Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Tokio
#41 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@Aga_podrozniczka Ja bym brała Conrada! A jeżeli zdecydujesz się na Hiltona to upewnij się, że masz odnowiony pokój. A kapsułę weź na początek, a nie koniec - i upewnij się, że masz zatyczki do uszu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Tokio
#42 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Misiatek napisał(a):
@Aso
Dzięki. A patrząc na kwestie dojazdu do Tokyo Station to twoim zdaniem lepiej skomunikowana jest dzielnica Shinyuku czy Asakusa?

obie sa swietnie skomunikowane
po tokyo sie bardzo latwo podruzuje
mapke metra w dlon i jazda ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#43 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Misiatek
Zgadzam się z @becek, Shinjuku i Asakusa są równie dobre co do transportu, jakkolwiek Asakusa jako taka jest trochę bardziej ciekawa turystycznie.

@Aga_podrozniczka
Możesz wybrać ten hotel, który bardziej Ci się podoba, oba są doskonale położone. Chociaż jeżeli chodzi o dojazd na Hanedę, to hotel przy Hama Rikyu można traktować jako najbardziej optymalnie zlokalizowany (Hama Rikyu jest niedaleko stacji Hamamatsucho, z której odjeżdża monorail na Hanedę).
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#44 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:38 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dzięki za porady. Jak się taszczy walizki i prowadzi dziecko to kwestia transportu robi się kluczowa. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#45 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
billabong napisał(a):
@Aga_podrozniczka Ja bym brała Conrada! A jeżeli zdecydujesz się na Hiltona to upewnij się, że masz odnowiony pokój. A kapsułę weź na początek, a nie koniec - i upewnij się, że masz zatyczki do uszu. ;)

Ze wzgledu na godziny lotow, bardziej sensowne wydaje sie wziecie lepszego hotelu na poczatek, bo wiecej czasu w nim spedzimy. A kapsuly tylko do snu na ostatnia noc i jazda na lotnisko. W razie czego mozemy wykapac sie tez na lotnisku i tam zjemy sniadanie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#46 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Mając na uwadze to co właśnie napisałeś: biorąc pod uwagę iż Shinjuku jest najbardziej ruchliwą/zatłoczoną stacją na świecie, wybierz sobie Asakusę - będzie chociaż trochę spokojniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#47 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
@Misiatek
to znajdz hotel przy pociagu z lotniska
jak np w asakusa
http://www.narita-airport.jp/en/access/train/
http://www.keisei.co.jp/keisei/tetudou/ ... /index.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#48 PostWysłany: 08 Maj 2016 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,

mam prośbę o poradę/podpowiedź.

Do Tokio NRT przylatuję 26.10 ok.14.30, a wylatuję z NRT 28.10 ok. 10.45, więc czasu dużo na Tokio nie mam. Na chwilę obecną mam w planach 2 opcje:
a) pierwsza noc w okolicy stacji Ueno i druga w okolicy lotniska NRT, albo
b) obie noce w okolicy stacji Ueno i przejazd wczesnym rankiem 28.10 do NRT.
W obu przypadkach planuję zakup zestawu Skyliner + metro pass (24-godzinny za 4700 JPY w pierwszym wypadku, albo 48-godzinny za 5100 JPY w drugim).

Mam pytanie, którą opcję radzilibyście wybrać i które hotele do nich dopasować?

W okolicy Ueno zarezerwowałem na razie na jedną noc (tą pierwszą) w Tokyo Ueno Touganeya Hotel za 67 EUR (darmowa anulacja, ale bez śniadania). W podobnej cenie może być proponowany tu na forum Agora Place Asakusa, ale patrząc na mapę, jest to jednak dodatkowy kawałek drogi.
Nieco dalej mam też zarezerwowane:
a) Comfort Hotel Tokyo Kanda za 77 EUR (darmowa anulacja, ze śniadaniem),
b) Richmond Hotel Asakusa za 86 EUR (darmowa anulacja, bez śniadania).

Są oczywiście i inne hotele, ale wolałbym trzymać się tego przedziału cenowego, czyli do max 90 EUR :-)

Jeśli zaś chodzi o hotele niedaleko NRT, to na razie na tą 2. noc (27.10) zarezerwowałem Narita Excel Tokyu za 50 EUR (darmowa anulacja, ze śniadaniem).

Co powiecie na powyższe wybory? Może mielibyście jakieś sugestie, co do potencjalnych zmian?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#49 PostWysłany: 09 Maj 2016 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Chyba opcja druga (tańsza :]). Na Narita jest specjalnie przygotowany Terminal, gdzie podróżni mogą spać. Jest kącik z matami tatami (można rozłożyć swój śpiwór) i są też normalne łóżka (które w dzień służą chyba do siedzenia :P ). Są łazienki (ale bez prysznica) i 7eleven 24h. My tak spędziliśmy ostatnią noc, bo wylot mieliśmy wcześnie rano. Zwiedzaliśmy do późna i wsiedliśmy w ostatni pociąg do Narita (bodajże ok.23).
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#50 PostWysłany: 09 Maj 2016 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dziękuję,
ja też na razie optuję za 2. wersją (bo daje mi spokój umysłu, że nie będzie kłopotów ze zdążeniem na lot do HKG), tyle że spałbym nie na lotnisku, a we wspomnianym Narita Excel Tokyu (skoro kosztuje raptem 50 Euro ze śniadaniem i transferami z/na lotnisko).

Ciekaw tylko jestem, czy w samej Naricie, jako miejscowości, jest cokolwiek do zobaczenia? Jeśli nie, to starałbym się przyjechać do NRT z Tokio ostatnim, najpóźniejszym Skylinerem, a jeśli tak, to może przyjechałbym wcześniej i coś tam sobie jeszcze pooglądał...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#51 PostWysłany: 09 Maj 2016 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 124
Kilometry: 358 878
niebieski
W 2013 po przylocie spałem w Hotel Sky Court Narita dość przystępna cena za jakość z
transportem na lotnisko,a w samej Naricie trochę połaziłem,ale faktycznie nie ma za bardzo co do oglądania.
Takie małe miasteczko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#52 PostWysłany: 09 Maj 2016 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
tropikey napisał(a):
Ciekaw tylko jestem, czy w samej Naricie, jako miejscowości, jest cokolwiek do zobaczenia?
Swego czasu wiele osób z tego forum poleciało do Japonii tylko po to żeby zwiedzić Naritę 8-)
http://spolecznosc.fly4free.pl/blog/918/japonia-na-kilka-godzin-alitalia/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dc_adventures lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#53 PostWysłany: 09 Maj 2016 12:41 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Największą atrakcją jest świątynia Naritasan, do której prowadzi dość malownicza uliczka. Całkiem spory kompleks z parkiem. Poza tym, to już chyba niewiele rzeczy wartych zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#54 PostWysłany: 13 Maj 2016 01:23 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
a podpowiecie może czy warto nocować w dzielnicy "Adachi-ku, Umejima 3-33-6"? Jest tam fajny hostel (Emblem Hostel Nishiarai) ale gogle podpowiada że metrem np. do Shibuya podróż zajmie mi godzinę - prawda to :D?
jako alternatywę mam okolice stacji Asakusa (Anne Hosyel) - te rejony polecaliście w tym wątku wcześniej
Dodam, że przylatuję na Naritę, a opuszczam Tokio ze stacji Ikeburo\
pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#55 PostWysłany: 13 Maj 2016 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie wiem czy prawda zobacz sobie na mapie gdzie to jest
:roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#56 PostWysłany: 13 Maj 2016 01:37 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Strasznie daleko. Jeżeli nie masz jakiegoś ważnego powodu, żeby się tam zatrzymać, to nie wiem czy warto. Ja mieszkałem w okolicy Minami-Senju i to już mi się wydawało dość daleko (dojazd co centrum trochę trwał).
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#57 PostWysłany: 13 Maj 2016 07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Litania ..... troche daleko
na jedna noc w Tokio po przylocie rezerwowalem
Grids Hostel Lounge Akihabara - @tycik regularnie wrzuca kody na rezerwacje noclegow
skorzystalem z jednego z nich cena ponizej 2000yenow
Czy wybierzesz dojazd pociagiem do Ueno, czy autobusem Kaisei do centrum
z obu lokalizacji do hostelu jest niedaleko
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... Kanto.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#58 PostWysłany: 19 Maj 2016 14:53 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
polecam uzywanie booking.com i bookowanie noclegu noc wczesniej badz tego samego dnia. Ceny duuuuzo lepsze niz w przypadku bookowania z wyprzedzeniem....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#59 PostWysłany: 05 Cze 2016 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Odnosnie moich poprzednich postow, zatrzymalam sie w Conradzie i Hiltonie.

Do Conrada jechalam pociagiem z Narity, okolo 1h 13minut i potem 10 minut na piechote. Hilton przy Shinjuku mial lepsza lokalizacje. Mnostwo lokali z jedzeniem, zycie nocne, dobre polaczenia komunikacyjne, blisko do Metropolitan building z tarasem widokowym. Dojazd na Hanede Airport Limousine zajal okolo godzine, ale to glownie dlatego, ze autobus objezdza po drodze hotele, a sam dojazd ze stacji autobusowej do lotniska zajal okolo 15 minut, przejazd tunelem pod miastem. Hilton ma tez shuttle bus, ktory jezdzi co 20 minut na stacje Shinjuku, dojscie na piechote zajmuje max. 10 minut.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#60 PostWysłany: 23 Cze 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 22
Polecam hotel Sotetsu Fresa Inn Nihombaschi Kayabacho. Dwie minuty od trzech wejść do stacji metra Kayabacho. Proste śniadanie w cenie- tost- jajo- soczek- sałatka- kawka. Pokoje nie tak małe jak na tokijskie standardy. Kilkaset metrów od hotelu restauracja 24h- serwujące europejskie potrawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group