Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 18 Sie 2021 10:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@xemi jeśli będziesz wcześniej, to niewykluczone, że będziesz wcześniej mógł wjechać kolejką. Stronę z pozwoleniami na wejście na szczyt sprawdzaj z samego rana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#342 PostWysłany: 18 Sie 2021 10:16 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@xemi dodam z doświadczenia, że można było wjechać wcześniej niż godzina na bilecie, gdyż przy braku "kolejki do kolejki" wpuszczali też tych z biletami na kolejne wjazdy. My weszliśmy do wagonika ok 30 minut przed wyznaczoną godziną. Jak macie napięty program a nie było biletów na wcześniejsze godziny, to mimo wszystko warto próbować wejść trochę wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#343 PostWysłany: 18 Sie 2021 10:22 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Dzięki za podpowiedzi!

To jeszcze pytanie, ile czasu jest na "górze"? Tzn. jeżeli dla przykładu mam wjazd o 11:00 to o której godzinie mam zjazd?

Ok, już znalazłem że po prostu ustawiam się w kolejce!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 18 Sie 2021 10:39 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Na górze tak do 3 godzin max na obejście dostępnych szlaków do punktów widokowych, przerwy na jedzenie, kontemplację widoków itd :)
W trakcie dnia nie było kolejek do zjazdu, pewnie wieczorem mogą być jak się skumulują ostatni zjeżdżający.
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#345 PostWysłany: 18 Sie 2021 16:05 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak jest ostatnimi czasy z wpuszczaniem przez strażników na szlak prowadzący na szczyt? Sprawdzają tylko datę, czy pilnują, żeby wchodzić zgodnie z okienkiem godzinowym na pozwoleniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 19 Sie 2021 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
W maju już byliśmy po czasie, ale strażnik nas wpuścił. Raczej zależy od od osoby,. Pracownik przed stacja mówił że nasze pozwolenie już wygasło i nie wejdziemy ale ostatecznie strażnik w okienku decyduje;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 19 Sie 2021 09:24 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Dzięki za informację. Ja chciałbym w miarę możliwości wejść wcześniej. Dorwałem ostatnią wolną wejściówkę danego dnia na 13:00-15:00, a zależało mi, żeby wejść rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 19 Sie 2021 11:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W kwietniu wpuścili nas przed godziną rozpoczęcia okienka czasowego pozwolenia (bo kolejką też wjechaliśmy wcześniej niż godzina zakupionego biletu) - z tego co pamiętam to było jakieś 20-25 minut. Ale jeśli chciałbyś na jakieś wcześniejsze okienko, to nie wiem czy da radę, bo właśnie po to wprowadzili limity i ograniczenia, żeby nie było tłumów na Teide.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 19 Sie 2021 11:31 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
mi i koledze sprawdzali paszporty, czy my to my :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 31 Sie 2021 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
https://www.canarianweekly.com/posts/ne ... cars-teide
Planują zakaz wjazdu samochodów do parku narodowego. Byłyby jedynie autobusy i licencjonowane wycieczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 31 Sie 2021 12:14 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
To było do przewidzenia. Kolejny krok - płatne wejście na Teide. Pamiętam jak w ubiegłym roku spekulowano na temat otwarcia wąwozu Masca i był podobny pomysł z dojazdem do wioski, to organizatorzy wycieczek aż zacierali rączki na taką okoliczność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 31 Sie 2021 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
skrzat napisał(a):
https://www.canarianweekly.com/posts/new-plan-stop-cars-teide
Planują zakaz wjazdu samochodów do parku narodowego. Byłyby jedynie autobusy i licencjonowane wycieczki.
Tym bardziej dziwi, że linie autobusowe ciągle są zawieszone :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 31 Sie 2021 17:44 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Piszą o zakazie parkowania, a nie wjazdu. Nadal chyba będzie mógł ktoś Cię zawieźć albo odebrać, ale nie będzie można pojechać wynajętym autem i zaparkować na czas wjazdu na Teide lub innego trekkingu. Z tego co rozumiem, duże parkingi zrobią przy tych trzech planowanych visitor centres i stamtąd można będzie się przesiadać na shuttle bus kursujący przez park.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 31 Sie 2021 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Nie czytalem artykulu zrodlowego, ale z tego co piszesz, to staraja sie chyba unormalizowac sytuacje tak samo jak w najbardziej zatloczonych parkanach narodowych w USA. Samochodem do granicy, a potem free shuttle bus.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#355 PostWysłany: 04 Lis 2021 13:15 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Odbyłem wczoraj trek na Teide, parę wskazówek.
- w dwie strony 10h (w tym przerwy na fotki, jedzenie)
- trasa technnicznie łatwa dla kogoś kto chodzi po górach, kondycyjnie warto się przygotować, na wysokości powyżej 3000 oddycha się delikatnie ciężej.
- buty górskie, nie żadne adidaski
- woda, 3 l. na głowę, jedzenie
- ja dojechałem skuterem z Puerto De La Cruz. Polecam skuter, ponieważ można go zaparkować wszędzie, z zaparkowaniem samochodu jest problem. Koszt skutera 35 euro, na jednym dojechałem z narzeczoną, lekko powyżej godziny w jedną stronę zajmuje dojazd.
- na wejściówce na Pico miałem numery z dowodu osobistego, a miałem ze sobą tylko paszport - zero problemów.
- na szczycie jest umkarkowanie fajnie, bardziej zachwyca sama droga na Teide. Uważam, że jeżeli ktoś nie ma wejściówki i zastanawia się czy warto iść - TAK.
- widoki są obłędne, zapierają dech w piersiach.
- nie polecam kolejki, cieszę się że z niej nie skorzytałem, bo bym ominął wszystko co najlepsze.
- jeżeli ktoś wybierze skuter, warto się dobrze ubrać (skóra, rękawiczki). Ja wracałem przez park narodowy po 21, było bardzo zimno.
- schronisko jest zamknięte

Reasumując: byłem już na paru trekkingach na Teneryfie, ale Teide to punkt obowiązkowy. Na zachętę parę fotek.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#356 PostWysłany: 10 Lis 2021 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
@Kothson w jakiej firmie pożyczałeś skuter/gdzie szukałeś w necie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 10 Lis 2021 08:39 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
White Stars Tenerife, znalazłem na miejscu. Nie robią problemów, nie chcieli ode mnie karty kredytowej jako zabezpieczenia, dali skuter na skan prawka (plastik zostawiłem w Polsce, znajomy przyjechał do mojego domu, zrobił fotkę i przesłał). Za drobną dodatkową dopłatą przywieźli mi skuter na dzień przed rzeczywistym wynajmem i oddałem również dzień później rano (inaczej bym czasowo nie dał rady). Nie robili problemów przy oddawaniu, pracownik rzucił okiem czy skuter nie jest uszkodzony i tyle.

Generalnie polecam, nawet chyba powinienem był to zrobić, bo dostałem wszystko na co się umówiliśmy. Mają też motory / wypożyczają ubrania.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#358 PostWysłany: 10 Lis 2021 11:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Kothson a jaka była pojemność silnika tego skuterka?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 10 Lis 2021 12:22 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
@Kashpir i do forumowiczów którzy pisali PW:

- mieszkałem w Puerto de la Cruz w hotelu RF San Borondon.
- pracownik wypożyczalni za darmo o umówionej godzinie dostarczył skuter pod hotel i go tam zaparkował (na szczęście na skuter miejsce znajdzie się zawsze, stąd rezerwacja miejsca parkingowego nie była konieczna).
- sam hotel średni, sami emeryci z Niemiec, ale to już chyba norma w Puerto.
- nie znam się na skuterach, nie wiem jakiej pojemności był silnik. Na prostej drodze w parku narodowym i na autostradzie (wjechałem przez pomyłkę, bo nie kliknąłem omijaj autostrady : - ) jechał do 70-80 km / h.
- w drodze z powrotnej z Teide w większości jest 'z górki' dosłownie smażyły się nam hamulce, trzeba było ratować się przednim i nogami.
- skuter zwróciłem i we własnym zakresie, ich siedziba to może 5 min. jazdy od hotelu.

Mamy po 34 lata, ale jesteśmy świrami trochę. Polecam wycieczke skuterem dla samej przejażdżki, nocą wrażenia są bezcenne, panorama Puerto z góry też.
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#360 PostWysłany: 10 Lis 2021 12:47 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Dla pozytywnie zakręconych i osób z dobrą kondycją polecam też wjazd rowerem na Teide - do tej pory wjeżdżałem z 3 stron (od Puerto de Santiago przez Chio, od Puerto de la Cruz przez Orotavę i z Los Christianos przez Granadillę de Abonę i wszystkie trasy są godne polecenia, najszybsza chyba od Chio :)
Radzę się jedynie przygotować na zmienne warunki, bo kiedy wjedzie się w chmury robi się zimno, byłem teraz w listopadzie 3 razy na Teide i 5. listopada przy dolnej stacji kolejki 23 stopnie, a w Vilaflor okolice 10 stopni i opady deszczu plus wiatr. a pierwszego dnia były takie warunki, że podjazd i zjazd jedynie w koszulce i spodenkach :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group