Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Paź 2022 18:32 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Napisałem do hotelu, który mam zarezerwowany na Dhigurah z pytaniami o plaże i odpowiedzieli mi tak (tłumaczenie automatyczne):

"Wyznaczona plaża bikini znajduje się około 100 metrów od hotelu. Plaża tuż przed hotelem jest przeznaczona dla turystów i można ją wykorzystać do pływania i relaksu.
Są znaki „no bikini”, ponieważ niektórzy turyści wchodzą na wyspę w bikini.
Kiedy wychodzisz na ulicę lub w okolicę, powinieneś nosić T-shirt i szorty. Taka jest zasada, ale kiedy przyjedziesz na Wyspę, będziesz wiedział, że zasady są bardzo elastyczne.
W przeciwieństwie do innych wysp na Malediwach, Dhigurah jest inna, ponieważ t większość hoteli znajduje się poza dzielnicą mieszkaniową i obszary, w którym znajdują się hotele, miejscowi nie przyjdą."

Wiadomo, że bez względu na sytuację nikt nie odpisze, że są ograniczenia i niczego nie wolno i najlepiej nie przyjeżdżać.

Ciekawa będzie zatem opinia z pobytu @ps2slim1 , na którą czekam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dagmara Mizia uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 18 Paź 2022 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Na Facebooku jest grupa poświęcona wyjazdom do tego kraju, dość spora, na temat Dhigurah można tam znaleźć prawie wszystko. Też pytałem tam o te opinie i każdy kto był na tej wyspie mówi, że nic się nie zmieniło. 4 km bikini Beach w dalszym ciągu dostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Przemm uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 19 Paź 2022 12:38 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Jako uzupełnienie o Dhigurah - napisała do mnie osoba, która wróciła bardzo niedawno z wyspy i stwierdziła, że:
1. plaża bikini jest spora,
2. w stroju kąpielowym można w praktyce chodzić plażą od plaży bikini do łachy/sandbanku i po sandbanku,
3. do "centrum miasta" , tam gdzie mieszkają lokalni i są sklepy nie chodzi się w kostiumie ale w przypadku chodzenia, gdy kobieta była tam w krótkich szortach i krótkich sukienkach to nikt nie zwracał uwagi i nie było to problemem,
4. na terenie hotelu, w tym na tarasie można być w kostiumie kąpielowym.

Z innego źródła, ktoś zwracał uwagę, że w święta zdarza się, że lokalni piknikują w okolicy łachy/sandbanku i wtedy strój kąpielowy nie jest wskazany - co jest logiczne i zrozumiałe dla mnie.

Wg mnie zatem, jeden dziwny wpis nie powinien być powodem paniki ani zmiany planów (ale warto zweryfikować wątpliwości) i jeśli chodzi o mnie, to podtrzymuję ideę pobytu na Dhigurah na początku przyszłego roku zgodnie z planem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 19 Paź 2022 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
I tego się trzymamy, ja będę na początku grudnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Paź 2022 14:18 

Rejestracja: 26 Paź 2022
Posty: 1
Jak wyglada transport na wyspe Dhigurah?
Mozna dostac sie tam jakims speed boat z Male, albo ktorys guest hotel organizuje transport?
Bede od 8 listopada do 13, ale przylot mamy o 20 wiec pewnie bede musial spedzic noc w Male?
I nie wiem czy na tak krotki pobyt oplaca sie plynac na dalsza wyspe?
Bede pierwszy raz na Malediwach wiec kazda wskazowka bardzo cenna.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Paź 2022 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Na Dhigurah pływają 2 speedboaty dziennie, ostatni o 15. Będziesz musiał spędzić noc w Male/Hulhumale i następnego dnia przepłynąć na Dhigurah. Koszt na tą chwilę to 55 dolarów w jedną stronę. Transfery można załatwić samemu przez Atoll Transfer, można też napisać do gospodarza, który się tym wszystkim zajmie i załatwi to za Ciebie.

Ewentualnie przy większej ilości osób, można zorganizować prywatną łódź, w tej sprawie też najlepiej kontaktować się z właścicielem hotelu.

Ja dostałem taką wiadomość z opcjami transferu:

Cytuj:
We do have 2 options transfer from airport to dhigurah every day,

1-speedboat,
Daily two speedboat from airport to dhigurah
-1st speedboat departure from airport at 11 am
-2nd speedboat departure from airport at 3 pm
Speedboat from dhigurah to airport,
-1st speedboat departure 6:30 am.
-2nd speedboat second speedboat at 3 pm .
Per person 55.00 USD one way.

2-Domestic flight,
Daily few flight each way and domestic flight will be landing close domestic airport and from domestic airport to dhigurah by speedboat.
Flight time 30 minutes and 20 minutes speedboat.
Per person 145.00 USD one way.
Góra
 Profil Relacje PM off
kmalczewski lubi ten post.
kmalczewski uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 26 Paź 2022 17:29 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Tak jak już wspomniał @timu, na Dhigurah pływa tzw. szybka łódź (speed boat) 2 razy dziennie (przed południem i o 16 lub 15 zależnie od dnia tygodnia) i z Dhigurah do Male też dwa razy (rano o 6:30 i w środku dnia).
Przylot o 20 to nocleg i rejs następnego dnia, chyba że celem jest wyspa, do której odpływa jakiś nocny, publiczny prom (public ferry) o ile takowy jest.
Moim zdaniem opłaca się na trochę dalszą wyspę, bo co to za różnica, czy płyniesz łodzią 30-40 minut, czy 1,5-2 godz (jak w przypadku Dhigurah) jeśli i tak lecisz z (chyba) daleka na upragniony urlop? Lepiej spędzić go optymalnie i przyjemnie a nie kierując się o ok. godzinę krótszym czasem transportu na wyspę. To już raczej przeanalizuj jak się mają Twoje godziny przylotu i wylotu do oferowanych opcji transportu, żeby nie tracić dnia na powrót z wyspy dzień wcześniej i nocleg w Male czy Hulhumale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Lis 2022 07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2010
Posty: 92
Loty: 128
Kilometry: 216 022
Ciekaw jestem skąd się biorą te ceny transferów speedboatem? My płaciliśmy po 45 dolarów od osoby (cena na listopad 2022 - z lotniska do Dhigurah popołudniowym kursem). I jeszcze lokalny wysłannik hosta odbierał nas z lotniska, pomagał, zaprowadził na przystań, gdzieś zaraz pobiegł do apteki i kupił wody i zimne kawki (chyba apteka to jedyne sensowne miejsce na lotnisku na tego typu drobne zakupy) i poczekał aż wsiądziemy do speedboat (niestety wyjazd był prawie godzinę opóźniony). Zakładam, że są różne cenniki Dla turystów i miejscowych. Oczywiście nie żałuje nikomu dodatkowego zarobku. Za tą opiekę i miłe przywitanie niech sobie lokalny przedsiębiorca zarobi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Gru 2022 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 161
Kilometry: 349 000
srebrny
@Grover gdzie kupowaliście transfer z Male do Dhigurah. Hotel, w którym będę w styczniu na Dhigurah zaoferował mi transfer za 60$/pax - porównując to z Twoją kwotą i 4 podróżnymi mam kwotę oszczędności 120$ (w dwie strony), więc jeżeli jest szansa zaoszczędzenia, to chętnie bym do zrobił.

Druga sprawa, to jestem ciekaw opinii osób, które ostatnio były na Dhigurah, m. in.:
- jakie restauracje polecacie (w hotelu mamy wykupione tylko śniadania)?
- jakie wycieczki polecacie i jaki był ich koszt?
- czy będąc kilka dni na Dhigurah warto sobie zrobić kilkugodzinną wycieczkę na inną lokalną wyspę – można przykładowo popłynąć na Dhangethi?
- jakie aktywności polecacie na Dhigurah poza spacerami, opalaniem i snoorkelingiem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Gru 2022 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Michal Szyszka napisał(a):
@Grover gdzie kupowaliście transfer z Male do Dhigurah. Hotel, w którym będę w styczniu na Dhigurah zaoferował mi transfer za 60$/pax - porównując to z Twoją kwotą i 4 podróżnymi mam kwotę oszczędności 120$ (w dwie strony), więc jeżeli jest szansa zaoszczędzenia, to chętnie bym do zrobił.

Druga sprawa, to jestem ciekaw opinii osób, które ostatnio były na Dhigurah, m. in.:
- jakie restauracje polecacie (w hotelu mamy wykupione tylko śniadania)?
- jakie wycieczki polecacie i jaki był ich koszt?
- czy będąc kilka dni na Dhigurah warto sobie zrobić kilkugodzinną wycieczkę na inną lokalną wyspę – można przykładowo popłynąć na Dhangethi?
- jakie aktywności polecacie na Dhigurah poza spacerami, opalaniem i snoorkelingiem?


Najlepsze jedzenie w Dhiguveli, szczególnie Sizzling Prawns ♥️ poza tym miejscem raczej mało co mi smakowało, może jeszcze w White Sand.
Poza snorkelingiem tam nie ma co robić. My byliśmy na Malediwach 15 dni i żałuję, że nie 7. Polecam Manty, Rekina Wielorybiego, można z Dhigurah wyskoczyć też do dwóch resortów - Amaya lub Centara Grand.
Ceny wycieczek warto negocjować. Warto ustalić też dwie ceny na zasadzie, płyniemy na rekina Wielorybiego ale jak go nie będzie liczycie jak za zwykły snorkeling. Ja płaciłem za Whale Sharka 50$, Manty 40$, Amaya to 92 $ za wstęp do wykorzystania na barze plus 90$ za całą łódkę do podziału. Centara życzy sobie 150 za wejście plus podatki plus łódź. Zwykły snorkeling 30$.

Za speedboata z Sunrise by White Sand policzyli nam po 55 dolarow.
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal Szyszka lubi ten post.
Michal Szyszka uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 20 Gru 2022 22:21 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 20
@Grover Jakie sa ceny jednodniowych wycieczek na resorty? Lece za kilka miesiecy z dwojka dzieci i powoli mysle jak spedzic ten wymarzony przez Nie czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Gru 2022 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Przecież masz napisane w poście wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Gru 2022 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2010
Posty: 92
Loty: 128
Kilometry: 216 022
Michal Szyszka napisał(a):
@Grover gdzie kupowaliście transfer z Male do Dhigurah. Hotel, w którym będę w styczniu na Dhigurah zaoferował mi transfer za 60$/pax - porównując to z Twoją kwotą i 4 podróżnymi mam kwotę oszczędności 120$ (w dwie strony), więc jeżeli jest szansa zaoszczędzenia, to chętnie bym do zrobił.

Druga sprawa, to jestem ciekaw opinii osób, które ostatnio były na Dhigurah, m. in.:
- jakie restauracje polecacie (w hotelu mamy wykupione tylko śniadania)?
- jakie wycieczki polecacie i jaki był ich koszt?
- czy będąc kilka dni na Dhigurah warto sobie zrobić kilkugodzinną wycieczkę na inną lokalną wyspę – można przykładowo popłynąć na Dhangethi?
- jakie aktywności polecacie na Dhigurah poza spacerami, opalaniem i snoorkelingiem?


- Najlepszą (i najdroższą) restauracją jest chyba Dhiguveli przy hotelu Bliss (polecam tam lody kokosowe). Smakowały nam też proste dania w UFA Escape. Jeżeli chodzi o jedzenie malediwskie to postawcie sobie poprzeczkę nisko. Na wyspach dominują proste składniki, proste jedzenie. Oczywiście nie ma sensu zamawiać pizzy czy hamburgerów, ktore uchodzą za zachodnie jedzenie i są nienaturalnie drogie.
- Wszyscy i tak kończą na wycieczce na rekiny wielorybie. Wiadomo, że trzeba spróbować, a nuż się uda. Podobno szanse zobaczenia rekinów to 50%. Chyba płaciliśmy po 60 dolców ale mieliśmy kolejnego dnia jeden snoorkling gratis. Generalnie to nie chodziliśmy po wyspie szukając wycieczek, nie wydzwanialiśmy, wszystkie wycieczki braliśmy w miejscu noclegu.
- Nie wybierałem się na inne wyspy. Może rzeczywiście na jeden dzień warto gdzieś wyskoczyć.
- Co do aktywności, która nam się najbardziej spodobała to była to wyprawa na sandbank: dostajesz parasolkę, owoce i kanapki i siedzisz na tym sandbanku, i tyle :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group