Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:55 

Loty: 354
Kilometry: 799 888
srebrny
Czy ktoś korzystał z publicznej komunikacji z tego lotniska do jakiś większych miast? Baden-Baden? Karlsruhe? Strasbourg?
Są niby miejskie autobusy, ale w przypadku niedzielnego lotu do WMI przyjeżdżają one na lotnisko za późno. Jakieś pomysły?

#2 PostWysłany: 18 Sty 2018 11:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 213
Kilometry: 249 545
Udało Ci się coś ustalić @maxima ?
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 18 Sty 2018 12:31 

Loty: 354
Kilometry: 799 888
srebrny
niestety nie - jedyna opcja to ostatni autobus na lotnisko i nocleg w hotelu vis a vis terminala (cena ok 46EUR)
Pisałam maila na lotnisko, ale nikt nie odpisał ;(

#4 PostWysłany: 10 Lut 2018 22:28 

Loty: 85
Kilometry: 125 454
niebieski
Faktycznie jest problem z tym lotniskiem, jeszcze po przylocie z WMI kursują autobusy do Centrum Baden Baden, a druga linia do mniejszych miasteczek to powrót na lot do Modlina to już problem. Nic nie kursuje wg. googla. Zostaje taryfa lub jak pisała poprzedniczka drogi hotel. Może od ostatniego wpisu ktoś coś wypróbował lub zna chociaż przybliżoną cenę taryfy?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 11 Lut 2018 20:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 213
Kilometry: 249 545
Niestety transport na poranny lot na chwilę obecną nie istnieje. Ja na lotnisku poznałem kilku Polaków i umówiliśmy się na wspólny transport rano taksówką - z centrum Baden-Baden 7 osobowe taxi wyszło 63€, do podziału na 7 osób cena do przeżycia ale nie wyobrażam sobie zapłacić tyle za jedną osobę.

Wrzucam też zdjęcie mapki komunikacji miejskiej:
https://image.ibb.co/cgvj5n/Baden_Baden.jpg
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 11 Lut 2018 22:05 

Jeżeli chodzi o lot niedzielny 8:50, to faktycznie nie widzę opcji transportu publicznego.
Ale jeżeli chodzi o FKB - WMI o 8:15 w pt, to pierwszy autobus z Baden Baden (285) - przyjazd o 6:40, powinien być ok. Ewentualnie 234 z Rastatt - pierwszy przyjeżdża już o 5:47.
Wyszukiwarka połączeń dla tego regionu: https://www.kvv.de/
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 11 Lut 2018 22:29 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 67 312
maxima napisał(a):
Czy ktoś korzystał z publicznej komunikacji z tego lotniska do jakiś większych miast? Baden-Baden? Karlsruhe? Strasbourg?
Są niby miejskie autobusy, ale w przypadku niedzielnego lotu do WMI przyjeżdżają one na lotnisko za późno. Jakieś pomysły?

Niestety, z Baden-Baden kursuje jedynie autobus nr. 285, a z Rastatt 234 i faktycznie są za późno na poranny lot w niedziele :( Ja miałam to szczęście, że loty były około Bożonarodzeniowe i wypadały w dni robocze, nie w niedziele :/

Polecam sprawdzić plan podróży tutaj, bo jest dokładniejsze niż Google: https://www.kvv.de/en/plan-trip/journey-planner.html

Widzę, że dormozg był/była szybszy, gdy ja pisałam posta, sorka za powtórzone informacje. :oops:
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 17 Lut 2018 12:14 

niebieski
Jest nocleg w pobliżu FKB z którego gość oferuje darmowy transport z i na lotnisko. Do znalezienia na popularnej stronie z wynajmem hoteli na litere B ;) . Przetestuje go i dam halo czy warto. Niestety wylot mam w niedzielę więc nie mam innej opcji z uwagi na brak jakiejkolwiek komunikacji publiczej w ten dzień. Nocleg ok. 150 zł na noc wychodzi, atutem jest, iż miasteczko leży praktycznie nad samym Renem, a także dla miłośników spotingu- po drugiej stronie lotniska. Miasteczko Sollingen.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 04 Mar 2018 20:20 

niebieski
Po pobycie małe subiektywne podsumowanie, lotnisko poprzez brak jakiekolwiek transportu publicznego w niedzielę jest nie przyjazne, poza tym płatność kartą w jedynym otwartym sklepie i resteuracji obok powyżej 10 euro. Zakup samej wody za 2,80 nie wchodzi w rachubę jak akurat nie masz euro. Daleko do Baden Baden i Karlsruhe. Gość z przybytku co opisałem nawiedzony, oczywiście nie przyjechał po mnie na lotnisko, telefon nie odpowiadał. Dobrze, że udało mi się namówić na transfer na wylot bo inaczej 6 km z buta. Jak nie musisz to omijaj tą destynację. Moim zdaniem oczywiście.
 Relacje PM off
dormozg uważa post za pomocny.

#10 PostWysłany: 11 Sty 2019 15:21 

A ktoś moze powiedziec ile kosztuje taxa z Baden Baden na lotnisko?
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 28 Sty 2019 23:07 

meexxx napisał(a):
A ktoś moze powiedziec ile kosztuje taxa z Baden Baden na lotnisko?

nikt mi nie odpisal ale napisze info bo moze ktos tez bedzie szukał:
z centrum Baden Baden mozna dojechac z taxi-ahmed.de za 35 euro (trzeba do nich napisać na stronie wiadomosc) , działa tez aplikacja mytaxi - cena z licznika była 42 euro (warto poszukac kodów rabatowych ja znalazlem i zaplacilem ostatecznie 33 euro)
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 05 Lut 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Ja z lotniska do miasta poszedłem pieszo, 14 km, na początku przyjemny spacerek przez las. W drugą stronę nie chciało mi się, a jak koledzy napisali publiczny transport na niedzielny poranny lot nie daje rady.
Moża próbować mytaxi z kodami zniżkowymi, szczególnie opłacalne przy kilku osobach. Mi aplikacja pkazywała w granicach 25 euro, ale mieszkałem pomiędzy miastem a stacją.

Przy jednej osobie poddaję jako propozycję to co zrobiłem ja: poszedłem 1,5 km pieszo na dworzec, podjechałem jedną stację pociągiem o 6.12 do Rastatt (miałem kontrolę biletów, więc uwaga). Stamtad przy dworcu startuje o 6.25 autobus X34 bezpośrednio na lotnisko za 2,6 eur, dojeżdża o 6.45, na 2 godziny przed odlotem. Niestety nie ma nic późniejszego, żeby zdąży ć na samolot o 8.50.

Generalnie pokpiłem sprawę, bo miałem pożyczyć auto, ale na kilka dni przed wszystkie zostały wybrane - zatem jeśli masz taki plan, zarezerwuj z wyprzedzeniem. No i czasem pojawiają się tanie przejazdy na blablacar, ale tuz już trzeba mieć szczęście.

#13 PostWysłany: 12 Lut 2019 18:50 

Loty: 56
Kilometry: 75 640
Rozeznałem wstępnie sprawę z dojazdem z FKB do Strasburga, gdyż wkrótce będę tak jechać. Można albo jechać przez Karlsruhe i pojechać Flixbusem albo pojechać pociągiem z pominięciem Karlsruhe; pierwszy odcinek pokonuje się autobusem do Rastatt lub Baden-Baden.

Wg strony DB pociąg Rastatt / Baden-Baden - Strasburg kosztuje aż 18,30 / 19,50 EUR. Rozwiązaniem pozwalającym na znaczące oszczędności jest wybór połączenia do Kehl, cena spada do 9,20 / 10,00 EUR. Kehl to niemieckie przygraniczne miasteczko w aglomeracji Strasburga, do centrum miasta spod dworca dojeżdża tramwaj.
 Relacje PM off  

[ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości