Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Sty 2022 11:00 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
W zasadzie to prawie każda chyba ma opcje multicity - matrix, momondo, kayak itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Tylko mi chodzi o taką funkcjonalność jaka na tej stronie była. Czyli nie ma wpisuję porty B i C, a system je podsuwa (takie kółka A-B-C-A).
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 05 Mar 2022 17:31 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Cześć,

Chciałem zaprosić do testów nowej usługi pozwalającej na wyszukiwanie lotów Wizzair / Ryanair (lub icj kombinacji).

Załącznik:
ninja.PNG
ninja.PNG [ 32.94 KiB | Obejrzany 5427 razy ]


Z założenia usługa jest płatna, ale w ograniczonym zakresie pewne funkcje są dostępne za darmo.
Nie zawiera reklam oraz nie śledzi użytkownika, nie pośredniczy też w zakupie biletów na żadnym etapie.

W szczególności usługa pozwala na:
1. znajdowanie połaczeń A -> B -> A, A -> B -> C oraz A -> B C -> D
2. wybór ilości i rodzaju biletów (dorosł / dziecko / niemowle ), daty wylotu, długości pobytu, maksymalnej ceny za osobę (oraz waluty)
3. umożliwia zapisanie kryteriów wyszukiwania i sybkie wyszukiwanie na ich podstawie
4. włączenie powiadomień mailowych - mechanizm bez ingerencji użytkownika wykonuje zadane zapytania, a znalezione wyniki dostarcza na maila
5. podgląd historyczny wykonanych zapytań i uzyskanych wyników

Wiem, że społeczność Fly4Free nie wpisuje się idealnie w mój target - ale jest to grupa z któej zdaniem "trzeba się liczyć".
Stąd chciaem zaprosić 50 osób do przetestowania usługi przez tydzień.

Specjalnie dla was - udostęniłem kod promocyjny pozwalający na testowanie pakeitu SILVER przez tydzień.
Kod: NINJA-FLY4FREE
Ważny do 12 marca (do tego dnia można z kodu skorzystać przy rejestracji lub po zalogowaniu).

Adres serwisu:
https://dev.lcc.ninja (wersja pre-prod, w pełni funkcjonalna ale bez regulaminu itp.)

Przykłądowe wyniki wyszukiwania w załącznikach.
Ew. problemy z działaniem serwisu proszę kierować na adres mail alfa [at] lcc [dot] ninja

Z końcem marca wszystkie dane użytkowników zostaną usunięte.

Po tym okresie pozwolę sobie wysłać do osó biorących udział prośbę o wypełnienie ankiety.

Z góry dziękuję za wzięcie udziału w testach i feedback.
Pozdrawiam.

PS. Known issues:
Nie ma opcji łączenia kilku lotnisk w jedno np. Warszawa - wszystkie lotnika.
Może się zdarzyć, że w danym momencie pojawi się błąd - może to być spowodowane obciążeniem - w takim przypadku prosżę o ponowienie wyszukiwania później.

Załączniki:
wmi-ryg.PNG
wmi-ryg.PNG [ 159.16 KiB | Obejrzany 5427 razy ]
vie-pmi.PNG
vie-pmi.PNG [ 309.23 KiB | Obejrzany 5427 razy ]
mla-bel.PNG
mla-bel.PNG [ 194.07 KiB | Obejrzany 5427 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 05 Mar 2022 18:17 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
dla mnie minusem, który dyskwalifikuje aplikację jest wyszukiwanie tylko w obrębie jednej wybranej linii lotniczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
to_ja lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 05 Mar 2022 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Z plusów - możliwość robienia OJ, czyli np. wylot w Wawy do LIS, a powrót z OPO.

Z minusów, brak możliwości wyszukania przesiadek nawet w ramach jednej linii, przykładowo wiem, że z POZ mogę się przesiąść na Luton w locie do LIS.
Jak wyżej wspomniano, siadając do wyszukiwania powinnam już mniej więcej wiedzieć jaka jest siatka danego przewoźnika, bo nie złożę kombinacji W6 + FR (albo nie jest to intuicyjne).

Popraw te dwa drobiażdżki ;)

Załącznik:
WDC.jpg
WDC.jpg [ 7.09 KiB | Obejrzany 5329 razy ]
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
V3ntr lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 05 Mar 2022 19:18 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
-- 05 Mar 2022 18:15 --

Przydałaby się też opcja dodawania dwóch lub trzech lotnisk wylotu i powrotu, żeby nie trzeba było sprawdzać 4 kombinacji (Chopin-Chopin, Chopin-Modlin... itd)

-- 05 Mar 2022 18:18 --

I ograniczenie w pakietach okresu wyszukiwania to chyba żart! :) Nikt nie kupi pakietu z okresem ograniczonym do 3 miesięcy. Jak chcesz na tym zarabiać to z tego zrezygnuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 05 Mar 2022 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Czemu minimalny pobyt to 2 dni?
BTW System oparty jest chyba na jakimś zewnętrznym API (np. kiwi), bo ceny nie zawsze są aktualne), np. dla KTW-DXB najtańszy lot RT, który został znaleziony miał kosztować 232 zł z WDC, a po przejściu na stronę Wizzaira koszt wynosi 292 zł z WDC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 05 Mar 2022 19:59 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
na razie pierwsze spostrzeżenia
1. Jak widzę serwis który nawet do przetestowania wymaga rejestracji to albo rezygnuję kompletnie albo podaje nieprawdziwe informacje. Przemyśl czy rejestracja jest naprawdę konieczna nawet przy darmowym planie.
2. przy rejestracji wymagasz stworzenia username ale czemu nie można się za jego pomocą zalogować tylko przez adres email?
3. opcja kilku lotnisk wylotu jest absolutnie konieczna żeby ten serwis był atrakcyjny.
4. Jeśli pole "maksymalna cena za osobę" zostawiam puste to portal zakłada że wpisałem tam 10zł i wywala błąd "Nie ma lotów tańszych niż 10 PLN"
5. Na liście wyników wyszukiwania przydałoby się widzieć też godziny lotów bo czasami to jest czynnik decydujący o wyborze konkretnego terminu.

Dalsze testy w trakcie...
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
apadlo uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 05 Mar 2022 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Rejestracja to słaby pomysł bardzo odstrasza. Zarejestrowałem się, ale nie dostałem żadnego emaila by potwierdzić.
Sprawdzałem w spamie, ale póki co nic.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 05 Mar 2022 23:16 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
autor napisał(a):
Adres serwisu:
[...] (wersja pre-prod, w pełni funkcjonalna ale bez regulaminu itp.)
regulaminu brak, ale za to cennik już jest

mam też spore wątpliwości natury ogólnej, czy zgodne z duchem/ideą forum jest zaprzątanie społeczności do - w istocie - prywatnej działalności komercyjnej
no chyba, że jest to inicjatywa wydawcy/właściciela strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Mar 2022 23:21 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Bierze udział kto chce, ja nie widzę z tym problemu. Test4free :)
A może jednak autor będzie miał gest i testerom zapewni dożywotni bezpłatny dostęp? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 06 Mar 2022 17:46 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
KrzYchuu napisał(a):
Rejestracja to słaby pomysł bardzo odstrasza. Zarejestrowałem się, ale nie dostałem żadnego emaila by potwierdzić.
Sprawdzałem w spamie, ale póki co nic.


Prosze o podanie w wiadomości prywatnej adresu e-mail, sprawdzę co się stało.

skrzat napisał(a):
Czemu minimalny pobyt to 2 dni?
BTW System oparty jest chyba na jakimś zewnętrznym API (np. kiwi), bo ceny nie zawsze są aktualne), np. dla KTW-DXB najtańszy lot RT, który został znaleziony miał kosztować 232 zł z WDC, a po przejściu na stronę Wizzaira koszt wynosi 292 zł z WDC.


Czemu 2 dni - w sumie to chyba nie ma tutaj racjonalnego wyjaśnienia, może poza tym,że grupa docelowa może nie byc zainteresowana tak krótkimi lotami - wartości min-max są w sumie umowne
KTW - DXB sprawdzę czemu pokazuje inaczej.

xyrxis napisał(a):
na razie pierwsze spostrzeżenia
1. Jak widzę serwis który nawet do przetestowania wymaga rejestracji to albo rezygnuję kompletnie albo podaje nieprawdziwe informacje. Przemyśl czy rejestracja jest naprawdę konieczna nawet przy darmowym planie.
2. przy rejestracji wymagasz stworzenia username ale czemu nie można się za jego pomocą zalogować tylko przez adres email?
3. opcja kilku lotnisk wylotu jest absolutnie konieczna żeby ten serwis był atrakcyjny.
4. Jeśli pole "maksymalna cena za osobę" zostawiam puste to portal zakłada że wpisałem tam 10zł i wywala błąd "Nie ma lotów tańszych niż 10 PLN"
5. Na liście wyników wyszukiwania przydałoby się widzieć też godziny lotów bo czasami to jest czynnik decydujący o wyborze konkretnego terminu.


Dziękuję za spostrzeżeinia.
Ad. 2 - pole to jest opcjonalne
Ad. 4 - jakąś wartość trzeba podać - jak nie ma to walidacja danych zakłada wartość 0 - stąd komunikat
Ad. 5 - słuszna uwaga - możliwe, że taka funkcjonalność zostanie dorobiona w UI

pemat napisał(a):
autor napisał(a):
Adres serwisu:
[...] (wersja pre-prod, w pełni funkcjonalna ale bez regulaminu itp.)
regulaminu brak, ale za to cennik już jest


Czekam na tłumaczenia - wersja PL regulaminu jest gotowa tylko niezamieszczona w serwisie pre-prod. Jest szansa, że pojawi się dziś.

Polecam zapoznać się z FAQ: https://dev.lcc.ninja/faq/
Opcja z lotami typu A->B->C(->D) - proszę przejść do wyszukiwarki pozwalającej na wyszukiwanie lotów dla wielu linii oraz wybrać inny lot powrotny.
Załącznik:
altfly.png
altfly.png [ 385.78 KiB | Obejrzany 5029 razy ]


Ostatnio edytowany przez V3ntr, 06 Mar 2022 19:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 06 Mar 2022 19:15 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
V3ntr napisał(a):

Ad. 4 - jakąś wartość trzeba podać - jak nie ma to walidacja danych zakłada wartość 0 - stąd komunikat

Testy z użytkownikami docelowymi to ważny moment w projekcie IT. Sugeruję trochę zmienić podejście i nie tłumaczyć im jakie było założenie, tylko to założenie zweryfikować. nie uważasz, że jest ono błędne? jeżeli użytkownik nie ustawił ceny maksymalnej to znaczy, że jest ona dla niego nieistotna, ustawienie 0 w takim przypadku nie jest raczej tym co chciał osiągnąć użytkownik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 06 Mar 2022 19:33 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Nie wykluczam zmiany w tym zakresie - niemniej na ten moment zostaje bez zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Mar 2022 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Przykładowe wyszukiwanie bez podania kwoty.
Od razu taka informacja. Po co skoro nie wpisuję kwoty to niech po prostu pokazuje najtańsze w kolejności.
Załącznik:
ciechocinek.jpg
ciechocinek.jpg [ 78.27 KiB | Obejrzany 4872 razy ]


EDIT.
Długość pobytu mogła by się zapamiętywać z poprzedniego wyszukiwania, a nie za każdym razem trzeba zmieniać.
I przydała by się opcja wyszukiwania wszystkich lotnisk naraz. A nie każde osobno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 06 Mar 2022 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ten watek powinien byc nazwany UAT4free ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group