Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malaga w lipcu
#1 PostWysłany: 19 Cze 2011 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Poniewaz wybieram sie juz niedlugo do Malagi mam pytanie odnosnie plaz w Maladze i w poblizu, a mianowicie czy potrzebne beda buty przeciwko jeżowcą. Poniewaz mam tylko bgaz podreczny jest to dla mnie bardzo istotna informacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#2 PostWysłany: 19 Cze 2011 22:20 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Nie wiem, jak w samej Maladze, jednak nieco niżej - od Torremolinos do Estepony jest piasek, wejście do wody ewentualnie niekiedy z kamykami, ale w większości piach, nie mieliśmy problemu z wchodzeniem gołymi stopami ani ja, ani moje dzieciaki. Buty plażowe i tak Ci sugeruję - piach jest koszmarnie gorący, nawet do toalety nie przebiegniesz gołą stopą;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#3 PostWysłany: 22 Cze 2011 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Byłem w maju na plaży przy Passeo Antonio Banderas i zejście było z kamykami ale żadnych jeżowców i innych tego typu przeszkód nie spotkałem:) Ale przynajmniej klapki na gorący piach wypada posiadać.

http://www.flickr.com/photos/japardo/30 ... otostream/
http://www.meteosurfcanarias.com/en/001 ... nderas.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#4 PostWysłany: 22 Cze 2011 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Dziekuje za odpowiedzi :))
Klapki tak czy inaczej birore, a buty sobie daruje. Czyli jeszcze zmiesci sie jakis teleobiektyw :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#5 PostWysłany: 26 Gru 2011 13:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6142
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Witam. Mam kilka pytań dotyczących Malagi i okolic.
Czy ktoś jechał autem z Malag na Gibraltar i jak to wygląda cenowo ( tzn. ile trzeba zapłacić za autostradę) czy może da się dojechać inną alternatywną darmową drogą?
Na samym Gibraltarze, czy da się wjechać na tą górę autem ? czy może jest tam jakiś inne środek transportu.
Co zwidzieć w Maladze? i czy warto jechać do Rondy ?

Prosiłbym o jakieś wskazówki i informacje.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#6 PostWysłany: 26 Gru 2011 13:42 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
W Maladze zamek/twierdza - jeden dzień bezpłatnie, zabij - nie pamiętam, który.
Koniecznie Mijas - piękne miasteczko. W Benalmadena - Sea Life z pokazem delfinów (chyba, że już gdzie indziej coś takiego widziałeś). W Benalmadena Marina - ładny port z Akwarium. Aquapark.
Nie bralismy auta - byliśmy w sezonie i zaparkowanie graniczyło z cudem. Duża sieć autobusów w okolicach Malagi plus kolejka powodują, że wszędzie dojeżdża się szybko i sprawnie, za parę euro.
NAjfajniejsza dla nas plaża na końcówce Torremolinos - już przed Benalmadena Marina. Najszersza i już nie ma klifów i hoteli - molochów, niższa zabudowa. DAlej - BEnalmadena Costa - plaża jest bardzo wąska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#7 PostWysłany: 26 Gru 2011 14:05 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
http://www.holiday-rentals.co.uk/p96575 spaliśmy tutaj, ceny facet miał duzo niższe, niż najtańsza dla naszej czwórki opcja z booking itp. Te okolice La Carihuela były w ogóle najfajniejsze wg nas - do plaży szerokiej blisko, dobry dojazd z lotniska w 10 minut (lot powrotny mieliśmy bladym świtem, taxi na lotnisko o 4 rano kosztowała nas 10 euro). Busy miejskie spod domu praktycznie we wszystkie interesujące nas miejsca. Lidl i Carrefour pod nosem. Nie tak molochowo i betonowo, jak w Torre i Benalmadenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#8 PostWysłany: 26 Gru 2011 14:09 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6142
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Nocleg już mam dzięki hotels4u :)
Hotel mam zlokalizowany w Torremolinos. Będę tam 3 dni i chcę się wybrać na Gibraltar,Malaga i może Ronda
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#9 PostWysłany: 26 Gru 2011 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
JIK napisał(a):
Witam. Mam kilka pytań dotyczących Malagi i okolic.
Czy ktoś jechał autem z Malag na Gibraltar i jak to wygląda cenowo ( tzn. ile trzeba zapłacić za autostradę) czy może da się dojechać inną alternatywną darmową drogą?
Na samym Gibraltarze, czy da się wjechać na tą górę autem ? czy może jest tam jakiś inne środek transportu.
Co zwidzieć w Maladze? i czy warto jechać do Rondy ?

Prosiłbym o jakieś wskazówki i informacje.


Ronda jest rewelacyjna, sam przejazd (kręta droga przez góry) i pobyt w tym mieście powinien według mnie zrobic duże wrażenie. Proponuję zejsc na miejsce widokowe pod mostem (pocztówkowy widok).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#10 PostWysłany: 27 Gru 2011 08:32 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
A ja byłem w Maladze od 20.06 do początku lipca. CO do samej Malagi to już wyżej było co warto zwiedzić.
Wypożyczyłem tez auto z Auriga Crown - obok stacji Malaga Mario Zambrano - na 3 dni Peugeot Partner za 38 E + 25 E ubezpieczenie i w sumie na te 3 dni paliwa musiałem uzupełnić za 32 E. Depozyt 80 E, ale po oddaniu pełnego baku zwrócili. Więc w sumie niecałe 100E wyszło. Nie jestem tu obiektywny, ale wydaje mnie się, że podróż pociągiem albo autobusem będzie droższa dla kilku osób.

Autem zwiedziliśmy północ od Malagi oraz większą część na południe do Gibraltaru przez Torremolinoss, marbelle oraz sam Giblartar. Dojazd na Giblartar jest łatwy. Nie trzeba jechać autostradą płatną - bardzo ładne drogi są wzdłuż wybrzeża i widać wtedy ten klimat nadmorskich miejscowości.
Unikaj płatnych autostrad bo są dość drogie.
Sam Giblartar ok, ale największa frajda jest właśnie z wjazdu autem na sam szczyt góry - niestety płaci się za to jakieś 20 - 25 euro/2 os, ale warto bo przy okazji masz jeszcze kilka miejsc do zwiedzenia na tej górze - zameczek, jaskinie, korytarz obrońców Gibraltaru - i jak będziesz miał szczęście tak jak ja to zobaczysz lądujący samolot na Gibraltarze ze szczytu. Owszem możesz wjechać kolejką na szczyt, ale moim zdaniem nie warto - od os. 9 E a ominie Cie kilka ciekawych widoków.

Jakby co służę pomocą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#11 PostWysłany: 27 Gru 2011 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
"Czy ktoś jechał autem z Malag na Gibraltar i jak to wygląda cenowo ( tzn. ile trzeba zapłacić za autostradę) czy może da się dojechać inną alternatywną darmową drogą?"
Autostrady platne sa oznaczone AP pozostale bezplatne i tak jak bedziesz jechal do Gibraltaru jedz droga A7 troche dluzej sie jedzie ale za darmo :)

"Na samym Gibraltarze, czy da się wjechać na tą górę autem ? czy może jest tam jakiś inne środek transportu."
Sa specjalne busy za 25E/os ktore obwoza po skale. Wyglada to tak ze Pan jedzie w okreslone miejsce wysiadasz i ogladasz potem znowu w nastepne i to samo. KOlejka mniej zobaczysz i wiecej sie nachodzisz.

"Co zwidzieć w Maladze?"
W Maladze jak dla mnie jest duzo do zobaczenie. Na pewno Katedra, zamek, twierdza, muzeum Picassa, teatr rzymski, mnostwo kosciolow,

" i czy warto jechać do Rondy ?"
Do Rondy jechalem od Granady. Czy warto? Male misteczko ktore ma swoj klimat. Jakbys sie tak zalapal na corride :) Oczywiscie obowiazkowo trzeba zobaczyc most laczacy miasto. Droga powrotna do Malagi A397 strasznie kreta i tak przez 40km myslalem ze to sie nigdy nie skonczy a jazda ok 30-40 km/h
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Mar 2012 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
z viewtopic.php?f=36&t=1027&p=68490#p68490
renfe napisał(a):
110 kursuje przez Torremolinos, a spod samego terminala możliwe że kursuje jakiś podmiejski, ale to max. kilka kursów dziennie. Jak masz jakieś konkretne pytania, to wal śmiało, mieszkałem w Maladze 3 miesiące a w Torremolinos bywałem dość często ;)


no to jakbys mogl nakreslic jakis plan na weekendowe zwiedzanie Malagi i okolic to bylbym wdzieczny, wybieram tam jakos w maju - 2 dni, Malaga + okolice [bliskie ! tzn wszystko w zasiegu tamtejszych cercanias ew. jakis autobus podmiejski] troche zwiedzania, troche kultury, troche plazy

raczej chodzi mi o opisy rzeczy nie z pierwszych stron przewodnikow tylko jakies takie smaczki, ciekawostki, motywy i motywiki [np slyszalem ze Mijas jest fajne - w sensie Mijas Pueblo, nie to Mijas nad morzem, ale ciezko znalezc wiecej informacji na ten temat na necie, czytalem tez o jakims malym jakby parku czy ogrodzie z krokodylami czy zolwiami ? nie pamietam i o jakims centrum handlowym bodajze w torremolinos o bardzo ciekawej architekturze]

mete bedziemy mieli w torremolinos wlasnie

aha, z rzeczy specyficznych to czy polecilbys jakies tablao flamenco w samej Maladze badz gdzies we wspominanych przeze mnie okolicach ?

aha, o odpowiedz poprosze w tym watku:
viewtopic.php?f=155&t=3493
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Mar 2012 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jeszcze jedno - sa tam jakies plaze z fajnymi widokami dla snorkelujacych ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#14 PostWysłany: 05 Mar 2012 13:34 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 23
Loty: 68
Kilometry: 84 948
Dorzucę garść informacji o Maladze
1. W samej Maladze warto przejść się deptakiem - idąc od portu przez Paseo Larios do Plaza de la Merced.
2. Wejście na twierdzę Gibralfaro jest gratis chyba w środy, jest to w każdym razie do wygooglania.
3. Komunikacja miejska raczej do niczego się wam nie przyda - wszystkie ciekawe miejsca są blisko siebie, ewentualnie można pojechać autobusem miejskim na wschodni koniec miasta do Pedregalejo, gdzie plaża jest chyba trochę czystsza i są przybrzeżne knajpki. Mi się nie chciało ruszać i plażowałem w centrum - tj. od Plaza Torrijos (wylot z tunelu) kawałek na wschód albo na półwyspie z dzielnicą Malagueta. Z plaza de la Merced można dojść do Pl. Torrijos tunelem, ale przyjemniejsze jest dojście górą.
4. Okolice - szerokie plaże z bogatą infrastrukturą są w Torremolinos, najlepsze imprezy - podobno - w Benalmadenie. W Torrremolinos jest trochę dyskotek przy plaży we wsch. części (Los Alamos), samo centrum miasta (górna część) jest dość zapyziałe i kiedyś słynęło z klubów gay-friendly. Te trzy miejscowości łączy autobus podmiejski 110, kursuje prawie 24h na dobę.
5. Wspominane Mijas - dojeżdża tam autobus podmiejski, fajna atmosfera andaluzyjskiego "pueblo", ale nie powala na kolana.
6. Fuengirola - z ciekawych rzeczy jest mała twierdza nad morzem, wstęp płatny. Dużo angielskich emerytów. Raczej nie warto.
7. Bilety na autobusy podmiejskie - w kiosku przy Muelle Heredia kupujemy kartę chipową i nabijamy za np. 5 euro - w ten sposób mamy tańsze przejazdy, a kartę możemy "kasować" również w autobusach miejskich i kupować za nią bilety na pociąg.
8. Zakupy: dyskonty spożywcze są zamknięte w niedziele i (zazwyczaj) w czasie siesty. Owoce i warzywa można kupować w warzywniakach (fruteria) - te brzydsze, te trochę ładniejsze są w hali targowej (Mercado de Atarazanas). 24h czynne są sklepy OpenCor oraz te prowadzone przez Chińczyków, gdzie z wysoką marżą sprzedają produkty kupione wcześniej w Lidlu;) Chińczycy mają też w zwyczaju sprzedawać alkohol w godzinach nocnych, mimo oficjalnego zakazu (oficjalnie po 22 piwo kupimy tylko w knajpie)
9. Flamenco - byłem w 1 klubie, norowatej spelunie nieopodal Plaza de la Merced. Nazwy nie pamiętam, show było w środę albo czwartek
10. Dyskoteki w Maladze - te w Maladze są bardziej snobistyczne (czyt.: nie wpuszczają w tenisówkach itp.), popularne kluby zamykają się często ok. 3 w nocy i trzeba się przenosić. Jeżeli szukacie miejsca, gdzie można się pobawić do 7 rano nie płacąc za wstęp, to polecam Orishas - sporo latynosów, więc taką muzykę też trzeba lubić (reggeaton)
Disclaimer: informacje, które podałem są aktualne na maj 2010, bo wtedy z Malagi się wynosiłem:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#15 PostWysłany: 27 Sty 2013 01:48 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
był ktoś może w lutym w maladze ??
Czy warto. Temperatury z tego co czytałem ok 15 stopni.
Plażowanie raczej mnie nie interesuje. To będzie pierwszy wypad do Hiszpanii także szukam miejscówki klimatycznej, gdzie można zobaczyć fajne miasteczko, żeby było co pozwiedzać i spróbować lokalnego jedzonka, myślicie że to dobra miejscówka ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#16 PostWysłany: 27 Sty 2013 15:59 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Gdziekolwiek nie pojedziesz do Hiszpanii, to będziesz po prostu zadowolony. Nawet się nie zastanawiaj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#17 PostWysłany: 27 Sty 2013 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja bym się jednak zastanowił
akurat Malaga IMHO jest bardzo kiepska, co prawda bylem tam krotko ale z duzych hiszpanskich miast wypada zdecydowanie najslabiej

Sevilla, Cordoba, Cadiz + Jerez, Gibraltar - każde z tych miejsc wydaje mi się być spoooorooo ciekawsze niż Malaga
Granada to nie wiem dokłanie bo w samym mieście byłem króciotko, ale Alhambra np też świetna

na deser powiem, że będąc w Maladze w połowie maja, nie byliśmy w stanie znaleźć w niedzielę wieczór żadnego lokalu z występem flamenco --- to to jest Andaluzja czy co to wogóle jest?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#18 PostWysłany: 04 Lut 2013 12:52 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Dzięki za odpowiedzi. Wybór padł na Barcelone. Lepszy stosunek cen biletów do atrakcji jak na pierwszy raz w Hiszpanii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malaga w lipcu
#19 PostWysłany: 07 Mar 2014 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Witam!, wybieram się do Malagi w sierpniu, a właściwie do Torre del Mar. Czy jest sens wozić ze sobą rolki? - tzn da radę gdzieś sobie tam pojeździć w miarę komfortowo - jakieś ścieżki rowerowe itp.
byłbym wdzięczny za jakieś informacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Malaga - co zobaczyć?
#20 PostWysłany: 27 Kwi 2014 21:35 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 109
Malaga w 1 dzień - co proponujecie zobaczyć w tym czasie - czas od samego rana do około 17:00 (o 19:40 wylot z AGP)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group