Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#21 PostWysłany: 20 Paź 2019 15:03 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
Bagaż rejestrowany muszę kupić razem z biletem? czy mogę go dokupić kilka dni przed lotem jak będę wiedział ile faktycznie będzie ważył?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#22 PostWysłany: 20 Paź 2019 16:34 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jak zalogujesz się na stronie internetowej, to idzisz do "My Booking", następnie "Addon Booking" przy konkretnej rezerwacji i potem "Addon Baggage". Ceny takie same jakbyś dopłacał za bagaż przy kupnie biletu.
Niestety rezerwacji zakupionej przez stronę nie widać w aplikacji na Androida, więc kupowanie już w Azji, bez laptopa może być utrudnione (ewentualnie telefonicznie albo osobiście).
Z drugiej strony za 10 kg bagażu płaci się 270 THB (34 PLN), a za 20 kg 405 THB (51 zł), więc różnica prawie żadna i jak chcesz być spokojny, to może warto kupić trochę więcej.

Oprócz tego bardzo fajne zdanie znalazłem:
Cytuj:
The baggage weight can be shared to other passengers with the same PNR booking but passengers must present themselves together at the check-in counter.

Czyli jeśli lecimy w dwie osoby z wykupionym bagażem 10 kg, to w rzeczywistości możemy mieć 12+8, a nie tylko 10+10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#23 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:48 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
Cenna uwaga:) Dzięki.


Ostatnio edytowany przez Washington, 21 Paź 2019 18:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
igiko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#24 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:12 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 105
Kilometry: 246 795
Mam pytanie, pomyliłam się 1 cyferką w roku urodzenia (wpisałam męża nie swój ) - czy będzie z tym jakiś problem. Na maile nie odpisują , na messngera tez nie. Miał ktoś może taki przypadek? :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#25 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:36 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Sprawdzają imię i nazwisko, data urodzenia czy numer dowodu podany przy rezerwacji nie ma znaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#26 PostWysłany: 24 Lut 2020 22:24 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 495
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Przerabiał ktoś może czy sprawdzają jakoś dokładnie wymiary podręcznego?

Mam 6cm za duży bagaż, a to dość sporo. Stąd nie wiem, czy nie eykupic rejestrowanego.
Co do rejestrowanego dobrze rozumiem, że liczy się tylko waga, A wymiary w takim przypadku nie mają znaczenia?

Na stronie nie znalazłem nic o wymiarach rejestrowanego bagażu. Stąd zakładam, że liczy się głównie waga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#27 PostWysłany: 25 Lut 2020 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ostatnio trzy loty i każdy teoretycznie "na przypale". W Azji z tego co obserwuję bardziej liczy się właśnie waga. W zasadzie wszędzie widzę, że każda linia ma swoją wagę przy gate, plus proszą o pokazanie podręcznego przy check-inie. Ja miałem za każdym razem srogi nadbagaż, ale przeszło. Oczywiście jak przesadzisz grubo z wymiarami to i pewnie waga w normie niewiele pomoże. Z doświadczenia jak wszędzie: plecak ma większe szanse powodzenia niż walizka.

Reasumując z wypchanym plecakiem i drugą sztuką podręcznego przeszły mi trzy loty bez żadnych problemów. Z raz czy dwa kogoś wzięli do ważenia. Dla świętego spokoju, na ostatni lot wewnętrzny wracając z Koh Mook z jeszcze kilkoma kilogramami pamiątek wykupiłem rejestrowany na Air Asię. Bardzo małe lotnisko [Trang] i nie byłem pewien czy wydrukuję w automacie kartę pokładową. Dla potomności - automaty są. Ale jeśli nie zadziałają to przy check-inie skrupulatnie wszystko ważą.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
scorpion1077 lubi ten post.
scorpion1077 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#28 PostWysłany: 07 Maj 2023 20:06 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Czy ktoś przerabiał proces zwrotu kasy za odwołany/przesunięty lot. Będąc w Tajlandii na przełomie lutego i marca mój lot pod koniec marca został usunięty i zaproponowano mi połączenie 7h wcześniej. W związku z tym, że musiałem dopłynąć z Koh Samui do Surat Thani chciałem otrzymać zwrot pieniędzy. Zadzwoniłem na infolinię i jedną z opcji był zwrot kasy na konto w terminie 45 dni. Poprosiłem o tę opcję, zapewniano mnie, że nie otrzymam żadnego potwierdzenia anulacji i po prostu muszę czekać. Kilka dni później zadzwoniłem jeszcze raz i potwierdzono, że otrzymam zwrot na konto.

45 dni już dawno minęło i do dziś nie otrzymałem zwrotu. Czy jest jakaś sensowna opcja kontaktu z Europy? Na maila nie odpisują, na fb odsyłają na infolinię, ale nie widzę opcji międzynarodowej, a trochę słabo płacić 8 PLN za minutę dzwoniąc do Tajlandii gdy pewnie z 15 będę czekał na połączenie z konsultantem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#29 PostWysłany: 07 Maj 2023 20:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Dzwoń że Skype'a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#30 PostWysłany: 08 Maj 2023 08:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
@mcichecki przyjąłbym, że chodzi o 45 dni roboczych. Z taką praktyką zwykle spotkałem się w innych liniach z regionu.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
mcichecki lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#31 PostWysłany: 21 Maj 2023 21:15 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Pytałem więc odpowiadam - mail z cancellation doszedł 28.02, ~03.03 telefonicznie poprosiłem o zwrot kosztów i 19.05 otrzymałem refund na Revoluta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Thai Lion Air
#32 PostWysłany: 22 Maj 2023 11:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Czyli jeśli na szybko dobrze liczę to jest jakieś 50 dni roboczych? Biorąc pod uwagę jakieś święta publiczne po drodze (a na pewno było przynajmniej jedno) to moja teoria na temat jak liczyć termin zwrotu w tym regionie nawet by się sprawdzała.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group