Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: La Palma
#1 PostWysłany: 21 Lis 2016 13:52 

Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no to Panowie i Panie część już wróciła część ( tak jak ja dopiero leci).....no to gdzie dobrze tam zjeść ? :)
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: La Palma
#2 PostWysłany: 21 Lis 2016 14:07 

Coś już o tym pisałem.
W stolicy na krytym targu są ze 2-3 bary z tapasami i innymi daniami. Niedrogo i fajna atmosfera jedzenia i picia z lokalsami.
Na głównym deptaku O`Dally jest pełno knajp. Ale my urzędowaliśmy na mniejszej, równoległej w stronę oceanu. Calle Alvarez de Abreu. Tam jest taniej . Poza tym wiadomo. Deptaki omijamy, bo tam zawsze "kroją". :D, w wybór lokali również spory.

A kultowa knajpa, blisko lotniska to Casa Goyo. Dobre domowe jedzenie. Polecam.

https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187476-d2703926-Reviews-Casa_Goyo-Santa_Cruz_de_la_Palma_La_Palma_Canary_Islands.html
 PM off
klimas lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 21 Lis 2016 14:10 

niebieski
chodziło mi właśnie o wydzielenie tego wątku bo coraz więcej Naszych tam jedzie więc żeby było łatwiej znaleźć potrzebne informacje. @‌jacakatowice‌ sprawdzę wszystkie :)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 21 Lis 2016 14:17 

Teraz to zapewne wątki o La Palmie się rozbudują. ;)
Ten
https://www.fly4free.pl/forum/la-palma-kanary-atrakcje-i-pogoda,1255,51272

założyłem grubo ponad 2 lata temu i po początkowym zainteresowaniu, nic się w nim nie działo. A teraz ? Proszę. Jak ruszyły tanie loty z Berlina, to ruch jak w Rzymie. :mrgreen:
 PM off  

#5 PostWysłany: 21 Lis 2016 14:19 
Awatar użytkownika

Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
co do jedzenia na mieście to się nie wypowiem - próbowaliśmy dwa-trzy razy, ale raz: ciężko znaleść coś sensownego a dwa szukalismy obiadów po południu ... i nie jest to proste a jak już się udało zamówić menu dnia to dostalismy paelle z pudełka i mikrofali także tego ...
natomiast szczerze polecam puszki! Puszki z osmiorniczkami i innymi róznymi owocami morza, rewelacja!
+ oczywiscie jedzie to i napoje czyli rum! dużo rumu! litr w Lidlu to koszt około 5 euro.
a do rumu jeszcze cygara, najlepsze były na solankach w Salinas de Fuencaliente --> szukaliśmy takich samych po całej wyspie ale bez rezultatu.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 21 Lis 2016 15:36 
Awatar użytkownika

srebrny
W Los LLanos jest restauracja prowadzona przez Polkę. Nazywa się La Vitamina. Mnie smakowało :)
Druga opcja w tejże miejscowości to Parrilla Aridane.

#7 PostWysłany: 24 Lis 2016 13:16 

niebieski
suszek napisał(a):
co do jedzenia na mieście to się nie wypowiem - próbowaliśmy dwa-trzy razy, ale raz: ciężko znaleść coś sensownego a dwa szukalismy obiadów po południu ... i nie jest to proste a jak już się udało zamówić menu dnia to dostalismy paelle z pudełka i mikrofali także tego ...
natomiast szczerze polecam puszki! Puszki z osmiorniczkami i innymi róznymi owocami morza, rewelacja!
+ oczywiscie jedzie to i napoje czyli rum! dużo rumu! litr w Lidlu to koszt około 5 euro.
a do rumu jeszcze cygara, najlepsze były na solankach w Salinas de Fuencaliente --> szukaliśmy takich samych po całej wyspie ale bez rezultatu.

potwierdzam info o cygarach. i do tego cena zacna :)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 24 Lis 2016 13:34 

Polecam restaurancję Restaurante Temático El Jardín de La Sal przy Salinas. Nad samym oceanem, ładny widok. My jedliśmy jedynie krewetki, 8 sztuk black tiger, super podane za 8,5 EUR chyba. Do tego jak zamówi się rybę lub paellę na dwie osoby to kelner przy waszym stoliku podaje porcje na talerze. Generalnie jak na taką lokalizację, wystrój, jakość jest super. Zwłaszcza gdy po południu Słońce zachodzi i ogrzewa nas (tak było w połowie listopada).
Aha, podają też dobre czekadełka (za darmo).

Próbowaliśmy jedzenia w kilku miejscach, sprawdzając wcześniej opinie w necie, ale żadne (poza Salinas) nie było jakoś zachwycające.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 24 Lis 2016 16:50 
Awatar użytkownika

Loty: 50
Kilometry: 106 270
Ja mogę polecić dwa miejsca
1. Bar przy Charco Azul. Krewetki z grilla prosto z połowu 12,5 E ale zacna porcja. Świeże ryby z grilla wg wagi, kelnerka biegle mówi po angielsku.
2. Na wlocie do Los cancajos od strony lotniska po prawej pierwszy Bar Colores . Czysto, smacznie, niezbyt drogo. Przy apartamentach Las olas.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 25 Lis 2016 10:44 

Aha, jeszcze jedno miejsce: Balcon de Taburiente - przy początku szlaku do Cascada de Colores - dobre jedzenie, piękny widok.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 25 Lis 2016 14:43 

niebieski
potwierdzam @logis to miejsce jest tutaj:
https://www.tripadvisor.co.uk/MobileQue ... lands.html
genialne ryby brak mięsa. ocena na TP też zacna :)
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 07 Kwi 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 173 537
niebieski
Choć na La Palmie byłem w styczniu 2018 r. to jestem w stanie sobie przypomnieć smaki z rewelacyjnej restauracji El Pulpo przy plaży w Los Cancajos. Najlepsze ryby i owoce morza jakie jedliśmy na tej wyspie i najlepszy królik jakiego jadłem w życiu. Nie wiem tylko na jakiej zasadzie mają otwarte, bo miałem zaznaczoną przed wyjazdem tą restaurację z polecenia i choć mieszkaliśmy w tej miejscowości, to knajpę otworzyli tylko na dwa nasze ostatnie dni pobytu (z ośmiu na wyspie).
Dzieci za to zawsze chciały pizzę w Pizzeri Casablanca w tej samej miejscowości (ja zamówiłem tam paellę i też była bardzo dobra, (pomimo, że czekałem na nią prawie godzinę).

#13 PostWysłany: 07 Kwi 2019 12:45 

Zbanowany
W " El pulpo" faktycznie najlepsze jedzenie w Cancajos. Mają sjestę codziennie od 16 do 18. A w środy nieczynne cały dzień. Może wtedy trafialiście ?
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 08 Kwi 2019 10:23 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 173 537
niebieski
Z tego co pamiętam, to otwarte mieli tylko w niedzielę i poniedziałek i bez sjesty, za to otwierali koło 13-14-tej. (dziwne to trochę, może jakaś sytuacja losowa w rodzinie głównego kucharza???).

#15 PostWysłany: 02 Lis 2022 13:30 
Awatar użytkownika

srebrny
Dawno nie odswiezany watek, wiec zaktualizuje nieco.

1) Casa Goyo
https://goo.gl/maps/YocGDzKydepwF7wUA
Bez zmian - kultowe miejsce, zwlaszcza dla fanow lotnictwa bo polozone przy progu pasa 36 lotniska SPC ;) Zawsze swieze, doskonale przyrzadzone ryby i owoce morza. W weekendy kolejki, ale warto poczekac (zwlaszcza ze ceny rownie dobre jak jedzenie)

2) Restaurante Chipi-Chipi
https://goo.gl/maps/TtCmCiJnViZFyXeo9
Chyba najlepsze miejsce na sprobowanie lokalnej, kanaryjskiej kuchni. Duze porcje, niezle ceny i bardzo oryginalne miejsce. Podobnie jak w Casa Goyo, bywa tloczno.

3) Panadería Pastelería Zulay
https://g.page/zulayline?share
Idealna miejsce na przekaske przed/po wedrowaniu w okolicach wulkanu San Antonio. Wyjatkowo dobre slodkie wypieki i obowiazkowe barraquito. Zdaje sie ze maja tez druga lokalizacje na wyspie i kolejna na Teneryfie.
2 ludzi lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.

#16 PostWysłany: 02 Lis 2022 15:05 
Awatar użytkownika

srebrny
W Zulay mają świetny chleb na zakwasie.
Z tego co kojarzę jest też dostępny w SPAR.

[ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości