Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Mar 2017 15:16 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Do jakiego przystanku kupowaliście bilet jadąc 392? Chodzi mi o Czerwony Kanion.

Swoją drogą, czy przypadkiem tą samą trasą nie jedzie też autobus na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 05 Paź 2017 20:44 

Rejestracja: 24 Sie 2016
Posty: 5
-- 05 Paź 2017 20:35 --

Czy ktos orientuje się, ile kosztuje wynajem roweru w tym parku?

-- 05 Paź 2017 20:44 --

I czy akceptuja polskie karty studenckie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Paź 2017 11:07 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 16
Loty: 6
Kilometry: 12 491
Wybieram się do Timna Park. Czy ktoś orientuje się czy w sobotę w listopadzie park jest czynny?
Czy wjazd samochodem do parku kosztuje 60 szekli za auto i dodatkowo 30 szekli od osoby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2017 12:00 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 815
Kilometry: 1 221 031
srebrny
The park will be open:
Sun-Thur & Sat: 08:00-16:00, Fri: 08:00-15:00
Holiday eve, July & August 08:00-13:00
Góra
 Profil Relacje PM off
Lucy68 lubi ten post.
Lucy68 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 04 Lis 2017 20:23 

Rejestracja: 04 Lis 2017
Posty: 1
hej. Wybieram się kumpelą 26 listopada do Eilat. Niestety jeśli chodzi o samochód, to niezbyt nadajemy się do jazdy a marzy nam się zobaczyć ten kanion, więc gdyby ktoś się wybierał i szukał towarzyszy podróży... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Lis 2017 18:18 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Czerwony Kanion - przejście dłuższej pętli (zielony -> czarny -> czerwony) zajęło nam 2:30 h spokojnym tempem - ją zdecydowanie polecam. Krótsza będzie raczej na 40-50 minut. Jeśli komuś się spieszy to i tak warto przyjechać na krótką. Kanion jest za darmo.

Timna Park - jest właściwie parkiem form skalnych z fajnymi widokami na góry. Zwiedzenie całego z autem zajmuje 4-6 godzin. Nie mam tu na myśli przejścia wszystkich dostępnych szlaków. W przypadku podróżowania autem jest ten problem, że w większości przypadków szlaki kończą się w innych miejscach niż zaczynają.
Bilet: 49 ILS (studenci 39 ILS)
W pierwszych dniach listopada park można było zwiedzać do 17:00.

Nam się bardziej podobał kanion niż Timna, ale co kto lubi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 08 Lis 2017 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
gosiak3 napisał(a):
hej. Wybieram się kumpelą 26 listopada do Eilat. Niestety jeśli chodzi o samochód, to niezbyt nadajemy się do jazdy a marzy nam się zobaczyć ten kanion, więc gdyby ktoś się wybierał i szukał towarzyszy podróży... :D
Hej. Lecimy LOTem z Gdańska 26 listopada do Tel Aviwu w dwójkę i tam bierzemy auto na lotnisku na 5 dni. Plan noclegów to Hajfa-Jerozolima-Morze Martwe-Ejlat. Oczywiście wszystkie atrakcje po drodze uwzględnione. Jakbyście chcieli dołączyć to zapraszamy.

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Lis 2017 16:05 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
-- 24 Lis 2017 15:03 --

DMW napisał(a):
A mi się dzisiaj udało bo było pięciu chętnych - i okazało się że wszyscy z Polski... :D

Jakim autem realizowana była wycieczka ?
To samo dowoziło do parku co potem obwoziło po parku ?

Wystarczająco czasu na poszczególne atrakcje ? ( zdjęcia itp )

-- 24 Lis 2017 15:05 --

Kaspian napisał(a):
niestety wycieczka została odwołana bo byłem jedynym chętnym :(


Na jaki czas przed wycieczką okazało się że jest odwołana ?
Jak Cię poinformowali ?

Planuję taką wycieczkę na 10 grudnia

Przy zakupie shuttle busa z Ovdy do Eilatu dostałem informację o kodzie dzieki którem m.in taka wycieczka byłaby tańsza o 5% ( niby nic ale czemu nie )
Tyle że przy rezerwacji nie mam pojęcia gdzie ten kod wpisać ( strona nie wyświetla pola do wpisania kodu )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Gru 2017 20:59 

Rejestracja: 24 Gru 2011
Posty: 40
Loty: 32
Kilometry: 35 695
Witam, czy jest jakaś szansa by dostać się w sobotę (lot z Krakowa) z lotniska w Ovdzie do Red Canyonu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Gru 2017 23:13 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Autobus z lotniska do Eilatu, czy zwykły miejski 282 czy shuttle bus przejeżdża obok kanionu. Można poprosić kierowcę i wypuści Cię tam.
Kłopotem może być dojazd z kanionu do Eilatu. Najlepsza chyba opcja to autostop.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Chester lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 27 Gru 2017 13:53 

Rejestracja: 16 Gru 2017
Posty: 29
Witam
W piątek lecę do Ejlatu i interesuje się czerwonym kanionem jako jedna z atrakcji.
Mam pytanie, czy z 1,5 rocznym dzieckiem myślicie ze da radę przejść którymś szlakiem? Jak tak to którym?
Z góry dziękuje za odpowiedz!

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Gru 2017 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Tak na marginesie, może mi ktoś powiedzieć czemu ten temat nosi taką nazwę? Trochę to pomieszane... @rysi3k Znajdź temat gdzie w nazwie jest Red Canyon, ostatnio nawet była poruszana sprawa przejścia z dzieckiem.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Sty 2018 02:46 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ile kosztuje wejście dla 2 osób przy wjeździe autem do Parku Timna?
Na ich stronie zero informacji o cenach. Na necie dość różne.
Czy 49 ILS/os jest aktualne? W ogóle jest jakaś dopłata za wjazd autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Sty 2018 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Zadzwoń pod ten numer:
+972 8-631-6756

Jak chciałem się dowiedzieć coś o cenach wypożyczenia rowerów, to wszystko mi ładnie wytłumaczyli.
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 11 Sty 2018 08:30 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 3
Loty: 61
Kilometry: 119 176
rydzo napisał(a):
Ile kosztuje wejście dla 2 osób przy wjeździe autem do Parku Timna?
Na ich stronie zero informacji o cenach. Na necie dość różne.
Czy 49 ILS/os jest aktualne? W ogóle jest jakaś dopłata za wjazd autem?


Byliśmy autem w listopadzie. Cena 49 ILS/os aktualna. Za auto nic nie płaciliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
rydzo uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 14 Sty 2018 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Cena aktualna, dla studentów 39. Rower 60 szekli za osobę, a kemping (koło jeziora) 55 szekli nawet jak się ma swój namiot. Gdyby ktoś nie miał to są wielkie namioty z materacami. Park wcale nie jest ogromny, od wjazdu do najdalszego punktu jest ok 8 km i od rana do wieczora pieszo da się go spokojnie zwiedzić. Jako, że cały trip łapaliśmy stopa to tak też robiliśmy w Timna i uwaga? Nie było z tym żadnego problemu, ludzie bardzo chętnie nas zabierali :) Bilety kupuje się w budynku przed bramką ze szlabanem, która jest postawiona na jedynej drodze i wokół niej nie ma żadnego ogrodzenia. Wejście na izraelski szlak narodowy wygląda po prostu tak, że obok szlabanu dla samochodów (wtedy pewnie sprawdzają bilety, bo praktycznie nikt tam nie chodzi pieszo) skręca się po prostu w lewo i idzie na górę Timna. Jako, że zaczęło padać (1-3 razy w roku) i odradzano nam pójście w górę, najzwyczajniej w świecie poszliśmy drogą prosto i nikt nam nic nie mówił. Czytaliśmy dużo opinii o tym, że opłata jest bezzasadna i tak naprawdę jest. Dostaje się mapkę i buteleczkę z napisem Timna Park, do której koło jeziorka wsypuje się kolorowy piasek. W samym parku nie ma nie wiadomo jak cudownej infrastruktury. Poznaliśmy parę, która wypożyczyła rowery i na jednym z nich słabo się jeździło (o tym też wcześniej słyszeliśmy). Wyszliśmy od nich o wiele lepiej, gdyż niż w dwójkę zapłacili 200 szekli, a my 0 i oni najpierw w deszcz, a poźniej w lekką burzę piaskową jeździli rowerami, a my samochodami. Sam Park jest pięknym miejscem, ale zdecydowanie bardziej podobało się nam wewnątrz krateru Mitzpe Ramon :)
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Mar 2020 12:17 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Kilka dni temu odwiedziłem Timna Park bez samochodu ze startem z Ejlatu i wyglądało to tak:

- z dworca w Ejlacie autobusem 390 lub 397 do przystanku Elifaz (Bik'at Timna Junction) za 14,50 ILS, jedzie się ok. 25 minut
- od skrzyżowania do wejścia do parku jest ok 3 km drogą, ale dość szybko udało mi się złapać stopa (w obie strony)
- wejściówka kosztuje 45 albo 49 ILS za dorosłego, nie pamiętam dokładnie, bo ja z okazji wyborów zapłaciłem tylko 10 :)
- wypożyczyłem sobie elektryczny rower za 85 ILS i to był strzał w dziesiątkę, imho daje dużo fajniejsze wrażenia niż poruszanie się po parku samochodem. No, ale ja jestem motocyklowy, więc może nieobiektywny ;)
- objechanie wszystkich głównych atrakcji, ze spacerkami i zdjęciami zajęło mi równo 4h. I szczerze mówiąc wystarczyło, bo już zaczęło mi się nudzić :)
- na powrotny autobus ze skrzyżowania do Ejlatu czekałem coś ok. pół godziny.

Aha, dobrze jest mieć ze sobą zapas wody, bo tam naprawdę jest jakieś strasznie suche powietrze. Zarówno przy wejściu jak i przy jeziorku są ujęcia wody pitnej, więc można sobie uzupełnić do butelki za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Lut 2023 12:58 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 184
srebrny
Nie wiem czy bylo (info z II 2023).
Babka w kasie nam powiedziala, ze bilety do Timna Park sa wazne przez tydzien. Tylko jesli chcemy wejsc kolejnego dnia, to trzeba podejsc najpierw do kasy i wymienia bezplatnie bilety na nowe (z aktualna data). Przy zakupie pytali tylko o narodowosc (zeby dac ulotke w odpowiednim jezyku) - nie pytali o nazwisko ani o paszport - tak wiec mozna sie dogadac zeby uzyc biletu wiecej niz raz :) Nie wiem czy jakies numery rejestracyjne byly zczytywane na bramce wjazdowej, ale nie mowili ze trzeba tym samym autem podjechac.
Nie testowalismy w praktyce jak to dziala, bo tylko raz tam bylismy.
Cena nadal 49 ILS. Park super - moim zdaniem zdecydowanie warty odwiedzenia. Przy skalnych lukach najciekawszy szlak to polaczenie czarnego i czerwonego. Oczywiscie czasy przejsc na tablicy mocno przesadzone.

Skoro w temacie jest tez czerwony kanion - to tylko zostawie info, ze nadal wstep bez oplat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group