Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Na początku czerwca czeka mnie krótki stopover w Bangkoku. Ostatni raz byłem tam lata temu, w związku z czym miałbym prośbę o podpowiedź, który z poniższych hoteli byłby Waszym zdaniem najkorzystniejszy na nocleg:

1) Royal Orchid Sheraton Hotel & Towers

https://maps.app.goo.gl/x58kQuHJJWZ6bV9Z9

2) Le Méridien Bangkok

https://maps.app.goo.gl/2QUvVoB2cPXzLs9Y9

3) Conrad Bangkok

https://maps.app.goo.gl/11DNVkzQHbwmWmuX9

4) Courtyard by Marriott Bangkok

https://maps.app.goo.gl/jRDEXJUGt6KkKgM26

5) Four Points by Sheraton Bangkok, Sukhumvit 15

https://maps.app.goo.gl/PDogg6oAwgHQ5ApM7

Zgodnie z planem, lądowanie w BKK mam mieć o 14:30, a wylot z BKK następnego dnia o 12:50, więc chciałbym wybrać hotel, do/z którego będę mógł możliwie szybko przedostać się z/na lotnisko, a jednocześnie który da mi możliwość spędzenia późnego popołudnia i wieczoru w fajnej okolicy (lub dotarcia do niej w miarę szybko pieszo lub jakąś komunikacją). Zabytki będą już wtedy w większości pozamykane (na szczęście już je odwiedziłem w przeszłości), ale w końcu to Bangkok i na pewno coś ciekawego do zobaczenia/robienia jeszcze się znajdzie.
Wydaje mi się, że najlepszą lokalizację - z tego drugiego punktu widzenia - oferuje Royal Orchid Sheraton, ale trochę mi on kiepsko wygląda pod względem transferu lotniskowego. Dlatego rozważam też te pozostałe.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 418
Kilometry: 787 507
srebrny
Conrad Bangkok - nocleg 3 tygodnie temu - szczerze polecam. Nie wiem jak śniadanie, bo wybrałam opcję bez. W okolicy wieczorem szczególnych atrakcji nie znalazłam, bo bardziej od brudnych ulic Bangkoku podobał mi się hotelowy basen;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A ile zajął dojazd z i na lotnisko (i czym jechałaś)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 418
Kilometry: 787 507
srebrny
Tu ci nie pomogę, bo przylatywałam na DMK i kolejnego dnia odlatywałam z DMK. 700 metrów piechotą było do przystanku autobusowego (A2 chyba).
Jak miałam tydzień później wylot z BKK to wybrałam 5 gwiazdkowy Amari Watergate (też polecam), bo było 800 metrów na nogach do stacji Ratchaprarop, z której jeździ pociąg na lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:36 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 439
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@tropikey
A jak chcesz jechać z i na lotnisko? Taksówką dojedzie się z każdego miejsca, ale nr 1 jest najdalej.
Wydaje się, że nr 5 jest opcją do rozważenia. W odległości spaceru park, centrum handlowe, zjeść też pewnie jest co w okolicy.
I wydaje się, że na lotnisko powinno dać się dojechać kolejką (plus podjechanie jedną stację metrem) - po potwierdzeniu, czy i jak ww funkcjonują.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
elwirka napisał(a):
Conrad Bangkok - nocleg 3 tygodnie temu - szczerze polecam. Nie wiem jak śniadanie, bo wybrałam opcję bez. W okolicy wieczorem szczególnych atrakcji nie znalazłam, bo bardziej od brudnych ulic Bangkoku podobał mi się hotelowy basen;-)


Śniadania bardzo dobre, a rzekłbym nawet rewlelacyjne.
Hotel był kilka razy opisywany w wątku "Opisz swój pobyt w Hiltonie"
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:40 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Conrad Bangkok nie polecam szczególnie. Poziom luksusu nie jest adekwatny do poziomu cenowego. Śniadanie - dobre ale nie wymiata, jak na Azję. Lokalizacja - trochę dłuższy spacer od BTS chociaż niby mają shuttle co pół godziny. Taxi brzmi atrakcyjnie ale trzeba pamiętać że to jest najbardziej zakorkowana okolica miasta.

Renaissance Bangkok Ratchaprasong - najlepszy bufet śniadaniowy jaki doświadczyłem do tej pory. Mogę potem wrzucić kilka fotek jbc. Brałem za gotówkę, nie spałem tam. Basen też całkiem przyjemny. Lokalizacja świetna pod centra handlowe i pod BTS (tuż przy BTS Chit Lom).

Potwierdzam że na wyskoczenie wieczorem do fajnej dzielnicy (Talat Noi) bez brania taxi/komunikacji idealną lokalizacje ma Royal Orchid Sheraton. Oni mają też darmowy boat shuttle do ICON Siam i dalej do stacji BTS Saphan Taksin. Ale to chyba starawy hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
@Przemm: nie musi być "zbiorkom", taxi też może być (a nawet zakładam, że będzie właśnie to).

@NBE322: patrzyłem na ten Renaissance i bardzo mi przypadł do gustu (a i opinie ma świetne), tylko że kurczę trochę za drogi w moich datach :( Ale pokombinuję jeszcze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2023 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@tropikey
Przeorałem ok 60 hoteli w BKK ( 4 i 5*) moim zdaniem żaden z powyższych nie jest dobrym wyborem, mając wzgląd na to, co dostajesz za wydane $, ale zależy co kto lubi. Masz visę infinite? Bo od tego zależą moje propozycje.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2023 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Niestety, nie posiadam takowej :(
A może Visa Platinum się nada (niezależnie od tego, co masz na myśli :D )?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Kwi 2023 15:08 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 771
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
@nick
Posiadam takową. Proszę o polecenie fajnego hotelu. Do tej pory myślałem o sieci Accor, ale warto rozważyć inne opcje (na razie na jedną dobę - po przylocie- zarezerwowałem Mercure Singapore Bugis, w drodze powrotnej szukam hotelu na trzy noce w dobrej lokalizacji do zwiedzania).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Kwi 2023 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@tropikey @potek7

Mówimy o upgrade i bonusach przy użyciu tej karty do depozytu podczas check-in. Nie wiem czy platyna daje ten sam profit.
Jaki limit $ za noc? I czy interesuje Was życie nocne?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 11 Kwi 2023 15:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Kwi 2023 15:41 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 771
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Nie więcej niż 150 USD za noc (brutto).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2023 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@potek7 Chatrium Riverside, up do apartamentu, late checkout i minibar z VI.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Kwi 2023 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@tropikey @potek7
Jeśli wchodziłby w grę Accor, to polecam SO Sofitel. Prosty dojazd z/na lotnisko BKK, ok. 30 minut taksówką.
Bardzo dobre śniadania z ogromnym wyborem wszystkiego łącznie z opcjami to order (Benedykty nie Benedykty, smoothies nie smoothies - do wyboru do koloru), super infinity basen i oczywiście główny punkt programu - rooftop bar.

Sent from Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 lubi ten post.
potek7 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Kwi 2023 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@p.wl

Przepraszam ze bezpośredniość, ale ja z kolei jak tylko mogę, tak będę odradzał Accory. W hotelach żadnej innej sieci nie próbowano mnie tak bezczelnie oszukiwać na rachunki z baru etc. Zdecydowanie mają problem z doborem obsługi lub (takie odnoszę wrażenie) jest to działanie systemowe, w razie potrzeby służę pełną dokumentacją procederu. Te sytuacje zastały mnie tylko w hotelach sieci Accor w BKK.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Kwi 2023 17:01 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 771
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
W All Accor mam status platynowy, czyli np. darmowe śniadania w Azji, saloniki, itp. Dlatego ten wybór. Zresztą SO też oferuje salonik, ale jest droższy od innych (w grudniu 2400 pln za trzy noce brutto, podobnie jak Chatrium Riverside - do rozważenia). Dzięki.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Kwi 2023 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Mnie też próbowano orżnąć w Sofitelu. Kilka minut trwało wyjaśnianie, że nie jestem wielbłądem. Na koniec niby, że OK, ale czułem się jakby mi łaskę zrobili, że nie zapłaciłem nieswojego rachunku. Śniadania wypas. Szkoda, że cenowo, to fajnie już było. :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Kwi 2023 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
@nick: z uwagi na to, że w marriottowym Bonvoyu mam status platynowy, a w Hiltonie diamentowy, chciałbym raczej pozostać przy tych dwóch sieciach, m. in. z uwagi na upgrade i inne bonusy :)

Budżet mam do 200 USD (będzie do podziału na dwóch). Z tego, co czytam, przed i w czasie pandemii wystarczyło to na wiele, a teraz się hotelarze odkuwają.

Co do życia nocnego, to i owszem... w stylu night market, ładnie oświetlonych świątyń, czy nocnej panoramy miasta z jakiegoś wysokiego budynku. "Inne sprawy", z których słynie Bangkok mnie nie korcą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group