Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2017 10:45 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Witajcie,

stało się, w tym roku ponownie zawitam na Kaukaz. Korzystając z promocji flyuia ląduję w Tbilisi, jednakże planuję większość czasu przeznaczyć na Azerbejdżan, więc po jednym dniu w stolicy Gruzji chcę przemieścić się do Baku i stamtąd niespiesznie wracać zwiedzając atrakcje po drodze.

Pytanie jak w temacie, jak najtaniej / najszybciej / najlepiej przemieścić się z Tbilisi do Baku? Na stronie railway.ge widnieje w rozkładzie pociąg. Jeden odchodzi o 17:55 drugi 21:10 (http://railway.ge/?web=0&action=page&p_id=479&lang=eng) i wstępnie, kosztem noclegu w hotelu, wybór padł na nocny pociąg. Ktoś ma doświadczenia w podróżowaniu pociągiem na tej trasie? Jakie ceny, warunki, czy można kupić bilet przez internet czy tylko w kasie, czy będzie problem z zakupem biletu dzień przed podróżą (02 września)? Osobiście nie widzę możliwości zakupu biletu przez internet na ich stronie. Czy może są alternatywnie nocne autobusy, marszrutki - skąd odchodzą i jakie są ceny?

Za wszelkie rady z góry dziękuję!
Pozdrawiam,
Marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 05 Cze 2017 11:29 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Dolaczam do pytania. Borykam sie z takim samym problemem. Moj wyjazd zaplanowany jest na przelom lipca i sierpnia.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2017 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Nie mogę podać aktualnych informacji, bo jechałem pociągiem trasą Baku - Tbilisi jakieś 10 lat temu.
Marszrutka Tbilisi - Baku - wydaje mi się- jeździ i będzie tańsza niż pociąg.
Natomiast najlepsze, aktualne informacje o kolejach znajdziesz na seat61.com:
https://www.seat61.com/Caucasus.htm

Te 10 lat temu mój pociąg wyglądał tak samo, jak na zdjęciach na stronie set61.com. Jechałem w 2-osobowym przedziale sypialnym. Bilet kupiłem 1 dzień wcześniej na dworcu w Baku- uwaga, konieczny paszport, w waszym przypadku paszport musi mieć azerską wizę.


Ostatnio edytowany przez sko1czek, 05 Cze 2017 12:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2017 12:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jechałem pociągiem 3 lata temu, i polecam. Nowoczesne wagony i wygodne łóżka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2017 23:25 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 128
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Też jechałem pociągiem 3 lata temu, pociąg całkiem nowy, wszystko ok.
Natomiast powrót z Baku do Tbilisi był autobusem (zły pomysł), który w nocy zepsuł się jakieś 100 km od granicy.
Mieliśmy szczęście, bo stosunkowo wcześnie (może po 30-40 min.) zabrał nas (ale nie wszystkich pasażerów) jakiś następny autobus, z tym że dowiózł tylko do granicy, dalej radź sobie sam (są busy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2017 23:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
@‌emto‌ tak wyglądał platskartny Azerski

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2017 01:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
piekna szklanka na herbate, ostatnio widzialem podobne w pociagu relacji Moskwa - Brzesc na poczatku... 2003 roku :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2017 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@‌michcioj‌
bez wizy białoruskiej, możesz podobną zobaczyć współcześnie w "Skamiejce" na warszawskiej Pradze. Uchwyty na szklankę, przyznaję, bardziej zdobione.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2017 11:59 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
o skoczek, wtedy wjechalem na Bialorus bez wizy, jeszcze ich nie wprowadzili. w kazdym razie zamiast wiz opcja
byl voucher ktory kosztowal 5 dolcow. zamiast tego za rade pewnego jegomoscia dalem poprostu dolara w lape na granicy
problem byl przy wyjezdzie, bo nie wiedzialem ze trzeba zaplacic 2 dolary w lape w Brzesciu i byly problemy z wyjazdem,
juz myslalem ze zostane na pieknej Bialorusi po wsze czasy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Cze 2017 10:52 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Czyli na chwile obecna nie ma mozliwosci zakupu biletu przez interntet. Dobrze rozumiem ?
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Cze 2017 10:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Z Baku do Tbilisi można kupować, testowane. Z drugiej strony to nie wiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Cze 2017 09:13 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
swazi napisał(a):
Dolaczam do pytania. Borykam sie z takim samym problemem. Moj wyjazd zaplanowany jest na przelom lipca i sierpnia.


Jak wrócisz koniecznie daj znać jak z tym nocnym pociągiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Cze 2017 10:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Dostałeś info, dość sporo nawet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lip 2017 10:21 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Dla zainteresowanych: od sierpnia 2017 r. startuje pierwsza azerbejdżańska lowcostowa linia lotnicza Buta Airways. https://www.butaairways.az/en/. W rozkładzie są loty Tbilisi - Baku w cenie od 29 EUR bez bagażu, w jedną stronę lub 44 EUR z bagażem rejestrowym do 10 kg, też w jedną stronę. Wylot 11:50, przylot do Baku 13:00. Może to być ciekawa opcja dla nocnego pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 25 Sie 2017 07:33 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Aktualne info, po powrocie z Gruzji i Azerbejdżanu. Biletów Tbilisi - Baku nie udało nam się kupić przez internet, bo coś tam było nie tak ze stroną. Na miejscu okazało się, że na 2-3 dni przed miejsc w pociągu nie ma. Faktem jest, że złożyło się to z weekendem. Skończyło się na autobusie, który odjeżdżał z Tbilisi do Baku około 17:40 (był tam o 5:00 z hakiem). Na autobus miejsca były bez problemu, bilet w jedną stronę to 30 GEL. Zastanawialiśmy się też by dojechać do granicy i tam dorwać busa, ale szczęśliwie nie musieliśmy kombinować. W Baku autobusy stają blisko stacji metra, tam w okolicy AZN się przydaje, by dotrzeć do centrum. Niestety bankomat był nieczynny, ale Azerowie nam pomogli :).

W drugą stronę kupowaliśmy bilet w Baku dzień wcześniej (ale to już było na sobotę). Były miejsca tylko w trzeciej klasie. Zdjęcia jak wyżej dobrze to oddają :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Sie 2017 10:12 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Dla zainteresowanych trasa marszrutkami Baku-Tbilisi, którą przemierzyłem 2 tygodnie temu. Baku-İsmayıllı-Lahic-İsmayıllı-Sheki (1 dzień). Sheki-Qax-Tbilisi (2 dzień). Odcinek Ismayıllı-Lahic-İsmayıllı dzielną osobówką. Odcinek Baku - Tbilisi to łącznie za 4 marszrutki 15 manatów. Żadnych problemów ze znalezieniem transportu. Na trasie do Sheki busy są bardzo liczne. Odcinek Qax Tbilisi 8:30, 10:30, 13:00. Zdjęcie z aktualnym rozkładem z dworca w Qax
Załącznik:
P_20170802_084605.jpg
P_20170802_084605.jpg [ 113.26 KiB | Obejrzany 7757 razy ]


I z aktualnym rozkładem z Sheki
Załącznik:
P_20170802_073416.jpg
P_20170802_073416.jpg [ 137.58 KiB | Obejrzany 7757 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Sie 2017 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@Lord Sidious
Za 2 tygodnie czeka mnie podobna podróż, więc powiedz proszę, w jakim stanie był ten autobus? W miarę komfortowo się jechało? Skąd ten autobus odjeżdżał? Bilety u kierowcy, czy można z wyprzedzeniem kupić?
I porównując to z pociągiem, którą opcję byś polecał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Sie 2017 17:14 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@maciek89
Pociąg z Tblisi wyjeżdżał koło 21:00. Myśmy na dworcu byli koło 15:00 (niestety pierwotny plan by dotrzeć tam wcześniej rypnął się przez opóźnienia LOTu). Byliśmy koło 16:45 na stacji autobusowej Ortachala, tam nas kierowcy taksówek itp. poinformowali nas, że za późno, ale jak się okazało nie. Zeszliśmy do kasy, kupiliśmy bilety, miejsca były. Wyjazd faktycznie był bliżej 17:30-17:40. Bilety z pewnością można kupić wcześniej. Autobus był w stanie dobrym i jak ruszył, była klimatyzacja (działająca lepiej niż w pociągu, no i w pociągu na granicy była wyłączona, więc było duszno, zaś z autobusu się wychodzi). Autobusem także jechało mniej ludzi. Pociąg był raczej nabity, ale plus jest taki, że można było się tam położyć i wyciągnąć nogi, no i ew. zamówić u konduktorki herbatę do picia.
Ja osobiście lepiej spałem w autobusie, ale żona i znajomi już w pociągu. Natomiast jak już kupisz bilet, to masz mniej kombinowania z pociągiem.
A przy zakupie biletów na autobus i pociąg trzeba tylko pamiętać, że kasy nie są czynne całą dobę, więc trzeba się tam pojawić w dzień. Myśmy w Baku mieli plan taki by pojechać na stację, tam już bilety były, więc nie musieliśmy wracać na dworzec autobusowy. Ale tak to pewnie kupilibyśmy je na wszelki wypadek dzień wcześniej.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Wrz 2018 00:25 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Czy jest ktoś w stanie podać pewną godzinę odjazdu pociągu z Tbilisi do Baku? Przeglądając internet trafiłem na kilka wersji (17; 17.30; 19.30; 20.30; 20.35; 21...). Obecnie na stronie kolei gruzińskich jest podana godzina 20.35, czy to aktualna wersja? Czy w Gruzji obowiązuje rozkład letni i zimowy? Jeśli tak, to czy pociąg do Baku też zmienia godzinę odjazdu? Planuję jechać w 2 połowie października i będę mógł kupić bilety dopiero popołudniu w dzień odjazdu, czy ma ktoś może doświadczenia z dostępnością biletów w tym okresie (obojętnie która klasa)? Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Wrz 2018 20:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Od października wchodzi rozkład zimowy lub jak kto woli poza sezenonem, stąd zapewne różnice w godzinach odjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
dlatego uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group