Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Kwi 2015 19:44 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 20
Kozi napisał(a):
PodróżNick to że nie umiesz sobie nic znaleźć to nie mój problem, ja Ci szukać hotelu nie zamierzam.
Plan chcesz żeby Ci inni ułożyli, napisali gdzie kupili JPassa, hotel znaleźli, może jeszcze pojechali za Ciebie.
Ja potwierdziłem tylko to co napisał wyżej kolega Becek, że jest możliwe znalezienie tanich hoteli, bo nawet jak przez dwa lata podrożały o 100% to i tak wyszło by na to że za 60 pln da się znaleźć (przeliczyłem już Ci żebyś się nie musiał trudzić).
Poczytaj forum, poszukaj w necie zamiast zaśmiecać wątek. P.S. Nie zamierzam wdawać się w polemikę na forum ogólnym.


kolego przesympatyczny chyba nie zrozumiałeś tego co czytasz i dlatego piszesz takie rzeczy. Chodzi właśnie o to, że jest odwrotnie - jak na razie to oprócz mnie nikt nie znalazł nic taniej więc wychodzi na to, e potrafię znaleźć coś, czego cała reszta nie potrafi :) łącznie z Tobą...

Napisałem o hotelu w Tokyo od 4 maja do 15 i zapytałem czy ktoś znalazł taniej dwuosobowy pokój. Nikt nie znalazł. Dostaję tylko informacje, że się da ale nikt nie potrafi podać konkretów. Ty jesteś następny, który pisze, że nocował tanio ale nie powie gdzie, na zasadzie ja mam dłuższego ale nie pokażę :) konkrety kolego, konkrety bo na razie piszesz ogólniki nic nie znaczące i to właśnie takie posty zaśmiecają wątek... i masz rację - nie wdawaj się w polemikę jeśli nie masz argumentów - tu zgoda w stu procentach.

kolega wyżej podał jakiś link do Osaki. Pomyślałem skorzystam ze strony i sprawdzę Tokio - to samo. Nie ma tańszej opcji niż znalazłem wcześniej.

Proszę zatem o podpowiedź ale osoby, które faktycznie mają coś do powiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 23 Kwi 2015 21:21 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1
Tańsze opcje są, gdy rezerwujesz hotele z wyprzedzeniem a nie tydzień czy dwa przed. Ja lecę do Japonii za 3 tygodnie, każdy nocleg w Tokio i Kioto nie kosztuje mnie więcej niż 18 euro za noc, ale ja zrobiłam rezerwację w listopadzie ;) Przez booking.com, które dla mnie zawsze wychodzi najtaniej. I tak, wtedy dwuosobowe pokoje były niewiele droższe. Nie oczekuj, że znajdziesz super tanie noclegi w jednym z droższych krajów świata na chwilę przed przylotem, który na dodatek wypada w czasie Golden Week. Mówisz, że zwiedziłeś kawałek świata, więc powinieneś mieć tego świadomość ;) Życzę udanych poszukiwań, a nuż Ci się uda złapać jakąś dobrą okazję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Kwi 2015 21:37 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Co do konkretów to podobnie jak było wyżej napisane Hotel Diamond w Osace Chyba nie ma tam tańszej opcji Spałem w tamtym roku w czerwcu kilka nocy
http://www.booking.com/hotel/jp/diamond ... al;ucfs=1&
Luksusów nie ma Malutki pokoik z materacem ale dla mnie wystarczający Zaraz obok hotelu fajny market z fajnymi cenami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Kwi 2015 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@PodróżNick

Termin wyjazdu masz delikatnie mówiąc nierozsądny, czas na poszukiwanie noclegu w dobrej cenie minął kilka tygodni temu. Jeżeli nie masz na takie okazje odłożonych punktów ihg to niestety, jesteś ostatni w kolejce i kupujesz najdrożej ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Kwi 2015 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
PodróżNick napisał(a):
Napisałem o hotelu w Tokyo od 4 maja do 15 i zapytałem czy ktoś znalazł taniej dwuosobowy pokój. Nikt nie znalazł. Dostaję tylko informacje, że się da ale nikt nie potrafi podać konkretów.

NIKT nie będzie sprawdzał TWOICH konkretnych dat tylko dlatego, że Ty tak chcesz. W którym miejscu ktokolwiek napisał, że prześpisz się w Tokio za 60 zł za noc w okresie Golden Week rezerwując pokój półtora tygodnia wcześniej? Golden Week to tak samo jak Obon jeśli chodzi o hotele. Cała Japonia podróżuje.

Ja nie będę tutaj Twoją agentką turystyczną, która Ci podsuwa pod nos gotowce, bo to nie o to chodzi.

Ktoś napisał wcześniej, że był w stanie nocować za 60 zł w Tokio a Ty to negujesz. Osoba ta nie mówiła w ile osób nocowała, a w Japonii w wielu wypadkach cena zależy od liczby gości niezależnie od rodzaju pokoju.

A co do Twojego "nie da się". Oto miejsca w Tokio gdzie się prześpisz za podobne kwoty:

- Khaosan Asakusa Hostel: od ¥2200 za noc w 10-osobowym dormie http://www.khaosan-tokyo.com/en/world/rates/index.html
- Retrometro Backpackers: od ¥2600 za noc w małym dormie http://retrometrobackpackers.com/roomrate-en.html
- Asakusa Hotel Waso: od ¥2850 za noc za pokój dwuosobowy http://goo.gl/kgYTqP
- Taito Ryokan w Asakusa: ¥3000 za noc od osoby w bardzo fajnym pokoiku dwuosobowym http://libertyhouse.gr.jp/room.htm

Mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać. Generalnie nie pisz, że się nie da spać za kilkadziesiąt złotych tylko dlatego, że nie ma terminów na Twój okres pobytu. Nie jesteś centrum wszechświata. Analizuj informacje które tu otrzymujesz i używaj ich do samodzielnego działania, a nie traktuj nas jak ludzi, którzy całą robotę będą odwalać za Ciebie.

Prosta rada - zmień bazę z Tokio na inną, będzie o wiele taniej, a mając JR Pass to i tak bez znaczenia.


Ostatnio edytowany przez billabong, 24 Kwi 2015 04:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 24 Kwi 2015 00:19 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Do wypowiedzi koleżanki dodam jeszcze to że ten wątek brzmi oceń mój plan zwiedzania, o transporcie jest inny wątek, o noclegach jeszcze inny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Kwi 2015 09:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 20
elabucka napisał(a):
Tańsze opcje są, gdy rezerwujesz hotele z wyprzedzeniem a nie tydzień czy dwa przed. Ja lecę do Japonii za 3 tygodnie, każdy nocleg w Tokio i Kioto nie kosztuje mnie więcej niż 18 euro za noc, ale ja zrobiłam rezerwację w listopadzie ;) Przez booking.com, które dla mnie zawsze wychodzi najtaniej. I tak, wtedy dwuosobowe pokoje były niewiele droższe. Nie oczekuj, że znajdziesz super tanie noclegi w jednym z droższych krajów świata na chwilę przed przylotem, który na dodatek wypada w czasie Golden Week. Mówisz, że zwiedziłeś kawałek świata, więc powinieneś mieć tego świadomość ;) Życzę udanych poszukiwań, a nuż Ci się uda złapać jakąś dobrą okazję!



masz rację i zdaję sobie sprawę, że w tym konkretnym okresie może być ciężko ale przecież ja piszę o tym od początku :) nie twierdziłem, że znalezienie tańszej opcji jest możliwe tylko, że w tym konkretnym okresie nie znalazłem nic taniej :) zresztą nikt nie znalazł, nie tylko ja. Wiem, że bukując kilka miesięcy wcześniej da się sporo zaoszczędzić ale wyjazd można powiedzieć wypadł w ostatniej chwili, dlatego liczyłem się z droższymi cenami. Akceptuję i już :)

i podkreślę raz jeszcze - wiem, że w innych okresach i z wyprzedzeniem można znaleźć taniej. Mi natomiast chodziło o bardzo konkretne miasto i bardzo konkretny termin :)

-- 24 Kwi 2015 10:01 --

billabong napisał(a):
PodróżNick napisał(a):
Napisałem o hotelu w Tokyo od 4 maja do 15 i zapytałem czy ktoś znalazł taniej dwuosobowy pokój. Nikt nie znalazł. Dostaję tylko informacje, że się da ale nikt nie potrafi podać konkretów.

NIKT nie będzie sprawdzał TWOICH konkretnych dat tylko dlatego, że Ty tak chcesz. W którym miejscu ktokolwiek napisał, że prześpisz się w Tokio za 60 zł za noc w okresie Golden Week rezerwując pokój półtora tygodnia wcześniej? Golden Week to tak samo jak Obon jeśli chodzi o hotele. Cała Japonia podróżuje.

Ja nie będę tutaj Twoją agentką turystyczną, która Ci podsuwa pod nos gotowce, bo to nie o to chodzi.

Ktoś napisał wcześniej, że był w stanie nocować za 60 zł w Tokio a Ty to negujesz. Osoba ta nie mówiła w ile osób nocowała, a w Japonii w wielu wypadkach cena zależy od liczby gości niezależnie od rodzaju pokoju.

A co do Twojego "nie da się". Oto miejsca w Tokio gdzie się prześpisz za podobne kwoty:

- Khaosan Asakusa Hostel: od ¥2200 za noc w 10-osobowym dormie http://www.khaosan-tokyo.com/en/world/rates/index.html
- Retrometro Backpackers: od ¥2600 za noc w małym dormie http://retrometrobackpackers.com/roomrate-en.html
- Asakusa Hotel Waso: od ¥2850 za noc za pokój dwuosobowy http://goo.gl/kgYTqP
- Taito Ryokan w Asakusa: ¥3000 za noc od osoby w bardzo fajnym pokoiku dwuosobowym http://libertyhouse.gr.jp/room.htm

Mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać. Generalnie nie pisz, że się nie da spać za kilkadziesiąt złotych tylko dlatego, że nie ma terminów na Twój okres pobytu. Nie jesteś centrum wszechświata. Analizuj informacje które tu otrzymujesz i używaj ich do samodzielnego działania, a nie traktuj nas jak ludzi, którzy całą robotę będą odwalać za Ciebie.

Prosta rada - zmień bazę z Tokio na inną, będzie o wiele taniej, a mając JR Pass to i tak bez znaczenia.


bardzo dziękuję :) to jest to o co prosiłem :) pierwsza osoba, która odpowiedziała na moje pytanie. Masz rację, że nikt nie będzie sprawdzał dat, które podałem - nikt poza tymi, którzy chcą pomóc :) tak jak Ty. Tak jak napisałem wcześniej - nie neguję tego, że się da spać taniej w Tokio - pisałem, że w tym konkretnym okresie nic nie znalazłem.

Odnośnie bazy - no właśnie dlatego Tokio wybrałem żeby ominąć JR na tydzień a w samym mieście poruszać się za 20 zł dziennie metrem wszystkimi liniami. Wyszło mi zdecydowanie taniej niż z JR. Nocleg co prawda droższy ale 2h dziennie oszczędzone na dojazdach, co przemnożone przez 10 dni daje dwa dodatkowe dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#28 PostWysłany: 10 Gru 2015 07:41 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W Tokio spałem w tym hotelu:
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... Kanto.html

Polecam.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#29 PostWysłany: 12 Lut 2016 17:18 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
http://www.booking.com/hotel/jp/jenet.p ... al;ucfs=1&

Cena wysmienita ,minus taki ze pokoj z lozkami pietrowymi wieloosbowy
Data jaka znalazlem w tej cenie to 2-4 maj
Mi wyszlo za 2 osoby za 2 noce 49 zł !!!
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#30 PostWysłany: 12 Lut 2016 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Już od ponad godziny pokój wieloosobowy jest wycofany z oferty, więc kupić się już nie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#31 PostWysłany: 23 Lut 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A jakie rejony dzielnice/miejsca w Tokio polecace jesli cena nie jest glownym czynnikiem? Tak, zeby bylo centralnie/ciekawie/najlepiej komunikacyjnie? Na razie mam rezerwacje w dwoch hotelach tak na wszelki wypadek, ale rozwazamy kapsuly na jedna noc, tak dla sportu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#32 PostWysłany: 23 Lut 2016 15:52 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Ja wynajmowalem studio przez airbnb kolo stacji Shinjuku.Centrum biznesowe,wiele swietnych restauracji,dobrze skomunikowane z reszta Tokio i Japonii:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#33 PostWysłany: 23 Lut 2016 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
@Aga_podrozniczka
wokół świątyni Asakusa jest mnóstwo budżetowych noclegów
miejsce fajne
http://wikitravel.org/en/Tokyo/Asakusa
to jedna z głównych stacji metra i przystanek pociągu z lotniska
nocowalem tam i teraz bede znowu ;)
jest tam tez stacja kolejowa z ktorej odjezdza pociag do Nikko

kapsuły sa spoko zwłaszcza jeśli w pakiecie jest łaźnia japońska
warto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#34 PostWysłany: 23 Lut 2016 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 11
Ja lecę w czerwcu, 4 osoby, 6 nocy.
Najpierw przeglądałam booking i nawet wstępnie zarezerwowałam dość fajny hotel za 4200 PLN ze śniadaniami.
Potem coś mnie tknęło, żeby zobaczyć na Airbnb i pół godzin później przebierałam w oferatach w zakresie 1700 - 2500 PLN bez śniadań.
Stanęło na mieszkaniu w dzielnicy Sumida, rzut beretem od stacji metra, mieszkanie w stylu japońskim (czyli do spania są futony), ładne, nowe, z kuchnią a właściciel ma kilkadizesiąt pozytywów na Airbnb więc może nas nie wyroluje, zresztą to Japonia i tam są uczciwi ludzie :D W sumie zapłaciliśmy 2000 PLN na 4 osoby czyli po 500 na osobę, moim zdaniem to rewelacyjna cena :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#35 PostWysłany: 23 Lut 2016 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Aga_podrozniczka

Tokio nie ma jednego ścisłego centrum i jest bardzo wiele lokalizacji, które można uważać za porównywalnie atrakcyjne. Jeżeli chodzi o dobrą komunikację, to można uznać, że punkty w pobliżu Linii-pętli Yamanote (pociągi JR) lub z dostępem do co najmniej 2 linii metra są bardzo dobrze skomunikowane. Polecam zastanowić się też, dokąd będziesz dojeżdżać poza Tokio, to powinno pomóc w określeniu optymalnej lokalizacji.

W ogólności popularnością cieszy się stacja Ueno, z uwagi na relatywnie ciekawą okolicę i wielki węzeł komunikacyjny. Wspomniane wcześniej Shinjuku i Asakusa też można uznać za pożądane miejsca noclegowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#36 PostWysłany: 23 Lut 2016 16:35 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
A przy planach wyjazdu do Kyoto, która dzielnica Tokio będzie najlepsza? Tzn. z których dworców odjeżdżają pociągi do Kyoto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#37 PostWysłany: 23 Lut 2016 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@Misiatek Do Kyoto shinkanseny odjeżdżają z Tokyo Station i zatrzymują się w Shinagawa i Yokohama (to ostatnie już poza Tokyo oczywiście), więc możesz szukać w okolicach Shinagawa na przykład.

@Aga_podrozniczka jak stawiasz na rozrywkę to okolicę Shinjuku/Shibuya/Roppongi Hills. Jak na zwiedzanie to np Asakusa..? Tokyo ma świetną komunikację miejską, tak jak pisał @Aso znajdź coś przy np 2 liniach metra i będzie OK.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#38 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Misiatek

Ściśle rzecz biorąc, odpowiedź na Twoje pytanie jest powyżej. Jednakże, jeżeli chodzi o Tokio, to nie polecam dążyć do mieszkania tuż przy najważniejszych stacjach za wszelką cenę. Po pierwsze dlatego, że ceny takich noclegów są zaporowe, po drugie największe stacje w Tokio są tak ogromne, że nierzadko dojście na odpowiedni peron może zająć niemniej czasu niż dojazd z innej mniejszej stacji. Jeżeli kryterium ma być tylko dojazd do Kioto, to polecam poszukać coś przy stacjach JR z dojazdem do stacji Tokyo lub Shinagawa do 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio
#39 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:13 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@Aso
Dzięki. A patrząc na kwestie dojazdu do Tokyo Station to twoim zdaniem lepiej skomunikowana jest dzielnica Shinyuku czy Asakusa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio
#40 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Aso napisał(a):
@Aga_podrozniczka

Tokio nie ma jednego ścisłego centrum i jest bardzo wiele lokalizacji, które można uważać za porównywalnie atrakcyjne. Jeżeli chodzi o dobrą komunikację, to można uznać, że punkty w pobliżu Linii-pętli Yamanote (pociągi JR) lub z dostępem do co najmniej 2 linii metra są bardzo dobrze skomunikowane. Polecam zastanowić się też, dokąd będziesz dojeżdżać poza Tokio, to powinno pomóc w określeniu optymalnej lokalizacji.

W ogólności popularnością cieszy się stacja Ueno, z uwagi na relatywnie ciekawą okolicę i wielki węzeł komunikacyjny. Wspomniane wcześniej Shinjuku i Asakusa też można uznać za pożądane miejsca noclegowe.

Nie bede jechac nigdzie poza Tokio, oprocz Hanedy. Jeden z hoteli, ktory mam wstepnie zarezerwowany jest wlasnie przy Shinjuku.

Drugi ma taki opis: "Overlooking Hamarikyu Gardens and Tokyo Bay, located above the Tokyo Shiodome is 1.7 km from the Ginza shopping district." Z tego co widze najlepsze hotele sa wlasnie tam, ale moze to wynikac z bliskosci dzielnicy biznesowej, a nie atrakcji turystycznych.

Mam zamiar wybrac jeden z nich i byc moze dorzucic kapsuly na koncu. Z ogladania mapy odnioslam wrazenie, ze nie ma jednego centrum. Nie mam zamiaru zobaczyc wszystkiego w czasie tego krotkiego pobytu, ale chcialabym, zeby kolega zobaczyl jak najwiecej. Ja mam w planach dluzsza wizyte w przyszlym roku.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group