głównym wejściu. Cena 500jenów za cały dzień, czyli kilkanaście złotych... trzeba zostawić 3000 jenów kaucji. Porządne nierozklekotane rowery miejskie, z koszykami i blokadami. Jedyny minus - siodełka nie da się podnieść powyżej japońskiego wymiaru :) . Ale za to jeździ się jak miejscowi - Japończycy mają charakterystyczną pozycję na rowerze ( nisko siodełko, pedały pod pietami i stopy na zewnątrz :) ) . Do sposobu poruszania trzeba się trochę przyzwyczaić : zwyczajowo jeździ się raczej po (bardzo zatłoczonych) chodnikach niż po ulicach.
2. jeśli chodzi o świątynie : polecam buddyjską Fukagawa Fudo Temple . O 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 można zobaczyć ceremonię/rytuał Goma - rytuał ognia, z charakterystycznymi śpiewami, muzyka , bębnami i ogniem. warto zobaczyć...
3. Piękny ogród japoński z wodospadem jest przy hotelu New Otani.
4. Równie interesujący - przy muzeum Nezu , które samo w sobie tez - jęsli ktoś jest zainteresowany tradycyjną japońską sztuką - warte zobaczenia. Sam budynek również , projektowany przez Kengo Kumę.
5. Spacerując po Omote Sando ( muzeum Nezu na pd-wsch jej końcu) i oglądając butiki/domy towarowe topowych projektantów mody ( budynki naprawdę top class, ze słynnym salonem Prady na czele) , warto zapuścić się w równoległe, przyległe do niej uliczki : cała masa charakterystycznych gęsto pobudowanych tokijskich domów jednorodzinnych, knajpek, salonów etc
6. oprócz darmowego tarasu widokowego na budynku tokijskiego urzędu miejskiego ( fajny widok na otoczenie parku Yoyogi i całe Shinjuku) za darmo można też wysoko wjechać ( i to panoramiczną windą) chociażby na budynek Dentsu Buliding ( na dole jest galerai handlowa, wyjazd winda na 47 piętro gdzie są restauracje) . Super widok na wybrzeże, Odaibe , targ Tsukiji.
7. komunikacja - być może dla tych , którzy mają JRPass poruszanie się tylko kolejami JR po Tokio jest jakąś opcją , ale z mojej perspektywy metro jest dużo wygodniejsze, dostępniejsze, i z gęstsza siecią . bilety dla turystów sa naprawdę bardzo tanie (Tokyo Subway Ticket) , można kupić bilet 1,2 lub 3 dniowy ( 800, 1200, 1500 Y) ( dowolną ilośc - przynajmniej nam nikt nie robił problemów ) . My pierwszy trzydniowy "na początek" kupiliśmy na lotnisku w pakiecie z biletem na skylinera , a kolejne bez problemu dokupiliśmy w sklepie Big Camera ( praktycznie w każdej dzielnicy). Teoretycznie trzeba pokazać paszport, ale europejskich gajjinów nie sprawdzali :). Obsługuje obu operatorów metra, moim zdaniem przy cenie ok 20 zł/dzień nie ma się co zastanawiać.
8. Internet - kupiliśmy karty SIM ( tylko transfer danych) również w Big Camera. Przy iphonach trzeba było coś tam poustawiać ( nie tylko zmiana ustawień APN),ale pani przy stoisku wszystko za nas zrobiła ( nie zmieniając nawet języka w telefonie :) ) Trochę tego było, więc polecam tę metodę zakupu, jęsli ktoś nie jest biegły ( zamiast kupowania karty w automacie). Między sobą bez problemu komunikowaliśmy się potem skypem...

tyle na szybko,
jakby ktoś miał jakieś pytania , to spróbuje odpowiedzieć .
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#65 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:40 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
mds napisał(a):
8. Internet - kupiliśmy karty SIM ( tylko transfer danych) również w Big Camera. Przy iphonach trzeba było coś tam poustawiać ( nie tylko zmiana ustawień APN),ale pani przy stoisku wszystko za nas zrobiła ( nie zmieniając nawet języka w telefonie :) ) Trochę tego było, więc polecam tę metodę zakupu, jęsli ktoś nie jest biegły ( zamiast kupowania karty w automacie). Między sobą bez problemu komunikowaliśmy się potem skypem...


Pamiętasz jaka cena takiej karty sim? Limit danych sensowny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#66 PostWysłany: 13 Paź 2015 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Aso napisał(a):
@ Malawi

Targ Rybny Tsukiji ma pewne planowane dni, w które nie jest otwierany (zwykle zamknięte w środę i w niedzielę), ale generalnie można zwiedzać. Czasami jest ograniczana możliwość obserwowania przez turystów aukcji tuńczyków, ale nawet jeżeli nie załapiesz się na aukcję, to obejrzenie wielorakich morskich stworzeń na targu jest atrakcją samą w sobie. Najbardziej aktualne informacje są dostępne na japan-guidzie i stronie targu:

http://www.japan-guide.com/e/e3021.html
http://www.tsukiji-market.or.jp/tukiji_e.htm

Targ Tsukiji uchodzi za najbardziej reprezentatywne miejsce, w którym można zjeść sushi w Tokio, chociaż kwestie oceny jego smaku czy jakości zapewne pozostaną dla nas nieuchwytne, o ile nie jemy sushi codziennie. Japończycy przywiązują ogromną uwagę do świeżości i wyboru wyłącznie najlepszych składników, dlatego ceny sushi przy targu rzeczywiście są dosyć wysokie, co najwyraźniej przełożyło się na rozczarowanie niektórych odwiedzających, których opinie udało Ci się znaleźć.

bylem ,widziałem i za cholerę nie mam bladego pojęcia co to za atrakcja
jak dla mnie aukcja tuńczyków to zmarnowane parę godzin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#67 PostWysłany: 14 Paź 2015 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
kosik napisał(a):
Pamiętasz jaka cena takiej karty sim? Limit danych sensowny?


Jest kilka do wyboru, ale głownie to ten sam operator sprzedawany pod rożnymi nazwami przez rożne sieci. Koszt 3000-4000 za limit 1gb na 2 tygodnie lub 3gb za 5000-6000 na miesiąc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#68 PostWysłany: 16 Paź 2015 23:01 

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 7
kosik napisał(a):
mds napisał(a):
8. Internet - kupiliśmy karty SIM ( tylko transfer danych) również w Big Camera. Przy iphonach trzeba było coś tam poustawiać ( nie tylko zmiana ustawień APN),ale pani przy stoisku wszystko za nas zrobiła ( nie zmieniając nawet języka w telefonie :) ) Trochę tego było, więc polecam tę metodę zakupu, jęsli ktoś nie jest biegły ( zamiast kupowania karty w automacie). Między sobą bez problemu komunikowaliśmy się potem skypem...


Pamiętasz jaka cena takiej karty sim? Limit danych sensowny?


2gb, 3 miesiące, bez dziennego limitu, niecałe 4000Y, o ile pamietam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#69 PostWysłany: 17 Paź 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... d-in-japan
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#70 PostWysłany: 17 Paź 2015 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja może dopowiem, że często w ofertach airbnb, do dyspozycji gości jest mobilny router 3g.
Mimo to, na ebayu kupiłem taki oto starter (słowo klucz: uhuibao), sprzedający pisał coś o nielimitowanym necie przez 7 dni, ale nie jestem z stanie tego zweryfikować:

Image
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#71 PostWysłany: 22 Lis 2015 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Mogę potwierdzić, chiński starter działa bez problemu tranfery i zasięg bez zarzutu. O ile pamiętam, kosztował 20USD, zatem to znacznie lepsza oferta niż zakup startera lub wypożyczenia neta z routerem na miejscu.

A poniżej coś dla bardziej oszczędnych, szukających alternatywy dla wolnego wifi Softbanku, działa w całym Tokio:
Image
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#72 PostWysłany: 24 Cze 2016 17:22 

Pierwsza w Japonii restauracja dla naturystów :D

"W regulaminie restauracji "The Amrita" w Tokyo przeczytać można, że każdy gość restauracji poruszać się może po niej i jeść nago. Jedynie obsługa jest ubrana, ale także tylko w stringi. Niestety jednak nie każdy może w takim lokalu się znaleźć. Co jest niedozwolone?

nie wolno wnosić telefonów komórkowych
nie wolno nikogo dotykać
nie wolno mieć tatuaży
nie ma wstępu dla ludzi poniżej 18. i powyżej 60. roku życia
oraz, co najzabawniejsze, zakaz wstępu dla ludzi z nadwagą. Przed wejściem każdy gość ma być mierzony i jeśli jego BMI nie będzie odpowiednie, nie zostanie wpuszczony.

I jeszcze jedno. Opłatę wejściową płaci się jeszcze przed zmierzeniem i zważeniem, więc jeśli cię nie wpuszczą i tak tracisz pieniądze. Ile? Wejściówki wahają się od 131 do 536 dolarów."

http://www.national-geographic.pl/aktua ... szczuplych
Góra
 PM off
slaweko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#73 PostWysłany: 24 Lis 2016 14:03 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
powoli planuję wyjazd i jak to mam w zwyczaju przygotowuję na tę okazję mapkę w mymaps googla - oczywiście mocno subiektywna jeśli chodzi o atrakcje itd i cały czas się tworzy, pewnie dodam jeszcze setke rzeczy, ale też dużo już jest np. jak dokładnie przebiegają różne linie metra, zdjęcia miejsc bo nie zawsze po nazwie się pamięta itp. Gdyby ktoś był zainteresowany to tu link:

https://drive.google.com/open?id=14Y2SJ ... sp=sharing
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#74 PostWysłany: 30 Lis 2016 22:13 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Enoshima - czy warto wybrac sie na plażę i na wyspę w drugiej połowoe maja? Czy często widoczność jest na tyle dobra, aby dało się zobaczyć Fuji? Czy w maju znajdziemy gdzieś otwartą wypożyczalnię sprzętu do surfowania?
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#75 PostWysłany: 30 Lis 2016 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌DJADKJGU‌

W maju powinno być nieco ponad 20°C. Nie sądzę, żeby ludzie masowo się kąpali o tej porze roku, ale można spróbować wejść do oceanu. Wypożyczalnie sprzętu wodnego są otwarte cały rok (sprawdziłem strony internetowe kilku z nich).

Masz ok. 50% szans na zobaczenie Góry Fudżi w maju. Widoczność jest gorsza niż wczesną wiosną, ale lepsza niż w lecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
DJADKJGU uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#76 PostWysłany: 01 Gru 2016 14:17 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
@‌Aso‌
W 2014 w Golden Week i okolice były bardzo solidne upały i ludzie często moczyli się - choćby na plaży przy Rainbow Bridge w Tokio.
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#77 PostWysłany: 01 Gru 2016 14:54 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
@‌DJADKJGU‌

Warto wybrać się na plażę, choćby po to aby odpocząć na chwilę od zgiełku w Tokio, bo ten po kilku dniach staje się męczący.
Byłem w okolicach 20 maja w Atami, temp. 28C, bardzo szeroka plaża i kompletne zero ludzi. W Echigo-Yuzawa (góry) to samo.
Oni tam chyba tylko pracują...
Fudżi niestety było niewidoczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#78 PostWysłany: 01 Gru 2016 15:26 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 25
Loty: 30
Kilometry: 87 409
@‌DJADKJGU‌

Jeśli chcesz tam jechać tylko ze względu na widok Fuji to ja osobiście odradzam akurat Enoshimę, byłam w połowie kwietnia i widoczność co prawda była dobra ale to jest widok z daleka więc za bardzo nie ma czego podziwiać moim zdaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#79 PostWysłany: 01 Gru 2016 16:44 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
@‌kiri-chi‌ nie tylko, chłopak chce surfować a ja plażować i jeśli się uda to mieć fajny widok :) i żeby nie było to zbyt daleko od Tokio. Jakąś inną fajną plażę w miarę blisko warto wziąć pod uwagę? oczywiście wycieczkę uzależnimy od pogody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#80 PostWysłany: 02 Gru 2016 15:23 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 25
Loty: 30
Kilometry: 87 409
@‌DJADKJGU‌ A to chyba, że tak :) Bo mi chodziło o to, że dla samego widoku na Fuji nie warto wybierać akurat Enoshimy. Nie wiem jak wygląda plaża w Enoshime bo sama tam nie schodziłam ale za to jak byliśmy w Kamakurze to plaża nie była za specjalna tzn. było dużo glonów i innych atrakcji wyrzuconych na plaże i za bardzo nie było gdzie poleżeć nawet jakbym chciała. Ale to może dlatego, że to był początek wiosny i jakoś w sezonie bardziej dbają o plaże :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group