Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:23 

Loty: 22
Kilometry: 29 338
niebieski
Też się zastanawiam nad II połową października (7 dni), co wybrać: Kanary (tu chyba Teneryfa), Malta, Cypr czy Maroko.
Chcemy poplażować, pokąpać się i trochę pozwiedzać.
Jest szansa w II poł. X na realizację powyższych na Kanarach? Z postów i innych wątków wychodzi mi, że powinno być ok i największe szanse na realizację planów mam właśnie na Teneryfie. Jak jestem w błędzie to mnie poprawcie i podpowiedzcie na co się decydować
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:50 

Jak w tym temacie to wybrałbym Teneryfę :)
Ale najlepszym wyznacznikiem powinna być cena BEZPOŚREDNICH lotów z PL, a o te najłatwiej w Wizzair i Ryanair
A pilnuj kodów na jesień z Wizz Tours, całość potrafi wyjść bardzo tanio i wszędzie tam W6 lata
 PM off  

#23 PostWysłany: 24 Lip 2017 17:34 

niebieski
Dzięki. Właśnie czekam na kody, bo ceny lotów na razie średnie. A możesz napisać (oczywiście swoje subiektywne zdanie), dlaczego z tych 4 właśnie Teneryfa?
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 24 Lip 2017 18:38 

Bo pogoda i mnie interesujace atrakcje
Ale też kazde z tych miejsc ma swój klimat i atrrakcje, na Wizz Tours najtaniej zapewne wyjdzie Lanzarote lub Cypr, moim zdaniem tez WARTO
 PM off  

#25 PostWysłany: 24 Lip 2017 19:13 

niebieski
Cypr zwiedzająco był w lutym, ale właśnie z chęcią bym tam poplażowała i jeszcze się pokręciła. A Kanary w ogóle nie znane, więc każda wyspa mnie ucieszy byle by zminimalizować ryzyko deszczu.
Będę lotów i Wizztour pilnować i się zobaczy.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 26 Lip 2017 13:23 

Loty: 42
Kilometry: 81 198
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, żeby nie zakładać nowego.

Planujemy wyjazd na Teneryfę na przełomie września i października (23.09-04.10). Bilety nie są zbyt tanie, ale mamy za sobą już Lanzarote i Fuertę, słabość do Hiszpanii i wielką ochotę na ten kierunek, więc siła wyższa ;).

Standardowo jak większość zastanawiam się nad miejscem noclegowym. Byłbym wdzięczny za propozycje konkretnych miejscowości czy okolic lub sprostowanie moich spostrzeżeń.
Podstawowe, preferowane „parametry” noclegu to basen i śniadania. Basen, bo z plażami na Teneryfie różnie i nie zawsze w okolicy noclegu może być możliwość swobodnego wejścia do oceanu o ile wiem, a śniadania, wiadomo. Z tym basenem i plażami mam też takie podejście, że jeśli będziemy jeździli po wyspie, to w samochodzie zawsze będzie „zestaw wodno-plażowy” i jeśli trafimy coś fajnego, to myk do wody. Nie chcę na siłę szukać noclegu przy „najpiękniejszej plaży”, bo wedle mojej wiedzy to na Teneryfie bez sensu, tym bardziej, że preferujemy raczej małe, kameralne plaże.
Nie interesują mnie miejscowości stricte turystyczne, przeładowane obcokrajowcami, „brytyjskimi pubami”, dyskotekami itd. Lubimy zjeść w ciągu dnia w miejscowej knajpie lokalne potrawy, a wieczorem wyjść na wino, niż zjeść pizzę, a wieczorem iść na dyskotekę ;).
Od początku interesowania się Teneryfą patrzyłem raczej w kierunku południa wyspy (odrzucając cały ciąg od Los Gigantes do Los Cristianos, a patrząc na mniejsze miejscowości, np. El Medano) ze względu na opinię o „dwóch klimatach”. Ale im więcej czytam, to okazuje się, że ta północ nie jest taka straszna, a nawet na przełomie września i października powinno być dosyć słonecznie, ciepło i bez tragedii jeśli chodzi o deszcz. Dodatkowo bardzo dużo osób, także tutaj, poleca Puerto de la Cruz, jako bardziej autentyczne miejsce, z prawdziwymi mieszkańcami, knajpami i klimatem. Tylko, że patrząc na mapę, mam pewne wątpliwości. Mianowicie zastanawiam się - jak, skoro jest to dosyć duże miasto z bardzo bogatym zapleczem noclegowym.

Będę wdzięczny za jakieś propozycje :)
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 26 Lip 2017 13:52 

platynowy
dAde napisał(a):
Mianowicie zastanawiam się - jak, skoro jest to dosyć duże miasto z bardzo bogatym zapleczem noclegowym.

Ma to swoje zalety, zwłaszcza po okresie szczytu urlopowego,kiedy typowo malutkie kurorty prawie zamierają ;)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 26 Lip 2017 14:15 

Loty: 42
Kilometry: 81 198
Pytałem o co innego tym zdaniem. Chodziło mi o to, jakim cudem Puerto de la Cruz jest bardziej lokalne, przytulne i autentyczne niż południe wyspy, skoro to dosyć duże miasto z wieloma hotelami. Widzę w tym konflikt po prostu między jedną, a drugą cechą.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 26 Lip 2017 15:07 

Puerto de la Cruz przytulna :) może słabo się znam (ale cenowo na pewno)
Nie wiem czemu obrzydzane jest to południe bo i promenady z plażami i np. pięknymi zachodami słońca

Tylko południe, bo to żadne tam molochy, do tego tam to jedne z cieplejszych miesięcy w roku i z wypożyczonym samochodem sposób na bardzo udany pobyt
A w tekście wyzej masa zaprzeczeń: lokale, pizze i dyskoteki, ale broń boże np. Los Cristianos (nie to nie, ale tam i w okolicy masz najlepszą bazę noclegową i nie piszę o imprezowniach zwłaszcza w IX,X)
Koniecznie napisz tu jak skonfrontujesz wyczytane bzdury z realem
 PM off  

#30 PostWysłany: 26 Lip 2017 15:15 

platynowy
Anonymous napisał(a):
A w tekście wyzej masa zaprzeczeń: lokale, pizze i dyskoteki, ale broń boże np. Los Cristianos

To nie tak.Wolą wino i lokalne jedzenie niż pizze i dyskoteki.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 26 Lip 2017 15:27 
Awatar użytkownika

Ja polecam Playa de la Arena.
 Relacje PM off
dAde uważa post za pomocny.

#32 PostWysłany: 26 Lip 2017 16:28 

miriam napisał(a):
Anonymous napisał(a):
A w tekście wyzej masa zaprzeczeń: lokale, pizze i dyskoteki, ale broń boże np. Los Cristianos

To nie tak.Wolą wino i lokalne jedzenie niż pizze i dyskoteki.

Kto był ten wie, że wszystko co wyszczególnione tam znajdzie, a i święty spokój jak poszuka też
 PM off  

#33 PostWysłany: 30 Lip 2017 11:44 

Loty: 5
Kilometry: 5 119
Podepnę się pod temat pogody na Teneryfie. Jak uważacie przełom listopada i grudnia to lepiej już wybrać południe wyspy / południowy zachód, czy pogoda na północy dalej będzie ok? Przez ok rozumiem ok. 20 stopni i małe ryzyko długotrwałych opadów.

Jeśli chodzi o plany na wyjazd, to będziemy mieć do dyspozycji auto i raczej zwiedzanie / delikatny trekking, a plażowanie raczej sporadycznie. Trochę odstrasza mnie to południe, bo nie lubimy hotelowych kombinatów, raczej wolimy lokalne klimaty...

Póki co przychylam się ku opcji pd-zach, np. okolice Los Gigantos. Jak tam z pogodą i lokalnym klimatem?
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 30 Lip 2017 11:56 
Awatar użytkownika

Byłem na koniec listopada i polecam południowy zachód wyspy.Temperatura powietrza w okolicy Playa de Arena(okolica Los Gigantos) była około 23-25 stopni,wody 22 stopni.Zawsze bez deszczu.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 30 Lip 2017 20:16 

Loty: 5
Kilometry: 5 119
A jeśli chodzi o turystycznosc tego rejonu, to są jakies fajne knajpki itp czy raczej typowe pod Anglików? Bo i z takimi opiniami sie spotkałem
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 31 Lip 2017 08:59 
Awatar użytkownika

Więc to nie powie dokładnie,bo miałem w hotelu half board.Ale to,co widziałem były knajpki jak dla Anglików,tak dla miejscowych.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 08 Sie 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Hej,

Obudziłem się z ręką w nocniku - to już sierpień a my mamy bilety (2 os.) na 10-20 września.

Przylot na południe - wypożyczenie auta i zwrot (przed)ostatniego dnia z noclegiem na lotnisku (wylot skoro świt jak to na Ryana przystało).

9 noclegów chcielibyśmy rozbić na: 4 na północy, 1 gdzieś w środku (może przy Teide?), 4 na południu. Puerto de la Cruz wspominane w tym wątku wydaje się być ładne, potem przejazd na okolice Playa de las Americas.

Chcemy na pewno pokój prywatny ale niekoniecznie hotel - sugerowane nawet jest airbnb a ten ciężko znaleźć na 9 całych dni.

Jak zapatrujecie się na taki split wycieczki?

Czy na tym stracimy coś finansowo czy i tak wyjdzie drogo? Widzę w temacie o noclegach na Teneryfie mocne polecanie hotele które wychodzą hoho z 2500zł za taki pobyt.
Jaka jest sensowna cena za nocleg na Teneryfie? Północ jest tańsza?

Czy jest sens brać auto na 9 dni czy lepiej na jakieś 3 dni lokalnych wycieczek a potem siedzieć na miejscu lub przemieszczać się autobusami?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 08 Sie 2017 14:00 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Biorąc pod uwagę ceny wynajmu auta na Kanarach nie ma sensu nie brać auta na cały wyjazd. Szkoda zachodu z jeżdżeniem autobusami.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 08 Sie 2017 14:17 
Awatar użytkownika

...i również niskiej ceny benzyny...
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 08 Sie 2017 14:24 
Awatar użytkownika

Ok dzięki, w innym temacie zrobię rozpoznanie polecanych marek albo poszukam tu na auto4free.

Kwestia noclegów jest bardziej paląca ;-) W Barcelonie udało się znaleźć airbnb za ~33€/nocka plus opłata serwisowa czy sprzątanie. Na Teneryfie jest szansa się zmieścić w 40€?
 Relacje PM off  

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości