Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2014 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Witam, wybieramy sie w czerwcu na tydzien na Teneryfe i w planie mamy Teide. Poszukalam troche na forum i w internecie, ale wciaz mam kilka pytan. Wezcie prosze pod uwage, ze to poczatek wakacji, chcialabym sie dowiedziec o doswiadczenia z opdobnego okresu. (Wiadomo, ze w lutym czy pazdzierniku jest tam duzo luzniej)
1) Bedziemy nocowac w Playa Americas, wiec dojazd albo autobusem o 9.15 lub wypozyczonym autem. Jesli auto, nie bedzie problemu z zaparkowaniem pod [url]kolejka[/url]?
2) Widze, ze kupujac bilety na kolejke linowa trzeba okreslic przedzial godzinowy wjazdu. Ile czasu zajmuje dojazd autobusem? W ktore widelki celowac?
3) Akurat jak przyjezdzamy kolejka jest nieczynna (brak biletow do kupienia online) do wtorku 17.06. Z tego powodu boje sie, ze sr i czw moga byc bardziej oblegane niz zwykle. Ile czasu wczesniej zakupic bilet, zeby byly jeszcze miejsca? Akurat te 2 dni najbardziej nam pasuja, jak nie uda sie zabookowac na nie, to bedziemy musieli zrezygnowac z gorskiej wycieczki. Kupowaliscie z duzym wyprzedzeniem w lecie?
4) Pozwolenie na wejscie pod krater - znow trzeba okreslic ramy czasowe. Ktos tego tam przestrzega? Ciezko mi zaplanowac co do minuty wycieczke w miejsce, w ktorym nigdy mnie nie bylo.... Az wierzyc sie nie chce, ze w Hiszpanii wymagaja takiej dokladnosci czasowej. Jak wy to planowaliscie?
5) Czy ktos ma porownanie z Etna? Jako pierwszy odwiedzony wulkan zrobila na mnie duze wrazenie, czy Teide to podobne doswiadczenie?
Dzieki za wszelka pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 17 Cze 2014 16:36 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Podbijam temat. Też potrzebuję tych informacji? Czy bilety na kolejkę koniecznie należy kupić online, czy można na miejscu? Czy mając bilety kupione online, trzeba długo czekać na swoją kolej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Cze 2014 17:00 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Na mnie Etna zrobiła większe wrażenie, choćby z powodu nieustającej aktywności. Ale Teide warto zobaczyć. krajobraz wokół fantastyczny! Byłam w kwietniu (nie w tym roku), nie było żadnych problemów z kupnem biletu po wyjściu z autobusu.
Pozdrawiam :)

-- 17 Cze 2014 17:01 --

Na mnie Etna zrobiła większe wrażenie, choćby z powodu nieustającej aktywności. Ale Teide warto zobaczyć. krajobraz wokół fantastyczny! Byłam w kwietniu (nie w tym roku), nie było żadnych problemów z kupnem biletu po wyjściu z autobusu.
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Cze 2014 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Ja byłem na początku maja, bilety kupowałem w kasie, czekałem na kolejkę z 30minut. Jeśli chodzi o wejście na krater to trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem z określeniem przedziału czasowego. W okolicach kolejki jest nieduży parking oraz można zostawić auto na ulicy przy kolejce, na google maps dobrze to widać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Cze 2014 17:53 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
W czerwcu jeszcze tlumow nie bedzie , mysle ze z kupnem biletow na miejscu nie bedzie problemu. Autobus jedzie ok 1 godziny pod sama dolna stacje kolejki.Pozwolenie na wejscie na szczyt jest sprawdzane , masz terminy co 2 godziny np 9-11 , 11-13 itd.Wydaja 50 pozwolen na kazdy termin ten dwugodzinny , wystarczy sie w nim zmiescic. Zalatwiajac pozwolenie przez internet mozna wybrac tylko jeden termin , wiecej sie nie da , ale jest taki myk ze raz rezerwujac pozwolenie wpisujemy nr dowodu a drugi raz nr paszportu i to przechodzi. Lepiej miec 2 pozwolenia na dwa rozne dni , bo czasami wieje i kolejka nie jezdzi. Wejsc na Teide jest warto jak trafisz na bezchmurne niebo to widoki piekne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Cze 2014 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Jak my byliśmy to kolejka była czynna tylko do południa i ze względu na silny wiatr wyłączyli. Drugiego dnia przyjechaliśmy wcześnie rano i nie chodziła w ogóle. W związku z tym poszliśmy na szczyt piechotą - ok 4h w jedną stronę. Po drodze spotkaliśmy 5-7 osób maks. W schronisku pusto więc i przy kraterze nie było nikogo kto mógłby cokolwiek sprawdzać choć przepustkę mieliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Cze 2014 08:29 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 16
Jeśli ktoś lubi górskie wycieczki to też polecam wejście z samego dołu. Jest spore przewyższenie. Do szczytu (zaczyna się z poziomu chyba ok.2100-2200 npm.) jest ok 5h marszu ale przy dobrej pogodzie widoki rekompensują wysiłek a jest co podziwiać. W przeciwieństwie do kolejki, ten wariant nie wybiera prawie nikt, więc można nacieszyć się dodatkowo samotnością. Od górnej stacji kolejki limitują wejście na szczyt. Jak napisano deklaruje się przedział 2h. Do szczytu z tego miejsca jest jeszcze ok. 30-40 min podejścia. Sam krater jest stosunkowo niewielki, nie można go obejść wokoło. Limit 50 osób chroni bezpieczeństwo osób na końcowym fragmencie szlaku, który robi się dość wąski. Zdecydowana większość (tych bez pozwolenia) zadowala się widokami z tarasu obok stacji kolejki. W sezonie musi być tam nieziemski tłum więc choćby z tego powodu warto się postarać o pozwolenie na top.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
1)duże parkingi pod sama kolejka
(jak chcesz wejść pieszo z samego dołu to 2 km dalej jest parking na 6-8 aut i tak jest tłoczno)
2) jechałem samochodem ok 40 min autobus pewnie dłużej
3)Bilety kup teraz skoro wiesz kiedy tam pojedziesz, później rzeczywiście może być problem.
4)Pozwolenie jest skrupulatnie sprawdzane , jednak my spóźniliśmy się 1h (wchodziliśmy pieszo z dołu) i bez problemu zostaliśmy wpuszczeni.
5) na Etnie bylem rok temu i moje subiektywne zdanie to: nie można ich porównać bo:
- na Etnie są aktywne (widać lawe itp) tutaj tylko dym
- na Etnie chodzisz dookoła "czubka" (kratery boczne) tutaj jeden główny wierzchołek
-zupełnie inny krajobraz dookoła

Moim zdaniem Etna sprawiała większą frajdę już na samym szczycie, jednak Teide było wyzwaniem samym w sobie bo z samego dołu gramoliłem się na górę (na Etnie to byłoby mało przyjemne, jeep-y podnosiły masę pyłu).

P.s Polecam wejście piesze ale nie dla amatorów sam chodzę trochę po górach ale Teide dało mi w kość (wejście cały czas na słońcu, mi to zajęło 6h).


Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało na Teneryfie byłem na majówce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2014 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
szczotek99 napisał(a):

P.s Polecam wejście piesze ale nie dla amatorów sam chodzę trochę po górach ale Teide dało mi w kość (wejście cały czas na słońcu, mi to zajęło 6h).


Skąd ruszałeś? Sam chciałbym wejść pieszo, ale nie wiem który szlak wybrać.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2014 15:36 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
bialy695 napisał(a):
szczotek99 napisał(a):

P.s Polecam wejście piesze ale nie dla amatorów sam chodzę trochę po górach ale Teide dało mi w kość (wejście cały czas na słońcu, mi to zajęło 6h).


Skąd ruszałeś? Sam chciałbym wejść pieszo, ale nie wiem który szlak wybrać.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2



Ja rowniez cala droge szedlem pieszo - niesamowite wrazenia, choc i zmeczenie nie z tej ziemi. :)
Szlakow jest kilka, ale sa oznaczone. Ja podzielilem wyprawe na dwa dni. Pierwszego dnia wyruszylem krotko przed wschodem slonca dochodzac wczesnym wieczorem do schroniska. Tam nocowalem i okolo 4:00 wyruszylem na sam szczyt, zeby zdazyc przed wschodem slonca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Cze 2014 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
A nocował ktoś pod namiotem? Jest to możliwe? Chciałbym zobaczyć wschód, zachód słońca i nocne niebo. :-)

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Cze 2014 22:32 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
A jak z dojazdem autem? Którędy jechać, jakie drogi dojazdowe? Google maps pokazuje mi jakieś 60km przez Icod, czy można jakoś inaczej? Drogi bardzo kręte? W tym tygodniu ze zgodą na Teide mieszkamy w Callao Salvaje, zastanawiam się, ile zajmie nam dojazd i ile czasu zaplanować na dojazd/stanie w kolejce / wjazd - na top mamy wejście 11-13
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Cze 2014 23:08 

Tak się składa że jechałem tak jak się pytasz ,ale w odwrotnym kierunku. Z Collao kieruj się na drogę T82 w kierunku Lcod , po ok 30 km za miejscowością Chio odbijasz na drogę T38 i dojeżdżasz pod stacje kolejki. Jakieś 1,5 g jazdy pod górę . Zaplanuj sobie zapas czasu np.na stanie w kolejce do kasy lub szukanie wolnego miejsca na parkingu
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lip 2014 07:51 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Ile czasu zajęło Wam zejście z Teide? Czy w razie w. już na górnej stacji kolejki jest kasa, tak aby można było kupić bilet tylko na zjazd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lip 2014 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Zejście około 4h. Wydaje mi się, że nie ma nic na górze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lip 2014 11:33 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Będąc o 16 na poziomie górnej stacji kolejki którym szlakiem zejść bezpiecznie tak by zdążyć przed zachodem słońca. Boimy się trochę zgubić...zakładamy, że po 21 będzie już ciemno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lip 2014 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Szlak jest jeden, nie pamiętam czy jest jakoś oznaczony czy nie ale nie powinniście się zgubić bo to w miarę wydeptana ścieżka, a na dole już szeroka droga. Najmniej oczyste gdzie iść jest na samej górze, szczególnie gdy ja byłem w marcu i był śnieg. Trzeba uważać żeby się nie poślizgnąć, a kamienie wulkaniczne są dość ostre.
Zerknij sobie na sports-tracker i na mapie wybierz Teidę. Tam są pomarańczowe kropeczki oznaczające ludzi, którzy już tam chodzili. Może taki ślad trasy z GPS Ci w czymś pomoże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Lip 2014 15:08 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Dziękuję za stronkę. Jaka temperatura panuje w nocy na szlaku? Pytam na wypadek przymusowej nocki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Teide bez pozwolenia
#19 PostWysłany: 16 Lip 2015 17:37 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 12
Pytałem już o o ciekawe miejsca na Wyspach Kanaryjskich a teraz kolejne pytanie o sposób zdobycia wulkanu bez pozwolenia. Pozwoleń nie ma na chyba 6 tygodniu wprzód, więc muszę sobie poradzić inaczej. Jest to w zasadzie główny punkt mojego wyjazdu i o ile z wszystkiego mógłbym zrezygnować, to z tego bardzo bym nie chciał. Czytałem, że można wejść rano na wulkan, zanim przyjdą strażnicy, czyli trzeba wrócić do 9, a nawet wcześniej. Pytanie jest takie - jak daleko mogę dojechać samochodem i zaparkować i ile czasu potrzebuję, żeby wejść i wrócić? Dodam, że wędruję szybko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Lip 2015 18:24 

Co do samego wejścia nie pomogę, bo miałem zezwolenie, bez zezwolenia jak dla mnie zero szans na wejście bo szczegółowo tego pilnują. Ponadto nie wiem jak teraz, ale w styczniu słońce wschodzi i robi się jasno dopiero koło 9, tak, że bywa różnie co do planowania
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group