Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lut 2011 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Witam,

mam 20h stopover w Moskwie, więc pomyślałem, że warto wyskoczyć choć na chwilę i zobaczyć Kreml (tak, zdaję sobie sprawę z 35 EUR za wizę, ale prędko do Rosji nie zawitam, o ile w ogóle). Będę w Moskwie o 23:45, następny lot mam o 19:25. Mam w związku z tym parę pytań:

1) Jak najlepiej o takiej godzinie (tj. ok. północy) dostać się do centrum? Ile to może kosztować i ile trwa taka podróż?
2) Ile trwa odprawa bagażowa i security check? Jak wcześnie warto być, aby zdążyć na lot o 19:25 z bezpiecznym zapasem czasu?
3) Czy zaostrzyły się warunki po zamachach na lotnisku w Domodiedowie? Jaki ma o wpływ na szybkość obsługi?
4) Czy w Warszawie mogę od razu nadać bagaż rejestrowany do Delhi, czy w Moskwie będę się musiał nim zająć osobiście (wolałbym tego uniknąć)?

Z góry dziękuję za informację, trochę danych jest na np. wikitravel, ale wolałbym usłyszeć od kogoś relację z pierwszej ręki.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 08 Lut 2011 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Sprawdź posiadaną klasę podróży, jeśli masz FREEZE-Economy to dolicz sobie do kosztów wizy dodatkową opłatę 75 euro (Stopover in the transfer points for transit passengers Permitted for a fee of 75 EUR for each stopover (except for only journey between the Russian Federation - not permitted)

http://www.aeroflot.ru/cms/en/flight/fares_description
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lut 2011 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Dzięki za zwrócenie uwagi, tyle że to nie jest typowy stopover wg tej definicji: http://sg.answers.yahoo.com/question/in ... 827AAjGk3p, łapie się to na "transit stop" (mam taką ogromną nadzieję, bo nie uśmiecha mi się nocka na SVO). Faktycznie mam lot w klasie L oraz Q, czyli FREEZE economy, będę na pewno jeszcze musiał Twoje uwagi sprawdzić. Wnioski wyciągnąłeś jedynie z warunków (brawa za dokładną lekturę!) czy masz jakieś doświadczenie z tym związane?
Z drugiej strony wydaje mi się, że ochronie lotniska nic do tego, że wychodzę i wchodzę raz jeszcze, a ta taryfa dotyczy zakupu biletu i "wymuszonego" stopovera w czasie kupowania biletu. Takie np. PROMO economy jest jeszcze bardziej restrykcyjne, a trudno mi sobie wyobrazić brak możliwości wyjścia poza teren lotniska.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2011 17:59 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 3
Hey Shagrat!
dowiedziales sie co z tym wyjsciem do centrum i jak to wyglada z ta wiza?
mam taki sam bilet i taki sam stopover na pazdziernik:)
daj znac. z gory dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2011 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
MrMoon napisał(a):
dowiedziales sie co z tym wyjsciem do centrum i jak to wyglada z ta wiza?
mam taki sam bilet i taki sam stopover na pazdziernik:)

Przesiadka krótsza niż 24h to nie stopover wg oficjalnych definicji, ale transit stop.

A sama wiza to 35 EUR, ale że to Rosja, jest parę dodatkowych utrudnień i wymogów wymaganych przez konsulów (np. ubezpieczenie i to tylko konkretnych firm - wszystko w zależności od rejonu), stąd wiele osób używa biur pośrednictwa.
Więcej info tutaj: http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... 58&lang=pl
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Mar 2011 12:37 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 5
Witam,

wiecie moze jakie sa mozliwosci dojazdu (i ile to kosztuje) z SVO do centrum Moskwy w nocy? Mój samolot laduje w Moskwie o 2:35, odbior bagazu tez pewnei troche potrwa a potem w sumie nie wiem jak sie przetransportowac. Z tego co udało mi sie wyszukać to autobusy i pociagi o tej porze nie kursują. Wychodzi na to że jedyną opcją jest taksówka ( tyle że o tej porze to pewnie drugie tyl co bilet przyjdzie zapłacić) albo poczekanie na kursy o 6:00. Czy jest coś co ominęłam? Macie jakieś inne pomysły? i czy na lotnisku będzie co robić o 3 w nocy przez trzy godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Mar 2011 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
cheerlie napisał(a):
wiecie moze jakie sa mozliwosci dojazdu (i ile to kosztuje) z SVO do centrum Moskwy w nocy? Mój samolot laduje w Moskwie o 2:35, odbior bagazu tez pewnei troche potrwa a potem w sumie nie wiem jak sie przetransportowac. Z tego co udało mi sie wyszukać to autobusy i pociagi o tej porze nie kursują. Wychodzi na to że jedyną opcją jest taksówka ( tyle że o tej porze to pewnie drugie tyl co bilet przyjdzie zapłacić) albo poczekanie na kursy o 6:00. Czy jest coś co ominęłam? Macie jakieś inne pomysły? i czy na lotnisku będzie co robić o 3 w nocy przez trzy godziny?
Jedynie o wiele za droga taksówka, ja bym poczekał, tyle że to czekanie może być średnio przyjemne na takim lotnisku jak SVO.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2011 02:25 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 5
dzięki...chyba skończy się jednak hotelem na godziny na terminalu lotniska a potem o rozsadnej godzinie transport do centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Kwi 2011 11:37 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
cheerlie napisał(a):
dzięki...chyba skończy się jednak hotelem na godziny na terminalu lotniska a potem o rozsadnej godzinie transport do centrum.

Jak wrócisz daj znać ile Cię szarpnął taki hotel na godziny i jakie warunki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2011 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
http://www.eng.v-exp.ru/prices2011/

myślałem nad nim, ale wybrałem najtańszą opcję z booking.com oraz taxi z http://www.aroundmoscow.com, na 3 osoby wychodzi mniej więcej tyle co 3 x aeroexpress
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Cze 2011 17:22 

Rejestracja: 18 Cze 2011
Posty: 2
ja bylem z podobnym stopover w moskwie w lutym tego roku, nie placilem zadnego 75 EUR nawet nie weidzialem ze cos takiego jest, przylot mialem 23:30 z wawy odlot nastepnego dnia o 21:30 chyba... noc spedzilismy na lotnisku na lawkach , cieplo chyba bezpiecznie, nawet sie wyspalem, rano pojechalismy aeoroexpresem pozwiedzac moskwe i wieczorem odlot, zero problemow z czymkolwiek

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Sie 2011 11:38 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
magneto napisał(a):
ja bylem z podobnym stopover w moskwie w lutym tego roku, nie placilem zadnego 75 EUR nawet nie weidzialem ze cos takiego jest, przylot mialem 23:30 z wawy odlot nastepnego dnia o 21:30 chyba... noc spedzilismy na lotnisku na lawkach , cieplo chyba bezpiecznie, nawet sie wyspalem, rano pojechalismy aeoroexpresem pozwiedzac moskwe i wieczorem odlot, zero problemow z czymkolwiek

pozdrawiam


mógłbyś napisać coś więcej? interesuje mnie głównie czy miałeś wizę turystyczną czy wystarczyła tranzytowa oraz informacje bardziej praktyczne dot. dotarcia z lotniska do Moskwy - ile faktycznie trwało, ile kosztowało, czy warto kupować bilety przez net i ew. co jeszcze warto wiedzieć "przed" ;)

"thank you from the mountain" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Wrz 2011 05:26 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Z lotniska Sheremetyevo SVO Terminal F gdzie laduja samoloty Lotu, z tego co bylem we wrzesniu 2011 mozna dojechac w rózny sposób, w nocy np ok 3.00 jak dolatuja samoloty z Warszawy to w zasadzie taxi za 1300-1500 rubli (130-150zl) tak przynajmniej mowili ale cene mozna cos negocjowac. Taksowkarzy tam nie brakuje i czatuja na podróżnych, jest tez tel inf i zamawianie Taxi: 7 495 925 51 17 lub 8 (926) 992-32-82 takze przez Internet http://www.taxi.ru Rozwiazanie to jest dobre dla tych co maja kase, chca szybko dojechac do hotelu (hotele za minimum 500zl-600zl za dzień lub maksymalnie nawet ponad 3000euro) lub podroznych w grupie np 4 osobowej bo koszty sie rozkladaja. Terminal D tego lotniska jest odlegly od terminala F o kilka kilometrow.

Dla budzetowego turysty pozostaje raczej pozostać na lotnisku (mozna tam spac) do rana i jechac autobusem miejskim nr 851 co jezdza dosc czesto od rana do nocy zaraz z przed wyjscia z terminalu E,F lotniska Sheremetyevo (co dolatuja tam samoloty z Warszawy) do konca na przystanek "Riecznyj Wakzal" czas jazdy to ok 1 godz jak nie ma wiekszych korkow. Na dworcu Riecznycj Wakzal jest wezel autobusów i takze pierwsza stacja metra linii 2 (zielona) co możan dojechac do centrum tuz pod Krem i Plac Czerwony wysiadajac na przystanku Teatralnym (czas przejazdu metrem to ok 30min). Jest to tani sposob dotarcia z lotniska do centrum bo bilet na autobus 851 kupowany u kierowcy kosztowal 28 rubli (ok 2,8zl) i na metro tez 28 rubli. Czyli za 5,6zl mozna dojechac do scislego centrum Moskwy z Lotniska.

Na metro moskiewskie lepiej jednak kupic bilety wieloprzejazdowe np bilet na 5 przejazdow kosztowal 135 rubli na 1 bilet wiec 27 rubli (o jednego rubla taniej na bilecie) czyli ok 2,7zl . Biletow calodniowych ponoc nie ma. Metro jezdzi od rana do godz 1.00 w nocy. Jednak zeby sie ktos nie zdziwil ze niektore stacje metra wczesniej zamykaja np o 22.00 np Plaszczad Rewolucji. Metro w Moskwie jest w centrum zabytkowe, z dzielami sztuki i bardzo glebokie (przewidywane chyba na schrony atomowe).

Z lotniska do centrum mozna tez jechac autobusem bodaj 94S oraz ekspresem, cena ekspresu to bodaj ponad 300 rubli w jedna strone (ponad 30zl). Ekspres autobus jedzie na Bialoruskij Wakzal, co linia metra nr2 z Riecznego Wakazalu (zielona) tez przejezdza. Kolejnym sposobem transportu z lotniska jest tez pociag.

Ostatnio bylem w Moskwie, korzystajac z w miare taniego biletu Lotu z Warszawy do Maskwy za 375 zl w obie strony, a z Krakowa zaq 475zl z przesiadka w Warszawie na Lotnisku Chopina. Lot z Krakowa ok 40min do 1 godz. to samolot smiglowy ATR 70 lecacy na wysokosci ok 5000m i szybkosc ok 500 km/godz lub Embrayer 170, maly odrzutowiec tez na ok 100 osob lecacy na wysokosci 11 tys metrow z predkoscia niecale 800 km/godz. Do Moskwy z Warszwy lecialem Embrayerem niecale 2 godziny. Moze jak maja wiecej klientów to podstawiaja Boinga 737 wersja chyba 400 czy 500.

W Moskwie tak jak podawalem linia 2 mozna dotrzec do centrum pod Kreml zaraz. Przy wejsciu do Kremla jest przechowalnia bagazu za 6zl za sztuke bagazu (pod kasami) oraz darmowe Toaleta (WC) ale jak prawie wszedzie trzeba miec swoj papier. Na Kreml za mury bilet kosztuje 350 rubli (ok. 35zl) i mozna sporo obejrzec i wejsc to kilku miejsc do srodka. Za wiecej trzeba zaplacic jeszcze z kilkaset rubli. Kontrona oczywiscie jest jak wszedzie i z bagazami nie wpuszczaja, przechowalnia bagazu jak i Kreml otwarte sa do godz.18.00.

Na Plac Czerwony obok Kremla mozna wejsc za darmo ale sprawdzaja bagaze i ludzi, Wieczorem jednak moglem wejsc na plac bez kontroli (Moskwa jest ladna za dnia i w nocy tez). Do Cerkwi Wasyla przy Placu Czerwonym (te charakterystyczne dla Moskwy cebule) mozna wejsc za 250 rubli ale jest jeszcze dodatkowa kontrola ludzi i bagazu. Wszedzie jest duzo umundurowanych ludzi tak ze mozna sie czuc bezpiecznie. Przy Placu Czerwonym jest tez do ogladniecia za darmo duzy i historyczny Dom Towarowy GUM, obecnie sa tam gl butiki i kawiarnie.

Informacji Turystycznej w Moskwie nie ma praktycznie ani na lotnisku ani w centrum miasta. Mozna jedank kupic dobra mape Moskwy i przedmiesc z drugiej strony oraz metra w Moskwie za ok 100 rubli (ok 10zl) nawet w kiosku na lotnisku. Jest także informacja lotniska, a na miescie mozna sie pytac po rosyjsku lub angielsku, najlepiej tych mlodych i umundurowanych stróżow porzadku z reguly chetnie udzielaja informacji i potrafia mowic po angielsku. Na samym miescie w centrum jest wielu turystów ok 70% to Rosjanie przyjezdzajacy zwiedzac Moskwe z innych rejonow Rosji, oni wszystkiego moga nie wiedziec. Widzialem tez sporo Niemców, Francuzów, Skandynawów, natomiast Polaków spotkalem na miescie jedynie trzech.

Przesiadajac sie z linii metra 2 na linie metra 1 (czerwona) mozna dojechac do stacji "Kropotkinskaja" mozna podjechac tuz pod najwieksza na swiecie Cerkiew Chrystusa Zbawiciela, piekny obiekt obok tez z malowniczym mostem nad rzeka Moskwa i obok pomnnika cara z fontanna. Wejscie za darmo, ale sprawdzaja przy wejsciu. Dalej jadac ta linia nr 1 mozna dojechac na stacje Sportiwnaja i tam przejsc ok 800m do kompleksu Klasztornego Monster Nowodziewiczy, za mury za darmo, jedna cerkiew tez jest za darmo druga za 250 rubli, sa tez mniejsze obiekty do ogladniecia. Ten zespol klasztorny jest polozony malowniczo nad jeziorkiem. Wychodzac z metra w druga strone przechodzi sie tuz pod najwiekszy stadion w Moskwie Łuzniki z wielkim monumentem Lenina przy wejsciu. Mapka metra w Moskwie jest np na http://metro-stacja.com/moskwa.php
lub najnowszy plan metra z opisem na wikipedii http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ro2010.png
W jednym wezle moskiewskiego metra moze sie miescic kilka stacji, przy czym mozna przechodzic tunelami ze stacji do stacji w danym wezle (czas przejscia to 1-15minut), oraz trzeba miec swiadomosc ze dana lina metra staje jedynie na jednej ze stacji w obrebie danego wezla. Dany wezel metra jest opisany kilkoma nawet nazwami stacji metra

Jadac ta linia 1 (czerwona) jeszcze dalej na stacje Uniwersyteckaja mozna dojechac w poblize Uniwersytetu Łomonosowa (to taki wiekszy Plac Kultury jak w Warszawie) Pod sam Uniwersytet mozna przejsc parkiem pieszo (ok. 1,5 km) lub podjechac busem co ich tam nie brakuje za 20 rubli. Przed Uniwersytetem stai duzy pomnik Łomonosowa. Do wnetrza Uniwersytetu mozna wejsc jedynie za przepustakami.

Pod wiezowce w Moskwie z nowoczesna kladka ze schodami ruchomymi i pasami ruchomymi nad rzeka Moskwa mozna dojechac linia metra nr 4 na stacje Wystawocznaja lub Miezdunarodnaja. Kladka jest bezplatna, podobnie toaleta przy malej Cerkwi obok wiezowcow.

Przeplyniecie nowoczesnym statkiem po rzece Moskwie to 800 rubli,
wycieczka busem autokarem turystycznym po Moskwie z pod np. stacji metra Konsomolskaja podobnie.

Ludzie w Moskwie sa naprawde bardzo chetni do pomcy jak ktos prosi o pomoc w odszukaniu drogi czy linii metra.
Jedzenie jest ze dwa razy dozsze niz w Polsce, np bulka w piekarni czy sklepie gdzies poza scislym centrum to 2-3 zl, weka to 3-6zl, bagietka srednia to ok 8-14zl, chleb 8-14zl i nawet 40zl. Wodka raczej w podobnej cenie. Napoje troche drozsze np duza Cola 6-7zl, ale dobry jest tez oryginalny kwas chlebowy do picia i tanszy. Pomidory 7-9zl w (w Polsce byly po 4-5zl), mieso 2-3 razy drozsze niz w Polsce, cos w rodzaju Hot Doga ok 7zl. Benzyyna duzo tansza jak w Polsce ok 2,7-2,8zl. Hotele jak pisalem bardzo drogie nawet przez Internet to zwykle minimum 200 dolarow za noc, hostele jednak sa za 80-150zl i z tego co bylem ta bylo czysto, lozka z Ikei, duzo stanowisk Internetu, tak ze czasami lepiej niz na zachodzie za podobna cene. W Hostelu wiekszosc turystow co widzialem to Rosjanie.

Wiza do Rosji kosztuje 136zl ale zeby ja zdobyc trzeba miec vouczer, ubezpiecznie i zdjecia. Wiec potrzebne biuro podrozy, np przy Konsulacje Rosji na Placu Biskupim w Krakowie, mozna wszystko zalatwic przynaoszac 316zl zrobia nawet zdjecia na miejscu i za 7-8 dni oddaja paszport z wbita wiza jednokrotna, na ok 7 dni. Przy wjezdzie do Rosji na lotnisku wypelnia sie jeszcze karte wjazdu, kopia jest sprawdzana i oddawana przy wyjezdzie. Wszedzie jest duzo bramek, wej na lotnisko bramka, wejscie do desk co sie nadaje bagaz i daja karty pokladowe na postawie rezerwacji Lotu kolejna bramnka i na wejscie do Gate jeszcze jedna najdokladniejsza bramka.

Warto ogladnać Moskwe pomimo tych wysokich jak dla budzetowego turysty kosztów zwiazanego z lotami i wiza oraz noclegami, przejazdami po miescie minimum 1000zl za co moznaby spokojnie obleciec np Wyspy Kanaryjskie w cenie promo.

To tyle z moich doswiadczen. Zycze zainteresowanym udanego wyjazdu do Moskwy, ja juz kupilem bilety znajomym. Sam tez chetnie bym polecial raz jeszcze, na spacer po Moskwie, ale najchetniej bez wizy i czyms w rodzaju Ryanaira za ok 100zl bezposrednio z Krakowa. Jesli juz wiza byc musi to tansza by mogla byc jak np do Turcji za 15euro i wielokrotnego przekaczania tak aby mozna bylo jeszcze ogladnac Petersburg w tej samej cenie wizy. Pozdrawiam

Temperatura w Moskwie w poszczegolnych miesiacach roku
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... NOREGION=1
Opady w Moskwie
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... NOREGION=1

Zdjecia z Moskwy i mapa na Panoramio
http://www.panoramio.com/map/#lt=55.755 ... &z=4&k=2pa

Moje zdjecia z Moskwy jakby ktos chcia ogladnac:
1/5 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 5d5&type=1
2/5 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 7fc&type=1
3/5 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 180&type=1
4/5 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 4d2&type=1
5/5 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 235&type=1


Ostatnio edytowany przez hol2 29 Paź 2011 01:49, edytowano w sumie 15 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Wrz 2011 10:21 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Świetna relacja hol2 8-)
Dodam tylko,że jak mamy mało czasu na zwiedzanie z lotniska Sheremetyevo możemy dostać się w 30 min szybką kolejką Areoexpres na Beleruskij Wakzal. Bilet kosztuje 320 RUB i możemy go kupić przez internet http://www.aeroexpress.ru/en/. Pociągi odjeżdzają co 30 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Wrz 2011 12:39 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 5
to ja przy okazji odswiezenia watku napisze ze mam do oddania dwa vouchery na rejs rzeka moskwa z Radissona. jeden voucher na jedna osobe wazny od 1.10.2011 do 31.01.2012
niestety nie pamietam juz ile za taki rejs placilismy (chyba 800rubli), ale na pewno bylo fajnie. na statku jest restauracja, ale wydaje mi sie ze nie ma przymusu korzystania z niej. info na www.radisson-cruise.ru
najlpiej odbior osobisty - warszawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Gru 2011 15:51 

Rejestracja: 22 Paź 2011
Posty: 40
mam pytanko a propos tego lotniska, czy 1h 20 min to wystarczający czas na przesiadke?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Sie 2013 22:40 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Link do kompleksowego opisu dojazdu z lotniska Szeremietiewo do centrum Moskwy (pociągiem, autobusem miejskim lub marszrutką) oraz opisu komunikacji miejskiej w Moskwie. Podtytuły:

1) Dojazd z lotniska do Moskwy,
2) Pociąg Aeroekspress,
3) Autobus lub marszrutka do stacji metra Речной вокзал,
4) Autobus lub marszrutka do stacji metra Планерная.

czyli-moskwa-na-weekend,209,31875&start=60
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2014 17:27 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 2
Witam Mam pytanie tak się zdążyło iż mam przesiadkę w Moskwie Sheremetyevo i muszę dostać się z terminalu D-F ktoś podpowie jak tego dokonać ile czasu to zajmie będę wdzięczny za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2014 18:24 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
lukwol napisał(a):
Witam Mam pytanie tak się zdążyło iż mam przesiadkę w Moskwie Sheremetyevo i muszę dostać się z terminalu D-F ktoś podpowie jak tego dokonać ile czasu to zajmie będę wdzięczny za odpowiedz


Plan lotniska z zaznaczonymi terminalami:

http://www.svo.aero/en/transport/

Nie wiem jakiego rodzaju masz przesiadkę.

Tu jest opis tranzytu z międzynarodowego przylotu na terminal D i międzynarodowego wylotu z terminalu F:

http://www.svo.aero/en/transit/int-int/

a tu opis krajowego przylotu na terminal D i międzynarodowego odlotu z terminalu F:

http://www.svo.aero/en/transit/dom-int/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Mar 2014 20:35 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 2
Dzięki za linki


Widzę że jest troszkę zabawy jeśli chodzi o przesiadkę to miejsce docelowe to Bangkok po wylądowaniu w Moskwie mam jakieś 3 godziny do wyloty. Linie jakimi lecę to Aeroflot. Zastanawiam się czy jak wylądujemy to podstawia jakiś autobus który przewiezie pasażerów transferowych do terminala F czy na własna rękę rajd po lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group