Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Borneo - Sabah
#1 PostWysłany: 29 Lip 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Hej, mam kilka pytań o Borneo, a dokladniej o część Sabah.

1. Sandakan Rainforest Discovery Centre i Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre - czy to jest jedno miejsce, jeden bilet wstępu, czy trzeba kupować rozdzielnie?

2. Sandakan Rainforest Discovery Centre - czy można spacerować samemu i bez problemu odnajdziemy np. wiszące mosty, czy trzeba wykupić chodzenie z przewodnikiem?

3. Labuk Bay Proboscis Monkey Sanctuary - czy łatwo można dotrzec z Sandakan czy wykupić wycieczkę?

4. Czy polecacie połączyć w jeden dzień te 3 miejsca, czy nosacze osobno?

5. W jakich godzinach najlepiej odwiedzić te miejsca? Czytałam, że lepiej zjawiać się na porannej porze karmienia. Może wiecie która to jest :)

6. Czy w okolicach Sandakan są jakieś fajne miejscówki, targi by coś zjesc, coś polecacie?

Z góry dziękuję!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Borneo - Sabah
#2 PostWysłany: 29 Lip 2019 14:34 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 40
1.
To są dwa osobne miejsca. Bilety raczej też osobno, nie kojarzę, żeby były jakieś opcje łączone.

2.
Całkiem spokojnie samemu da się zrobić, żaden przewodnik nie będzie potrzebny. Trzy lata temu z biletem dostawało się mapę, myślę, że raczej się to nie zmieniło. Jedyny plus przewodnika to fakt, że pewnie byłby w stanie wypatrzeć więcej zwierząt (ptaki itd.).

3.
Ja brałem Ubera (jak jeszcze działał, teraz pewnie jak jest, to Grab). Kierowca był na tyle miły, że poczekał i podrzucił mnie z jednej platformy do karmienia na drugą i dowiózł z powrotem do miasta. Nie każdy może być tak miły, ale raczej uda się dogadać. Polecam odwiedzić obie platformy, więcej miejsc z okazjami na najlepsze widoki na nosacze. Jak ja byłem, to na drugiej platformie nosacze podchodziły aż do samych ludzi, więc raczej warto, jak dobra okazja do zdjęcia się nie trafi na pierwszej platformie.

4.
Na pewno karmienia orangutanów nie da się połączyć z nosaczami w jakiś sensowny sposób. No i patrz pkt. 3 - dwie platformy potrafią skonsumować nawet 4/5 godzin (jest przerwa między godzinami karmienia).
Natomiast mi się udało połączyć nosacze z Rainforest Discovery Centre i jeszcze niedźwiedziami (Bornean Sun Bear Conservation Centre, ale to polecam raczej jako wypełniacz - w zasadzie kilkaset metrów spaceru, niedźwiedzie na niezbyt dużym terenie, niewiele do zrobienia).

5.
Orangutany to raczej rano (godziny karmienia pewnie mają na stronie rozpisane). Nosacze też bym polecał od rana (od pierwszego karmienia)

6.
Targów żadnych nie odwiedziłem, więc ciężko powiedzieć. W samym Sandakan nie byłem w ogóle. Jedzenie też tak sobie, ja np. żywiłem się w stołówce lodge, gdzie spałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu lubi ten post.
fluu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group