Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#21 PostWysłany: 20 Paź 2019 15:03 

Bagaż rejestrowany muszę kupić razem z biletem? czy mogę go dokupić kilka dni przed lotem jak będę wiedział ile faktycznie będzie ważył?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 20 Paź 2019 16:34 

niebieski
Jak zalogujesz się na stronie internetowej, to idzisz do "My Booking", następnie "Addon Booking" przy konkretnej rezerwacji i potem "Addon Baggage". Ceny takie same jakbyś dopłacał za bagaż przy kupnie biletu.
Niestety rezerwacji zakupionej przez stronę nie widać w aplikacji na Androida, więc kupowanie już w Azji, bez laptopa może być utrudnione (ewentualnie telefonicznie albo osobiście).
Z drugiej strony za 10 kg bagażu płaci się 270 THB (34 PLN), a za 20 kg 405 THB (51 zł), więc różnica prawie żadna i jak chcesz być spokojny, to może warto kupić trochę więcej.

Oprócz tego bardzo fajne zdanie znalazłem:
Cytuj:
The baggage weight can be shared to other passengers with the same PNR booking but passengers must present themselves together at the check-in counter.

Czyli jeśli lecimy w dwie osoby z wykupionym bagażem 10 kg, to w rzeczywistości możemy mieć 12+8, a nie tylko 10+10.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:48 

Cenna uwaga:) Dzięki.

Ostatnio edytowany przez Washington, 21 Paź 2019 18:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off
igiko uważa post za pomocny.

#24 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:12 

Loty: 61
Kilometry: 134 874
Mam pytanie, pomyliłam się 1 cyferką w roku urodzenia (wpisałam męża nie swój ) - czy będzie z tym jakiś problem. Na maile nie odpisują , na messngera tez nie. Miał ktoś może taki przypadek? :?
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:36 

Loty: 49
Kilometry: 85 041
niebieski
Sprawdzają imię i nazwisko, data urodzenia czy numer dowodu podany przy rezerwacji nie ma znaczenia
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 24 Lut 2020 22:24 

Loty: 45
Kilometry: 47 349
Przerabiał ktoś może czy sprawdzają jakoś dokładnie wymiary podręcznego?

Mam 6cm za duży bagaż, a to dość sporo. Stąd nie wiem, czy nie eykupic rejestrowanego.
Co do rejestrowanego dobrze rozumiem, że liczy się tylko waga, A wymiary w takim przypadku nie mają znaczenia?

Na stronie nie znalazłem nic o wymiarach rejestrowanego bagażu. Stąd zakładam, że liczy się głównie waga.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 25 Lut 2020 01:35 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 373 102
złoty
Ostatnio trzy loty i każdy teoretycznie "na przypale". W Azji z tego co obserwuję bardziej liczy się właśnie waga. W zasadzie wszędzie widzę, że każda linia ma swoją wagę przy gate, plus proszą o pokazanie podręcznego przy check-inie. Ja miałem za każdym razem srogi nadbagaż, ale przeszło. Oczywiście jak przesadzisz grubo z wymiarami to i pewnie waga w normie niewiele pomoże. Z doświadczenia jak wszędzie: plecak ma większe szanse powodzenia niż walizka.

Reasumując z wypchanym plecakiem i drugą sztuką podręcznego przeszły mi trzy loty bez żadnych problemów. Z raz czy dwa kogoś wzięli do ważenia. Dla świętego spokoju, na ostatni lot wewnętrzny wracając z Koh Mook z jeszcze kilkoma kilogramami pamiątek wykupiłem rejestrowany na Air Asię. Bardzo małe lotnisko [Trang] i nie byłem pewien czy wydrukuję w automacie kartę pokładową. Dla potomności - automaty są. Ale jeśli nie zadziałają to przy check-inie skrupulatnie wszystko ważą.
scorpion1077 lubi ten post.
scorpion1077 uważa post za pomocny.

[ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości