Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 28 Maj 2021 22:19 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 164
Loty: 84
Kilometry: 194 883
niebieski
Niestety żadnego z tych terminów już nie ma :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
#322 PostWysłany: 28 Maj 2021 22:38 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@farciarz Albo jeszcze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 28 Maj 2021 23:50 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 64
Tak informacyjnie, jeszcze przed Covidem było tak ,że jeśli permit na wejście na szczyt przepadł bo kolejka nie jeżdziła to można było iść spokojnie innego dnia i strażnicy wpuszczali. Ale może to zależy od tego ile akurat osób jest na szlaku...Czyli generalnie permit być musiał ale dzień czy godzina mogły się zmienić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 29 Maj 2021 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Maile potwierdzające anulację dostałem około godziny po ich kliknięciu (tuż przed 22). Teraz ciężko powiedzieć czy w systemie nie ma tych miejsc już czy jeszcze.
Na chwilę pisania posta w systemie widzę wolne na 5.VI (1 os.) i 7.VI (2 os.).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 22 Cze 2021 08:23 

Rejestracja: 08 Maj 2020
Posty: 70
Postanowiłam wjechać i schodzić, mam tylko pytanko co do tego co dawno dawno temu pisał @czarny38 o jakimś bardzo stromym zejściu, jeśli idziemy na Montaña Blanca. Czy naprawdę tak jest? Nie widziałam żadnego hardkoru po tym zdjęciu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 22 Cze 2021 12:10 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
stromy jest jedynie odcinek koncowy od stacji kolejki na sam szczyt, reszta w miare ok. Wchodzilam i schodzilam w grudniu zeszlego roku, szlak byl oblodzony/zasniezony ale wiekszych problemow nie bylo (mialam kija z lasu do pomocy :-) ) wiec pora letnia powinno byc w miare latwo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pierniczeq lubi ten post.
Pierniczeq uważa post za pomocny.
 
      
#327 PostWysłany: 24 Cze 2021 11:00 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Przekopałem się przez ten wątek i mam dylemat co do wyboru opcji ( w lipcu) - nie mamy super kondycji i będziemy z dwójką dzieci (8,11). Nie mamy pozwolenia, więc wchodzenia na szczyt nie będzie.
Rozważam 3 opcje (zrezygnowałem już z wchodzenia):
1) zejście od kolejki szlakiem 23 przed Roques de Gracia do Parador i dalej chyba trzeba chyba drogą do parkingu przy kolejce ; wychodzi mi, że jakieś 6h , ale było kilka opinii, że jest trudno ; pytanie czy z Parador da się dojechać jakoś do kolejki, by juz odpuścić fragment drogą? jak to ma widokowo do pętelki opisywanej przez @mincur i @Kashpir ( trekking-na-teneryfie,1255,105723?start=60#p1393613 ) ?
2) tradycyjne zejście szlakiem 7, pytanie czy warto (kilka opinii, że nuda i słabe widokowo)
3) wjazd i zjazd kolejką +pochodzenie po punktach widokowych, a następnie zrobienie wcześniej wspomnianego kółka przez Roques de Gracia

Podpowiecie, która opcja jest najrozsądniejsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 02 Lip 2021 18:04 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@jasiub w tym konkretnym przypadku polecam wariant 3. Stopień trudności co najwyżej umiarkowany, a widoki piękne. Możecie podejść do Pico Viejo - krater robi wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#329 PostWysłany: 02 Lip 2021 20:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Opcja nr 3 - widokowo super będzie przy minimalnym wysiłku. Tak w końcu zrobiłem z dziećmi w tym roku, choć mieliśmy pozwolenie i inny plan początkowo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 02 Lip 2021 23:05 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
My dziś w zasadzie wariant 3 też zrobiliśmy, ale nie cały. Kółko od Mirador La Ruleta rano ograniczyliśmy do jednej strony, bo druga jest rano w cieniu, a tam szlak prowadzi dołem i skały zasłaniają Teide (wróciliśmy tą samą słoneczną stroną). Na górze Teide powolnym tempem i z przerwami na zdjęcia, jedzenie itd zeszło nam prawie 4 godziny i nie nudziliśmy się wcale. Widoki piękne, bo było słonecznie. Pogoda na szczęście dopisała. Jak będziecie mieli więcej czasu to faktycznie można zejść szlakiem na Pico Viejo i wrócić. My zeszliśmy nim trochę i nie wyglądał dalej na trudny (chociaż nie jest to taki "chodniczek" jak szlaki na górze). Porządne buty się przydają, bo kamienie często są ruchome, trochę jest po żwirku itd. Nie było tłumów, kolejki do wagoników na górze małe - tak z 15 minut czekania.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#331 PostWysłany: 12 Lip 2021 13:15 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Dzięki za porady.
W kwestii szczytu - uparcie codziennie sprawdzałem czy nie zwalniają się wejściówki. I z moich obserwacji są duże szanse - przez około 10 dni zwalniały się 4x (na interesująy mnie okres 6 dni) , w tym raz aż 5 (pozostałe to 2,2,1) - tak więc udało nam się upolować i wejść na szczyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 26 Lip 2021 08:26 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6228
HON fly4free
jakby ktoś potrzebował w wakacje
Załącznik:
teide.png
teide.png [ 6.38 KiB | Obejrzany 2175 razy ]


e: z wyprzedanych wcześniej terminów doszedł jeszcze: 10 sep. 2021, 13:00 - 15:00 PLAZAS - disponibles ( 5 )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 31 Lip 2021 11:24 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Ktoś próbował dojechać z Adeje do szlaku nr 7 innym środkiem transportu, niż wypożyczonym samochodem? Będę na Teneryfie 7-10 sierpnia, chciałem pieszo zdobyć szczyt, czyli wyruszyć ok. 2:00 w nocy ze szlaku. Ile może kosztować taksówka i czy w ogóle taksówkarze podejmuja się takich nocnych kursów?

Wiadomo, nie mam pozwoleniaz, wyjazd spontan.

Czy jedyny sposób na dojazd tam i powrót to wypożyczenie samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 31 Lip 2021 21:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Myślę, że taxi (o ile w ogóle się da) wyszłoby dość drogo za taką trasę - lepiej wynająć samochód chociażby na jeden dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#335 PostWysłany: 31 Lip 2021 22:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Przy obecnych cenach za samochód chyba nawet w lektyce jest taniej ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#336 PostWysłany: 31 Lip 2021 22:25 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@Kothson Uderz do jakiegoś biura, które organizuje wejścia na szczyt. Wyjdzie pewnie taniej niż taxi. Ewentualnie znajdź kogoś, kto też się wybiera i ma auto. Grupy na fb mogą tu się okazać pomocne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#337 PostWysłany: 31 Lip 2021 22:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Taxi z wybrzeża podaje przybliżoną cenę do wyciągu na Teide - 60 euro, nocna 70 euro. Można dzień wcześniej zagadać taksówkarza na postoju i umówić się na odebranie z hotelu.

Inne trasy w załączniku - tablica z postoju w Plaja de las Americas.

Załączniki:
IMG_8472.JPG
IMG_8472.JPG [ 333.39 KiB | Obejrzany 2020 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#338 PostWysłany: 31 Lip 2021 22:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@dmirstek dopiero doczytałem wątek o wynajmie na Teneryfie :o W takim razie może warto napisać do obiektu, w którym się nocuje, czy może oni mogą coś zorganizować na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#339 PostWysłany: 16 Sie 2021 13:08 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Hej.

Czy dobrze rozumiem że poniższa strona jest oficjalną do kupowania biletów na kolejkę na Teide i aktualnie bilet w 2 strony kosztuje 37 Euro?
https://www.volcanoteide.com/pl/volcano_teide/kolejka_linowa_na_teide/kolejka_linowa_na_teide

I czy dobrze rozumiem że jeżeli zarezerwuje wyjazd na którąś godzinę to po prostu mam tam być te ok. 20 min wcześniej (no raczej będę wczesniej). Czy jest problem z parkingiem jeżeli będę początkiem września i wjazd kolejką ok godziny 11?
Na sam szczyt raczej nie uda mi się już zdobyć biletów ale będę jeszcze sprawdzał;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 17 Sie 2021 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@xemi

Tak, to oficjalna strona. Tak, bilet RT kosztuje 37 euro. Musisz być po prostu 20 min. wcześniej.
Ja byłem o 9:30, więc z parkingiem nie było żadnego problemu. O 11:00 może być znacznie gorzej, ale nie sądzę, żebyś miał problem z zaparkowaniem. Po prostu zaplanuj nieco zapasu czasowego. Nawet gdyby główny parking był pełny to w okolicy jest kilka dodatkowych zatoczek, zobacz sobie na street view.

Oprócz pozwoleń parkowych możesz próbować złapać pozwolenie poprzez wykup wycieczki na tej stronie (81 euro, więc tym sposobem za przyjemność wejścia na szczyt płacisz 44 euro).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group