Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Paź 2015 18:39 

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 9
Loty: 43
Kilometry: 104 574
Jak z Banaue można dostać się do Sagady ile mniej więcej ta trasa zajmuje czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 31 Paź 2015 12:48 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 33
Loty: 20
Kilometry: 43 668
Zbanowany
Takie dziwne pytanie: czy da się tam poruszać w samych sandałach trekkingowych? Czy lepiej jakieś półbuty albo coś większego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Lis 2015 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
@zegarmistrz85

Autobusem, nie jechałem więc dokładnie nie powiem ale ok 1-2 godz.



pavvel napisał(a):
Takie dziwne pytanie: czy da się tam poruszać w samych sandałach trekkingowych? Czy lepiej jakieś półbuty albo coś większego?


@pavvel Dasz radę, byle nie w japonkach (chociaż i to by przeszło ale już trochę niebezpiecznie jak to w górach) 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 02 Lis 2015 19:33 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 33
Loty: 20
Kilometry: 43 668
Zbanowany
Znalazłem ciekawą stronkę o Banaue, może komuś się przyda: http://tourbanaue.com/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Lis 2015 10:09 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 48
Loty: 114
Kilometry: 235 566
Jestem w niedzielę rano w Banaue, chciałbym od razu pojechać do Sagady.I tutaj mam pytanie czy orientuje się ktoś jak wygląda opcja transportu powrotnego z Sagady do Banaue? Chcemy zobaczyć jaskinie wiec powrót późnym popołudniem.Busy prywatne jeżdżą na tej trasie cały dzień?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Lis 2015 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
raczej bedziesz skazany na przejazd z przesiadka w Bontoc
powroty do Bontoc - ostatni o 13stej, ale trzeba jechac tym o 12stej, zeby zdazyc z Bontoc do Banaue
szczegoly w informacji turystycznej w Sagadzie, gdzie zobowiazany bedziesz zaplacic oplate rejestracyjna - jest sprawdzana na popularnych szlakach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Teraz da się już kupić bilet przez internet na stronie zbiorczej Pinoy Travel https://www.pinoytravel.com.ph/
Góra
 Profil Relacje PM off
thurin.cz uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Będę lądował o 11 w Manili. Myślicie, że uda mi się ogarnąć bilet do Banue na ten sam dzień o 21? Czy lepiej zarezerwować bilety przez neta?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Wrz 2016 22:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Powinieneś dać radę, ja tak kupowałem (tego samego dnia). Ale jeśli chcesz być pewien to zawsze net jest lepszą opcją
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Wrz 2016 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Kilka słów na temat moich doświadczeń z transportem Manila-Banue-Manila. W pierwszą stronę dotarliśmy do Manili w godzinach mocno popołudniowych i od razu chcieliśmy przedostać się w okolice dworca aby kupić bilety na nocny autobus. Szybka decyzja - TAXI. Korki były przeogromne, poruszaliśmy się wolniej niż na piechotę, w dodatku bez klimatyzacji. Znacznie szybciej zaszlibyśmy na piechotę z włączoną nawigacją. Jak wiadomo alternatywy są 2 - Ohayami albo Florida. Zrobiliśmy szybki rekonesans i okazało się, że Ohayami jest znacznie bardziej oblegany i nie ma wolnych miejsc. Możliwa była jazda tylko na dokładkach na środku, czego sobie nie wyobrażam. Na dworcu Ohayami mnóstwo turystów i pewnie dlatego wszystkie miejsca zostały wykupione. Uratowała nas Florida - cena minimalnie wyższa ale naprawdę nieznacznie, tłumów nie było i bilety bez problemu kupiliśmy. Warunki całkiem OK.

Nieco gorzej miała się sprawa z powrotem. Po przyjeździe jeepneyem z Batad do Banaue od razu udaliśmy się po bilety. Nie pamiętam czy nie znaleźliśmy kasy Ohayami czy nie było biletów ale znów podróżowaliśmy Floridą. Bilety kupione zostały rzutem na taśmę w jakiejś konfiguracji 3+1 i to jeden było chyba nie miejscu dla kierowcy zastępczego na środku autokaru. Tak czy siak mieliśmy szczęście. Jeszcze później była śmieszna akcja ponieważ najpierw porozsiadaliśmy się według upodobań ale z dopływem ludzi na kolejnych przystankach przenosiliśmy się na nasze miejsca. Jedno z naszych numerowanych miejsc zajęła jakaś współpasażerka, która po interwencji kierowcy podróżowała na plastikowym mini krzesełku na środku autokaru :) Nadmienię jeszcze żeby wystrzegać się miejsc na końcu autokaru. My na powrót dostaliśmy właśnie takie i za nic nie można było zasnąć, tak bardzo rzucało nami na zakrętach i nierównościach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 21 Wrz 2016 14:43 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Koala22 napisał(a):
Teraz da się już kupić bilet przez internet na stronie zbiorczej Pinoy Travel https://www.pinoytravel.com.ph/

Kupiłem właśne "na próbę" 1 bilet w Ohayami (potrzebuje jeszcze kilka ;) ), rezerwacja wygląda tak- najpierw składa się jakby zapytanie (booking request) i otrzymuje się numer rezerwacji, po dwóch dniach dostałem maila, że rezerwację można opłacić, jest opcja paypal-entropay przechodzi. Do ceny 450php doliczają opłaty, tak że koszt ostateczny biletu to 521,1 php. Można rezerwować zarówno Ohayami, jak i Florida.
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 21 Wrz 2016 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@thurin.cz a jaką konkretnie trasę wybrałeś?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Wrz 2016 17:02 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Sampaloc, Metro Manila- Banaue
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Wrz 2016 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Już wiem czemu mi nie szukało :D
Wpisywałem Banue zamiast Banaue :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Gru 2016 11:18 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 4
Witam,
za kilka dni Manila i tarasy Banaue, chcemy na tarasach spędzić półtora dnia, moje pytania są następujące:
1/ którą trasę wybrać jak na tak krótki pobyt, skoncentrować się tylko na bliskiej okolicy Banaue czy też Safaga i Batad?
2/ gdzie poszukać przewodnika i czym się kierować, może kogoś możecie polecić?
3/ czy zna ktoś opcję powrotnego transportu do Manili aby być około 4:30 rano (lub wcześniej) w Manili, ponieważ o 7:00 mamy odlot na Conor, wypadałoby wpaść na lotnisko 5:30
4/ ile czasu poświęcić na transport na lotnisko po wyskoczeniu z autobusu w Manili, polecacie taxi?
5/ czy oprócz autobusu w drodze powrotnej jest szansa na znalezienie innego środka transportu aby być nieco wcześniej w Manili?
6/ czy wstępne założenia są mądre jeśli chodzi o kondycję:
08.12 16:00 wysiadamy w Manili zmęczeni po podróży z Europy
08.12 21:00 wsiadamy do autobusu do Banaue (nocleg)
09.12 06:00 wysiadamy w Banaue i szukamy noclegu, szybka kąpiel i wyprawa na tarasy
10.12 na drugi dzień ponowna wyprawa na tarasy a wieczorem powrót nocnym autobusem do Manili, jeśli jednak autobus przyjeżdża do stolicy dopiero 5:30 i później to musimy czas na tarasach skrócić i wracać np późnym popołudniem


z góry dziękuję za wskazówki
Krzysiek
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 08 Gru 2016 04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Banaue a sagada to zupełnie dwie różne sprawy
Popatrz może najpierw na mapę
I poczytaj, wszystkie odpowiedzi na twoje pytania już padły
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Sty 2017 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Pytanko do osób które były w tych miejscach.
Plan jest następujący.
1 dzień - rano przyjazd do Banaue. Zostawiamy duże plecaki przepakowujemy się do małych i trekking do Batad. Tam zostajemy na noc.
2 dzień - wyjazd do Sagady. I tu pytanie jak najlepiej się stamtąd wydostać aby dotrzeć o ludzkiej porze do Sagady. Tutaj również nocleg.
3 dzień - rano wyjazd do Banaue i wieczorem powrót do Manili.

Czy to wg Was jest do ogarnięcia? I gdzie można ewentualnie zostawić nasze duże plecaki w Banaue(informacja turystyczna?).
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Sty 2017 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Naprawdę nikt nie przerabiał choć podobnej trasy? :(
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Sty 2017 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
proponuje nocleg w Batad z bagażami, tam nocleg/treking
następnego dnia jedziesz rano(pierwszy bus z Batad do Banaue chyba o 8 rusza) do Sagady tam nocleg/jaskinie/trumny (jaskinie jeszcze tego samego dnia zrobisz)
o 13 bodajże masz bezpośredni autobus do Manili z ryneczku albo o 18/19 z Banaue
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lapka88 lubi ten post.
lapka88 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 19 Sty 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Dzięki. Tak pewnie zrobimy. Bilety do Banaue i z powrotem mam już kupione więc jedno z głowy.
Wstępnie zrobimy tak jak piszesz. Z Banaue do Batad pierwszym lepszym transportem. Tam nocleg.
Następnie Sagada.
I ostatni dzień wracamy do Banaue i stamtąd powrót o 19:00.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group