Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Paź 2011 23:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W środy jest targ w Tequise - warty zobaczenia! A do zjedzenia tamtejszy ziemniak (gigant) z lokalnymi sosami za grosze.
Codziennie rano w Arrecife rybacy sprzedają owoce morza - jak macie możliwość przyrządzenia to także obowiązkowo!
Zajrzyj do restauracji NINA w Costa Tequise - prowadzona przez rodaków. Może trafisz na bigos :D
Muzeum wina z degustacją za 5 euro.
Oasis de Nazaret - wspaniała posiadłość Omara Sharifa wykuta w skale. Przegrał ją w karty :D Dwa lata temu muzykę puszczał Polak ze Śląska. Robi wrażenie.

Jak szukasz porad bądź pomocy - daj znać. Mam tam siostrę i znajomych 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
#2 PostWysłany: 16 Gru 2011 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Witam, czy mógłby ktoś z forumowiczów podpowiedzieć gdzie i w jakim supermarkecie można zrobić tanie zakupy??? Czy jest gdzies lidl albo netto w pobliżu lotniska???
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Gru 2011 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
W Arrecife znajdziesz najtańsze supermarkety na wyspie, godzina spacerem lub 15min autobusem od lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Gru 2011 00:06 

Rejestracja: 04 Cze 2011
Posty: 11
W Arrecife i Puerto del Carmen jest kilka sklepów sieci SPAR/EUROSPAR, w których ceny są zbliżone do polskich. LIDL jest w Arrecife na peryferiach od strony Costa Teguise. Nie byłam w nim, bo ceny w pobliskich sklepach były przystępne. Na Lanzarote zdecydowanie nie jest droga żywność , napoje ani transport lokalny w porównaniu z naszym krajem.
Wróciłam z Lanzarote 2 tygodnie temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Gru 2011 00:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
lagoazul napisał(a):
Na Lanzarote zdecydowanie nie jest droga żywność , napoje ani transport lokalny w porównaniu z naszym krajem.
.

Poza mięsem oczywiście, które tam jest niemal horrendalnie drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Gru 2011 00:18 

Rejestracja: 04 Cze 2011
Posty: 11
Mięsa nie kupowałam, bo nie gotowałam. Natomiast wędliny w sklepach SPAR w podobnych cenach jak PL, z tym że typowe hiszpańskie chorizo tańsze niż u nas o 50%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Gru 2011 00:43 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Mięso w dużych marketach tylko trochę droższe, niż w PL - tzn tańsze mięsa, mielone, kurczak, indyk, ale i kotlety - 6 kotletów za 4 euro, paczka 0,5kg mielonego za 3 euro, kurczak porcja koło 0,4kg 3-4 euro. Nie jest tak źle. Ale im większy market, tym lepsze ceny. Najdrożej w "lokalnych markecikach", które są rozsiane w całym PdC. Tam też najmniejszy wybór. Np cukier w markeciku hotelowym 3 euro (sic!), ten sam w Hyperdino 0,70euro.
W dużym Hyperdino koło lotniska dużo promocji - np masło 1 euro, dwie wędliny w cenie jednej, itp. Generalnie za zakupy spozywcze dla czteroosobowej rodziny (na Lanza stołowalśmy się wyłącznie samodzielnie) przy zwracaniu uwagi na cenę mięsa (raczej tańsze gatunki, np kurczak, a nie polędwica) płaciłam podobnie, jak w PL - fakt, zeszłej zimy euro było po 4zł, ale u nas od tej pory jedzenie też mocno podrożało.
Jedyne, z czym jest problem, to przyprawy i gotowe dania - ja np zawsze zabieram parę fixów do dań i jakieś sosy w torebce- tego tam w ogóle nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Gru 2011 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
bo76 napisał(a):
Mięso w dużych marketach tylko trochę droższe, niż w PL - tzn tańsze mięsa, mielone, kurczak, indyk, ale i kotlety - 6 kotletów za 4 euro, paczka 0,5kg mielonego za 3 euro, kurczak porcja koło 0,4kg 3-4 euro. Nie jest tak źle. Ale im większy market, tym lepsze ceny. Najdrożej w "lokalnych markecikach", które są rozsiane w całym PdC. Tam też najmniejszy wybór. Np cukier w markeciku hotelowym 3 euro (sic!), ten sam w Hyperdino 0,70euro.
W dużym Hyperdino koło lotniska dużo promocji - np masło 1 euro, dwie wędliny w cenie jednej, itp. Generalnie za zakupy spozywcze dla czteroosobowej rodziny (na Lanza stołowalśmy się wyłącznie samodzielnie) przy zwracaniu uwagi na cenę mięsa (raczej tańsze gatunki, np kurczak, a nie polędwica) płaciłam podobnie, jak w PL - fakt, zeszłej zimy euro było po 4zł, ale u nas od tej pory jedzenie też mocno podrożało.
Jedyne, z czym jest problem, to przyprawy i gotowe dania - ja np zawsze zabieram parę fixów do dań i jakieś sosy w torebce- tego tam w ogóle nie ma.


a gdzie dokładnie znajduje się ten największy hyperdino??? W Deiland Shoping Centre?? Jadąc w stronę Arrecife po prawej stronie???
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Gru 2011 00:47 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Jadąc z lotniska w kierunku PdC - po prawej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Gru 2011 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
bo76 napisał(a):
Jadąc z lotniska w kierunku PdC - po prawej.
czyli w deilandzie ;)

jest rowniez minimalnie wiekszy po drugiej stronie ulicy, paredziesiąt metrów od drogi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Gru 2011 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Ceny jak u nas??? czy drożej?? nie mogę go znaleźć w google, ile mniej od wyjazdu z lotniska znajduje się ten hiperdino??
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image


Ostatnio edytowany przez Robertos, 18 Gru 2011 12:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Gru 2011 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Robertos napisał(a):
Ceny jak u nas??? czy drożej??

było juz sto razy opisywane na forum - generalnie ceny podobne, mieso nieco drozej (choc sa i tansze produkty), "normalne" owoce w moim odczuciu drozsze (jak zobaczylem w tym tygodniu cene arbuza to sie przestraszylem w porównaniu do naszych 1-2PLN/kg), lody drozsze;
alkohol, tyton, owoce morza tanie.
reszta to samo.



uśredniając standardowe jedzenie: jest podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Gru 2011 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Robertos napisał(a):
Ceny jak u nas??? czy drożej?? nie mogę go znaleźć w google, ile mniej od wyjazdu z lotniska znajduje się ten hiperdino??


No ja widze na googlach/street view duzy Hiperdino w Playa Honda - czyli po prawej stronie od lotniska w kierunku Arecife. Natomiast nie mogę zlokalizowac tego co jest opisywany jako po prawej stronie od lotniska w kierunku Puerto del Carmen...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Gru 2011 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Andi napisał(a):
Robertos napisał(a):
Ceny jak u nas??? czy drożej?? nie mogę go znaleźć w google, ile mniej od wyjazdu z lotniska znajduje się ten hiperdino??


No ja widze na googlach/street view duzy Hiperdino w Playa Honda - czyli po prawej stronie od lotniska w kierunku Arecife. Natomiast nie mogę zlokalizowac tego co jest opisywany jako po prawej stronie od lotniska w kierunku Puerto del Carmen...


W street view pokazuje mi Dailand Shop Centre (tam zlokalizowany jest hiperdino?)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Gru 2011 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Tak w Dailand Plaza jest ten co opisuje jako po prawej stronie od lotniska w kierunku Arecife. Ale ktos pisał że jest też po prawej stronie od lotniska ale w kierunku przeciwnym czyli w kierunku Puerto del Carmen.
Strona Hiperdino tez pokazuje drugi w tej okolicy.
http://www.hiperdino.es/localizador/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Gru 2011 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Po drugiej stronie ulicy znalazłem tylko Cash Diplo (ktory podobno należy do tej samej grupy co Hiperdino) - ale nie jestem przekonany że można tam normalnie robic zakupy - czy przypadkiem nie jest to cos w stylu naszego makro. No nic ten w Dailand Plaza też jest OK tylko szkoda, że nie po drodze :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Gru 2011 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Andi napisał(a):
Po drugiej stronie ulicy znalazłem tylko Cash Diplo (ktory podobno należy do tej samej grupy co Hiperdino) - ale nie jestem przekonany że można tam normalnie robic zakupy - czy przypadkiem nie jest to cos w stylu naszego makro. No nic ten w Dailand Plaza też jest OK tylko szkoda, że nie po drodze :-)

jest jest, mniej wiecej po drugiej stronie (chyba) minimalnie wiekszy, dwa dni temu robilem tam zakupy :)

ceny te same ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Gru 2011 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Blackall napisał(a):
Andi napisał(a):
Po drugiej stronie ulicy znalazłem tylko Cash Diplo (ktory podobno należy do tej samej grupy co Hiperdino) - ale nie jestem przekonany że można tam normalnie robic zakupy - czy przypadkiem nie jest to cos w stylu naszego makro. No nic ten w Dailand Plaza też jest OK tylko szkoda, że nie po drodze :-)

jest jest, mniej wiecej po drugiej stronie (chyba) minimalnie wiekszy, dwa dni temu robilem tam zakupy :)

ceny te same ;)


Chyba mam coś problemy ze wzrokiem bo ja nic tam nie widze (same salony samochodowe min Citroen, albo płytki ceramiczne Roca) ;-) Czy możesz na googlach zaznaczyc miejsce o którym piszesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Gru 2011 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Blackall napisał(a):
Andi napisał(a):
Po drugiej stronie ulicy znalazłem tylko Cash Diplo (ktory podobno należy do tej samej grupy co Hiperdino) - ale nie jestem przekonany że można tam normalnie robic zakupy - czy przypadkiem nie jest to cos w stylu naszego makro. No nic ten w Dailand Plaza też jest OK tylko szkoda, że nie po drodze :-)

jest jest, mniej wiecej po drugiej stronie (chyba) minimalnie wiekszy, dwa dni temu robilem tam zakupy :)

ceny te same ;)


w takim razie podjadę do Deiland Shop Centre i tam zrobię zakupy. W końcu to jest tyko kawałek od lotniska, a zrobię zakupy na całe 5 dni.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Gru 2011 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Robertos napisał(a):
Blackall napisał(a):
Andi napisał(a):
Po drugiej stronie ulicy znalazłem tylko Cash Diplo (ktory podobno należy do tej samej grupy co Hiperdino) - ale nie jestem przekonany że można tam normalnie robic zakupy - czy przypadkiem nie jest to cos w stylu naszego makro. No nic ten w Dailand Plaza też jest OK tylko szkoda, że nie po drodze :-)

jest jest, mniej wiecej po drugiej stronie (chyba) minimalnie wiekszy, dwa dni temu robilem tam zakupy :)

ceny te same ;)


w takim razie podjadę do Deiland Shop Centre i tam zrobię zakupy. W końcu to jest tyko kawałek od lotniska, a zrobię zakupy na całe 5 dni.

moze lekko przesadzilem (mniej wiecej = pareset metrów) ale jest, prosze: http://g.co/maps/k4eaz
Trafilismy przypadkiem jadąc szutrówką od północy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group