Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 30 Maj 2018 08:31 

Rejestracja: 26 Maj 2018
Posty: 2
---NAWIGACJA---
scud2 - mam nadzieję że nie Masz tego problemu, który ja dość późno zauważyłem u siebie.
Mianowicie pomimo wykupienia nawigacji na telefon w pełnej wersji dla "całej" Europy (tak myślałem)
okazało się, że nie obejmuje ona wysp Kanaryjskich. Dziwne ale prawdziwe.
Rozwiązaniem okazała się darmowa nawigacja MapFactor Navigator.
-----------------
Proszę nie krytykujcie mnie za wskazanie tej nawigacji ale ona akurat w MOJEJ opinii sprawdziła się.
Na pewno są LEPSZE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#182 PostWysłany: 30 Maj 2018 21:46 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
-- 30 Maj 2018 21:34 --

Mar77 napisał(a):
TF-38 ładniejsza i bardziej logiczna biorąc pod uwagę miejsce, w którym się zatrzymasz. Ewentualnie możesz jechać jedną, a wrócić drugą ;)

Dzięki za podpowiedź, ja sugeruje się tym, że jest ładniejsza :D. Powrót tą drugą odpada ponieważ po zjechaniu z wulkanu zamierzamy jechać w kierunku La Laguny. Z drugiej strony droga przez Vilaflor wydaje się bardziej kręta i ekstremalna, a to mnie kręci :). Ale najważniejszym aspektem są dla nas widoki, więc mimo wszystko sugerujesz TF38?

-- 30 Maj 2018 21:46 --

kkk1964 napisał(a):
---NAWIGACJA---
scud2 - mam nadzieję że nie Masz tego problemu, który ja dość późno zauważyłem u siebie.
Mianowicie pomimo wykupienia nawigacji na telefon w pełnej wersji dla "całej" Europy (tak myślałem)
okazało się, że nie obejmuje ona wysp Kanaryjskich. Dziwne ale prawdziwe.
Rozwiązaniem okazała się darmowa nawigacja MapFactor Navigator.
-----------------
Proszę nie krytykujcie mnie za wskazanie tej nawigacji ale ona akurat w MOJEJ opinii sprawdziła się.
Na pewno są LEPSZE !

Ja osobiście używam HERE GO offline lub google maps online. W ubiegłym roku obie na Cyprze sprawdziły się rewelacyjnie. Dzisiaj ściągnąłem mapy Wysp Kanaryjskich na HERE Go, muszę się pobawić i sprawdzić czy na Teneryfie się sprawdzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 30 Maj 2018 22:03 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2062
złoty
@scud2 droga przez Vilaflor jest bardziej kręta, ale bez jakiejś adrenaliny. Jak chcesz się ekstremalnie pokręcić, to lepsza będzie Masca lub Góry Anaga. A przy okazji będą i widoczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 30 Maj 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Góry Anaga. Tam się przystaje co zjazd i jest och i ach.
Szczególnie całkiem na północnym wschodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 01 Cze 2018 22:04 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Dzięki za odpowiedzi, a co z biletem kupionym przez neta na wjazd na Teide. Chciałbym go kupić dopiero na miejscu w momencie kiedy będę pewny pogody. Czy jest on do wydrukowania (będzie z tym problem) czy jest on po zakupie dostępny również w wersji elektronicznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 02 Cze 2018 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jeśli kupisz a kolejka będzie nieczynna to albo kaska albo inny dzień. Zależy co masz na myśli pod hasłem dobra pogoda. Może być wszystko piknie ale na górze zobaczysz kalderę I ocean chmur.
Nie podpowiem Ci czy musisz drukować bilet. Sam wchodziłem na stożek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 02 Cze 2018 10:43 

Wszystko ma tutaj napisane, w tym strony gdzie sprawdzić bieżącą pogodę i czy kolejka działa
W tym samym dniu kupi zapewne tylko w kasie kolejki na dole, wystarczy być tak do 9:30
A i pieniędzy za bilety kupione online nie zwracają
Góra
 PM off  
      
#188 PostWysłany: 02 Cze 2018 11:59 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 18
Anonymous napisał(a):
Wszystko ma tutaj napisane, w tym strony gdzie sprawdzić bieżącą pogodę i czy kolejka działa
W tym samym dniu kupi zapewne tylko w kasie kolejki na dole, wystarczy być tak do 9:30
A i pieniędzy za bilety kupione online nie zwracają



gorny77, nie gadaj głupot. Oczywiście, że zwracają pieniądze jeżeli kolejka nie kursuje. Sam to przerabiałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 02 Cze 2018 12:13 

Jeśli już to nie pisz....
Można obecnie zwrócić bezpłatnie z powodu pogody, za opłatą z naszej winy
Ale też jak napisałem wystarczy podjechać po wcześniejszym sprawdzeniu online czy działa tak do 9:30 i spokojnie kupić w kasie dolnej stacji
Warto poczytać kilka ostatnich stron tego tematu, tu wszystko co ważne napisano
Góra
 PM off  
      
#190 PostWysłany: 10 Cze 2018 10:53 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Dziś takie cudo widziałem w necie :o

Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 21 Cze 2018 22:31 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 45
Ja byłem już na dole na parkingu około 9:30, bez problemu zaparkowałem autko, kupiłem bilecik i postałem niedługo w kolejce. Jeśli wybieracie się wypożyczonym autkiem warto wstać wcześniej, bo później zaczyna się też najazd autobusów wycieczkowych różnych firm. Podobnie było z Loro i Siam, około 9:30 parkowałem samochód prawie przy wejściu :)

Proponuję zajrzeć także na naturalne baseny "miejskie" w Garachico. Parking w pobliżu, a kąpiel super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:17 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 2
kogi napisał(a):
Witam,
Dnia 06.09 zamierzamy zobaczyć Teide. Wyjazd zorganizowaliśmy jakiś tydzień temu i niestety nie mamy pozwolenia na szczyt, a bardzo chcielibyśmy tam wejść. Zastanawiamy się nad wjazdem kolejką o godz 17 i późniejszym wejściem na szczyt, a następnie zejściem pieszo, tak żeby zdążyć przed zachodem słońca lub ostatni odcinek trasy pokonać po ciemku. Czy taki plan ma sens i jest wykonalny?
Do której o tej porze roku stoi strażnik na bramce?


Cześć, tak jak wyżej, nie widziałem odpowiedzi do tego pytania, a też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 14 Sie 2018 12:50 

Rejestracja: 08 Cze 2018
Posty: 1
maciejgawlowski napisał(a):
kogi napisał(a):
Witam,
Dnia 06.09 zamierzamy zobaczyć Teide. Wyjazd zorganizowaliśmy jakiś tydzień temu i niestety nie mamy pozwolenia na szczyt, a bardzo chcielibyśmy tam wejść. Zastanawiamy się nad wjazdem kolejką o godz 17 i późniejszym wejściem na szczyt, a następnie zejściem pieszo, tak żeby zdążyć przed zachodem słońca lub ostatni odcinek trasy pokonać po ciemku. Czy taki plan ma sens i jest wykonalny?
Do której o tej porze roku stoi strażnik na bramce?


Cześć, tak jak wyżej, nie widziałem odpowiedzi do tego pytania, a też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem?


Cześć, również podbijam pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 26 Lis 2018 10:54 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
Hej,
Czy ktoś jechał do kolejki autobusem 348 z Puerto de la Cruz?
Autobus wyjeżdża o 9,15, a pytanie o której jest na miejscu?
Nie wiem na którą godzinę kupić bilet na kolejkę...

Podpowiedzcie :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 26 Lis 2018 11:25 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2062
złoty
A nie o 9:30?

Autobus jedzie ok 1,5h, ale weź poprawkę na to, że może być opóźniony. Ja wsiadałem w La Orotavie i już miał kilkanaście minut opóźnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:25 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
Jest ktoś w stanie odpowiedzieć, ile realnie zajmuje zejście od górnej stacji kolejki do dolnej?
Jest plan, żeby wjechać kolejką na górę, a później zejść, ale jako że czas między przyjazdem, a odjazdem autobusu to ok. 4,5h to rodzi się pytanie, czy to w ogóle ma sens?
Co ile czasu kolejka wjeżdża na górę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2188
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Zejście głównym szlakiem dociera do ulicy w innym miejscu niż dolna stacja. Nie pamiętam jak daleko ale z pół godziny marszu chyba będzie. Jak masz 4.5h to myślę że jest to do zrobienia (ale bez marginesu) ale w mojej opinii bez sensu. Będziesz gonił

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:44 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2062
złoty
@bonifacy przy zejściu do ulicy jest przystanek, więc nie musi wracać pod stację kolejki. Tak czy siak, reszta jak napisałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 12 Gru 2018 23:10 

Zapominacie o wysokości i co się z tym wiąże
Można schodzić w wariancie z wynajętym samochodem.
W wariancie 4,5 godziny między autobusami wejście i zejscie po 2 godziny w obie strony lub wjazd rt kolejką z pozwoleniem na wejście na wierzchołek z pobytem u góry
Góra
 PM off  
      
#200 PostWysłany: 13 Gru 2018 13:34 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
Czyli uściślając, nie ma sensu wjeżdżać na górę kolejką i zejść z buta w te 4,5h, żeby się zmieścić czasowo?
Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group