Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lis 2017 14:15 

Rejestracja: 12 Lis 2014
Posty: 7
Za miesiąc lecę z Warszawy do Pattaya i muszę się stamtąd dostać na Ko Chang. Czy może ktoś pokonał już tą trasę i może podpowiedzieć jak najlepiej z lotniska (U-Tapao Rayong Pattaya International Airport) dojechać do przystani w Laem Ngop z której promem dostanę się na Ko Chang? Czy autobusy które jeżdżą na trasie Bangkok-Laem Ngop zatrzymują się w Pattaya lub Rayong i można się do nich dosiąść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 23 Lis 2017 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
https://tratairportguide.com/
https://tratairportguide.com/transport-to-koh-chang/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2017 14:43 

Rejestracja: 12 Lis 2014
Posty: 7
Dzięki ale to jest transport z lotniska w Trat a muszę dojechać z lotniska w Pattaya i chodzi mi o transport lądowy czyli autobus lub minibus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lis 2017 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Przepraszam, pośpieszyłem się :) Na szybko coś takiego znalazłem z Pattaya: https://www.buspattayakohchang.com/index.html ale trzeba by z lotniska do centrum dojechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lis 2017 15:12 

Rejestracja: 12 Lis 2014
Posty: 7
Tą stronkę też już obczaiłem wcześniej, niby połączenie autobusowe a jak przychodzi do rezerwacji to niby jeszcze nie działa i na razie oferują transport minivanami w kosmicznych cenach :) . Wygląda na to, że sprytne naciąganie, chyba że faktycznie za jakiś czas jakieś autobusy uruchomią...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2017 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
A coś takiego? https://online-pattaya.com/group-transf ... /koh-chang
Ewentualnie wyczytałem że można też przez Trat https://www.busonlineticket.co.th/bus-f ... ya-to-trat a stamtąd już powinno być łatwiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2017 12:17 

Rejestracja: 12 Lis 2014
Posty: 7
Dzięki za te podpowiedzi ale to co się dało wygooglać to już sam zrobiłem.
https://online-pattaya.com/group-transf ... /koh-chang - brak jakiegokolwiek rozkładu, transport minivanem odbywa się po zebraniu wystarczającej liczby chętnych o godzinach bliżej nieokreślonych
https://www.busonlineticket.co.th/bus-f ... ya-to - autobus kursuje tylko dwa razy 3:20 i 5:00 czyli w środku nocy.

Przylatuje na lotnisko o 6:00 i nie chciałbym zmarnować całego dnia, dlatego pytanie do osób które już to przećwiczyły. Czy na lotnisku w Pattaya funkcjonują agencje, które organizują transport w różnych kierunkach tak jak ma to miejsce np. na lotnisku na Pukhet, skąd w rozsądnych cenach można przemieścić się minivanem praktycznie w dowolne miejsce na wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2018 16:24 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 2
marszum, wybieram sie we wrześniu w tym samym kierunku i mam ten sam plan na start.
Czy możesz napisać jak udało Ci się dostać z lotniska U Tapao na koh chang?
Napisz też coś o kosztach ew. jakieś podpowiedzi. Dzieki. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2018 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@marszum

Z lotniska idziesz na Sukhumvit road i tam masz wszystkie busy, ogarniesz bez problemu. Oczywiście agencji nie brakuje, ale za to samo zapłacisz 4-10xdrożej, ale za to w cenie zabiorą i podwiozą na dworzec pks a na pamiątke zostanie naklejka, którą na Ciebie nalepią:) Jak masz określony kierunek to warto zabookować online. Gośc który jeździ kilka razy dziennie na trasie U-Tapao-Pattaya bus terminal: Somrak 0861126019
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2018 14:27 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 1
-- 01 Lut 2018 14:23 --

Mam ten sam problem. Jak ktoś to już sprawdził to proszę o info.

-- 01 Lut 2018 14:27 --

anna_dk napisał(a):
Mam ten sam problem. Jak ktoś to już sprawdził to proszę o info.

I jak długo trwa cała podróż na wyspę z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Lut 2018 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ktoś ma jakieś informację jak się z tego lotniska wydostać do Pattayi?
Taxi ponoć 800-1000 THB
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Lut 2018 12:29 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 2
-- 05 Lut 2018 11:49 --

marszum napisał(a):
Za miesiąc lecę z Warszawy do Pattaya i muszę się stamtąd dostać na Ko Chang. Czy może ktoś pokonał już tą trasę i może podpowiedzieć jak najlepiej z lotniska (U-Tapao Rayong Pattaya International Airport) dojechać do przystani w Laem Ngop z której promem dostanę się na Ko Chang? Czy autobusy które jeżdżą na trasie Bangkok-Laem Ngop zatrzymują się w Pattaya lub Rayong i można się do nich dosiąść?

Cześć! czy wróciłeś już z tej podróży i czy możesz napisać jak tam jest z tym transferem albo jak Ty sobie poradziłeś?
Pozdrawiam

-- 05 Lut 2018 12:07 --

nick napisał(a):
@marszum

Z lotniska idziesz na Sukhumvit road i tam masz wszystkie busy, ogarniesz bez problemu. Oczywiście agencji nie brakuje, ale za to samo zapłacisz 4-10xdrożej, ale za to w cenie zabiorą i podwiozą na dworzec pks a na pamiątke zostanie naklejka, którą na Ciebie nalepią:) Jak masz określony kierunek to warto zabookować online. Gośc który jeździ kilka razy dziennie na trasie U-Tapao-Pattaya bus terminal: Somrak 0861126019

Masz na myśli to żeby stanąć na ulicy i machać ręką i ewentualnie zatrzymać jakiegoś busa? czy tam jest jakiś przystanek? Czy trzeba przejść na drugą stronę tej ulicy? Czy możesz podać więcej konkretnych informacji na temat samego transferu a nie na temat nalepki itp.
Jak zabookować online? możesz podać jakąs stronę? i dlaczego uważasz że warto zabookować online skoro w pierwszym zdaniu piszesz żeby iść na ulice na której są wszystkie busy? Przecież w temacie jest podany określony kierunek. Czy ty w ogóle tam byłeś?

-- 05 Lut 2018 12:29 --

littleboy1989 napisał(a):
Ktoś ma jakieś informację jak się z tego lotniska wydostać do Pattayi?
Taxi ponoć 800-1000 THB

Cena prawie taka jak z Bangkoku BKK :D
Myślę że do samej Pattayi nie będzie żadnego problemu. Tajlandia to raj dla samodzielnych turystów i napewno mają kilka alternatywnych propozycji przygotowanych dla przyjezdnych do u-tapao bo to przeciez najbliżej Pattai więc raczej większość do Pattaya będzie cisnąć. Najważniejsze jest żeby na miejscu szybko zorientować się jakie mają dostępne opcje w biurach na lotnisku. Czasem trzeba się trochę nachodzić. Najgorsi są naciągacze którzy wskakują na ciebie (z zaskoczenia) jak tylko rozsuną sie drzwi do hali przylotów i mówią że mają najlepszą ofertę hahaha!
Pozdrawiam i powodzenia! Zawsze na chłodno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lut 2018 06:29 

Rejestracja: 12 Lis 2014
Posty: 7
Lotnisko U Tapao to bieda z nędzą, jeden kantor i jedna agencja w której ceny są nienegocjowalne bo niby dlaczego skoro nie ma żadnej konkurencji. Żadnego oficjalnego cennika wystawionego na widoku, wszystkie ceny maja w glowie panienki z obsługi. Oprócz nas na Ko Chang nie jechał nikt więcej więc taxi dla 2 os. kosztowała 3000 thb. Nie było wyjścia bo do ulicy głównej na ktorej znajdowały się jakieś agencje i sklepy było 6 km drogą którą jechała taksówka. W linii prostej to jakieś 3-4km ale to dla tych co mają plecaki, z walizkami nie da rady. Do.tego doszły koszty promu i transportu z przystani do hotelu na wyspie. W przystani zaproponowali nam za to 960bth (2 os.), radzę kupić tylko sam bilet na prom i po doplynieciu wziąć popularna na wyspie taxi zbiorowa. Koszt w zależności od odległości od 50 do 150 thb. Na pocieszenie mogę dodać że droga powrotna z hotelu na wyspie do hotelu w Pattaya będzie kosztować 600thb (minivan) za 1 os. i to jest pewnie cena jaką powinienem zapłacić w drodze na Ko Chang gdyby nazbierało się więcej chętnych na mi Ivana lub gdyby można było zarezerwować coś wcześniej przez internet. Mi się takiej stronki nie udało znaleźć na ktorej byłyby ceny w granicach 600tbh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lut 2018 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@nick pamietasz ile wspomniany Somrak kasuje do Pattayi?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group