Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 17 Sie 2017 17:41 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Na Koh Samui masz wtedy jeszcze końcówkę monsunu, ja lecę zaraz po Tobie (28.10) i z powodu obaw o pogodę wybieram raczej zachodnie wybrzeże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#722 PostWysłany: 18 Sie 2017 12:30 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 2
No niestety wiem, że pogoda to znak zapytania w tym okresie, ale sugerowałam się tym co jest napisane na http://mandalay.pl/tajlandia/pogoda/pazdziernik - "początek miesiąca powinien być lepszy po stronie wschodniej (Koh Samui), a koniec po stronie zachodniej (Krabi, Phuket)"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 29 Sie 2017 08:47 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Będę na Samui w dniach 13-23 września, z tego na 100% przeznaczyłem 6 dni na 100% do spędzenia na tej wyspie i zastanawiam sie nad 4 na Koh Tao ale obawiam się pogody.
czy w tym terminie można jeszcze ponurkować, jak z falami? Są duże? Jeśli nie będzie możliwości nurkowych to zostałbym z chęcią na Samui całe 10 dni. Proszę o pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 02 Wrz 2017 22:12 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
My wylatujemy 12.10 z Gdańska

13.10 BKK
14.10 BKK
15.10 Wylot do Chiang Mai
16.10 Chiang Mai
17.10 Chiang Mai
18.10 Chiang Mai
19.10 Chiang Mai / Lot na Krabi
20.10 Ao Nang
21.10 Ao Nang
22.10 Ao Nang
23.10 Ao Nang
24.10 dalej może do prowincji Trang ? Ktoś ma doświadczenie jak tam dojechać z Krabi i później wrócić do BKK ?
25.10 ?
26.10 ?
27.10 ?
28.10 ?
29.10?
30.10 Przylot do BKK wieczorem
31.10 Bangkok chill
01.11 wylot do Polski

Na Phi Phi juz byłem dwa lata temu i więcej niż 2-3 dni tam siedzieć to nie ma co chyba, że ktoś się lubi bombardować wódką z wiadra i oglądać tańczących kolesi z pochodniami :)

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 04 Wrz 2017 22:38 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 12
Komor napisał(a):
Mucustrooper napisał(a):
6) zastanawiamy się jak z połączeniami na Koh Mook z Trang poza sezonem, ktoś może był (?)
Przed Koh Mook jest trochę napięty harmonogram i któraś wycieczka pewnie wyleci ;)


My z Koh Mook wydostaliśmy się long tailem do przystani i dalej busikiem na lotnisko w Trang, wydaje mi się że to dobra opcja, szczególnie że bilety do DMK kosztowały ca. 20$. Transfer łódką i busem kupiliśmy w lokalnym sklepiku przy przystani za 500 THB/osobę, gość miły, pomocy, podjechał po nas do domku wyspiarską taksi i wyrzucił przy łódce. Prom mieliśmy o 9 a lot dopiero o 15, ale woleliśmy mieć trochę zapasu w razie W.
Jakieś pytania? :D



Ja mam pytanie nt. transferu Koh Mook - Trang - jak dużo czasu zajmuje?
Planujemy w marcu kilka dnia na Koh Mook i powrót właśnie z Trang do BKK. Nie wiemy, na jaką godzinę kupować bilety lotnicze aby na spokojnie zdążyć?
Co do ceny, 500THB to taka standardowa cena? Czy trzeba się już było mocno targować? Pytam, bo wszelakie transfery Koh Mook - Trang Airport, które znalazłam to ok 1100-1200 THB, czyli ponad 2 razy tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:01 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Ja robiłem transfer wprawdzie nie z Ko Mook tylko z Ko Libong, ale klimaty podobne. Z wyspy long tail do przystani 50 THB (ale cena 100 THB też może się zdarzyć), następnie bus do Trang za 80 THB. Czas przejazdu busem godzina albo i więcej, bo jeszcze krąży po okolicznych wioskach w zależności gdzie kto wysiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 05 Wrz 2017 22:15 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 12
dzięki za odpowiedź

ale, czy nie brakuje tam jednego zera w cenie, którą podałeś :D? jest aż tak tanio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 05 Wrz 2017 23:16 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Tam nie było żadnych budek czy sklepików z cenami dla turystów, sami miejscowi, więc pewnie stąd takie ceny. A mnie jak widać potraktowali uczciwie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 06 Wrz 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
My mieliśmy lot do DMK o 15:30 a łodkę braliśmy o 9:00 żeby uniknąć poślizgu jakiegokolwiek. Cały transfer zajął nam jakoś z 1.5 godziny. Ok. 30 minut na łódce i ok. godziny autem na lotnisko (albo nieco mniej). Ceny były różne, od 500 - 800 THB za to samo. Wybraliśmy najtańszy znaleziony, bez targowania, w ramach gratisu gość podjechał po nas swoim skuterkiem i zawiózł na przystań.

Co do ceny 50 THB z libong to jestem zaskoczony. Zazwyczaj te ceny są mocno wyższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 07 Wrz 2017 00:12 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Komor napisał(a):
Co do ceny 50 THB z libong to jestem zaskoczony. Zazwyczaj te ceny są mocno wyższe.

Byłem jedynym farangiem tego poranka na przystani na Libong (zresztą to samo później w busie). Gość który inkasował pieniądze początkowo wziął ode mnie stówę, ale gdy już szykowaliśmy się do wejścia na łódkę, podszedł do mnie i wręczył mi 50 THB. Może go sumienie ruszyło, że miejscowi płacili pięćdziesiąt, a ode mnie wziął dwa razy tyle ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Komor lubi ten post.
 
      
#731 PostWysłany: 15 Wrz 2017 13:28 

Rejestracja: 15 Wrz 2017
Posty: 3
Witam, 29 grudnia wylatuje do Tajlandii z przesiadką (10h) w Pekinie. Wracam 14 stycznia.

Moje pytanie, czy polecacie coś zwiedzić w Pekinie ?

I teraz tak, wstępny plan podróży:

Bangkok 2 dni --> Phuket (na ile?) --> Phi Phi --> Krabi -->
Trang --> Ko Ngai --> Surat Thani

Pytanie do was, czy taki plan jest ok ? Czy brakuje jakiś fajnych miejsc? A może niektóre nie są nic warte? Nie wiem tylko jak by się dostać na Ko Ngaj z pominięciem Trang...

I ile takie przeprawy z reguły kosztują mniej więcej?
Oraz jak jest z wypożyczeniem skutera? Podobno średnio legalne to jest?

Z góry bardzo dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 17 Wrz 2017 08:59 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
przemek1259 napisał(a):
Oraz jak jest z wypożyczeniem skutera? Podobno średnio legalne to jest?


Wypożyczenie skutera jest jak najbardziej legalne, tylko oficjalnie trzeba międzynarodowe prawo jazdy (koszt to niecałe 40 zł). Oczywiście nikt tego nie sprawdza, jedynie w przypadku jakiegoś wypadku, ktoś może się doczepić jeśli jeździsz tylko z polskim prawkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 17 Wrz 2017 10:39 

Rejestracja: 15 Wrz 2017
Posty: 3
kleyo napisał(a):
przemek1259 napisał(a):
Oraz jak jest z wypożyczeniem skutera? Podobno średnio legalne to jest?


Wypożyczenie skutera jest jak najbardziej legalne, tylko oficjalnie trzeba międzynarodowe prawo jazdy (koszt to niecałe 40 zł). Oczywiście nikt tego nie sprawdza, jedynie w przypadku jakiegoś wypadku, ktoś może się doczepić jeśli jeździsz tylko z polskim prawkiem.


Wypożyczałeś skuter w Taj? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 17 Wrz 2017 11:01 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jeszcze nie, bo lecę dopiero za trochę ponad miesiąc, ale planuję wypożyczyć, więc trochę na ten temat poczytałem. Tu na forum też są zresztą relacje gdzie ludzie śmigają skuterkami. Jak będę miał czas to sobie zrobię to międzynarodowe, a jak nie to wypożyczę bez tego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 17 Wrz 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
W Tajlandii na skuterze jeździłem jako trzynastolatek więc nie pamiętam jak było dokładnie ? Ale nie dawno miałem okazję w Indonezji i w Malezji (w Tajlandii zabrakło czasu ☹ ale generalnie we wszystkich tych krajach działa to tak samo). Do wypożyczenia nie potrzebujesz nic, natomiast w razie kontroli policji (szczególnie w Indonezji) musisz mieć międzynarodowe prawo jazdy, a już w razie wypadku to koniczność. Lepiej iść do urzędu i wyrobić książeczkę ważną 3 lata za trzydzieści parę złotych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 20 Wrz 2017 11:26 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
W końcu po dwóch latach od zamieszczenia pierwszego planu podróży... jedziemy :D Niestety czas pobytu nie jest super długi, więc plan wygląda jak ponizej, trochę mogłem "spolszczyć" niektóre nazwy:

Dzień 1 (wtorek) - Przylot do Bangkoku o 13:20
Nocleg: Bangkok
Dzień 2 (sroda) - światynie, aklimatyzacja
Nocleg: Bangkok
Dzień 3(czwartek) - Ao Nang - przelot air asia popołudniu
Nocleg: Krabi
Dzień 4(piatek) - Ao Nang
Nocleg: Krabi
Dzień 5(sobota) - poranny prom z Ao Nang (9:30) - w hotelu możemy zostawić bagaż już o 11
Nocleg: Koh Phi Phi - może jakaś wycieczka po okolicznych wyspach?
Dzień 6(niedziela)
Nocleg: Koh Phi Phi
Dzień 7(poniedzialek) - popołudniowy prom
Nocleg: Krabi
Dzień 8(wtorek) przelot do BKK po 8~ i od razu przejazd do Kaczanamburi
Nocleg: Kaczanamburi
Dzień 9(sroda) - elephant worlds
Nocleg: Kaczanamburi
Dzień 10(czwartek) - erawan waterfalls
Nocleg: Kaczanamburi
Dzień 11(piatek) - powrót do BKK z rana po śniadaniu
Nocleg: Bangkok - czill, China Town i inne pierdoły
Dzień 12. (sobota) - czill i zakupy
Nocleg: Bangkok
Dzień 13. (niedziela) wylot o 19:20

Wyjazd dość intensywny, ale na jedną noc zostajemy w hotelu tylko raz - gdzieś w Krabi po powrocie z koh phi phi, cała reszta to 2-3 noclegi na miejscu. Lecimy samolotem żeby nie tracić czasu którego i tak mamy mało, jedyny dzień w którym będziemy ciągle w drodze to Krabi -> Bkk -> Kachanamburi i tam też zostaniemy trzy dni. Wszystkie noclegi prócz tego jednego dnia w krabi rezerwuje z góry - lecimy w szczycie sezonu na przełomie stycznia i lutego.

W kachanamburi będziemy mieszkać praktycznie przy samym "sławnym" moście, więc nie umieszczam tego w programie zwiedzania bo i tak będziemy obok i na pewno tam zajdziemy :)

Cały wyjazd liczę, że zamkniemy w kwocie 9 - 9,5 tyś, udało się wyrwać bilety qatar airways za 3650 zł (alternatywa to była air china za 3400, ale nie należymy do bardzo niskich osób więc odpuściliśmy ;d), taka kwota wzięła mi się z poniższego zestawienia:
Słonie 520
Ubezpieczenie 180
Bkk -> krabi -> bkk 500
Krabi -> koh phi -> krabi 160
Bkk -> kachanamburi -> bkk 40
Przylot -> Bkk -> Wylot 100
Wylot -> Krabi -> przylot 40
Bkk -> Ayatta -> bkk 80
Wielki pałac w BKK (światynia buddy w cenie) 100
Lotnisko krabi -> hotel -> lotnisko krabi 60

+ hotele nie będą najtańsze, to mają być 'wakacje życia' i trochę podróż poślubna z opóźnionym zapłonem :D Na ten moment pełen koszt wychodzi 8500 zł (100 zł kieszonkowego na atrakcje dodatkowe i jedzenie dla dwóch osób, raczej niepijący, nie palący).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 20 Wrz 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
Cześć, zachęcona opiniami z tego forum zarezerwowałam dwudniowy pobyt w ElephantsWorld. Na miejscu przywitała mnie totalna komercja, kilka autokarów z turystami a słonie były jedynie maszynkami zarabiania pieniędzy. Szybko w recepcji zmieniłam plan na jednodniowy pobyt. Najlepsze było na miejscu - okazało się, że jedna wolontariuszka jest z Polski - od dwóch tygodni na miejscu. Szczerze sobie porozmawialiśmy i konkluzja jest taka, że słoń, który trafił tu z świątyni - lepiej żeby tam pozostał, bo w EW nie ma lepszych warunków. Żałowałam, że moje niemałe pieniądze nawet jak na jednodniowy pobyt nie są przeznaczane na "ratowanie" słoni. I taka mała uwaga - nie głaszczcie i nie kąpcie słoni. One nie lubią polewania wodą i szorowania szczotami przez obcych ludzi. To tania uciecha dla gawiedzi - słonie są zmuszane do tej "rozrywki". Wolontariuszka wprost nas poprosiła, żebyśmy "tego" nie robili, choć to tak naprawdę jedyna okazja żeby zbliżyć się do słonia.
Polaków EW średnio odwiedza para na tydzień ;)

Obserwowałam też ludzi z dwudniowego programu, snuli się po terenie i zbijali bąki, nie licz na "obcowanie" ze słoniami, bo tego nie wolno nawet wolontariuszom. Radzę dobrze przemyśleć temat i inaczej spożytkować pieniądze.

Załączniki:
20170730_145348.jpg
20170730_145348.jpg [ 177.56 KiB | Obejrzany 910 razy ]
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
dawergo uważa post za pomocny.
 
      
#738 PostWysłany: 20 Wrz 2017 13:22 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Oo tego się nie spodziewałem, po opiniach ludzi z forum w większości relacji można znaleźć raczej pozytywny wydźwięk, w takim razie sprawa jest bardzo mocno do przemyślenia, nie mam ochoty finansować takich wynalazków... Jakieś propozycje co zrobić w kachanamburi zamiast tego jednego dnia? Może jednak zostać na wyspie dzień dłużej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
Myślę, że wystarczy 1 dzień (jechałam z BKK do Kanchanaburi pociągiem w ramach dodatkowej atrakcji), bo to małe miasteczko i most to jedyna atrakcja. Na wyspach nie byłam, ale ja zdecydowałam przeznaczyć dodatkowy dzień na dłuższy pobyt nad Zatoką Tajlandzką w Kambodży i uważam, że to był dobry wybór.
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:07 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
O ile w ogóle most na Kwai jest jakąkolwiek atrakcją biorąc pod uwagę to, że wyjazd ma charakter podróży poślubnej;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group