Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lut 2015 14:44 

Co do pogody to Sycylia zimą jest naprawdę nieprzewidywalna :) Mam znajomego, który mieszka w Palermo i mówi, ze jednego roku w styczniu i lutym jest słonecznie i temperatura w okolicach 15 stopni a w kolejnym zdarza się i śnieg :) Zdjęcia zaśnieżonego Palermo są cudowne :) Choć wiadomo, że jak ktoś zimą jedzie na Sycylię to pewnie oczekuje innej pogody ;)
Góra
 PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#22 PostWysłany: 01 Lut 2015 15:29 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Co do pogody to spoko, wielkich oczekiwan nie mam, bardziej chodzi o krotki wypad nad morze i byc moze brak minusowych temperatur ;) bardziej martwi mnie trudnosc wydobycia jakichkolwiek wiazacych informacji na temat funkcjonowania transportu publicznego, godzin otwarcia atrakcji, itp. poza sezonem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Lut 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@ciacho - daruj sobie Favignianę zimą. Moim zdaniem gra nie warta świeczki o tej porze roku. Jeżeli nadmorskie klimaty -rezerwat Zingaro jest ok. nawet do wędrówki zimą. To ok. 50 km od Trapani. No i Palermo. Nie wiem czemu odradzają. To dość wyjątkowe miasto - fakt, bez blichtru Taorminy ale w prawdziwie sycylijskim klimacie. Tam mozesz zwiedzić jedyne w swoim rodzaju katakumby kapucynów. Trochę kontrowersyjne polecać miejsce z mumiami ale mimo wszystko. Bazar Ballaro w Palermo to naprawdę niesamowite doświadczenie. Jak pojedziesz - zobaczysz dlaczego. Ja miałam to szczęscie, że mieszkałam nad bazarem z samego rana otwierałam wiec okna i słuchałam sprzedawców. Super.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 01 Lut 2015 22:46 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 110
pablo83_05 napisał(a):
Wie ktos może jak sie dostać z lotniska w Trapani do San Vito lo Capo jakąś komunikacją publiczną ? Jedziemy w czerwcu na tydzień i nie chcemy wypożyczać samochód.
Z góry dzięki za informacje.


A dlaczego nie chcecie wypożyczyć samochodu? Byłem we wrześniu tydzień m.in w San Vito ale bez samochodu nie bardzo jest tam co robić... chyba że nastawiasz się tylko na plażowanie. Z autem zobaczysz dużo więcej, my byliśmy w Agrigento, Segescie, Erice oraz rezerwacie Zingaro mieszkając właśnie w San Vito lo Capo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Lut 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
bardziej martwi mnie trudnosc wydobycia jakichkolwiek wiazacych informacji na temat funkcjonowania transportu publicznego, godzin otwarcia atrakcji, itp. poza sezonem :)

Nie wiem jak szukasz w tym necie, mi się od razu znalazł autobus :P http://www.aziendasicilianatrasporti.it/ na górze Linee e orari i wybierasz Trapani Aeroporto i masz pełno możliwości ;-) link do wodolotu na Egady, który załączyłam wcześniej też był na okres zimowy. Wjazd na Erice http://www.funiviaerice.it/galleryeng.php tylko nie wiedzieć czemu rozkład ważny do 6 stycznia :)
Do Rezerwatu jest 36 km jeśli jedzie się od strony wsi Scopello, najlepiej autem i nie autostradą-->by podziwiać widoki, obok Scopello miasteczko z urokliwym portem Castellammare del Golfo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Kwi 2015 14:36 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Jest szansa zrobić objazdówkę po Sycylii rozpoczynając od Katanii (Etna) do Trapani przy użyciu tylko komunikacji publicznej?
Jest szansa, że przejedzie się wyspę w tydzień bez zbednej gonitwy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Kwi 2015 10:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Jest szansa. :D Na Sycyli jest dobrze zorganizowana komunikacja. Korzystałam wielokrotnie. Skorzystaj z linka już tu podawanego i możesz sobie zaplanować wstępnie trasę. http://www.aziendasicilianatrasporti.it/
Przejazdy z miejsca na miejsce do kilku godzin. Czasami ostatnie autobusy lub pociągi są dość wcześnie np. z Marsali do Trapani. Jeśli będziecie nocować w różnych miejscach, to nie ma żadnego problemu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
thingol uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 25 Gru 2015 09:30 

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 15
Jeśli ktoś miałby ochotę poczytać trochę więcej o Erice k. Trapani pod kątem historii i archeologii to zapraszam na mojego mini-bloga:
http://poza-utartym-szlakiem.blogspot.com/2015/08/sanktuarium-wenus-erycyjskiej-gdzie-mit.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Mar 2022 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Mam dylemat - końcem marca mam 3 pełne dni (prawie pełne - przylot rano do TPS, wylot późnym wieczorem)... co wybrać za miejsce noclegu? Trapani czy Marsala?
W Trapani pewnymi punktami do zobaczenia są Erice i wcinający się w morze "port".
Co do Marsali, w zasadzie nie mam odznaczonych żadnych must-see.
Gdyby była pogoda, na pół dnia fajnie byłoby się wyłożyć na plaży.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Mar 2022 12:03 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
W marcu "wyłożenie się" na sycylijskiej plaży raczej niewskazane, natomiast spacer po plaży polecam. Byłem tam kilka lat temu o tej porze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Wrz 2022 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Cześć, czy w ostatni weekend października i na początku listopada jest możliwy rejs z samochodem z Trapani/Marsali na Favignana lub Levanzo?

Direct Ferries wyrzuca mi brak takiej możliwości, ostatnie połączenia mam na 30.09 na stronie operatora.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 01 Wrz 2022 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@kubus571 czy się da, nie wypowiem się: na stronie https://carontetourist.it/en/siremar/timetables rozkłady są tylko do końca IX.2022... ale zakładam, że to Włosi, więc najpierw muszą wypić kawę, pogadać, a jak sobie przypomną to pewnie wrzucą ;)
co do Levanzo natomiast, tam nie ma sensu brać auta... bo tam nie ma gdzie jeździć
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 05 Wrz 2022 09:13 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Favignana i Levanzo oraz wszystkie Egady to małe wysepki, auto niepotrzebne. Polecam spacery. Ja najwięcej czasu spedziłem na WyspachLliparyjskich (Eolie) - fantastyczne! Na Sycylii najbardziej wspominam urocze Cefalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Wrz 2022 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wulkan napisał(a):
Favignana i Levanzo oraz wszystkie Egady to małe wysepki, auto niepotrzebne.


z wymienionych byłem tylko na Favignane, ale rower czy skuter robią tam robotę w 100% (ja w 3 czy 4 godziny objechałem rowerem całą prawię wyspę). Samochód na wyspie tej wielkości nie jest szczególnie potrzebny
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 05 Wrz 2022 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Wrz 2022 11:38 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Uniwersalna rada na podróżowanie autobusami regionalnymi typu PKS po Włoszech. Rozkład dla dni roboczych feriale obowiązuje od poniedziałku do soboty i kursów jest bardzo dużo. W niedziele i święta festivo dla odmiany połączeń jest bardzo mało, a do wielu wiosek i miasteczek komunikacja nie dociera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Wrz 2022 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Na pokładzie roczne i 4-letnie dziecko a do tego dwójka sześciolatków ;)

Dwójka młodszych raczej nie będzie zachwycona spacerami, poczekam do rozkładu zimowego i zobaczymy.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Lut 2023 23:05 

Rejestracja: 06 Sty 2022
Posty: 44
Loty: 53
Kilometry: 64 232
Na kwiecień bilety bezpośrednie do Trapani można ustrzelić w miarę dobrych pieniądzach. Google pokazuje że średnio w kwietniu jest 17 stopni, faktycznie spodziewać się pogody bliżej krótkich spodenek, aniżeli długich spodni? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Lut 2023 21:12 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Ja byłem w Trapani pod koniec marca i akurat miałem taką uśrednioną pogodę gdzie miało być 16-17 stopni, było w południe 22, a wieczorem robiło się 14 stopni w tym poprawka na np Erice gdzie wiało dość mocno ciepłym wiatrem i było super przyjemnie, a pod wieczór schodziły chmury nisko i było chłodno, no ale to taka górka dość spora :)
Co do ubrania to lokalsi w płaszczach, a wielu turystów w krótkich spodenkach, więc... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group