Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Muzea w Londynie
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Za 2 tygodnie lecę na jednodobówkę do Londynu - ponieważ byłem już kilka razy to tym razem odpuszczam szwędanie się po ikonach a chcę załapać trochę wiedzy/kultury - w związku z tym muzea.
Jak wiadomo Londyn ma ich mnóstwo i to w większości za darmo to jest z czego wybierać.
Na zwiedzanie mam pełną sobotę więc myślę, że odwiedzę 2 muzea.
Wstępnie wytypowałem najpopularniejsze czyli British Museum oraz Muzeum Historii Naturalnej.
Myślę też nad Science Museum lub Imperial War Museum.

Czy moglibyście coś podpowiedzieć ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2018 17:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Wszystko zależy czego szukasz bo podałeś 4 muzea które każde jest inne ;)

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2018 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
To ja jeszcze zaproponuję Victoria & Albert Museum i w ten sposób masz trzy muzea zaraz koło siebie. Jak nie spasuje Ci jedno, następne tuż obok.
Wg mnie idź tam, gdzie będzie coś, co Cię interesuje. Jedni wolą, bardzo upraszczam, szkielety dinozaurów, drudzy antyczne wazy a jeszcze stare samoloty. Jak zdecydujesz się na Imperial War Museum to całkiem niedaleko masz jeszcze Tate Modern ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2018 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Zgadzam się z przedmówcami - idź zgodnie ze swoimi upodobaniami. Ja lubię przyrodę i geografię i zdecydowanie najbardziej podobało mi się Natural History Museum. V&A oraz British Museum mnie znudziły, a Science Museum w dużej mierze robione dla dzieci. Ja jeszcze bardzo lubię National Gallery i National Portrait Gallery.

A, i przygotuj się na tłumy, są zawsze, a w sobotę to już w ogóle masakra.

Miłego zwiedzania! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Archiwista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:37 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Polecam Muzeum of London. Oczywiście nie część archeologiczną lecz późniejsze zbiory dotyczące życia w Londynie. Filmy z epoki do oglądania w orginalnych salach, puby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#6 PostWysłany: 12 Kwi 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@Tomo14 Oprócz już wymienionych dorzucę jeszcze Greenwich z National Maritime Museum (bezpłatne), Queen's House (bezpłatnie), kliprem herbacianym Cutty Sark (12,15 funta) oraz Królewskim Obserwatorium i planetarium (9 funtów).
Spośród wcześniejszych obiektów najmniejsze tłumy powinny być w Imperial War Museum. Byłam tam w 2016 roku akurat w sobotę 30 kwietnia i owszem trochę ludzi było, ale zdecydowanie mniej niż w zwykły dzień w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie była spora kolejka do samego wejścia. Zgadzam się też, że najlepiej pod względem logistycznym udać się właśnie na Exhibition Road i zobaczyć raczej dwa z trzech tamtejszych muzeów. Wszystko zależy co lubisz, bo jak jesteś pasjonatem starożytnych cywilizacji to w British Muzeum utkniesz na cały dzień ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2018 21:10 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 123
Wg mnie właśnie Natural History jest mocno dla dzieci, za to w Science spędziłam prawie cały dzień. Museum of London jest stosunkowo niewielkie, porządnie zrobione ale raczej dla zainteresowanych historią. Warto zahaczyć też o Tate Modern choćby ze względu na architekturę i sławę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#8 PostWysłany: 16 Kwi 2018 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Śledzę Tate od miesiecy na FB i naprawdę nie mogę się doczekać swojej jednodniowki w sierpniu. Z całego serca polecam National Gallery! Można tam spędzić każdy pobyt w Londynie:)
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#9 PostWysłany: 16 Sie 2018 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Dbry :)

Macie może wiedzę, czy osoby niepełnosprawne (karta osoby niepełnosprawnej) - mają jakieś rabaty w płatnych muzeach??

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#10 PostWysłany: 16 Sie 2018 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
raczej watpie, poszukaj sobie osobiscie na Google "disabled people xxx discount" za xxx wpisz muzeum które cie interesuje

w tate modern, moja byla firma ich sponsorowala dzieki czemu mielismy darmowe wejscie, wystarczylo wydrukowac kartke z tekstem ze sie tam pracuje - taki byle jaki, a ochroniaz nawet na to nie popatrzyl i wpuscil ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#11 PostWysłany: 16 Sie 2018 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@makesiu osoby niepełnosprawne, a nawet osoby starsze poruszające się o lasce (lub np. kijku do nordic walking) są bardzo dobrze traktowane we wszystkich placówkach muzealnych. Jeśli jest kolejka do bezpłatnego wejścia to obsługa szybko wypatruje takie osoby i prowadzi je od razu do wejścia. Jeśli gdzieś jest dużo schodów, to obsługa sama prowadzi takie osoby do windy, często otwierając "tajne" normalnie zamknięte drzwi czy przejścia.
Zniżki też bywają, trzeba sprawdzać na stronach konkretnych obiektów np.:
- Tower of London bilet normalny 22,7 funta, a dla osób niepełnosprawnych 17,7 funta (https://www.hrp.org.uk/tower-of-london/#gs.YxrGebo);
- Pałac Hampton Court - wejście bezpłatne i dla osoby niepełnosprawnej, a nawet dla opiekuna, jeśli taka osoba tego wymaga + specjalne trasy zwiedzania, bo tam jest sporo schodów (https://www.hrp.org.uk/hampton-court-pa ... gs.5IUUG20);
- Kensington Palace - wejście bezpłatne i dla osoby niepełnosprawnej, a nawet dla opiekuna (https://www.hrp.org.uk/kensington-palac ... gs.RZTdgms);
- ogrody botaniczne Kew Garden i Kew Palace - bilety bezpłatne lub ulgowe zależnie od niepełnosprawności (https://www.hrp.org.uk/kew-palace/visit ... gs.Tz6BuLE);

Nawet jeśli przy cenach biletów nie ma informacji o zniżkach dla osób niepełnosprawnych to warto szukać działu Visit i zakładki Accessibility lub Access, która zawiera informacje o dostępności takiego muzeum/pałacu i pod względem biletów i pod względem możliwości dojazdu, czy nawet informacji i lokalizacji toalet dla osób poruszających się na wózkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#12 PostWysłany: 14 Lut 2020 23:41 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 4
Witam!

Mam pytanie, czy jeżeli na stronie Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest informacja, że ostatnie wejście jest o 17:30 a muzeum otwarte jest do 17:50 to znaczy, że wchodząc o 17:30 mam tylko 20 minut na zwiedzanie? A powiedzmy przychodząc o 17:00 mam 50 minut na zwiedzanie, czyli do tej 17:50 jak muzeum jest zamykane?

Z góry dziękuję za odpowiedź osób, które wiedzą coś na ten temat. Jest to dla mnie bardzo istotna kwestia i może zmienić dużo w planowaniu pobytu w Londynie.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#13 PostWysłany: 15 Lut 2020 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Na logikę tak to wygląda. IMO 20 czy 50 minut to zdecydowanie za mało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#14 PostWysłany: 21 Lut 2020 16:29 

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 32
bartekkk888 napisał(a):
Witam!

Mam pytanie, czy jeżeli na stronie Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest informacja, że ostatnie wejście jest o 17:30 a muzeum otwarte jest do 17:50 to znaczy, że wchodząc o 17:30 mam tylko 20 minut na zwiedzanie? A powiedzmy przychodząc o 17:00 mam 50 minut na zwiedzanie, czyli do tej 17:50 jak muzeum jest zamykane?

Z góry dziękuję za odpowiedź osób, które wiedzą coś na ten temat. Jest to dla mnie bardzo istotna kwestia i może zmienić dużo w planowaniu pobytu w Londynie.

Pozdrawiam


dokładnie tyle będziesz miał czasu. Przy ostatniej wizycie, akurat w National Gallery, chodził ochroniarz i wszystkich informował, że za chwile będzie zamykane i trzeba udać się do wyjścia.
A na Muzeum Historii Naturalnej trzeba ze dwie godziny co najmniej przeznaczyć. Dodatkowo trzeba pamiętać o przeszukiwaniu plecaków przed wejściem, więc jak się trafi na kolejkę, a zbliża się koniec otwarcia, to czasu na zwiedzanie pozostanie jeszcze mniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#15 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Ustaw sobie muzea w kolejności od najbardziej Cię interesującego do najmniej, zacznij od tego pierwszego i po prostu się nie spiesz, poświęć tyle czasu ile potrzebujesz, jak skończysz, to udasz się do kolejnego. Szkoda zakładać z góry, że obejrzę X muzeów, bo tak naprawdę spokojnie pół dnia czy nawet dzień można spędzić w większości z nich, a jeżeli lecisz na klasyczną jednodniówkę bez noclegu, to pewnie czasu na zwiedzanie "netto" jakoś bardzo dużo miał nie będziesz. I tak kolejny raz znowu przylecisz na same muzea, wiem co mówię ;) Jakbym ja miał ustalać, to tak jak w Twoim poście jako pierwsze dałbym British, a drugie NHM. Nie uważam żeby to było muzeum wyłącznie dla dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#16 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:33 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
Ja myślę, że więcej niż 2-3 muzea dziennie nie ma sensu.
Skupiłbym się na tym co najciekawsze. No i oczywiście warto zarezerwować wcześniej bilety (często są na konkretną godzinę) no i uwzględnić czas na dojście (albo dojazd metrem) z jednego miejsca do drugiego - odległości w Londynie są spore.
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#17 PostWysłany: 19 Sty 2023 17:50 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 671
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Po Wiedniu, dwa muzea na jeden dzień to max!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#18 PostWysłany: 07 Maj 2023 14:51 

Rejestracja: 13 Gru 2022
Posty: 2
Cześć...pytanie co do wejścia na bilety darmowe do muzeum Imperial War Museum ,British Museum ,Natural History i Science Museum...wiadomo że rezerwuje sie te bilety na konkretne godziny...jak to jest z wejściem...da rade wejśc np. godzine - pół godziny wcześniej niż godzina podana na bilecie? ...plan na Londyn na 4 dni ale bardzo ambitny...cięzko dokładnie wszystko wyliczyć stąd własnie to pytanie...bo miedzy konkretnymi atrakcjami można będzie zaoszczędzić na czasie (ciezko wyliczyć np. czas w muzeum) a w niektórych bedzie opóznienie ;) pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#19 PostWysłany: 08 Maj 2023 08:15 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Nie wiem jak jest teraz, ale parę lat temu do British Museum i Natural History Museum wchodziłem z ulicy bez żadnych rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Muzea w Londynie
#20 PostWysłany: 08 Maj 2023 08:23 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Do British Museum wpuszczali patrzac tylko na date, nie na godzine. Natomiast w Natural History Museum godzin przestrzegali dosc skrupulatnie. NIe pamietam jaka tolerancja, ale chyba +-30min. Do tego drugiego koniecznie jak najwczesniej albo 4-5h po otwarciu. Wtedy przewala sie dziki tlum, zeby wejsc do sali dinozaurow kolejki rodzin z dziecmi sa ogromne. Ale rano i po glownej fali odwiedzajacych jest spoko. ;)
Sprawdzane w kwietniu 2022.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group