Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Kwi 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@rynvero
Tak samo jak w Warszawie, czy każdej innej lokalizacji wskazujesz adres przy lotnisku a nie same lotnisko. Sam wjazd na parking lotniska o ile dobrze pamiętam kosztuje kierowcę 50THB.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 22 Kwi 2015 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Jechalismy w nocy taksowka z Suvarnabhumi do dworca kolejowego Hua Lamphong w styczniu i korzystalismy z Public Taxi (to te co ustalaja cene z gory, nie widzialam zadnej taksowki ktora jezdzilaby tam na licznik...).
Zaplacilismy 260 THB za przejazd + 75 THB obowiazkowych oplat toll.
Ciekawe jednakowoz jest to, ze takse wzielismy tez z powrotem, z okolic Khao San na lotnisko i kierowca licznik wlaczyl. Wyszlo bodajze 270.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Kwi 2015 11:46 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
Trzy razy korzystałem z taksówki i za każdym razem taksiarz zgadzał się na meter. Dwie rady - trzymajcie w ręku mapę i pokażcie na mapie konkretny punkt gdzie chcecie dojechać, bo oni nie wiedzą co to jest Democracy Monument np. po angielsku. Jak jedziecie to też trzymajcie mapę w ręku i powtarzajcie do siebie nazwy ulic, które mijacie. Wtedy będzie wiedział, że nie okantuje was jadąc na około. I druga rada - najlepiej wyczekać na taksiarza, który trąbi, a najlepiej wysadza jakichś turystów i spytać ich czy jechał z taksometrem.

Mnie trasa z Khao San na Hua Lamphong przed ostatnim kursem metra wyszła jakieś 5zł. Z Chinatown na Khao San podobnie. 35 batów jest za wejście i potem przeskakuje co 2 baty po iluś tam metrach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Lis 2016 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Ktoś korzystał z Ubera z lotniska BKK do Koh Samed?? W wycenie podaje mi cene od 900 do 1300. Co jest dobrą opcją bo za "prywatne" auto wołają 2400 za 4 osoby. Tylko nie wiem na ile realna jest ta wycena.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Gru 2016 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
digger napisał(a):
Tam jezdza takimi samymi autami jak w Europie - wejdziecie do hondy albo toyoty sedan?



odswieze temat,

bo kolega pisze głupoty, na temat ich taksowek...
nie ma szansy spakowac sie w 4 osoby + bagaze, no chyba ze podreczne,

czasami ciezko wejsc w normalna toyote sedana, w dwie osoby,
bo oni bagazniki maja bardzo male, bo w 98% samochodow ponad polowe bagaznika zajmuje butla na gaz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Gru 2016 13:05 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Dokładnie, w dwie osoby też jeden bagaż jechał w środku.
Góra
 Profil Relacje PM off
phantomek lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 09 Gru 2016 13:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
juggler5 napisał(a):
Ktoś korzystał z Ubera z lotniska BKK do Koh Samed?? W wycenie podaje mi cene od 900 do 1300. Co jest dobrą opcją bo za "prywatne" auto wołają 2400 za 4 osoby. Tylko nie wiem na ile realna jest ta wycena.



sprawdzalem ubera w bkk i ten serwis w zasadzie nie istnieje. bylo pare aut w okolicy lotniska z jakas kosmiczna cena vs lokalny transport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Gru 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Z DMK da radę jeszcze złapać ubera, ale z BKK zapomnij, nam nawet jeden kierowca próbował wytłumaczyć że oni tam nie jeżdżą, bo opłata drogowa itp. Tłumaczył i tłumaczył a my chcieliśmy tylko na Phaya Thai dojechać do Airport Linka :mrgreen: Aczkolwiek taxi jest droższe od Ubera jakieś 15-20%. Oczywiście jeśli jedziesz na liczniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Gru 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2016
Posty: 3
Drodzy Forumowicze,

Możecie proszę poradzić jak szukać taksówkarzy chętnych do włączenia licznika? Chodzi mi o to, czy do taksówek stojących na postoju podchodzicie i pytacie o to czy pojedzie na liczniku, czy wsiadacie do taksówki i wtedy negocjujecie cenę/włączenie licznika?
Niestety jestem osobą, która ma problem z targowaniem się a do Tajlandii (i Azji w ogóle) lecę po raz pierwszy i nie mam w tym zakresie doświadczenia. Przede wszystkim obawiam się pierwszego kontaktu z tamtejszym "folklorem" na Phaya Thai po kilkunastogodzinnej podróży i z bagażem na plecach. Nie chciałabym przepłacić, stąd prośba o rady od bardziej doświadczonych negocjatorów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Gru 2016 11:11 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Skorzystaj z Ubera , tam nie trzeba negocjować.
Bangkoku ok 2 w nocy, taksówka cena wyjściowa 500 THB, zszedł łaskawie do 200 THB.
Uber 120 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Gru 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
koza_kasia napisał(a):
Drodzy Forumowicze,

Możecie proszę poradzić jak szukać taksówkarzy chętnych do włączenia licznika? Chodzi mi o to, czy do taksówek stojących na postoju podchodzicie i pytacie o to czy pojedzie na liczniku, czy wsiadacie do taksówki i wtedy negocjujecie cenę/włączenie licznika?
Niestety jestem osobą, która ma problem z targowaniem się a do Tajlandii (i Azji w ogóle) lecę po raz pierwszy i nie mam w tym zakresie doświadczenia. Przede wszystkim obawiam się pierwszego kontaktu z tamtejszym "folklorem" na Phaya Thai po kilkunastogodzinnej podróży i z bagażem na plecach. Nie chciałabym przepłacić, stąd prośba o rady od bardziej doświadczonych negocjatorów :)

Otwierasz drzwi taksówki:
-hi, taxi meter?
-ผมไม่ทราบว่าสิ่งที่จะเขียนนี่ ผมไม่ทราบว่าสิ่งที่จะเขียนนี่
-bye
X

-hi, taxi meter?
-yes


Bardziej skomplikowanego pytania raczej i tak nie zrozumieją, bo rzadko kiedy mi się zdarzyło, że taksówkarz po angielsku mówił więcej niż podstawowe słowa.

Ja jestem osobą, która zawsze stara się być kulturalna i miła, ale no... to nie zawsze popłaca. Zrzuć z siebie zobowiązanie bycia miłym, jak Ci taksówka nie odpowiada to nie wsiadasz, jak coś gada zamiast potwierdzić, że taxi meter, to też olej, bo chce cie wykręcić na $$. W tajlandii może nie tak bardzo, ale w malezji tego doświadczyłem bardziej. No i okiem rozpoznaj czy taksówka legitna ;) Czasem nie ma żadnej taksówki z taxi meterem, więc musisz sobie sama policzyć ile do jakiegoś celu byś zapłaciła. Rzucasz cenę, a jak się nie zgodzą to odchodzisz - mi czasem prawie wybuchali śmiechem jak mówiłem cenę, odchodziłem i już mnie łapali, że ok ok. Poker stars :)

A jak możesz to korzystaj z ubera, to też polecam jak kolega wyżej, zwłaszcza w nocy. Ale ja złego doświadczenia z taksówkami nie miałem, jedynie studentka na wymianie mi mówiła, że bezpieczniej w nocy uberem.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 30 Gru 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2016
Posty: 3
Dzięki wielkie! :) ściągnę sobie polecane aplikacje, choć przyznam, że nigdy (nawet w PL) nie korzystałam z Ubera czy GrabTaxi, a przy pierwszej próbie skorzystania zawsze jakaś niepewność się wkrada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Gru 2016 12:15 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Ja w BKK podchodze do taxi jak sa puste i stoja na swiatlach na skrzyzowaniu, jeszcze nigdy w takiej sytuacji nie sciemniali z meterem tylko od razu ok i szybko szybko wsiadac ;) musze obczaic ubera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 30 Gru 2016 12:27 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
W BKK zdecydowanie polecam ubera, poniżej przykładowe trasy i cena. My zawsze podróżowaliśmy w 4 osoby, a z lotniska również z bagażem nie było problemów (4x50L plecaki). ;)

Cena akceptowana przez nas w aplikacji uber zawiera już opłatę za toll, jeśli trasa wyznaczona jest przez autostradę ;)

Załączniki:
gr.jpg
gr.jpg [ 82.11 KiB | Obejrzany 984 razy ]
g.jpg
g.jpg [ 84.57 KiB | Obejrzany 984 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Gru 2016 12:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A ja odradzam korzystanie z Ubera, bo nie ma to sensu. Aplikacja może być jedynie argumentem dla taksówkarza do niższej ceny za przejazd. NIGDY nie zapłaciłem za przejazd taksówka drożej, niż kalkulacja Ubera.
Od jakiegoś czasu nie wymagam również włączenia taksometru, ustalam tylko cenę za przejazd. Jest prościej, taniej i zdecydowanie szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Gru 2016 13:18 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
@‌boots‌ z tym szybciej zastanowiłbym się dwa razy. Czasami człowiek ma już dość targowania się o każdą pierdołę w tym kraju, więc łatwiej i szybciej jeśli ma się dostęp do internetu mobilnego jest wziąć Ubera. Nie zawsze, każdy kierowca zgodzi Ci się przejechać za ustaloną z góry cenę, a jeśli masz kalkulator i algorytm google mapsa w głowie, skoro "nigdy" nie zapłaciłeś więcej to pogratulować ;).

Druga sprawa to płatność, na pewno zawsze masz odliczoną ilość bathów za przejazd i nigdy nie dałeś kierowcy napiwku, bo przecież nigdy nie zapłaciłeś wiecej niż za ubera...a czy tak trudno jest podpiąć dollarówkę z Aliora pod konto Uber i zapłacić bez stresu ??

Nie neguję Twojego podejścia, jest ok. Ubera jednak w BKK bym tak szybko nie skreślał, pozdrawiam ;)


Ostatnio edytowany przez wicker, 30 Gru 2016 13:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 30 Gru 2016 13:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Nie zawsze, każdy kierowca zgodzi Ci się przejechać za ustaloną z góry cenę,

Fakt, może ze dwa razy musiałem łapać następną taxi. Ale sam dojazd jest szybszy, bo to jemu zależy, żeby klienta szybko dowieść. W przeciwieństwie do jazdy na taksometr i Ubera.
Cytuj:
Druga sprawa to płatność, na pewno zawsze masz odliczoną ilość bathów za przejazd i nigdy nie dałeś kierowcy napiwku

Tak, to prawda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Sty 2017 13:46 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 35
nie Uber tylko Grab (dawne MyTeksi) wiekszosc Tajow z tego korzysta jak chce zamowic TAKSOWKE a nie losowy samochod... i nie trzeba zebrac o meter stojac jak kolek na ulicy, jest 2017 rok w koncu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Sty 2017 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Grab u nich jest bardzo popularny, lacznie chyba nawet z opcja zamowienia taxi-skutera :)

Ja po kilku dniach uzywania normalnych taxi, tuktukow i Ubera, szczerze moge polecic Ubera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Sty 2017 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Motor tylko dla dostaw działa. Ceny motor-taxi są tak niskie, że żaden operator nie byłby chyba w stanie znaleźć miejsca na swoją prowizję.
Image

A dodatkowo ciekawy jestem co reklamodawcy chcieli przekazac pisząc, że cena "nie zawiera opłat za przejazd"Image

Dla porównania ta trasa po szynach (uwzględniająca opłatę za przejazd) kosztuje bodaj 55 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group