Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 30 Paź 2013 11:10 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 21
Ja również polecam zrezygnowanie z Tiger Temple. Jeśli lecicie do Surat Thani, to może zainteresuj się wyspami na wschodnim wybrzeżu - Koh Samui, koh Phangan,koh Tao. Wszystkie są niesamowite, bez problemu można się przemieszczać pomiędzy nimi, a nurkowanie z rurką na koh Tao to niezapomniane doświadczenie :)
Jeśli chodzi o praktyczne porady - uważajcie na scam w bkk, żeby zaoszczędzić czas podróżujcie nocnymi pociągami i autobusami, jednak bilety często trzeba kupić z jedno lub dwu dniowym wyprzedzeniem. Szczepić się na nic nie trzeba. Generalnie trzeba się wyluzować, bo czasem warto totalnie zmienić plan już na miejscu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#122 PostWysłany: 30 Paź 2013 17:23 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Po namowie z kumplem i po wysłuchaniu was wszystkich napewno rezygnujemy z Angkor Wat jednak co do Tiger Temple to nadal mamy w planach zobaczyć te tygryski jednak może ktoś poleci jakis inne miejsce gdzie te zwierzaki są traktowane w bardziej cywilizowany sposób?
Madziu a orientujesz sie ile kosztuje fajny bungalow, nurkowanie oraz wędkowanie w tym okresie na wsch wybrzeżu?:)
Z racji tej że Angkor Wat odpadł i chcielibyśmy odwiedzić Ayutaje i Lopburi to moglibyście doradzić czy jechać tam z BKK czy połączyć te zwiedzanie z nocka w Kachanaburib dzień wcześniej?

Co do plażingu przy ost części podróży to moglibyście powiedzieć czy różnice we widokach są duże miedzy Phi phi, Phuket czy innymi wyspami na zachodzie a tymi na wschodzie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 30 Paź 2013 17:30 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Co do transportu kolejowego polecam opisy na
http://www.seat61.com/Thailand.htm

facet który to prowadzi to maniak podróży koleją po świecie i ogólnie lądowych, strona jest często aktualizowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 30 Paź 2013 17:41 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
leo napisał(a):
Z racji tej że Angkor Wat odpadł i chcielibyśmy odwiedzić Ayutaje i Lopburi to moglibyście doradzić czy jechać tam z BKK czy połączyć te zwiedzanie z nocka w Kachanaburib dzień wcześniej?

Nie wiem czy jest jakieś sensowne połączenie z Kanchanaburi do Ayutthayi czy Lopburi, a z BKK masz częste i tanie pociągi, więc wybrałbym to rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 30 Paź 2013 18:32 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
ok, wielkie dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 31 Paź 2013 11:13 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 21
Oj nie mam pojęcia, ja byłam latem, czyli teoretycznie w niskim sezonie. Jak chcecie się pobawić, to zorientujcie się kiedy w tym okresie jest na koh Phangan słynne full moon party ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 31 Paź 2013 11:27 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 3
full moon party w lutym odbywa się 15-stego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 31 Paź 2013 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 96
Loty: 72
Kilometry: 201 537
Najlepsze warunki do snorkelingu i nurkowania w calej Tajlandii a moze nawet i Azji sa na ko tao na wschodnim wybrzezu. Calodzienne nurkowanie to koszt okolo 300 zl, 3 dniowy kurs zakonczony certyfikatem to koszt okolo 900 zl, ale nawet plywaniem z maska i rurka wzdluz wybrzeza daje niesamowite wrazenia ;)

Jesli chodzi o lopburi i ayutthaye to jesli nie macie czasu dwa razy szybciej bedzie dostac sie z Bangkoku busem, tutaj nasza relacja gdybyscie chcieli poczytac wiecej:
http://www.znowedrujemy.pl/koh-tao/
http://www.znowedrujemy.pl/ayutthaya/

A angkor wat przemyslcie, co prawda my nie bylismy bo polecielismy do Birmy, ale jesli nie wybieracie sie w najblizszym czasie ponownie w ta czesc swiata to wszyscy mowia ze zdecydowanie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 31 Paź 2013 14:07 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 31
odpuściłbym Phuket na rzecz Koh Tao. jeśli lubicie hipisowskie klimaty to może Koh Chang i Lonely Beach - pół dnia drogi od BKK za śmieszne pieniądze. no a jak macie możliwość być 15 lutego na Koh Phangan, to chyba warto wziąć udział w tej alkorozpuście biorąc pod uwagę Wasz wiek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 02 Lis 2013 17:44 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Co do Full moon party to wczoraj dowiedziałem się że jeśli chce sie w tym okresie spać na wyspie to trzeba zrobic rezerwacje na min. 5 nocy, prawda to?
Co do nurkowania to przekonaliście mnie do niego tylko pytanie czy bookować je wcześniej czy na miejscu dopiero oraz czy można uhandlować tą cene? myśle że 1 dzień na to poświęcimy.
Phuket raczej odpuścimy na rzecz Krabi, Ao nang i tak zachwalanej Koh Tao i Koh Phangan w celu degustacji miejscowych trunków ;)
Mucustrooper super opis na tej Twojej stronie! a powiedzcie mi czy cena 400 THB za Bungalow jest ceną za domek czy za osobę? głupie pytanie ale wole mieć pewność


Ostatnio edytowany przez leo, 02 Lis 2013 17:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 02 Lis 2013 17:48 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
leo napisał(a):
Co do Full moon party to wczoraj dowiedziałem się że jeśli chce sie w tym okresie spać na wyspie to trzeba zrobic rezerwacje na min. 5 nocy, prawda to?

Zależy od hotelu. Generalnie część hoteli na czas full moon party nie przyjmuje rezerwacji na 1 noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 02 Lis 2013 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 96
Loty: 72
Kilometry: 201 537
leo napisał(a):
Mucustrooper super opis na tej Twojej stronie! a powiedzcie mi czy cena 400 THB za Bungalow jest ceną za domek czy za osobę? głupie pytanie ale wole mieć pewność


500 THB za bungalow, ale w czasie Full Moon było chyba 700 THB, ale za to cudna plaża w pobliżu, hamak na tarasie i widok na morze ;)

Tylko, że w pobliżu nic nie ma, do miasta i przy okazji na Full Moon jest tak 10-15 min spacerem, ale samo miasteczko straszne i plaża po drugiej stronie zatoki też nieciekawa, więc to świetna baza wypadowa, a przy recepcji jest knajpka i ceny niewiele tylko droższe niż gdzie indziej.

[ http://www.znowedrujemy.pl/koh-phangan - mowa o Lighthouse Bungalows ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 04 Lis 2013 04:12 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
Na Phi Phi praktycznie nie ma mozliwosci jazdy skuterem czy rowerm bo na przystani przy sklepach chodniki sa zatloczone a na wyspie praktycznie nie ma drog a jak sa to naleza do hoteli lub sa drestycznie strome. Za to widoki i plaze piekniejsze niz na Phuket ktora jest jedna wielka komercja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 05 Lis 2013 10:42 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 20
Jeśli wybieracie się do Erawanu, nie wykupujcie wycieczki. Z Kanachanaburi jest bezpośredni autobus do parku, kosztuje 5 zł od osoby.
Na miejscu polecam przestronne komfortowe domki- 4 os kosztował coś koło 80 zł za dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 07 Lis 2013 20:03 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
w którym miejscu Kanachanaburi można złapać ten autobus do Erewanu? czy daleko od dworca???z BKK ponoć o 6/30 jest pociąg , który jest w Kanachanaburi o 9/25 powrotny jest o 16/55 czy wystarczy czasu na zobaczenie wodospadów Erewan i Tiger Temple?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 07 Lis 2013 20:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
na zobaczenie obu - nie ma szans; jednej z nich - może, ale to Azja, prawie nic nie jeździ jak w zegarku
ale też nie warto się śpieszyć - dużo tańsze i przyjemniejsze noclegi są w Kanchanaburi niż BKK, warto tak się zatrzymać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 18 Lis 2013 17:20 

Rejestracja: 10 Lis 2013
Posty: 13
Wiem, że takich próśb na tym forum jest sporo, ale mimo wszystko będę wdzięczna za weryfikacje/ porady odnoście mojego planu zwiedzania Tajlandii. Niestety te wpisy co znalazłam nie pokrywają się z moimi pomysłami.
To jest moja pierwsza podróż do Azji i chciałbym się nią nacieszyć. Na spokojnie pozwiedzać, popróbować różnych rzeczy, a na końcu też trochę się polenić i wygrzać  Dajcie znać co uważacie, że należy dodać, usunąć, przedłużyć?

2-4/02- Bangkok ( przylot 2/2 nad ranem, zakładam że po zarwanej nocy ciężko nam będzie tego dnia zwiedzać)
5/02 – Ayuthaya ( wiem, że zdania są podzielone, ale dla nowicjusza myśle, że może to być ciekawe) / ewentualnie farma krokodyli
6-8/02 –Chiang Mai
9/02 – Chang Dao
10/02 – trekking w okolicach Chiang Mai
11/02 – Przylot na Phuket
12-19/02 – wysypy ( tutaj będę wdzięczna za rekomendację – myślałam o jakiś 2 wyspach gdzie nie będzie tak tłoczno, ale ładnie i będzie co robić)
20-21 – Bangkok – ostatnie zakupy

Z góry wszystkim dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 19 Lis 2013 12:18 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Jbc będę z kumplem 12-15 lutego w BKK i okolicach a później lece na południe, też miałem w planach Phuket ale ostatecznie pozostane na Krabi gdzie jest o wiele taniej a na pobliskie wyspy będziemy poprostu dopływać i zwiedzać.
Sama podróżujesz? moglibyśmy sie zgadać i wynająć razem jeep'a bądź jakąś małą wille :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 19 Lis 2013 12:36 

Rejestracja: 10 Lis 2013
Posty: 13
To może jeszcze pomyślę czy nie zamienić Phuket na Krabi. Jedziemy we czwórkę, więc plan musi być tak skonstruowany żeby wszystkim pasował, co jest sporym wyzwaniem. W każdym razie możemy spróbować się zgadać i razem coś pozwiedzać, moze będzie łatwiej większą grupą negocjować ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 19 Lis 2013 14:51 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
Odradzam Tajlandię, bo to totalna komercja, oni nie szanują i wyzyskują turystów, a plaże i rafy przeciętne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group