Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 28 Lis 2020 23:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@Raphael bardziej pisałem o tym do rdw.
Pomiędzy Pico Viejo a Teide jest mnóstwo sypkiego materiału. Miałem w planach schodzić z Teide do parkingu niedaleko La Catedral (S-23), ale w końcu zrezygnowałem z tego pomysłu ostatecznie i raczej myślałem o S-7 jako alternatywnie.
Po prostu tam jest tyle piachu i luźnych skał, że momentami się zapadasz po kolana, a nie miałem nawet porządnych butów, tylko rodzaj adidasów :D więc uznałem, że pójście tam to byłaby głupota w moim przypadku i braku przygotowania. Jak masz sprzęt to powinieneś dasz radę :)
A w razie czego wokół Teide też jest parę innych szlaków ciekawych i przyjemnych
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#282 PostWysłany: 28 Lis 2020 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Oj, po kolana to faktycznie sporo... myślałem, że da się ograniczyć do kilku centymetrów takiego zapadania i delikatnych elementów zsuwania się butami. Póki co wniosek na szybko: zabrać ochraniacze od śniegu, żeby do butów się wulkan nie wsypał :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 29 Lis 2020 12:15 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Zboczyliście i może warto się przenieść do

trekking-na-teneryfie,1255,105723&hilit=Trekking

Obecnie z powodu silnego wiatru często nie działa kolejka na Teide oraz szlaki np 11 Fortaleza Zamknięte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 29 Lis 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Załóżmy, że wszystkie pocovidowe obostrzenia się zakończą, to jak wysoko można legalnie wjechać samochodem terenowym?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 29 Lis 2020 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@eskie

Jak się to wszystko skończy, to nie będzie problemem jak wysoko można wjechać, tylko jak długo trzeba stać w korkach na off-roadzie :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 29 Lis 2020 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
OK :), a dałbyś radę ciut bardziej merytorycznie mi odpowiedzieć proszę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 30 Lis 2020 12:48 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Do tych co wejda w grudniu na szczyt, wrzuccie prosze jak wygladaja warunki na gorze, temperature I wiatr sobie sprawdze ale chodzi mi glownie o ilosc sniegu I czy mocno sciezka oblodzona, czyli warunki pod stopami
Wejscie planuje z Montana Blanca na wschod slonca 26, 27 lub 28 grudnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 30 Lis 2020 13:37 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@agnieszka.s11 Jak ścieżka będzie oblodzona, to nie wejdziesz w ogóle, bo szlak będzie zamknięty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 30 Lis 2020 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@agnieszka.s11
@Mar77

Nie do końca prawda. Możesz zawsze wejść na wschód słońca, nawet jak szlak teoretycznie byłby zamknięty.
Nikt Cię przecież nie powstrzyma przed przybyciem strażników parku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 30 Lis 2020 14:06 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Oblodzenie, śnieg, silny wiatr to ich może powstrzymać :D

Jak w tysiącu miejsc na Teneryfie na Teide są kamerki on-line :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 30 Lis 2020 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Wiesz @dg72 są ludzie, którzy właśnie dla takich warunków, oczywiście odpowiednio przygotowani i doświadczeni, idą w góry ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 lubi ten post.
 
      
#292 PostWysłany: 30 Lis 2020 14:19 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jasne, z tego większość z nich czerpie wiedzę o wspinaczce na takich wysokościach w takich tematach jak ten :lol: 8-)

Lata temu była na forum relacja że zdjęciami, że przy ataku zimy z silnym wiatrem potrafi być ekstremalnie
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#293 PostWysłany: 30 Gru 2020 22:12 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
weszlam, zeszlam - 27 grudnia. Z parkingu Montana Blanca i z powrotem zajelo mi to 10 godzin razem z przerwami. Plan byl by wrocic Teleferico ale nie jezdzilo w ten dzien. Wyszlam o 3.30 rano. 3 godziny do Altavista a pozniej niecale 2 na szczyt. Snieg, lod, zimno, na szczescie nie wialo. Akurat na takie warunki bylam przygotowana, ale wracajac mijalam ludzi (bylam pierwsza na szczycie) zupelnie nieprzygotowanych, bez rekawiczek, odpowiednich butow, jeden gosc w sandalach i spodenkach, dziewczyna w plaszczyku niedzielnym i z torebka, cos jak na Giewoncie. Kijki trekingowe moim zdaniem niezbedne (mialam kija z lasu), nie dosc ze pod stopami slisko to skaly tez oblodzone wiec nie ma sie czego tzymac bo sie reka slizga.
Gdy nie ma sniegu, lodu wejscie trudne nie jest, jedynie ostatni odcinek od Teleferico dosyc stromy, ale w warunkach zimowych osobom niedoswiadczonym nie polecam.
Pieknie bylo...
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
connexBB uważa post za pomocny.
 
      
#294 PostWysłany: 08 Kwi 2021 18:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Spytam znawców tematu: nie ogarnąłem pozwoleń w odpowiednim czasie :oops: czy jest jakaś szansa, że zwalniają się jakieś pojedyncze miejsca i wpadają last minute na stronę rezerwacji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 08 Kwi 2021 18:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Mimo pandemii schodzą dalej jak świeże bułeczki
Do tego system rezerwacji darmowych wejść na szczyt Teide tak nie działa tj nie ma zwrotów

Czyli nie
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#296 PostWysłany: 08 Kwi 2021 18:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czyli jeśli ktoś zarezerwował z dużym wyprzedzeniem, a potem np. mu odwołali loty albo choruje i się nie zjawi, to nie ma jak odwołać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 08 Kwi 2021 18:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Zapewne teraz w pandemii to może być nieco złagodzone, ale jeszcze kilka lat temu jak byłam na Teide, jak nie mogłeś stawić się w wyznaczonym terminie, to przepadało, a miejsca się nie zwalniały. Oni mają tam ustalone limity z góry nie do przekroczenia. Ale, można przed albo po wejść bokiem.

ps. i pamiętajcie, że tam jest wysoko, i niektórzy mogą odczuwać dolegliwości z powodu choroby wysokościowej
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 08 Kwi 2021 18:56 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@Japonka76 Z 'przed' albo 'po' może być problem, bo jest godzina policyjna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 08 Kwi 2021 18:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
@Mar77 teraz tak, masz rację. Ale chyba kiedyś to szaleństwo pandemiczne się skończy. ;)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 08 Kwi 2021 18:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Na teraz rezerwacja w marcu na lipiec br, a i tak większość terminów do 13 była zajęta

Jak będzie wiało i kolejka nie będzie działać to i tak 99% rezerwacji w/w wejść przepada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group