Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prom Malta - Gozo
#1 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:12 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
jar188 napisał(a):
Gozo - mała spokojna wyspa z dobrą siatką połączeń komunikacyjnych lub pieszych (baaardzo małe odległości). Polecam zrobić sobie spacery klifami np: ze Xlendi do Azure WIndow nie przejmując się że chodzi się prywatnymi polami :) (byle iść ścieżkami). Kilka fajnych plaż i spokojne ładne miasteczka.
Malta większa , bardziej hałaśliwa (ale bez przesady :) ), komunikacją bez problemu wszędzie się dojedzie.

Za bilety na prom płaci się w drodze powrotnej,nic wcześniej nie trzeba kupować. Z lotniska jest bezpośredni autobus. Na lotnisku trzeba się udać do informacji i pobrać wszystkie możliwe ulotki o komunikacji żeby były aktualne.

jar188 w drodze powrotnej? Tzn. że jeśli po przylocie dostanę się na Gozo a po 5 dniach wrócę na Maltę to dopiero w drodze powrotnej zapłacę za bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#2 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:39 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Polin napisał(a):
jar188 w drodze powrotnej? Tzn. że jeśli po przylocie dostanę się na Gozo a po 5 dniach wrócę na Maltę to dopiero w drodze powrotnej zapłacę za bilet?


Nie wiem jak jest teraz. Kiedyś było tak że bilet na prom należało kupić na Malcie (wyspie). Był to bilet RT. Na Gozo nikt już nie sprawdzał biletów zakładając że takowe posiadają wszyscy. Czy coś się zmieniło?
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#3 PostWysłany: 31 Mar 2015 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Tak zmieniło się. Bilet na Gozo można kupić i na Malcie i na Gozo (choć wtedy do jest raczej bilet z Gozo). Ja akurat trafiłem na taki dzień (w listopadzie) i porę (wieczór), że kupujący bilety w Mgarr musieli swoje odstać w kolejce. A później jeszcze jedna kolejka do bramek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#4 PostWysłany: 31 Mar 2015 20:21 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 29
Witam, stan z lutego'15: wjazd autem z Malty na prom bez biletu, przy powrocie z Gozo płacisz całość na bramkach wjazdowych, auto+kier EUR 15,7, dodatkowa osoba dorosła EUR 4,65, pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
loo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#5 PostWysłany: 01 Kwi 2015 10:10 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Można wrócić na Maltę łodką przez Comino.Pobyt na wysepce 2-3 godziny.Ustala się godzinę odbioru/transferu na Maltę.Płaciłem dwa lata temu 8 euro od osoby
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#6 PostWysłany: 01 Kwi 2015 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A z kim to załatwiałeś? Jakiej wielkości jest łódka?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#7 PostWysłany: 01 Kwi 2015 15:52 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Trzeba się ugadać z kapitanem łodzi wypływającej z Gozo i on zamiast biletu Gozo-Comino-Gozo wystawia bilet Gozo-Comino-Malta - ustala się ile chce się zostać na Comino. Nie pamiętam ile płaciliśmy (chyba 15euro/2os ; listopad2014) a płynie się ich łódkami, które mieszą do kilkunastu osób, szybki transport:)
Wracając z Gozo na Maltę zrobili jeszcze krótki wypad/pokaz jaskiń na Comino.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#8 PostWysłany: 01 Kwi 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Czyli "zwykły" statek wycieczkowy? Żadna prywatna łódka :)
Da się to załatwić z marszu? Macie coś do polecenia?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#9 PostWysłany: 01 Kwi 2015 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Są firmy, które obsługują oba połączenia Gozo-Comino i Malta-Comino np. http://www.cominoferryservice.com/
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#10 PostWysłany: 01 Kwi 2015 16:46 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Stało tam kilka tych łódek/kutrów i biegaja naganiacze z biletami. Jak nazbiera 6-7 chętnych to odpływa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#11 PostWysłany: 01 Kwi 2015 17:00 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Poza sezonem odpływają nawet z trójką pasażerów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#12 PostWysłany: 01 Kwi 2015 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Myślicie, że przy takiej opcji Gozo->Comino->Malta da się zrobić całodzienny wyjazd, nie na 2-3 godziny, ale na 6-7 godzin? Głównie chodzi mi o to czy z góry narzucają godzinę odbioru z wyspy zależną od godziny wypłynięcia z Gozo?

Jakoś nie ciągnęło mnie specjalnie na Comino, ale skoro i tak mamy wracać na Maltę to upiekę dwie pieczenie przy jednym ogniu :)
BTW rodzinka 2+2 w czerwcu ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#13 PostWysłany: 01 Kwi 2015 17:12 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Tak .Pyta się kiedy przypłynąc i podaje różne godziny do wyboru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#14 PostWysłany: 26 Kwi 2015 11:18 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Koszt biletu Malta Comino Gozo 12 EURO, Malta Comino Malta 10 EURO. Bilety do nabycia po lewej stronie przed wejściem na prom ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ahdar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#15 PostWysłany: 30 Kwi 2015 06:58 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Wczoraj wróciłem .Koszt Gozo-Comino-Malta 10euro po drobnych negocjacjach bo chciał 15 Ostatni kurs z Comino na Maltę był o 17-tej /podpływał do skał i można było robić zdjęcia, łajba większa tak na 30-40 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
ahdar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#16 PostWysłany: 30 Kwi 2015 09:15 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Jeżeli podróżujecie z dziećmi, w przypadku kupowania biletów już w porcie na Malcie ( na powrót z Gozo) nie warto kupować biletów dla dzieci, w przypadku gdy planuje się pobyt na Gozo dłuższy niż jeden dzień, bilet dla dorosłego na powrót jest ważny rok a dla dziecka tylko 1 dzień, mieliśmy taki problem na początku kwietnia przy powrocie z Gozo po 4 dniach pobytu, bilety dla dzieci okazały się nieważne i tylko dzięki uprzejmości obsługi udało nam się uniknąć kupna drugich biletów, koszt może niewielki ( 1,15 euro dla dziecka) ale nieraz trudno uniknąć kolejek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ahdar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#17 PostWysłany: 30 Kwi 2015 09:41 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
nie wiem czy taka opcja nie jest lepsza:
http://maltabluelagoon.com/
z bigubby o 10 rano, na comino 2 h i płynie na gozo; wyjazd na maltę ok 17,
myślę, że spoko można się dogadać na powrót następnego dnia na tym samym bilecie
w zeszłym roku 20 € teraz chyba 25
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lip 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
miro13 napisał(a):
Wczoraj wróciłem .Koszt Gozo-Comino-Malta 10euro po drobnych negocjacjach bo chciał 15 Ostatni kurs z Comino na Maltę był o 17-tej /podpływał do skał i można było robić zdjęcia, łajba większa tak na 30-40 osób.

No to nam się udało wytargować po 10 za dorosłych i 5 za dzieci (kilka lat po limicie do zniżek ;) ).
W porcie taka konkurencja, że gdy ja kupowałem bilety u jednego przewoźnika to żonie bez negocjacji inny proponował to samo, a po chwili nawet krzyczał, że każde z nas popłynie za 5 EUR :D
Potem jeszcze 15 minut krzyczeli do siebie i machali rękami, czułem się jak świniak na targu.

Powrót z Comino ok. 14 od razu na samolot i też nas zawiózł pod skały (chyba to taki miły gratis u wszystkich? ).
I jeszcze jedno, można było wracać dowolnym statkiem, warto ustawić się wcześniej w kolejce, bo u nas kilka osób zostało na pomoście.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Malta - Gozo
#19 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
czy na ten prom mogę wziąć też skuter i jeździć nim po wyspie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Samochody i skutery też są promowane, ale na pewno jest dodatkowa opłata i dopytaj czy jest na to zgoda w warunkach wypożyczenia. Piszę o promie, nie o stateczkach na Comino ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group