Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2015 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
cześć,

zastanawiam się, czy oprócz strony Mileage Plus (United) są jeszcze jakieś inne narzędzia do szukania połączeń za mile M&M z PVG do szeroko rozumianego Pacyfiku? Najbardziej interesuje mnie połączenie do NAN, ewentualnie PPT (mniej chętnie pozostałe wyspy Płd. Pacyfiku), albo do któregoś z lotnisk w AU lub NZ, skąd mógłbym dokupić przelot na wyspy. Chodzi mi o lato 2016 (najprawdopodobniej sierpień).
Pytam o PVG, bo znalazłem fajną ofertę na lot tam w C, ale nie wykluczam szukania połączeń za mile również z innych lotnisk w Chinach, Japonii itp., o ile z Waszych doświadczeń wynika, że dostępność miejsc za mile bywa tam większa.

I jeszcze jedno pytanie - na którą infolinię M&M najlepiej dzwonić w sprawie połączenia w typie wskazanym powyżej. Będzie różnica między infolinią w Niemczech i w Polsce?

Pozdrawiam, Bartek

p.s. już kiedyś poruszałem podobny temat, ale minęło trochę czasu, więc pozwalam sobie odświeżyć sprawę :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
ok, widzę już, że wyszukiwarka United jest całkiem w porządku, bo znajduje mi różne ciekawe połączenia. Mam jednak pytanie, jak sie mają "Saver awards" oferowane na stronie United do Miles and More? Chodzi mi o to, czy jest możliwość, by za mile M&M nabyć nagrodę na trasie PVG - Oceania za taką właśnie obniżoną stawkę milową, jaka podana jest w ramach "Saver award"? Różnica jest kolosalna, bo zgodnie z tabelą M&M lot w C w obie strony na tej trasie to 105.000 mil, a tam najtańsza wersja wychodzi za 80.000 mil MileagePlus.
Macie z tym jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Wszystko zależy od twoch zdolności negocjacyjnych. Jeśli przekonasz obsługę M&M, żeby użyli tabeli innego programu zamiast swojej, to być może Cie tyle skasują.

Btw, UA z Azji Północnej na Pacyfik to chyba 60k za podróż w dwie strony. Za 80k w F lecisz (teoretycznie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:42 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
L4FF napisał(a):
Btw, UA z Azji Północnej na Pacyfik to chyba 60k za podróż w dwie strony


Przestrzeliłeś o 35k. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Zastrzelcie mnie, jesli plotę bzdury, ale czy PVG to nie jest "Far East" w tabeli M&M? Z tej właśnie pozycji wziąłem owe 105k mil M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Paź 2015 22:53 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Tak, tak - my piszemy o programie UA, a Ty M&M. Płacisz M&M, więc się trzymaj tej tabeli właśnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Paź 2015 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
blasto napisał(a):
Przestrzeliłeś o 35k. :)


W C?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Paź 2015 23:56 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
L4FF napisał(a):
blasto napisał(a):
Przestrzeliłeś o 35k. :)


W C?

W C o 20k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Paź 2015 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Hm, mi pokazuje 30k i tyle jest w tabeli (za loty z partnerami), coś mylę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Paź 2015 00:50 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Mam na myśli TYO-RAR/NAN etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Paź 2015 05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Reasumując ten wątek, czy posiadając 160.000 mil M&M mam szansę na załatwienie 2 biletów w C na trasie PVG-NAN (albo PPT lub inne miejsce wyspiarskie)-PVG, albo chociaż PVG-AKL (albo SYD lub inny port w AU/NZ)-PVG?
Zakładając oczywiście, że będą takowe dostępne na interesujące mnie terminy.
O ile dobrze rozumiem, na 2 bilety w C na powyższych trasach, ale tylko w jedną stronę, 160.000 mil M&M na pewno wystarczy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Paź 2015 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Nie masz szans.
Dołóż 5k i starczy w jedną stronę w C, w drugą Y.

Jeśli do tego PVG chcesz za kasę lecieć, to możesz np mile wykorzystać żeby się dostać do której z okazji milowych LH za 70k+2k PLN, a później za 1.2k USD kupić te 60k mil UA w promo żeby się bujnąć dalej. Albo kupić mile od Eskimosów w podobnej cenie i polecieć do AKL/SYD z Cathay.

blasto napisał(a):
Mam na myśli TYO-RAR/NAN etc.


A nie TYO-KOR/GUM, czyli trasy na odrzutkach z głównej floty UA?

Mi RAR i NAN na upartego pokazuje 30k w C, bo są z partnertami tylko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Paź 2015 11:03 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Tak, nie doczytałem dokładnie. 30 w C i 12.5 w Y
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Paź 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
L4FF napisał(a):
Nie masz szans.
Dołóż 5k i starczy w jedną stronę w C, w drugą Y.

Jeśli do tego PVG chcesz za kasę lecieć, to możesz np mile wykorzystać żeby się dostać do której z okazji milowych LH za 70k+2k PLN, a później za 1.2k USD kupić te 60k mil UA w promo żeby się bujnąć dalej. Albo kupić mile od Eskimosów w podobnej cenie i polecieć do AKL/SYD z Cathay.



Szkoda, ale nie poddaję się i kombinuję dalej. W szczegółach wygląda to tak, że do PVG chciałem polecieć Finnairem, który trasę GDN-HEL-PVG [RT] oferuje w C za niecałe 5.900 PLN za osobę. Biorąc pod uwagę, że lot byłby w ich nowiutkim A350 i nowej kl. C, a na dodatek jest to wszystko z krótką przesiadką w HEL, wydaje mi się, że to bardzo dobra cena (oczywiście, to nie to samo, co wczorajsze LO do JFK za 2.800, ale cóż począć...). No i potem myślałem, że wykorzystam moje 160k mil M&M na dalszy lot w C, ale widać przeliczyłem się...

Dzięki za pomysł z zakupem mil w UA. Konto już tam mam (choć puste :) ). Nie mogę jedynie znaleźć, z czego wynika, że PVG - Oceania (albo AU/NZ) w C saver jest w jedną stronę za 30k mil za osobę. Z tabeli Mileage Plus wynika, że wystarczy 25k, a wtedy koszt zakupu byłby 1.050 USD (30.000 mil + 21.000 mil bonusu). Oczywiście, jak trzeba, to kupię też te trochę więcej...

Jeszcze jedna opcja jest taka, że mam w zapasie ok. 75k mil topbonus na jednym koncie i prawie 150k na drugim koncie. Chciałem je co prawda zostawić sobie na loty Air Berlinem, bo tam jednak najbardziej się chyba opłacają (o ile AB jeszcze pociągnie i Etihad będzie go wspierał). Muszę tylko sprawdzić, czy rzeczywiście da radę zrobić to w ten sposób, że w jedną stronę (PVG - Oceania lub odwrotnie) byłoby C w Star Alliance, a w drugą C w OneWorld (w grę wchodziły chyba tylko Virgin Australia lub Qantas). O ile dobrze pamiętam tabelę partnerską TopBonus, koszt za osobę byłby w takim wypadku 80k mil, więc na jednym z kont musiałbym złapać gdzieś brakujące kilka tysięcy mil. Ciekaw jestem tylko, jak z dostępnością miejsc na takiej trasie. Będę musiał poszukać na stronach Virgin i Qantas, a potem zapytać na infolinii topbonus.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Paź 2015 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
6k minus 2k opłat dla LH zostaje 4k, akurat na mile od UA i bilans się zgadza.
KLM miał sporo ofert do Chin po 1k EUR w C swoją drogą.

25k to regionowa stawka za loty UA. UA nie lata na tej trasie co chcesz, więc płacisz 30k wedle ich tabeli dla *A.

Biorać M&M w jedną stronę tracisz opcję stopoverów.

Virgin ma ogólnie słabą siatkę po Azji, więc może być problem z dostępnością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Paź 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dziękuję za wyjaśnienia :-)

L4FF napisał(a):
KLM miał sporo ofert do Chin po 1k EUR w C swoją drogą.


Tak, kojarzę, a nawet pisałem o tym w dziale o C. Ta oferta chyba się już jednak skończyła. Poza tym, wylot był z WAW, a Finnair jest z GDN, więc różnica nie jest aż taka duża.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Paź 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
kurczę, chyba jednak coś źle liczyłem wcześniej, bo teraz, gdy na stronie United szukam już bardziej konkretnie wyskakuje mi 40k mil za osobę w C i to wydaje się zgadzać z tym "kalkulatorem":
https://www.united.com/web/en-US/apps/mileageplus/awards/travel/awardTravel.aspx
Przy tej kwocie milowej, to już się robi mniej opłacalne, bo musiałbym kupić w United 80k mil Mileage Plus (koszt ciut większego pakietu to 1680 USD).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Paź 2015 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Patrz z "South Asia".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group