Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: DORTMUND- DUSSELDORF
#1 PostWysłany: 13 Paź 2012 12:57 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Wybieram się na koncert. Chciałbym się dowiedzieć jak najtaniej dostać się z lotniska w Dortmundzie do Dusseldorfu? Z góry dzięki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 13 Paź 2012 13:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Więc busów do Dusseldorfu pod lotniskiem w Dortmundzie nie widziałem. Przypuszczam że trzeba będzie tak:

Do stacji Holzwikede autobusem miejskim (1,7 bodajże) lub na pieszo (20 minut prostą drogą). Ze stacji Holzwickede do Düsseldorf Hbf pociągiem. Czas podróży to 1h około. Regio są najtańsze. Bilety kolejowe w Niemczech tanie nie są :/ Najtaniej (w sensie osoboprzejazdów) wychodzi podróżowanie po Niemczech w grupie na grupowych biletach. Sam jedziesz czy więcej was? Najlepiej jakby była was piątka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2012 13:29 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Lecimy w 3. Ile kosztuje +/- bilet kolejowy w Niemczech?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Paź 2012 13:59 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Bilety są drogie, tak jak kolega wcześniej napisał, więc opłaca Wam się kupić bilety grupowy (max do pięciu osób), który kosztuje 40 euro na cały dzień (bodajże do 3 w nocy) i obejmuje cały kraj. W waszym wypadku to 40/3, czyli leciutko ponad 13 euro. Bilet ten również obejmuje komunikację miejską (U-Bahn, S-Bahn). Optymalna opcja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2012 14:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Do Dortmundu kolejką podmiejską 4,5. Nie wiem ile do Dusseldorfu. DO Kolonii, która jest dalej od Duseldorfu, bardziej się nam opłaciło kupic grupowy dla 3 osób. Jest grupowy na dni powszednie, grupowy na weekendy (te dwa na cały kraj) i grupowy na landy. W przypadku rejonu Dortmundu ten landowy chyba z 37 euro kosztuje. Do 5 osób.

http://www.bahn.com/i/view/POL/pl/price ... icht.shtml

Landowy i na cały kraj można kupić w automatach na stacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lip 2013 23:17 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 4
Witam
Czy ktoś ma info nt. taniego parkingu w okolicy lotniska w Dusseldorfie. Na str. lotniska najtańszy wychodzi mi P0 ale za 103 EUR za 2 tygodnie :evil:
Jest tam P 11 ale na str. nie mogę go zarezerwować , a gdzieś w goglach znalazłem info , iż jest on otwierany okazyjnie, lecz co do ceny nic , a nic . Nie chcę zostawiać auta na jakimś osiedlu tak ot , więc zapłacę ale najchętniej mniej . Mogę dojechać pociągiem np. z samego Dusseldorfu lecz raczej nie dalej jeśli miałby ktoś namiary na niedrogi i w miarę bezpieczny parking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lip 2013 02:51 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
http://www.gratisparken.de/nordrhein_we ... esseldorf/ tu masz informację co do bezpłatnych parkingów na terenie i w okolocy Düsseldorfu...

a co do samych cen parkingu to...
http://www.parkdiscounter.de/parken-flu ... ldorf.html przez park discounter znalazlem parking za 94 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2014 20:20 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Mamy obecnie tanie linie do Dortmundu, a z Dusseldorfu wylatuje wiele linii praktycznie wszędzie. Ja potrzebowałem dostać się do DUS więc napiszę Wam jak to zrobić wg mnie najtaniej i najlepiej.
1. Po wyjściu z lotniska skręcamy w prawo, mijamy przystanek shuttle bus i dojść do przystanku linii 440. Wsiadamy, kupujemy u kierowcy bilet D (obecnie to 13.10 Euro), na tym bilecie dojedziemy do celu. Ważny przez 4 godziny od momentu kupna. Jedziemy do przystanku Aplerback (13 min.), tam wysiadamy.
2. Już z przystanku zobaczymy przystanek metra linii U47 (wygląda jak tramwaj, dopiero potem wjeżdża pod ziemię), wsiadamy, jedziemy do stacji Dortmund hbf czyli na dworzec główny, tam wysiadka.
3. Z metra kierujemy się do stacji kolejowej DB lub S, są strzałki, blisko na jednej stacji podziemnej z metrem. Najlepiej już z przejściu podziemnym zobaczyć na rozkład jazdy pociągów i szukać połączenia z Dusseldorfem. W jedną stronę jechałem RER1, w drugą RER3 (jedzie trochę dłużej, ale był wcześniej). Jedzie się koło 50-75 min. Wysiadamy na przystanku Dusseldorf flughafen.
4. Idziemy przez dworzec do skytrain czyli kolejki łączącej z terminalami lotniska, wysiadamy na odpowiednim terminalu (jeśli wysiądziemy na złym z łatwością przejdziemy do drugiego pieszo w ciągu 3 min.).
W drodze powrotnej kupujemy bilet D w automacie na stacji Dusseldorf flughafen.
W sumie podróż trwa ok. 2 godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Filek lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Kwi 2014 12:17 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@imovane

mozesz przyblizyc, na czym polega ten bilet D? Gdzie moge znalezc opis rodzajow biletow w jakims ludzkim jezyku?;)
Musze dostac sie do Dortmund Airport do Dusseldorfu, moze byc dworzec kolejowy.
dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Paź 2017 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Witam, planuje dostac sie z DUS do DTM.

Wydaje mi sie poprawna trasa: DUS - Dusseldorf Hbf, przesiadka, Dusseldorf Hbf - Holzwickede, przesiadka, bus na DTM.

Pytanie: Jaki wybrac najkorzystniej bilet na VRR dla 2 osob i ile bedzie kosztowal? Czy jest bilet jednorazowy miedzystrefowy czy np. bilet czasowy (np 90 minut)?

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Paź 2017 20:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Chyba po prostu bilet jednorazowy D, o ile dobrze pamiętam obecny podział na strefy. Natomiast nie trzeba jeździć do dworca głównego w Düsseldorfie, jest wszak stacja przy lotnisku. Ale to oczywiście jeszcze kwestia, którą linią potem do Dortmund. Można poszperać w wyszukiwarce na stronie VRR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group