Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 27 Lut 2017 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Z tego co widzę na stronie NFZ(kolejki.nfz.gov.pl)- jedyna w PL poradnia chorób tropikalnych i ogólnozakaźnych z punktem szczepień z kontraktem z NFZ jest w Białymstoku, więc raczej może być ciężko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#182 PostWysłany: 27 Lut 2017 10:54 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
Imternista wystawi mi receptę na malarone? Jadę na samo południe kraju, więc zagrożenie jest spore
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 27 Lut 2017 10:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Bez paniki, przecież pytający potrzebuje profilaktyki, a nie choruje, więc zakaźnik wystarczy, a niekiedy internista.
Szanujcie czas specjalistów, wtedy nie będziecie narzekać na miesięczne kolejki :)

Tak, zwłaszcza że jest pełna odpłatność, wiec recepta od specjalisty nic nie daje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 27 Lut 2017 11:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Wszystko zależy od dobrej woli internisty, ale ja zawsze dostaję. Jeśli będziesz się szczepił możesz poprosić o receptę przy badaniu przed szczepieniem.
Przy okazji poczytaj dokładnie - o ile pamiętam południowe Indie są dość bezpiecznym rejonem (bynajmiej nie zniechęcam do profilatyki, wręcz przeciwnie, ale świadomej), może działa też Lariam (zasadniczo niższa cena, gorsze skutki uboczne, ale jeśli żal Ci 100zł na wizytę u specjalisty może mieć to znaczenie). Oczywiście z zastrzeżeniem, że nie jestem lekarzem, nie znam się itd. itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 27 Lut 2017 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Nie wiem, z jakiego miasta jesteś. W Warszawie korzystam z punku szczepień w Szpitalu MSW przy Wołoskiej. Nigdy nie płaciłem tam za wizytę uzyskując poradę, na co się szczepić. Płaciłem, oczywiście, za szczepienia. Plusem są długie godziny pracy- do 19.
http://www.cskmswia.pl/csk/kliniki-i-po ... html?poz=2
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#186 PostWysłany: 27 Lut 2017 14:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
@‌sko1czek‌ w cenniku są takie pozycje:

Ułożenie indywidualnego kalendarza szczepień - 30 zł
Usługa - podanie szczepionki - 20 zł
Międzynarodowa książeczka szczepień - 10 zł
Porada lekarska - profilaktyka antymalaryczna - 50 zł
więc nie do końca porada za friko - całość to 110 zł.

W Szpitalu Zakaźnym na Wolskiej wizyta kosztuje 100 zł i to wszystko co powyżej jest w niej ujęte.

Więc nie ma co się rozwodzić. Ceny wszędzie są podobne lub takie same.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#187 PostWysłany: 27 Lut 2017 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@‌Japonka76‌
Ode mnie czy też od moich znajomych nigdy nie zażądano kasy za konsultację przed szczepieniem. Spore kwoty zostawia się jako koszt szczepionek, myślę, że dlatego nic nie doliczali. Za każdym razem układano mi indywidualny plan szczepień, bez dodatkowych opłat. Ale oczywiście to może się zmienić.
Natomiast o receptę nigdy nie prosiłem- może rzeczywiście doliczą 50 PLN? Może odezwie się ktoś, kto był ostatnio- bo ja ostatni raz szczepiłem się jakieś 1,5 roku temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#188 PostWysłany: 27 Lut 2017 15:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja właśnie teraz jestem na etapie szukania i przeglądania ofert szczepień. I akurat w szpitalu MSW ceny wszystkich szczepionek są ok 20-30 zł droższe niż w zakaźnym :(
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#189 PostWysłany: 27 Lut 2017 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Z jakieś pół roku temu szczepiłem się na WZW i na Wolskiej powiedzieli mi, że wizyta konsultacyjna jest płatna. Ale jednocześnie poinformowano mnie, że nie pobierają opłat w sytuacji gdy szczepienie jest niezbędne do przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#190 PostWysłany: 27 Lut 2017 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Japonka76 napisał(a):
@‌sko1czek‌ w cenniku są takie pozycje:

Ułożenie indywidualnego kalendarza szczepień - 30 zł
Usługa - podanie szczepionki - 20 zł
Międzynarodowa książeczka szczepień - 10 zł
Porada lekarska - profilaktyka antymalaryczna - 50 zł
więc nie do końca porada za friko - całość to 110 zł.

W Szpitalu Zakaźnym na Wolskiej wizyta kosztuje 100 zł i to wszystko co powyżej jest w niej ujęte.

Więc nie ma co się rozwodzić. Ceny wszędzie są podobne lub takie same.


Zadzwoniłem tam dzisiaj. Pytałem o żółta febrę i dur brzuszny. Jesli chce sie wykonać tylko szczepienie to płaci sie cene która widnieje przy danej szczepionce. Te dodatkowe opłaty (poza książeczka jak ktoś potrzebuje) nie obowiązują. Na pytanie o usługę podania szczepionki powiedziała, ze dotyczy to innych szepionek. Nie pytałem jakich innych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#191 PostWysłany: 27 Lut 2017 19:19 

Rejestracja: 17 Sty 2017
Posty: 27
Jak to jest ze szczepionką na dur brzuszny? Warto się szczepić, czy można to sobie odpuścić?
Kierunek Nepal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#192 PostWysłany: 27 Lut 2017 19:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Na dur brzuszny zawsze warto przy podróży w mniej cywilizowane regiony gdyż jest przenoszony drogą pokarmową (relatywnie większe ryzyko zakażenia)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#193 PostWysłany: 27 Lut 2017 20:10 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 40
http://www.goldenmed.pl/waw/pacjentaWaw/szczegoly/4

Znalazłam właśnie coś takiego. Opłata za wizytę i kwalifikację do szczepień (również tych tropikalnych choć jest to internista, a nie lekarz medycyny podróży): 50 zł, żółta książeczka w przypadku szczepienia żółtej gorączki za darmo, żadnych dodatkowych opłat (dzwoniłam, dopytywałam). Szukam właśnie na gwałt miejsca z dobrymi cenami i terminami, tutaj wydaje mi się najtaniej (meningokoki 4 szczepy + dur brzuszny + żółta febra).

Czy ktoś z Was zna to centrum medyczne?

PS. Odradzam LuxMed, wizyta u lekarza medycyny podróży to ok. 170 zł, a zwykli interniści, którzy kwalifikują do szczepień skierowali mnie dzisiaj na meningokoki, których szczep w Afryce w ogóle nie występuje. Pani internistka była uprzedzona o destynacji mojej podróży, nie przeszkadzało jej to jednak w zaznaczeniu na skierowaniu pierwszej z brzegu szczepionki z grupy meningokoków : ))))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#194 PostWysłany: 09 Mar 2017 21:33 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Pytanie do osób z Wrocławia: gdzie dostanę najlepszą cenę za szczepionkę przeciwko wzw A?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#195 PostWysłany: 10 Mar 2017 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
@‌JaPiszęAWyCzytacie!‌ sprawdź http://scanmed.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#196 PostWysłany: 14 Mar 2017 22:31 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
hej! czy szczepienia na tropikalne choroby mogę zrobić bez pisemnego skierowania od lekarza? Konsultowałem się na czacie medicover ze specjalistą od chorób tropikalnych i mi napisał jakie powinienem zrobić, no ale nie mam tego na podpisanej i podstemplowanej kartce :/

Also.. będę potrzebował czegoś takiego jak "yellow fever certificate". Pytałem się o to lokalnego operatora wycieczek i powiedział mi żeby to dostać, nie muszę być wcale szczepiony, a jest to tylko zaswiadczenie od lekarza, ze jestem zdrowy i nie przyjezdzam z kraju objętego chorobą.
Wyrabiał sobie ktoś z Was coś takiego? Da się u zwykłego internisty czy trzeba u specjalisty od chorób tropikalnych? :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#197 PostWysłany: 15 Mar 2017 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
możesz bez, i chyba nie wystawia się czegoś takiego (CHYBA)
szukasz w internecie gdzie możesz zrobić najtaniej interesujące Cie szczepienie, zapisujesz się i idziesz :)
lekarz "bada cię" czy się kwalifikujesz na szczepienie i później ewentualnie szczepi.

z tą książeczką to bajka, książeczka poświadcza że jesteś zaszczepiony na żółtą febrę... nie to że jesteś "zdrowy i nie podróżujesz z kraju objętego chorobą".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#198 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Czy ktoś może wie czy i kiedy będzie w tym roku "żółty tydzień"?
Zazwyczaj była edycja w kwietniu ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten rok...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#199 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:47 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Też miałem właśnie o to pytać. Korzystał ktoś może z przychodni w Tarnowie?
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#200 PostWysłany: 24 Mar 2017 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
Japonka76 napisał(a):
W Szpitalu Zakaźnym na Wolskiej wizyta kosztuje 100 zł i to wszystko co powyżej jest w niej ujęte.


już 100 zł? ja płaciłam 80 zł we wrześniu bodajże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group