Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2017 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Przed kilkoma tygodniami dokonałem płatności kartą, kwota - kilkaset funtów. Kupiłem 4 bilety, przed kilkoma dniami bilety zostały jednak zwrócone, zwrot przyszedł też na kartę (identyczna kwota w GBP). Prowizja jednak od przewalutowań ogromna, pobrało mi 4,2k, zwrot przyszedł 3,6k. Ponad 600 złotych straty :shock: Karta kredytowa w mBanku. Złożyłem reklamację, że kwota identyczna co do pensa, podmiot ten sam, zwrot nie z mojej winy. Czekam na odpowiedź.

Jakie są wasze doświadczenia z prowizjami? Zwrócą haracz? Zależy to od ich dobrej woli, jak się zachowują poszczególne banki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 05 Cze 2017 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na marginesie - ten temat będzie miał dziś wzięcie :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2017 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Nie sadze, w wiekszosci przypadkow zdazyli tylko zalozyc blokady, po prostu nie zostanie rozliczona.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2017 18:19 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@‌piotrek_‌ jest duża szansa na powodzenie reklamacji. MBank przeważnie po reklamacji oddaje kasę w tym przypadku. Na przyszłość polecam używać kart walutowych wtedy problem nie wystąpi.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 05 Cze 2017 18:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2017 21:32 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
piotrek_ napisał(a):
Przed kilkoma tygodniami dokonałem płatności kartą, kwota - kilkaset funtów. Kupiłem 4 bilety, przed kilkoma dniami bilety zostały jednak zwrócone, zwrot przyszedł też na kartę (identyczna kwota w GBP). Prowizja jednak od przewalutowań ogromna, pobrało mi 4,2k, zwrot przyszedł 3,6k. Ponad 600 złotych straty :shock: Karta kredytowa w mBanku. Złożyłem reklamację, że kwota identyczna co do pensa, podmiot ten sam, zwrot nie z mojej winy. Czekam na odpowiedź.

Jakie są wasze doświadczenia z prowizjami? Zwrócą haracz? Zależy to od ich dobrej woli, jak się zachowują poszczególne banki?

Po prostu bank dostał kwotę w funtach i przewalutował po swoim kursie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2017 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
@‌piotrek_‌
Coś nie bardzo pasuje ta kwota 600 zł, bo spred mBanku na 1 GBP to ok. 30 gr. A z kwot podanych przez Ciebie wynika dwa razy większa różnica. Chyba, że od momentu kupna do zwrotu były jakieś zmiany kursu o drugie 30 gr na 1 GBP. Jeżeli mBank cokolwiek odda to raczej tylko spred (w co i tak wątpię) bo pozostała kwota to prawdopodobnie zmiana kursu waluty, na co Bank nie miał wplywu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2017 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Między zakupem a zwrotem minęło nieco czasu, a ja dokładnie to jestem stratny -611,90 pln :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2017 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Mi w półbanku zwrócili różnicę w identycznym przypadku, choć to nie była aż tak kwota. A skoro Raiffaisen przy mBanku wygląda zdecydowanie słabiej jeżeli chodzi o podejście do klienta to trzeba być dobrej myśli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2017 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
piotrek_ napisał(a):
Między zakupem a zwrotem minęło nieco czasu, a ja dokładnie to jestem stratny -611,90 pln :(


@‌piotrek_‌

Tak jak Ci pisałem, na spredzie to bedzie ok 250-300 zł, reszta prawdopodobnie związana jest ze spadkiem kursu GBP w tym okresie.
Na początku maja funt był droższy o ok 30-35 groszy i reszta różnicy ponad 300 zł zwiazana jest ze spadkiem kursu GBP.
Tego Bank na 99,99% nie odda, bo niby z jakiej racji?

@‌dworkam‌

zwrocili Ci różnicę związaną ze zmiana kursu walut czy tylko różnicę na spredzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2017 10:02 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jesli bilety anulowane przez OTA/linie, to jest szansa, a kilka tygodni temu funt byl na zupelnie innym poziomie.

Załączniki:
pound.jpg
pound.jpg [ 42.99 KiB | Obejrzany 8030 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2017 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
ibartek napisał(a):
jesli bilety anulowane przez OTA/linie, to jest szansa, a kilka tygodni temu funt byl na zupelnie innym poziomie.


@‌ibartek‌

Szansa na co?
1. Na zwrot całości (spred + zmiana kursu)?
2. Na zwrot spredu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2017 10:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
na zwrot calosci = transakcja anulowana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Cze 2017 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
@‌cekace‌

Z racji tego, że specem od bankowości nie jestem to napiszę najprościej tak:

Zakup biletów na kwotę X EUR, karta obciążona kwotą Y PLN.

OTA anuluje bilety i zwraca kwotę X EUR, gdzie na kartę wraca Z PLN.

Grzecznie opisuję sytuację, że finalnie transakcja nie doszła do skutku ponieważ druga strona nie z mojej winy ją anulowała i czy bank może zwrócić mi różnicę Y-Z. Zwrócono mi tą różnicę dzięki czemu wyszedłem na 0.

Tak czy inaczej myślę, ze warto takie pisemko złożyć i czekać jak do tego ustosunkuje się bank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2017 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
@‌dworkam‌

Pytanie ile czasu minęło od zakupu do anulacji i czy w tym czasie była zmiana kursu waluty, czy różnica wynikała tylko ze spredu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2017 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@cekace ‌piotrek_‌ Banki zwykle zwracaja w takiej sytuacji cala kwote, niezależnie z czego ona wynikala. Trzeba argumentowac, jak to juz zostalo napisane, ze transakcja nie doszla do skutku. Ja np. tez mialam taki przypadek i roznica wynikala i ze spreadu, i z roznic kursowych, i z prowizji banku za przewalutowanie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2017 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Wszystko zależy od dobrej woli banku u mnie kiedyś w Getinie reklamacja negatywnie - dostali zwrot na tyle E i tyle mi przeliczyli na walutę karty czyli PLN , niestety taki life nie kopałem się z nimi dalej bo i kwota nie była jakaś ogromna
Góra
 Profil Relacje PM off
martaa1 lubi ten post.
martaa1 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Cze 2017 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
U mnie dla odmiany kwota była taka,że uznałem iż pokopać się warto i koniec końców różnicę zwrócili. Trochę to trwało, trochę marudzili, trochę trzeba się było podeprzeć korespondencja z OTA ale koniec końców uznali i różnicę doksięgowali. W którym to banku było niestety nie pamniętam, DB, Rajfi albo Millenium zdaje się. Ja bym liczył na uznanie reklamacji i zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Cze 2017 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Dziś przyszła dobra wiadomość od mBanku. Odpowiedź dotarła po 5 dniach roboczych i oddają mi pełną różnicę, całe 611.90 pln (spredy i zmiana kursów).

Załącznik:
mbank.jpg
mbank.jpg [ 150.99 KiB | Obejrzany 7565 razy ]


Miło mnie zaskoczyli, podobnie jak w przypadku reklamacji na Filipinach, którą opisywałem jakieś 3 miesiące temu w innym wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Sie 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Mnie dziś mBank poinformował, że zwrot różnicy nie przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Sie 2018 18:40 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
@tupungato taką dostałeś odpowiedź na reklamację? Bo jeśli to tylko nieomylność sierotki z infolinii to nie sugeruj się tym, tylko złóż reklamację.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group