Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cayo Coco - Hawana
#1 PostWysłany: 28 Lip 2016 01:25 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Jakiś pomysł jak dostać się najprościej z Cayo Coco do Hawany? Kończymy nasz pobyt paroma dniami na Cayo Coco lecz wylot do Europy mamy z Hawany; lotów w interesujący mnie dzień nie ma, a ryjąc zagraniczne fora nic nie mogę znaleźć... Ktoś przerabiał ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#2 PostWysłany: 28 Lip 2016 07:02 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 9
Loty: 44
Kilometry: 134 820
taksówka To najprościej Albo do Moron lub dalej do Ciego Avilla i Viazul Chyba że pociągiem do Ciego z Moronu Fajne doświadczenie jezeli nie boicie się lekkiego ekstremum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#3 PostWysłany: 28 Lip 2016 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
wiciu napisał(a):
Jakiś pomysł jak dostać się najprościej z Cayo Coco do Hawany? Kończymy nasz pobyt paroma dniami na Cayo Coco lecz wylot do Europy mamy z Hawany; lotów w interesujący mnie dzień nie ma, a ryjąc zagraniczne fora nic nie mogę znaleźć... Ktoś przerabiał ten temat?


z cayo coco musiz się dostać do moron
z moron - autobusem do ciego de avilla za grosze, z centrum miasta jakoś tak lecą
a z ciego de avilla - jest dużo przewoźników dalej w kierunku havany , i wcale nie viazulem który jest drogi - najdrozszy :)
jasne że moze byc gdzies przesiadka , Ja tak miałem bo niekoniecznie coś leci az do samej havany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#4 PostWysłany: 28 Lip 2016 09:35 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 9
Loty: 44
Kilometry: 134 820
tak Tylko mała uwaga że nie każdy kierowca weżmie turystę do autobusu Przerabiałem to teraz w czrwcu 2016 i niestety czasem zostaje ViazulAha no i pociąg Ciego do Havany też jeżdzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#5 PostWysłany: 05 Sie 2016 13:40 

Rejestracja: 04 Sty 2016
Posty: 11
Jeśli potrzebowałbyś lokum w Moron to tu zamieszczam wizytówkę: http://taxiamigo.pl/preview/11 (25 CUC za dobę dla 2 osób). Wjazd do Cayo Coco 2 CUC, wyjazd też 2 CUC (jak się jedzie autem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#6 PostWysłany: 18 Paź 2016 23:01 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 2
Witam,
W tym roku w grudniu lecę pierwszy raz na Kubę do Cayo Coco. Lecę z chłopakiem i rodzicami, lecimy z biurem podróży, które niestety poinformowało nas dzisiaj, ze nie świadczy wycieczek lokalnych z Cayo Coco :/
Czy ktoś z Państwa mógłby nam powiedzieć co warto zwiedzić?
Jak poruszać się po Kubie?
Czy warto wypożyczyć samochód?
Czy na miejscu będziemy mogli kupić od lokalnych biur jakieś wycieczki?
Chcielibyśmy na pewno odwiedzić Hawanę.
Niestety nikt z osób lecących nie mówi po hiszpański, jedynie w język angielskim.
Ile euro zabrać zabrać ze sobą na osobę?
Będę wdzięczna za pomoc i udzielone rady. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#7 PostWysłany: 18 Paź 2016 23:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Jak lecisz biurem podróży, to na większość pytań to oni mogą ci odpowiedzieć.
A jak coś, to polecam: kuba,forum,1514
No i przewodnik Rough Guides albo Lonely Planet. Jak kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#8 PostWysłany: 19 Paź 2016 00:00 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Na CayoCoco w hotelach spokojnie kupicie wycieczki, zapewne z biura Gaviota. To państwowy monopolista. Po angielsku powinniście się dogadać w hotelach. Hawana z biura to raczej tylko samolotem więc, szykujcie się na większy wydatek.

Z wypożyczeniem auta może być problem, popyt duży a podaż mała, wszak gospodarka sterowana centralnie. Zatem im wcześniej zarezerwujecie tym lepiej, a i to gwarancji nie da.

Hawana na własną rękę to wyjazd co najmniej kilkudniowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#9 PostWysłany: 19 Paź 2016 07:41 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Z wypożyczeniem auta problemów nie będzie, bo z turystyki się wyspa utrzymuje.
Za ubezpieczenie auta trzeba liczyć tyle samo, co za wypożyczenie, ale gdy weźmiecie na 4osoby, to się opłaca. Paliwo tez w cenach auropejskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#10 PostWysłany: 19 Paź 2016 10:07 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 2
Niestety biuro podróży informację jaką udzieliło to, że na pewno na miejscu będą lokalni tour operatorzy i znajdziemy jakieś wycieczki.
Biuro podróży z którym lecimy zachowało się bardzo nieprofesjonalnie. W momencie wpłacania zaliczki na Kubę, wycieczki fakultatywne były dostępne, a około 1,5 miesiąca przed wylotem, okazuje się że biuro podróży w okresie zimowy nie bedzie świadczyć żadnych wycieczek lokalnych w Cayo Coco. Niestety nie zamierzali poinformować wcześniej klientów o tym fakcie. Dowiedziałam się przez przypadek chcąc sprawdzić ceny wycieczek na stronie biura podróży, jednakże zakładka z wycieczkami lokalnymi zniknęła. Biuro podróży również zmieniło nam lotnisko lądowania. Mieliśmy lądować w Cayo Coco a lądujemy w Abel Santa Maria, co jest dla nas kolejnym rozczarowaniem. Wybraliśmy to biuro podróży i miejsce Cayo Caco ze względu na bliskość lotniska, gdyż po tak długiej podróży, podróż jeszcze autobusem przez 4h do hotelu będzie wyczerpująca.
Dlatego bardzo zależy mi na informacjach związanych z Cayo Coco.
Co warto zwiedzić w tej części wyspy?
Jakim środkiem transportu się poruszać?
Ile zabrać euro ze sobą?
Czy lepiej zwiedzać wyspę na własną rękę czy kupić wycieczkę u lokalnego tour operatora?
Nie zależy mi abym 10dni spędziła tylko w hotelu :/ dlatego te wszystkie informacje są dla mnie ważne, gdyż w interniecie nie mogłam znaleźć za dużo na ten temat.
Na wielu forach są informacje odnośnie miasta Hawana, Varadero, jak poruszać sie po wyspie i gdzie nocować itp. Nie ma za dużo informacji odnośnie samego Cayo Coco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#11 PostWysłany: 19 Paź 2016 10:29 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ktos juz polecał przewodnik Lonely Planet.
Kup Kubę, na pewno znajdziesz sporo informacji o Cayo Coco.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#12 PostWysłany: 19 Paź 2016 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
@kasikkk - co to jest Cayo Coco ?- cypel, na którym po każdym z boków jego są hotele i plaże a po środku ciągnie się droga do samego końca - Plaża Pilar - niby najpiękniejsza na samym końcu Cayo Gullermo , ale nie jest najpiękniejsza.... dalej jest Cayo Guillermo za Cayo Coco :)
widziałem tylko Cayo Guillermo bo po co patrzeć na Forda, skoro mogę patrzeć na Mercedesa....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#13 PostWysłany: 19 Paź 2016 10:41 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 9
Loty: 44
Kilometry: 134 820
cayo niestety to tylko resorty i plażowanie. Mawet do najbliższego Moron tylko taxi więc pewnie lepiej z hotelu dopytać się o wycieczki np. Trinidad Havana i Santiago to już duze odległości więc trzeba się zastanowić nad tym No i dojazd do tych miast jest drogi i długi. Na miejscu zapytaj się lokalnych za ile i co polecają. Oczywiście ceny wstępne jakie podadzą bedą z kosmosu. Każda ilość waluty jest do wydania iwęc trudno powiedzieć ile trzeba zabrać z sobą. I tak za większość rzeczy płacisz w CUC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#14 PostWysłany: 23 Paź 2016 11:51 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
Niestety wyjazd z Cayo coco jest dość drogi, my próbowaliśmy dogadać się z biurem podróży w hotelu, jeśli miałby wolne miejsce podczas wycieczek fakultatywnych, to czy mógłby nas zabrać tylko w jedną stronę, ale niestety bezskutecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#15 PostWysłany: 24 Paź 2016 12:38 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 3
03.11. planujemy przedostać się z Cayo Coco (z lotniska) do Hawany.
Może jeszcze ktoś ma w planach taki przejazd i chce się przyłączyć? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#16 PostWysłany: 24 Paź 2016 12:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Marciak napisał(a):
Niestety wyjazd z Cayo coco jest dość drogi, my próbowaliśmy dogadać się z biurem podróży w hotelu, jeśli miałby wolne miejsce podczas wycieczek fakultatywnych, to czy mógłby nas zabrać tylko w jedną stronę, ale niestety bezskutecznie.

Mądrze robią-nie podcinają gałęzi na której siedzą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#17 PostWysłany: 24 Paź 2016 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Marciak napisał(a):
Niestety wyjazd z Cayo coco jest dość drogi, my próbowaliśmy dogadać się z biurem podróży w hotelu, jeśli miałby wolne miejsce podczas wycieczek fakultatywnych, to czy mógłby nas zabrać tylko w jedną stronę, ale niestety bezskutecznie.


Myślę że jest to jakiś pomysł......i chwali się., ale nie mówcie że nie zamierzacie wracać z nimi.. powiecie na miejscu jak dojedziecie do Havany czy tam gdzie chcecie uciec z plażowania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#18 PostWysłany: 24 Paź 2016 16:17 

Rejestracja: 28 Lut 2012
Posty: 176
SEYMURIA napisał(a):
03.11. planujemy przedostać się z Cayo Coco (z lotniska) do Hawany.
Może jeszcze ktoś ma w planach taki przejazd i chce się przyłączyć? :)


my będziemy próbowali ale około 24.11.... ;) niestety też nastawiamy się na jakieś drogie TAXI + autobus z Moron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#19 PostWysłany: 29 Gru 2016 12:10 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Hej,
Czy orientuje się ktoś ile kosztuje taksówka z cayo coco do Moron?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Coco - Hawana
#20 PostWysłany: 29 Gru 2016 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Fiona napisał(a):
Hej,
Czy orientuje się ktoś ile kosztuje taksówka z cayo coco do Moron?


ile wynegocjujesz... 25-35 usd około
Góra
 Profil Relacje PM off
Fiona lubi ten post.
Fiona uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group