Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Mar 2013 11:15 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Stan na marzec 2013
przejazd taksowka do centrum miasta kosztowal 10 dolarow lub 350 000 rial podobno jest autobus ale nie mam informacji na ten temat, moja rada zeby jechac do centrum przed 6 rano bo pozniej sa korki i przejazd zamiast pol godz przedluzy sie do 2 godzin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Cze 2013 23:24 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Jest autobus, korzystałem ale jeździ chyba od 7:00, my wysiedliśmy na stacji kolejowej i od razu pojechaliśmy do Esfahanu. Nie wymieniajcie za dużo pieniędzy w kantorze na lotnisku, bardzo zły kurs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Cze 2013 00:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
a jest jakis bankomat na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Cze 2013 00:23 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Oczywiście niejeden jak w całym Iranie (jest ich naprawdę sporo) niestety z żadnego nie skorzystasz, bo nie akceptują zachodnich kart, kwestie embarga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2013 00:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Νο fakt zapomialem o tym :/
No cuz, zostaje kwestia pare $ na lotnisku i potem czarny rynek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Wrz 2014 16:06 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 42
Loty: 47
Kilometry: 55 687
Stan na wrzesien 2014: Taksa do centrum 500,000-600,000 Rls. Jesli chodzi o kantor na lotnisku to mam inne doswiadczenie - kurs byl najlepszy jaki widzialam w Iranie (1$=32,000 Rls - w innych miastach kurs wahal sie miedzy 31,500-31,700) - z tym ze w hali sa dwa kantory - jeden na parterze przy odbiorze bagazy, drugi na pietrze po wyjsciu z kontroli celnej - tam kurs byl najlepszy.

Przy wylocie warto byc duzo wczesniej - trzeba przejsc przez kontrole bagazu zanim dojdzie sie do check-inu i zajmuje to sporo czasu i nawet jak wylatuje sie wczesniej rano to i tak jest masa ludzi.

Jesli planujecie posilek na lotnisku to ceny sa zblizone do polskich kawiarni - ok 8-10 zl za ciastko, kawa ok 8 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
My wybraliśmy trochę inną opcję: taksówką do najbliższej stacji metra: Shahed lub Haram-e-Motahar. Taksówkarze wtedy liczą sobie połowę stawki, czyli 300 000 IRR, a metrem można już dojechać gdzie się chce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Paź 2014 11:27 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 5
Uwaga w kwestii kantorów na hali wylotów, mnie próbowano podwójnie oszukać. Dostałem za mało riali, kiedy zwróciłem na to uwagę pani w okienku, dołożyła do kupki, ale wciąż było za mało. Za drugim razem już było ok. To było jedyne miejsce w całym iranie gdzie próbowano mnie okantować.
Kurs na lotnisku najlepszy w całym iranie, 1euro = 42000 riali- wrzesień 2014.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Paź 2014 19:59 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
my za 170 000 pojechaliśmy taksówką do przystanku autobusowego na autostradzie skąd udaliśmy się na południe do Kashanu. jeżeli ktoś chce jechać od razu na południe to nie ma potrzeby jechać do Teheranu. ta kwota mocno wyżyłowana bo żaden taksówkarz nie chciał za nią jechać ale w końcu jeden się przemyślał i sam się zgłosił. czerwiec 2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Paź 2014 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Po nocnym przylocie gdzie oficjalnym, jedynym sposobem na wydostanie się z lotniska jest taxi, w wersji dla oszczędnych mogę podpowiedzieć, żeby popytać miejscowych (którzy np. odbierają rodzinę itd.) - jak się dostać np. na metro albo gdzieś do miasta.
My poznaliśmy w samolocie polkę z Krakowa która leciała do Teherańskich znajomych. Odbierali ją z lotniska. Trochę pogadaliśmy. Pomogli nam w paru sprawach po czym na pytanie jak mamy się gdzieś dalej dostać - zabrali nas do auta.
Nas z lotniska do busterminalu na Bus do Kashan podwiezli za darmo.

Później przez cały pobyt mieliśmy kilka takich sytuacji gdzie po prostu pytałem - jak się dostać do...? Zupełnie obcych i przypadkowych ludzi albo kogoś, kogo poprosiliśmy o zrobienie nam zdjęcia.
Ktoś myślał, drapał się po głowie kombinując jak nam wytłumaczyć po czym wsadzał w auto i zawoził ;).
Nie wykorzystywaliśmy tego i często próbowaliśmy się wykręcić, ale też kilka razy pojechaliśmy.
Myślę, że warto wiedzieć.

W drodze powrotnej na lotnisko dojechaliśmy metrem (linia nr 1 - czerwona) najdalej na południe.
Ostatni pociąg tego dnia. Nie dojechał do stacji Kahrizak (nie wiem czy to standard) tylko do Haram-e Motahhar.
Miejscowi odradzali nam korzystanie tam z nieoficjalnych taksówek, ale była tylko jedna - niestety nie żółta.
Za 300 000 IRR pojechaliśmy na lotnisko, ale z duszą na ramieniu. Auto było w koszmarnym stanie z uszkodzonym zawieszeniem i rzucało nami po całej drodze. Na prośby żeby jechać wolniej, kierowca zwalniał ze 120km/h do 100... Jedyny moment przez cały pobyt w Iranie kiedy czuliśmy się niebezpiecznie. Koszmar.

Różne linie metra kursują do różnych godzin. Na stronie metra są one podane (większość do 22:30), ale to są chyba jakieś orientacyjne godziny...
My z linii 2 na 1 przesiadaliśmy się koło 22:50 (biegiem z jednego pociągu do drugiego i wsiedliśmy w ostatniej chwili), ale człowiek z obsługi powiedział że na linię 3 już byśmy nie zdążyli.
Zatem w wieczornej drodze na lotnisko dla uniknięcia stresów i kosztów proponuję ruszyć wcześniej.

W hotelu w okolicy stacji metra Mellat (linia 2) poznani Ukraińcy zamawiali taxi na lotnisko IKA (czyli to Pegasusowe) - do zapłaty mieli 650 000 IRR (swoją drogą - straszne buraki. Łącznie z tym, że gdy gość z recepcji hotelowej zaproponował nam dosiadkę do ich taksówki - oni odpowiedzieli, że mają za duże plecaki (jakieś 60-70 L) i się nie zmieścimy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lis 2014 00:10 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 16
Taxi z lotniska IKA do centrum Teheranu kosztuje 500 000 IRR.
To jest cena umowna dla wszystkich taxiarzy.
We wrześniu tego roku jechałem z IKA na Imam Khomeini Squere (po przylocie jak i przed wylotem) i tyle zaplaciłem. Jakby kierowca chciał więcej to po prostu powiedzieć NIE i tyle. Dać banknocik, zabrać plecaki i do widzenia. Krótko z nimi.

Linia metra ma być podobno z centrum na lotnisko IKA, ale wciąż jest w budowie i nie dochodzi do lotniska. Szczerze mówiąc to szkoda czasu i nerwów żeby kombinować z jakimiś autobusami czy busikami, szczególnie jak się ląduje o 3 nad ranem.

Zebrać 4 osoby, taxi i jazda do centrum :)
_________________
Gdyby ktoś miał pytania odnośnie Iranu- służe pomocą. pavelsagan@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Mar 2015 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Moja historia z marca 2014 r. Ponieważ miałem niewiele pieniędzy, uparłem się, że znajdę autobus, o którym piszą niektóre przewodniki. Oczywiście nikt o nim nie słyszał, nikt o nim nie widział, mimo że jest tak przystanek i dokądś autobusy jeżdżą. Kierowcy jednak twierdzili, że nie do centrum miasta.

Po tym bezsensowym błądzeniu (a była to 5 nad ranem), zacząłem negocjować z taksówkarzami. Oczywiście nikt nie chciał zejść z ceny ok .500 000, ale w końcu znalazł się jeden, który jechał już z nocnej zmiany i zawiózł mnie do miasta "przy okazji" za jakieś 200.00.
Irańczycy za punkt honoru biorą sobie, że dowieźć pasażera bezpiecznie i do celu - gdy się okazało, że nie mam jeszcze hotelu, taksówkach woził mnie od hotelu do hotelu, żebym wybrał sobie ten, który mi odpowiada (a w oczy wkładał sobie już zapałki z wyczerpania). Doświadczenie jak na pierwszy dzień - bezcenne.
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:17 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Pisze będąc świezo po powrocie :)

Taxa z Lotniska do miasta ok 600 tys riali (+/-)

Taxa do Lotniska ...
Tu można pojechać na przedostatnią stację Haram-e Motahhar i taksa kosztuje 250-300tys riali :) dodam ze calodniowy bilet na metro kosztuje 5000 riali.

PS

Ze wzgledu na brak czasu, zmęczenie ...nie sprawdziłem tego "autobusu" na lotnisko. Jednakże wielu kierowców autobusów obok stacji metra Haram-e Motahhar wspominało że jest tam autobus jadący na Lotnisko!!!

Nalezy jechać na stacje: Shahed i po wyjsciu pytac o autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Wrz 2015 13:56 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Dzisiaj o 4:30 zaplacilismy w czworo 700 000 (18USD) riali za taksowke do dworca Jonub. Odjezdzaja stamtad autobusy do np Esfehanu. Jest tez metro. Warto po wyjsciu z lotniska poszukac wspoltowarzyszy podrozy (w naszym przypadku rodakow)
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Wrz 2015 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
kto jedzie na południe, nie ma sensu pchać się aż do South terminal, to jest aż 25 km dalej
stan wprawdzie na marzec 2015
... za 20.000 tomanow za taksowke prywatna dojechac do przystanku autobusowego (wszystkie autobusy zatrzymują się tam, bo kierowcy stempluja dokumenty, taki ichniejszy posterunek krokodyli) blisko lotniska. Trzeba na przylotach wyjść pare razy z plecakiem, ponegocjowac z ludźmi, którzy przyjechali prywatnymi samochodami, na początku jest trochę strachu :), taksiarzy unikać, bo mają stały cennik. Znajda sie tacy co podrzuca. Zróbcie fotkę tablic rejestracyjnych. Punkt charakterystyczny przystanku to przejście dla pieszych nad autostrada...
https://www.google.pl/maps/@35.5419438, ... 708,17.25z
https://www.google.pl/maps/@35.541659,5 ... 048!8i1536
https://www.google.pl/maps/@35.54375,51 ... i650!8i416
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
am_warszawa lubi ten post.
am_warszawa uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 16 Wrz 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
pytałem parę dni temu na Azadi station oraz na Mahrabad Airport - nie ma żadnego autobusu. Tylko taksówka. Zamówiona przez telefon 55k toman
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Sty 2016 16:42 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
Taxi z lotniska IKA do dworca South Terminal - 650 000 riali. Początkowo naganiacz krzyczał że min. 700 000, pytałam chwilę wcześniej na lotnisku przypadkowych ludzi ile może kosztować- mówili z 500 000 riali. Tak więc go wyśmiałam. Koleś zaproponował żebym się zapytała w oficjalnym biurze taxi ile powinna kosztować- pan w okienku powiedział, że 600 000. Ostatecznie do terminalu zawiózł mnie typ, który coś zaczął kręcić, że od 5 rano inna taryfa więc jednak 700 000. Kategorycznie się nie zgodziłam. Ostatecznie się złamałam i dałam mu 50 000 więcej, czyli 650 000- oczywiście żałuję, ale byłam już padnięta i chciałam jak najszybciej dostać się do Kashan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lut 2016 11:51 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 2
Takie info z 23 stycznia:

Teheran-lotnisko

Taksówka: stacja metra "Shahed" (czerwona linia) - lotnisko Imam Khomeini - 250 000 rial wieczorem, 200 000 rial rano.
To jest stacja 25 km od lotniska, pewnie bliżej lotniska na stację "Kahrizak" byłoby taniej.

Bilet metro:
- 1-przejazd 10 000 riali
- 2-przejazdy 20 000 rial
1 przejazd to dowolna ilość przesiadek więc w zasadzie dojedzie się wszędzie w mieście.
Bilety można kupić w automatach (przyjmują tylko banknoty 10 000 i 20 000) lub w okienkach.

Czerwona linia (nr 1) dojeżdża na dworzec południowy - stacja "Terminal e-Jonoob"
Błękitna linia (nr 3) dojeżdża na stację pkp - stacja "Rahahan" (z czerwonej linii przesiada się na stacji "Shahid Beheshti")
Żółta linia dojeżdża na lotnisko Mehrabad (z czerwonej linii przesiada się na stacji "Darvazeh Dowlat")

Metro nie jeździ między 22 a 5 rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Maj 2016 19:42 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Oficjalna cena 750 000 informacja wisi na tablicach przy lotnisku a takze w kazdym samochodzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Maj 2016 11:19 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Sprawdzone 07.05.16 Po wyjściu ze stacji metra Shahed z lewej strony parkingu (tam gdzie taksówki i autobusy) odjeżdżają miniwany (nasz był zielony) na ok 9 osób, które na prośbę zatrzymują się koło terminalu (obok parkingu dla samochodów). Koszt 150 000riali za 4 osoby. To rozwiązanie wskazała nam na Shahed przypadkowa Iranka, widząc nas z plecakami. Od razu odciągnęła nas na bok i wytłumaczyła wszystko.
W przyszłym roku ma się zakończyć budowa metra na lotnisko IKA.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group