Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Kwi 2017 08:49 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
Również polecam wejście na Teidę tylko przygotować się pod kątem zmian temperatury i jakąś wodę oraz prowiant wziąć.
Przed wyjazdem miałem bardzo podobne mieszane uczucia czytając relacje, generalnie na wulkanie przy stacji kolejki zobaczysz wiele dzieci, sporo niedzielnych turystów z piwkiem (oczywiście osoby wjeżdżające kolejką). Na szczyt spod stacji już nie jest daleko - jeśli dobrze pamiętam około 30 minut szliśmy.

Po czytaniu relacji podjeżdżając pod wulkan to strach w oczach ;) A samo wejście na Teide po tym co się naczytałem to bardzo ok.

Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej, ale w większości przypadków wystarczy dostosować tempo i w razie lekkich problemów robić częste krótkie przerwy. Profilaktycznie wzieliśmy po ibupromie przed wchodzeniem, może jako placebo podziałało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
#122 PostWysłany: 27 Kwi 2017 17:06 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 2
Witam,
mamy z narzeczonym przepustki od godziny 11 do 13, a niestety nie bylo juz miejsc na kolejke przed 11. Najwczesniejsza godzina, w jakiej mielismy mozliwosc wykupic bilety, to 11:30. Wedlug moich obliczen bedziemy mogli pokazac pozwolenie okolo 11:40. Stad moje pytanie - czy przedzial czasowy 11-13 odnosi sie do pokazania pozwolenia, czy calej drogi spod gornej stacji kolejki na szczyt i z powrotem? I czy jesli zejdziemy ze szczytu np. o 13:30, to dostaniemy jakas kare?
Ponadto martwi mnie autobus 342. Boje sie, ze nie bedzie w nim miejsca i nie bedziemy mieli jak wrocic do hotelu (Los Cristianos). Czy jest taka mozliwosc, powinnam wykupic bilety autobusowe wczesniej? Czy wiekszosc ludzi jednak decyduje sie na przejazd autem?
Przepraszam za brak polskich znakow, mam zniszczona klawiature.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 27 Kwi 2017 17:20 

Przepustka jest sprawdzana TYLKO przy wejściu z tyłu górnej stacji kolejki, z tego co pamiętam jest to DZIENNA lista imienna (imię i nazwisko) uprawnionych osób do wejścia na szczyt weryfikowanych na podstawie dokumentu ze zdjęciem
Co do autobusu nie pomogę, ale ostatecznie przy dolnej stacji kolejki dojdziecie do drogi i zapolujecie na stopa (choć zapewne nie będzie problemu z wejściem do autobusu, prawie wszyscy dostają się tam samochodami)
Góra
 PM off
Mlody uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 27 Kwi 2017 17:31 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Jechałem 342 w marcu i był puściutki (nie więcej niż 10 osób w sumie), więc brakiem miejsca bym się nie martwił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 27 Kwi 2017 19:37 

Autobus 342 i 348 dosyć często chodzi parami ,jak jest za dużo ludzi to podjeżdża następny ,widziałem to w Puerto de la Cruz i akurat przy Teide, ale jak dobrze prawią przedmówcy autobus od Teide czy Parador del Teide czy od Montana Blanka chodzi prawie pusty, spora część turystów wysiada wcześniej głownie starszych z kijkami :) autostopem to w ogóle no problem,bo tam jest spory ruch.I proszę nie zapominać że są drugi autobus 348 który idzie do Puerto de la Cruz i jak nie będzie innego wyjścia to możecie jechać do Los Cristianos przez Santa Cruz de Tenerife - pozwiedzacie przez szybę prawie całą wyspę :mrgreen: A jak chcecie na bank dostać się na pokład 342 do jak zjedziecie z Teide to nie czekajcie na autobus, a zróbcie lekki spacer do Parador del Teide tam jest krańcówka tych autobusów i oni tam czekają na czas odjazdu.Proponuję położyć się przy drzwiach i na pewno będziecie pierwszymi pasażerami :lol:
Góra
 PM off  
      
#126 PostWysłany: 15 Cze 2017 15:08 

Wybierający się na TEIDE z planowanym wejściem na szczyt i dużo wcześniej rezerwujący swój pobyt powinny również dużo wcześniej zarezerwować swoje zezwolenia na ich stronie

http://www.reservasparquesnacionales.es ... n=2&act=+1


na teraz dostępne darmowe zezwolenia na wejścia dopiero od września br, sam zarezerwowałem na styczeń

http://www.wyspy-szczesliwe.pl/teneryfa ... php?id=225
Góra
 PM off  
      
#127 PostWysłany: 21 Cze 2017 12:54 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
witam,czy na początku pażdziernika kolejka bywa zamknięta z powodu wiatrów?

powiedzmy załatwie sobie pozwolenie na datę X, pojade kolejka zamknięta i klops?

który szlak od kolejki na szczyt polecacie najbardziej? Mam masakryczny lęk wysokosci ( moze w koncu go przezwycięże) kondycję b.dobrą. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 21 Cze 2017 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Pogoda bywa nieprzewidywalna...

To sobie rano sprawdzisz czy kolejka działa... Raczej nie chciałabyś się tam pakować gdy wieje mocno.

Z tego co wiem, z kolejki na szczyt jest jedna droga.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 21 Cze 2017 18:11 

@Akna nie wprowadzaj w błąd @inna877 , jaka różnica czy działa od rana, jak mogą w każdym momencie kolejkę wyłączyć jak prędkość wiatru przekroczy normę ? byłem świadkiem jak na górnej stacji było sporo ludzi a kolejkę wyłączyli bo wiatr zaczął szaleć , polowa schodziła różnymi szlakami a połowa czekała bo w ogóle nie była przygotowana na taką ewentualność ,nie wiem jak się to skończyło bo ja ich mijałem schodząc z góry, jak masz pozwolenie na wejście i zamkną kolejkę to następnego dnia możesz skorzystać , w postach wcześniejszych o tym sporo napisane, droga na sam szczyt jest jedna, do górnej stacji możesz wejść z dwóch różnych stron.A z lękiem wysokości jest tak: albo Cie powalą przepiękne widoki i wejdziesz do końca albo lęk weźmie górę i się wycofasz ( aby bez histeryki jak na szklanym moście :lol: )
Góra
 PM off  
      
#130 PostWysłany: 23 Cze 2017 21:43 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 152
Korzystał ktoś z wycieczki na Teide? Pozwoleń na lipiec już brak, kobita nie chce się zgodzić na nocleg w schronisku w pokoju 6 osobowym, więc zostaje chyba tylko wycieczka. Wg tego http://www.wyspy-szczesliwe.pl/teneryfa ... php?id=225 52,5 euro wraz z wjazdem kolejką. Taniej już pewnie będzie ciężko coś znaleźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Cze 2017 09:33 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 46
Szkoda takich pieniędzy tracić. Wejście od Roques de Garcia przez Pico Viejo, to 4 godzinki spacerku prostą trasą, a od Montana Blanca 3 godzinki autostradą, gdzie można wyjść o 3.30 w nocy i załapać się na piękny wschód słońca. Pozwolenie wtedy niepotrzebne, bo strażnicy pojawiają się wraz z pierwszym wjazdem kolejki. Problemem może być wysokość, ale nie sama trasa, bo to jest wejście proste jak na nasz Kasprowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 25 Cze 2017 12:19 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 152
Problemem jest to, że chcemy postawić na komunikację miejską i nie wypożyczamy auta, więc dojazd z Puerto de Santiago w nocy pod wejście na Montana Blanca będzie niemożliwy, jedynie taxa, ale to znowu wyjdą podobne koszty do wycieczki. Jakby się ktoś wybierał z okolic Puerto de Santiago między 11-16.07 na nocną wyprawę na Teide niech się odezwie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 27 Cze 2017 00:58 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Witam, mam pytanie, pisałem już o tym wcześniej, ale bez odzewu. Czy po wejściu na górę o własnych siłach można kupić na szczycie zjazd kolejką w dół?

I drugie pytanie, może nie na temat ale też o Teneryfie, jak jest z Punta de Teno obecnie, wyczytałem, że w weekendy jest ograniczony wjazd (tylko autokary) w pozostałe dni można wjechać samochodem? Był ktoś teraz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 27 Cze 2017 08:08 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 46
Nie widziałem kasy biletowej na górze, zresztą czekałem tam ponad 3 godziny na swoją kolej i cały czas wjeżdżało i zjeżdżało tyle osób z biletami góra - dół, że kolejka była obłożona na 100%. Można kupić bilet przez internet na sam zjazd, ale na konkretną godzinę czyli trzeba dobrze ocenić swoje możliwości czasowe na wejście, żeby punktualnie być przy wagoniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 27 Cze 2017 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
piotr900610 napisał(a):
Witam, mam pytanie, pisałem już o tym wcześniej, ale bez odzewu. Czy po wejściu na górę o własnych siłach można kupić na szczycie zjazd kolejką w dół?

Oczywiście, ja tak zrobiłam i nie było problemu. W budynku kolejki jest kasa, która na bieżąco sprzedaje bilety na najbliższy zjazd lub na później. Można płacić gotówką lub kartą, wszystko miło, sprawnie i sympatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 27 Cze 2017 10:36 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 46
No to ja tej kasy nie zauważyłem. Tylko tak, jak pisałem wcześniej, zależy kiedy się jest. Ja byłem 3 godziny przed czasem i nie było szans zjechać wcześniej, bo obłożenie było cały czas 100%, a byłem końcem listopada. Chociaż tam sezon trwa cały rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 27 Cze 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Widzę, że co osoba to inne doświadczenia. Jak ja byłam w marcu zeszłego roku to na górze nie było kasy, ale był automat biletowy (z tego co pamiętam płatność tylko kartą). Biletów nie kupowało się na określoną godzinę, ale po kupieniu trzeba było się po prostu ustawić w kolejce. Wtedy kolejka była na około pół godziny stania.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 29 Cze 2017 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Hej,

Lecimy na Teneryfę dopiero w połowie września więc wybaczcie brak obeznania w temacie ale jeszcze trochę za wcześnie na czytanie internetów ;-)
Akurat na ten termin są właśnie wybierane wejściówki do parku więc to wiem że muszę już teraz zrobić.

Tu mam problem bo przy rezerwacji wymagany jest ichniejszy DNI/INF/NIE albo paszport a nic z tego nie mam tylko nasz dowód. Wpisując serię i numer (albo sam numer) jako DNI formularz mnie nie puszcza dalej. Jakie jest na to rozwiązanie?

Na kolejkę raczej się nie zdecydujemy, na pewno będziemy mieli samochód i cały dzień przeznaczony na Teide. Chyba godziny wejścia 13-15 nie psują nam planów? Jest coś o czym nie wiem że są powybierane już godziny poranne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 30 Cze 2017 07:23 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 46
Ja zawsze wpisywałem serię i nr dowodu i nie było problemu. Może coś zmienili. Spróbuj wpisać cokolwiek, żeby przeszło, może jakiś nr starego paszportu. Tam tylko sprawdzają czy jest pozwolenie i na ile osób, nigdy nie widziałem, żeby kogoś legitymowali. Co do tego, czemu wykupione na rano, to myślę, że tak po prostu wygodniej. Wyjść jeszcze po ciemku i ok. 9-10 być na szczycie, w ten sposób nie podchodzisz w największym upale i słońcu. Pozwolenie na wejście ma też swoje wady, bo jest na konkretny dzień i nie ma pewności czy wtedy nie będzie np mgły czy deszczu. Ja już o tym pisałem, ale powtórzę, że skoro macie samochód, to nie bawcie się w pozwolenia, tylko sami wybierzcie sobie dzień, jak będzie pogoda, podjedźcie na Montana Blanca na 4 godziny przed wschodem słońca, spokojnie sobie wejdziecie, widoki podczas wschodu obłędne, później powrót do stacji kolejki, zejdźcie sobie w drugą stronę na Pico Viejo, statąd zejście do skał Roques de Garcia, gdzie jest taki ruch, że spokojnie złapiecie stopa w kierunku Montana Blanca. To jest bardzo fajna wycieczka na cały dzień. No i nie zapomnieć zabrać kremu z filtrem przynajmniej 50, bo przy chodzeniu na tej wysokości jest nieraz odczucie fajnego chłodu, lekkiego wiatru, ale słońce operuje cały czas więc w godzinkę może dobrze spalić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 02 Lip 2017 06:41 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
W marcu jak kupowałem bilety przez internet na sam zjazd kolejką to wybierało się dzień a nie konkretne godziny przy zjeździe (na wjazd już konkretna godzina).

Późniejsze godziny są rzadziej wybierane ze względu, że większość osób wjeżdża i zjeżdża kolejką, więc boją się, żeby zdążyli wrócić przed zamknięciem kolejki - to raz. Dwa to pogoda - rano chłodniej na wchodzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group