Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Lip 2015 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Trochę karkołomna koncepcja. Nie wspinałam się osobiście, ale ostrożne szacunki w internetach mówią o 4,5-5h w górę i ok. 3h w dół - czyli musiałbyś iść w nocy. A na górze aż tak szybko wędrować się nie da, bo powietrze już rozrzedzone. Co do punktu startu, to może pomoże Ci poniższa mapka. Najwyżej/najdalej możesz wjechać na parking na 2300 metrów (początek niebieskiego szlaku).
Załącznik:
teidemap.gif
teidemap.gif [ 4.94 KiB | Obejrzany 2760 razy ]
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 16 Lip 2015 18:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja nie do końca kumam problem z pozwoleniem. 6 tygodni to zbyt mało? Bo ja kojarzę, że to akurat był najłatwiejszy punkt wizyty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Lip 2015 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Ponoć jeśli nocujesz w schronisku Altavista dostajesz z automatu pozwolenie, nawet jeśli w normalnie nie można już go dostać.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Lip 2015 19:25 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 12
obibok napisał(a):
Ja nie do końca kumam problem z pozwoleniem. 6 tygodni to zbyt mało? Bo ja kojarzę, że to akurat był najłatwiejszy punkt wizyty.


Za mało, jeżeli wyjeżdżam za 4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Lip 2015 19:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
ojciec napisał(a):
Za mało, jeżeli wyjeżdżam za 4.

No tak, ale w dzisiejszych czasach wifi jest prawie wszędzie, więc nawet takie stare dziadki jak ja dają radę. Sam wprawdzie używam klasycznej nokii, ale druga połowa miała tablet i z Teide (tam też jest wifi) dzwoniliśmy przez te jakieś scype czy coś...

To znaczy wiem, że to jest problem i dlatego drażnią mnie przewoźnicy typu LOT, gdzie nie mogę wcześniej zrobić odprawy. No ale jak trzeba to trzeba...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Lip 2015 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Z parkingu na szczyt i powrót można zrobić w ok. 6 - 7h. Pozwolenie dają od ręki w Santa Cruz. Mi tego akurat nikt nie sprawdzał bo kolejka nie chodziła i na górze było pusto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Lip 2015 21:14 

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 3
Planuję z żoną wjechać kolejką na szczyt Teide ok. godz. 9-10, zostawiając auto przy dolnej stacji kolejki. W drodze powrotnej chcemy zejść pieszo przez schronisko Refugio de Altavista. Jaki czas powinno nam zająć zejście? Czy jest lepsze miejsce na pozostawienie samochodu lub lepszy szlak do zejścia? rozumiem że będziemy musieli przez jakiś czas wracać drogą TF21 aby dojść w drodze powrotnej do dolnej stacji kolejki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Lip 2015 22:33 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Możesz zostawić auto na parkingu, gdzie kończy się szlak, którym będziesz schodził (na mapce powyżej oznaczony jako P 2300 m npm) i odcinek szosy przejść zanim wjedziesz na górę kolejką. Może dla niektórych jest to zupełnie bez różnicy, ale wydaje mi się iż ten ostatni najbardziej bezsensowny odcinek przejść na początku wyprawy zamiast na końcu.
Ja z tego miejsca (parking 2300) zarówno wchodziłem na sam szczyt, jak i schodziłem, całościowo zajęło to ok. 7h, ale na całkowitym luzie, z licznymi przystankami na zdjęcia itp.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Sie 2015 20:36 

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 4
kefirm napisał(a):
.....Pozwolenie dają od ręki w Santa Cruz...


Pozwolenie na szczyt ? Gdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Sie 2015 17:25 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 9
Loty: 14
Kilometry: 27 008
To jest jakiś patologia z tymi pozwoleniami. Wybieramy się w pierwszej połowie września na Teneryfę, tymczasem pozwoleń już nie ma aż do 17.09 :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Sie 2015 17:38 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Na szczycie nie ma zbyt wiele miejsca. System pozwoleń pozwala przynajmniej na uniknięcie kolejek jak na Giewont.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Sie 2015 21:33 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
W polowie czerwca wjezdzalem kolejką wczesnie rano.Ja akurat mialem pozwolenie,ale czesc osob chcacych wchodzic na szczyt nawet nie wiedziala o ich istnieniu. Wszyscy przeszli.Gdzies czytalem ,ze to raczej norma. Rano jest duza szansa na to,ze o permity nawet nie bedzie kto mial zapytac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Sie 2015 18:40 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 9
Loty: 14
Kilometry: 27 008
Nie dla mnie ta kolejka :) Zarezerwowałem miejsce w schronisku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Wrz 2015 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Podlinkuję mapę (pdf) z oficjalnej strony parku narodowego Teide:
https://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/admin/documentos/Teide%20National%20Park%C2%B4s%20Trails%20Network.pdf
(może ktoś ją przeoczył)

Niestety nie ma na niej czasów przejść poszczególnych odcinków. Czy ktoś z forumowiczów przeszedł może szlakiem nr 9 od drogi TF-38 na Pico Viejo i mógłby się podzielić uwagami jak wygląda trasa (pod względem terenu/podłoża, orientacji w terenie/znakowania) i ile czasu zajmuje? Z tego co widzę, powinien to być najłatwiejszy i najszybszy szlak prowadzący na tą górę (nie licząc zejścia od kolejki).

I jeszcze jedno pytanie: łapał ktoś stopa na drogach wokół Teide i jak to w praktyce wychodzi?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Gru 2015 15:24 

Rejestracja: 25 Lis 2015
Posty: 10
anialabruja napisał(a):
2. gdzie w necie mozna znaleźć informację, czy kursuje kolejka na Teide w danym dniu i czy jest otwarty szlak na szczyt (mamy pozolenia).


Odpowiadam sobie sama, ale może komuś się przyda :) . Właśnie na stronie kolejki na Teide pojawiła się stosowna zakładka:
https://www.telefericoteide.com/en/cond ... t_of_teide

:)

-- 06 Gru 2015 15:37 --

becareful napisał(a):
Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę to o której godzinie najpóźniej mogę wystartować w kierunku schroniska i skąd, aby tam przenocować. Zależy mi na tym, aby jak najpóźniej, i do której wpuszczają ludzi i czy realne jest aby maszerować z latarką późnym wieczorem w kierunku schroniska?


Na stronie kolejki jest informacja, że nie można spać w schronisku bez rezerwacji :
https://www.telefericoteide.com/en/alta ... fuge/rules
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Gru 2015 22:19 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
anialabruja napisał(a):
anialabruja napisał(a):
Na stronie kolejki jest informacja, że nie można spać w schronisku bez rezerwacji :
https://www.telefericoteide.com/en/alta ... fuge/rules



Fakt masz racje, najlepiej sprawdzić najpierw u źródła! :)
A czy na inne pytania możesz mi coś powiedzieć? Ile czasu potrzebuję na wejście i czy w grudniu jak wystartuję do schroniska o 17 nie będzie za późno? No i ile czasu może zająć mi zejście ze szczytu? Dodam, że kondycja nie jest żadnym ograniczeniem, co nie znaczy że mam zamiar zbiegać ;)

A może ktoś jednak próbował, dostać się na górę dogadując się ze strażnikami? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Gru 2015 23:04 

Rejestracja: 25 Lis 2015
Posty: 10
becareful napisał(a):
Fakt masz racje, najlepiej sprawdzić najpierw u źródła! :)
A czy na inne pytania możesz mi coś powiedzieć? Ile czasu potrzebuję na wejście i czy w grudniu jak wystartuję do schroniska o 17 nie będzie za późno? No i ile czasu może zająć mi zejście ze szczytu? Dodam, że kondycja nie jest żadnym ograniczeniem, co nie znaczy że mam zamiar zbiegać ;)



Niestety nie byłam jeszcze na Teide, ale wydaje mi się, że takie informacje już pojawiały się tu na forum, wiec może po prostu poszukaj... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Gru 2015 23:58 

Czas zejścia ze szczytu do schroniska to jakieś 1,5 godz ale można i szybciej jeśli nie będzie śniegu i oblodzenia. Ogólnie całe zejście na dół do parkingu to 4 godz. W odwrotną stronę czas wejścia z odpoczynkiem przy schronisku to 7 godz.
Teraz w grudniu słońce zachodzi po 18 tej ale przy czystym niebie powinno być widno dłużej.
Przed 9 rano nie ma jeszcze strażników i wejście na szczyt bez pozwolenia jest powszechnie praktykowane przez dziesiątki osób które spały w schronisku i po 5 rano ruszyli na szczyt.
Góra
 PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Gru 2015 02:28 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Anonymous napisał(a):
Czas zejścia ze szczytu do schroniska to jakieś 1,5 godz ale można i szybciej jeśli nie będzie śniegu i oblodzenia. Ogólnie całe zejście na dół do parkingu to 4 godz. W odwrotną stronę czas wejścia z odpoczynkiem przy schronisku to 7 godz.
Teraz w grudniu słońce zachodzi po 18 tej ale przy czystym niebie powinno być widno dłużej.
Przed 9 rano nie ma jeszcze strażników i wejście na szczyt bez pozwolenia jest powszechnie praktykowane przez dziesiątki osób które spały w schronisku i po 5 rano ruszyli na szczyt.


Dzięki za odpowiedź, jeszcze tylko jedna niejasność czy wejście do schroniska zajmie mi aż 7godz.? Trochę dużo! Myślałem o 3-4godz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Gru 2015 07:04 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Do samego schroniska dojdziesz w 2-2,5 godz, potem 1,5-2 h na szczyt. To czas bez żadnego gonienia.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group