Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Paź 2018 08:50 
Awatar użytkownika

niebieski
Wyżej wymieniona Machakhela jest otwarta 24h. Przy okazji można zaliczyć poranne zwiedzanie pobliskiego starego miasta.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 17 Lis 2018 18:42 
Awatar użytkownika

Loty: 85
Kilometry: 105 195
Będąc w ilstopadzie w Tbilisi, własciciel hostelu, polecił mi tą knajpe, które ja równiez polecam

Jest to Adjarian Khachapuri przy Rustaveli Ave 24 / Lagidze Str 1
Jak nazwa mowi zajmują się wyłącznie z khachapurami.
Klimat miejsca przypomina ery komunistycznej, ale jak właściciel hostelu mi powiedział knajpa ma ze 80 lat.
Nie sprzedają tu alkoholu, natomiast można dostać przepyszne lemoniady własnej roboty.
Mają ze 6 smaków (pamiętam tylko granat, czekolada i biała czekolada).

Duze porcje i naprawdę smaczne i świeże.
Menu po gruzińsku i po angielsku.

Image
Image
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 23 Lut 2019 16:04 
Awatar użytkownika

srebrny
Też byłem w Adjarian Khachapuri, zgadzam się, że smacznie, zalecam ostrożność w doborze porcji i dań, bo mogą okazać się zbyt duże :) Co do wnętrza to nie tyle przypomina czasu komuny, co metro :)

Ostatnio edytowany przez ghostwriter, 24 Lut 2019 09:54, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
friderikos lubi ten post.

#44 PostWysłany: 24 Lut 2019 02:25 
Awatar użytkownika

srebrny
Jak już wypłynął wątek na wierzch to swoje 3 grosze wtrącę na temat osławionej tu Rachy.
No cóż. Byłem. Na wszelki wypadek nie raz, żeby nie było, że może jakoś źle trafiłem czy zły nastrój miałem. Do tego wydało mi się obowiązkowe dla forumowicza.
I... hmm... jakby tu delikatnie... D... nie urywa. Na plus: winko owszem tanie i pijalne. Jedzenie też zjadliwe i drogo bardzo nie jest. Ale: bród, smród i ubóstwo a obsługa delikatnie mówiąc niegrzeczna żeby dosadniej nie określić. Nie żebym jakoś za luksusami przepadał. Przyzwyczajony jestem do spelun dla lokalsów w Indiach. Ale znajoma przesiadała się kilkukrotnie bo zatęchłego smrodu wytrzymać nie mogła. (A smród głownie od grzyba i pleśni porastających ściany, którymi to zresztą nikt się nie przejmuje.) Może jak ktoś komuny nie pamięta to pieje z zachwytu nad GSowskim klimatem gdzie kelnerka szmatą przypomina klientom kto tu rządzi i łaskę zrobi, ze obsłuży. Ja pamiętam i uważam za czasy słusznie minione. Taniość też trochę dyskusyjna. 0,65 za chinkali owszem niedużo. Ale biorąc pod uwagę, ze bodajże za 0,70 można zjeść takie chinkali na tarasie restauracji przy górnej stacji funikularu na białym obrusie i z super panoramą Tbilisi przed oczyma zamiast ceraty i grzyba na ścianach to już te 0,65 się jakby mniej konkurencyjne robi. Pójść i zjeść można, szczególnie jak ktoś chce się przekonać jak wygląda osławiona "niemal forumowa" knajpa ale polecić za spokojnym sumieniem bym nie mógł.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Michal Szyszka uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Także polecam Maspindzelo, czekałem 15 minut w kolejce do wejścia, ale zdecydowanie warto było, świetne chinkali serowe! Ceny generalnie nieco wyższe (po 0,80-0,90 za szt), ale jest fantastyczne jedzenie :D

#46 PostWysłany: 16 Maj 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Loty: 95
Kilometry: 156 953
byłem w Racha - jak ktoś chce się tanio najeść to miejsce jest dobre. Kebab smaczny - wiele razy jadłem lepsze, ale zawiedziony i tak nie byłem. Winko jak ktoś wyżej napisał tanie (chyba 7 lari za karafkę) i nie jest złe.
Syfu ani brudu nie zauważyłem, pani stołówkowa niezwykła - jednocześnie, parzy kawę, kroi sałatkę i podlicza rachunek na liczydle. Nie jest to świetna restauracja, ale nie rozumiem tych opisów że syf smród i ubóstwo. Ot, stołówka.
Z bardziej normalnych restauracji:
- Ezo. Bardzo dużo stolików, z czego połowa na dziedzińcu co tworzy bardzo przyjemną atmosferę (coś jak na dziedzińcach w Budapeszcie). Jedzenie bardzo smaczne, jedynie wołowina im nie wyszła podczas naszej wizyty. Ale np. sałatka Joljoli (nie wiem czy dobrze piszę nazwę tego warzywa i sałatki) z piklowanego jakiegoś warzywa bardzo mi przypadła do gustu, podobnie jak warzywa w sosie pomarańczowym, oraz danie podobne do Ostri, choć nazywało się inaczej, nie pamiętam jak.
- Cafe Leila: wege knajpka z bardzo dziwnym wystrojem wnętrza oraz przepysznym jedzeniem. Trochę drogo w odniesieniu do wielkości porcji, ale polecam.
- nie udało nam się tam dostać ale wielu lokalsów polecało Salobie Bia (niedaleko Ezo). Trzeba zrobić rezerwację bo lokal jest mały.
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 04 Wrz 2019 22:29 

Loty: 66
Kilometry: 79 244
Salobe Bia - świetne miejsce. Rewelacyjne jedzenie. Przyjemna miejscówka.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 06 Wrz 2019 10:26 

niebieski
Gdyby ktoś nocował w okolicy Gorgasali Squre to polecam restaurację Ortachala:
https://www.google.com/maps/place/Ortac ... 44.8268708
Dobre jedzenie i rozsądne ceny.
 Relacje PM off  

[ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości